Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Γυναικολόγος στο Έλενα


Recommended Posts

Ο Κονδυλιός είναι και δικός μου γιατρός! Γέννησα με καισαρικη λόγω διπλής περιτυλιξης και έμεινα απόλυτα ευχαριστημένη και απο το γιατρο και απο το νοσοκομείο! Ο γιατρός ήταν επεξηγηματικος και έλυνε όλες τις απορίες μου χωρίς να με

Πανικοβάλλει. Ερχόταν να με δει όλες τις υπόλοιπες μέρες και υποστήριξε την απόφαση μου να θηλασω αποκλειστικά!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 1,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Ξέρει κάποια κπέλα ο Γαζής πόσα ζητάει και αν ζητάει έξτρα για τα ραντεβού;

 

κοριτσαι θελω να κανω ερωτηση χαζης

για να γεννησεις στο ελενα πληρωνεις?

εγω εδω ελλαδα δεν ειμαι πουθενα ασφαλισμενη ειμαι ομως στην ιταλια αν γεννησω ελλαδα τι πρεπει να τους παω απο χαρτι τι πληρωνω και σε ποιον?

Link to comment
Share on other sites

ρε κοριτσια πληρωνεις τον γιατρο στο ελενα? δεν ειναι δημοσιο?καπου διαβασα για ταριφες γιατρων 1000/1500 ευρω τι εννοειτε? περιμενουν φακελακι η ερτσι πρεπει,,,,αν ισχυει κατι τετοιο θα παρω τα βουνα

 

γνωριζετε εναν λινοπουλο

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην όμορφη παρέα που τόσο καιρό με βοηθάει κι ας μην ήμουν μέλος,με τις κατατοπιστικές απαντήσεις στις ερωτήσεις μου.

Είμαι στον 5ο μήνα και ξεκινάω στο Έλενα την Τετάρτη με πρώτο ραντεβού στον κ. Καπελάκη για τον οποίο άκουσα πολλά καλά λόγια.

Θα ήθελα να ήξερα περισσότερα γιατί είμαι στο 4ο παιδί και καθόλου ευχαριστημένη από τους γιατρούς στην Αθήνα.Τα 2 πρώτα παιδιά μου τα έκανα στην Σητεία της Κρήτης κι έμεινα απόλυτα ευχαριστημένη και από τον γιατρό και από το όλο σύστημα.

Όποιος ελεύθερα συλλογάται,συλλογάται καλά!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλή σου μέρα Ειρήνη Φ. Εγώ έχω ακουσει μεσα από φόρουμ με διάφορες συζητήσεις πολύ καλά λόγια για τον Καπελάκη. Σκέφτομαι κι εγώ στο δεύτερο παιδάκι μου να παω εκει. Όταν θα πας με το καλό θα ήθελα να τον ρωτήσεις α) αν αναλαμβάνει καισαρική επισκληρίδιο- διότι άκουσα ότι στο ΕΛΕΝΑ δεν κανουν επισκληριδιο-β) τι χρηματα ζητάει και γ)αν μετεγχειριτικά έχεις ορό και καθετήρα ή σε βγάζει χωρίς. Εγώ έχω τον κ. Ζιωγα στο Ιασω ο οποίος είναι καταπληκτικός, δεν κατάλαβα τον παραμικρό πόνο και όταν πήγα στο δωμάτιο δεν ειχα ουτε καθετήρα ούτε ορό και σηκώθηκα αμέσως χωρίς να πονάω. Λόγω του οικονομικού ομως αυτή τη φορά λεω να παω στο Έλενα και έχω ακούσει καλά λόγια για τον κ. Καπελάκη.Θα σου ήμουν υπόχρεη αν μου έλεινες όλες αυτές της απορίες μου και αν κάποια μανούλα γνωρίζει ο,τιδήποτε για τον συγκεκριμένο παρακαλώ να μας ενημερώσει!!!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

neogenitaki ευχαρίστως να τον ρωτήσω αν πάω τελικά γιατί όταν μιλήσαμε στο τηλέφωνο δεν μου άρεσε που μου είπε να πάω απόγευμα κι όταν τον ρώτησα αν παίρνει χρήματα για το απογευματινό ραντεβού μου είπε έλα και θα τα βρούμε.

Καταρχάς ήθελα να γνωρίζω αν ήθελε γιατί δεν έχω να του δώσω και δεύτερον αν είχα δεν θα τα χαράμιζα σε απογευματινό ραντεβού αυτά τα χρήματα αλλά στα παιδιά μου.

Δεν νομίζω ότι για μια γυναίκα που δεν εργάζεται κι έχει και 3 παιδιά στη σημερινή εποχή, είναι μεμπτό να αρνείται να δεχτεί την επι τσαμπουκά πληρωμή :shock:

Διάβασα και πολύ καλά σχόλια για την κα Γεωργιάδου και σκέφτομαι να πάρω εκεί τηλέφωνο και βλέπουμε.

Δεν μπορώ να μην έχω εμπιστοσύνη στον άνθρωπο που του αφηνω στα χέρια του τη μοίρα του παιδιού μου και τη δικιά μου επειδή θα με δουν ως πορτοφόλι.

Όποιος ελεύθερα συλλογάται,συλλογάται καλά!!!

Link to comment
Share on other sites

Πολύ σωστά έπραξες Ειρήνη μου. Νομίζω όμως επειδή ακριβώς είναι απογευματινό ιατρείο ότι θα πλήρωνες. Εγώ πάντως που γέννησα στο Ιασώ και πήγαινα επίσκεψη στο ιατρείο του γυναικολόγου που με είχε αναλάβει δεν μου πήρε ποτέ επίσκεψη( έτσι είναι το σύστημά του) και θα δίνουμε σε αυτούς που πληρώνονται από το ελληνικό κράτος κι άλλα χρήματα κι απο πάνω;; Ε όχι αυτό πάει πολύ! Δες και για κάποιον Χασιάκο στο Αρεταιειο. Εχω ακουσει καλά λόγια

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

καλησπέρα,

μετά από μία γρήγορη αναζήτηση είδα ότι πολύ λίγα αναφέρονται για τον Γάβαρη, γυναικολόγο στο Έλενα. Τόν έχω επισκεφτεί κάμποσες φορές και είμαι πολύ ικανοποιημένη. Αναρωτιόμουν αν κάποια/ ος γνώριζε κάτι παραπάνω.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπερα σε ολες σας!!!

Γενναω τον Νοεμβρη και δεν εχω βρει ακομη γιατρο...:(Η δικια μου ειναι στο Μητερα (απλησιαστο για μενα!) και ετσι ψαχνω καποιον σε δημοσιο, που να αναλαμβανει προχωρημενες εγκυμοσυνες, να ειναι συζητησιμος και να μην σου ζηταει μια περιουσια για να κανει απλα τη δουλεια του:mad:...Please βοηθειστε με με προτασεις ακομη και με π.μ.

Εχει γεννησει καποια απο σας με τον γιατρο της βαρδιας??? Πως ηταν η αντιμετωπιση του και γτ αποφασισε να γεννησει ετσι???

 

 

Εγω εχω τον κο Φαρμακιδη στο Ελενας. Πηγα συστημενη απο μια πρωην ασθενη του. Εξαιρετικός γιατρος!!! Δεν αναλυει πολλα πολλα, αλλα οτι τον ρωτησεις σου εξηγει ακριβως αυτο που θες χωρις φανφαρες (και κυρίως δεν σε φοβιζει και δε σε στελνει με το παραμικρό για εξετασεις) και για μενα ο λογος του ειναι αρκετος. Γενικοτερα εχω ακουσει πολυ θετικά σχολια και απο αλλους/ες.

UJF8p2.png

aq8Pp2.png

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΑΣ.......ΕΙΜΑΣΤΕ 7 ΕΒΔΟΜΑΔΩΝ ΚΑΙ ΜΑΣ ΕΙΧΑΝ ΣΥΣΤΗΣΕΙ ΤΗΝ ΓΕΩΡΓΙΑΔΟΥ ΑΛΛΑ ΑΠΟ ΟΤΙ ΕΧΩ ΔΙΑΒΑΣΕΙ ΠΙΟ ΠΑΝΩ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΝΑ ΜΗΝ ΞΕΚΙΝΗΣΟΥΜΕ ΚΑΝ ΜΕ ΑΥΤΗΝ..ΑΚΟΥΩ ΠΟΛΛΑ ΚΑΛΑ ΛΟΓΙΑ ΓΙΑ ΤΟΝ ΚΥΡΙΟ ΓΑΖΗ ΜΠΟΡΕΙΤΕ ΝΑ ΜΟΥ ΔΩΣΕΤΕ ΠΕΡΙΣΟΤΕΡΕΣ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ ΓΙΑ ΤΟ ΤΙ ΓΙΑΤΡΟΣ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΑΝ ΕΧΕΙ ΚΑΠΟΙΑ ΤΟ ΤΗΛΕΦΩΝΟ ΤΟΥ ΩΣΤΕ ΝΑ ΚΛΕΙΣΟΥΜΕ ΡΑΝΤΕΒΟΥ.ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΜΑΣ ΠΑΙΔΙ ΚΑΙ ΔΕΝ ΓΝΩΡΙΖΟΥΜΕ ΠΟΛΛΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΟΣΕΣ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΕΣ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ ΜΠΟΡΕΙΤΕ ΝΑ ΔΩΣΕΤΕ ΤΟΣΟ ΚΑΛΥΤΕΡΑ.ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ όσους προσπάθησαν να με βοηθήσουν. Πήγα χθες και είδα το γιατρό. Λοιπόν δεν έχω λόγια, ήταν τέλειος! Η σύγκριση με τον ιδιώτη που με έβλεπε μέχρι τώρα και δεν με ζύγιζε, δεν μου έπαιρνε πίεση, μόνο με ρώταγε "Να κλείσουμε δωματιάκι?"... Ή που παρατήρησα όση ώρα με εξέταζε και έπαιρνε το ιστορικό μου, ότι ενώ ήταν ΠΛΗΡΩΣ αφοσιωμένος και γλυκύτατος με μένα, μίλαγε ορθά-κοφτά σε όσες τον έπαιρναν τηλέφωνο? Λίγο και η νοσταλγία που έγκυος στο γιό μου πέρασα συνολικά πολλές ώρες έξω απ΄την πόρτα του γραφείου του, και τελικά μου το έφερε στον κόσμο υγιέστατο... Πάντως θα με αναλάβει με μεγάλη του χαρά ($:D$), μου εξήγησε γιατί πρέπει να γίνει οπωσδήποτε κτ, γιατί θα βγάλουμε το μωρό νωρίτερα, κι ότι να μη φοβάμαι καθόλου γιατί στις 38 το μωρό είναι εξίσου έτοιμο όπως και στις 40 εβδομάδες.

 

Mariob: δε νομίζω ότι έχω χάσει κάποιο μέτρο και φταίω σε κάτι, ούτε εγώ ούτε όσοι γονείς πάνω στην αγωνία μας να πάνε όλα καλά δίνουμε κάποια χρήματα για να μας αναλάβει ένας συγκεκριμένος γιατρός. Ακόμα και τότε μας το είχε πει ξεκάθαρα ότι δεν είμαστε υποχρεωμένοι να πληρώσουμε αν πάμε να μας ξεγεννήσει όποιος γιατρός τύχει να είναι εκεί. Και ούτε επικροτώ αυτό το σύστημα, γιατί έχω ζήσει στο εξωτερικό και η εδώ νοοτροπία με θυμώνει, αλλά αναγκάζεσαι να προσαρμοστείς, και ήταν επιλογή μας να τον πληρώσουμε, απλά μου κακοφάνηκε όταν μου μίλησε απότομα, αλλά έτσι είναι ο συγκεκριμένος άνθρωπος στο τηλέφωνο, κι εγώ τον παίρνω και του λέω "είμαι 28 εβδομάδων, θέλω να με αναλάβετε"...

 

Τεσπα, αυτά ήθελα να πω... Υγιή μωράκια σε όλους!!!

Μπορεις να στειλεις με πμ το ονομα του γιατρου?

Link to comment
Share on other sites

lucky_mommy χαίρομαι που πήρε τέλος ο εφιάλτης σου...Σου εύχομαι ένα γερό και καλότυχο μωράκι στα χέρια σου... Όμως με ανησύχησε κάτι που διάβασα από πολλές κοπέλες στο θέμα σου. Ότι στη δεύτερη καισαρική στο παίρνουν πιο νωρίς το μωρό..Εγώ κορίτσια γέννησα 35w+2d γιατί σπάσανε τα νερά με καισαρική επειδή η καστορίνα μου ήταν ισχιακή...Στο δεύτερο μωρό πότε θα γεννήσω??? Θα ξανακάνω καισαρική σίγουρα αλλά πριν τις 35 εβδομάδες???? Σοκ!!!

Link to comment
Share on other sites

lucky_mommy χαίρομαι που πήρε τέλος ο εφιάλτης σου...Σου εύχομαι ένα γερό και καλότυχο μωράκι στα χέρια σου... Όμως με ανησύχησε κάτι που διάβασα από πολλές κοπέλες στο θέμα σου. Ότι στη δεύτερη καισαρική στο παίρνουν πιο νωρίς το μωρό..Εγώ κορίτσια γέννησα 35w+2d γιατί σπάσανε τα νερά με καισαρική επειδή η καστορίνα μου ήταν ισχιακή...Στο δεύτερο μωρό πότε θα γεννήσω??? Θα ξανακάνω καισαρική σίγουρα αλλά πριν τις 35 εβδομάδες???? Σοκ!!!

 

Όχι, βρε! Όχι πιο νωρίς απ' ό,τι είχες γεννήσει το πρώτο. Πιο νωρίς από την Π.Η.Τ. σου. Συνήθως, απ' όσο ξέρω, στις 38 εβδ., αν το βάρος του μωρού είναι "καλό".

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Όχι, βρε! Όχι πιο νωρίς απ' ό,τι είχες γεννήσει το πρώτο. Πιο νωρίς από την Π.Η.Τ. σου. Συνήθως, απ' όσο ξέρω, στις 38 εβδ., αν το βάρος του μωρού είναι "καλό".

 

Α!!! Καλά!!! Από τον πανικό μου, κατάλαβα λάθος!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολες!!! Επιτελους μετα απο αρκετη ταλαιπωρια, ειχα σημερα το πρωτο μου ραντεβου στο Ελενα με τον κ. Γιαλελη. Πρωτες εντυπωσεις πολυ καλες απο τον γιατρο, καθησυχαστικος, επεξηγηματικος, φιλικος. Ουτε λογος για φακελακια και τετοιες αηδιες...Μου ειπε ομως να μην παρω αλλα κιλα. ΕΙναι πολλα 9 στα μεσα του 6ου???Α, το νοσοκομειο μου φανηκε λιγακι παλιο..Ειδικα η αιθουσα των υπερηχων ηταν σκετη απελπισια...Παντως τελος καλο ολα καλα!!! Καλο υπολοιπο σε ολες τις μελλουσες μανουλες!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα lina1. Τον ρώτησες για την αμοιβή του; Γιατί μου φαίνεται πολύ περίεργο που δεν θέλει φακελάκι. Εγώ μέχρι να καταλήξω στον γιατρό που είμαι τώρα επισκέφτηκα και άλλους τρεις, οι οποίοι ήθελαν αμοιβή. Δεν στο λένε από την αρχή αλλά όλοι θέλουν το φακελάκι τους...Πάντως είναι καλό το ότι ασχολήθηκε τόσο πολύ μαζί σου! Εγώ είχα πάει σε κάποιον άλλον στο Έλενα (διευθυντής) και επείδή είχε πολύ κόσμο το απόγευμα κοίταζε πως θα μας ξεπετάξει για να φύγει! Όσο για τα κιλά που έχεις πάρει πιστεύω είναι καλά. Παίζει ρόλο βέβαια και τα κιλά που ήσουν πριν μείνεις έγκυος. Εγώ είχα πάρει μέχρι τον έκτο 8 κιλά. Ήμουν 54 κιλά πριν μείνω έγκυος και ο γιατρός δεν ενδιαφέρεται καθόλου για τα κιλά μου. Τώρα έχω μπει στον 8ο μήνα και έχω πάρει 9 κιλά και ο γιατρός μου με θεωρεί και αδύνατη....εγώ νοιώθω σαν μπαλόνι!

Ucejp2.png

 

TsLBp3.png

Link to comment
Share on other sites

Τι να τον ρωτησω δλδ??? Ποσα μαυρα λεφτα θελεις??? Οχι φυσικα και δν τον ρωτησα, μα ουτε και υποννοησε κατι απο μονος του ο ανθρωπος. Αλλο να σου ζητανε με το στανιο λεφτα και αλλο να του δωσω εγω απο μονη μου οσα μπορω και κρινω οτι πρεπει.

Link to comment
Share on other sites

Να ξέρεις ότι από την αρχή κανείς δεν σου ζητάει λεφτά, το θεωρούν όλοι δεδομένο! Εάν εκείνη την στιγμή που θα γεννήσεις δεν έχει εφημερία και έρθει μόνο για σένα, το θεωρεί δεδομένο ότι θα πάρει λεφτά! Δυστυχώς αυτό είναι το σύστημα της Ελλάδας! Οι περισσότεροι είναι απατεώνες! Και ο δικός μου που θα γεννήσω στο Αλεξάνδρας θέλει 1200 €.

Ucejp2.png

 

TsLBp3.png

Link to comment
Share on other sites

Τι να τον ρωτησω δλδ??? Ποσα μαυρα λεφτα θελεις??? Οχι φυσικα και δν τον ρωτησα, μα ουτε και υποννοησε κατι απο μονος του ο ανθρωπος. Αλλο να σου ζητανε με το στανιο λεφτα και αλλο να του δωσω εγω απο μονη μου οσα μπορω και κρινω οτι πρεπει.

 

Καλησπερα σε ολους και ολες, το τηλεφωνο του γιαλελη μπορει να μας το δωσει καποιος; ειμαστε πολυ νωρις ακομα αλλα θελουμε να καταληξουμε σε ενα γιατρο και δυσκολευομαστε. ευχαριστουμε εκ των προτερων....

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας,

αφαιρέθηκε το κείμενο/εικόνα στην υπογραφή σας καθώς στην ΕΕΕΓ δεν είναι επιθυμητή η οποιαδήποτε τέτοιου είδους πρόκλητική ενέργεια.

Παρακαλούμε να συμμορφωθείτε με τους κανόνες λειτουργίας του forum.

Σε περίπτωση που δεν τους γνωρίζετε μπορείτε να ενημερωθείτε εδώ

 

ΑΠΟΣΤΟΛΗ ΠΜ

 

 

αγαπητά μέλη, δεν απαγορευεται η δημοσιευση αληθινών μαρτυριών

για καλά προιόντα/υπηρεσίες κτλ.

 

αυτό που απαγορεύετεαι είναι να δημοσιευσει καποιος διαφημιση απο την οποία έχει ο ίδιος κέρδος.

ή να δημοσιεύσει δυσφήμιση απο την οποία προκύπτει δόλος ή χαρακτηρισμοί που ζημιώνουν την όποια επιχείριση

 

 

Η προτροπή για να σας στείλει καποιος πμ, οδηγεί στο να είναι άχρηστο το θέμα αυτό, για μελλοντικούς χρήστες καθώς το θέμα δεν θα περιέχει πληροφορίες!

 

 

παρακαλούμε λοιπόν, αν μπορείτε

να μην προτρέπετε τα μέλη να σας στείλουν πμ ή ότι θα στείλετε εσείς πμ,

και

να δημοσιεύετε πληροφορίες τις οποίες πιστεύετε οτι θα βοηθήσουν μελλοντικά τους ανανγώστες

Ευχαριστούμε εκ των προτέρων για την κατανόηση

απο την ομάδα moderators

 

Link to comment
Share on other sites

Ευτυχώς δεν έγινα τα 1000Ευρώ του "διχτυωτού καλσόν"(Γεωργιάδου).

χαχαχαχαχαχαχαχαχχαχα ποσο συμφωνω σε αυτα που που λες για Γεωργιαδου..ααααα κ σε μενα ο Καπετανακης μου αφαιρεσε τα ραμματα της καισαρικης όντως πολυ συμπαθητικ

 

Κορινακι μπορείς να μου στείλεις τηλ επικοινωνιας του Δεσυπρη?

Link to comment
Share on other sites

mariannemam αν πάρεις στο Έλενα και ζητήσεις το τηλέφωνο του Δεσύπρη θα σου δώσουν και σταθερό και το κινητό του. Εγώ έκλεισα μαζί του ραντεβού για την επόμενη εβδομάδα γιατί ο γιατρός μου είναι στο Ιασώ και δεν πολύθελω να γεννήσω εκεί. Θα ενημερώσω για εντυπώσεις μετά.

Ξέρετε αν ο Δεσύπρης έχει μεγάλη αναμονή στα απογευματινά ραντεβού; Επίσης ζητάει στάνταρ ταρίφα για τον τοκετό;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια. Θα ήθελα κι εγώ να ρωτήσω για κάποιον καλό γιατρό στο Έλενα, γιατί μέχρι στιγμής η εμπειρία μου με τους γυναικολόγους δεν είναι και η καλύτερη. Θα ήθελα κάποιον που να είναι άνθρωπος πρώτα απ' όλα και να μην κυνηγάει τα λεφτά. Είμαι στην τρίτη μου εγκυμοσύνη, είχα ένα εξωμήτριο και μετά μια παλίνδρομη και τώρα ευτυχώς τα πράγματα φαίνονται πιο αισιόδοξα γιατί ακούσαμε καρδούλα. Οπότε, όπως καταλαβαίνετε αναζητώ έναν γιατρό που να μου παρέχει κάποιου είδους προσοχή και ασφάλεια. Προτιμώ το Έλενα γιατί έχω διαβάσει πολύ καλά λόγια στο φόρουμ και γιατί φυσικά σε τέτοιους καιρούς δεν μας περισσεύουν για ιδιωτικά νοσοκομεία.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...