Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Γυναικολόγος στο Έλενα


Recommended Posts

καλημέρα κορίτσια,μήπως έχει ακούσει κανείς κάτι για τον Βερύκιο?Μια φίλη της κόρης μου της είπε ότι είναι καλός και πήγε εκεί.θα ήθελα να ακούσω και άλλες γνώμες

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 1,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Ψαχνωντας να αλλαξω γιατρο στο Ελενα,εχω ερθει σε δυσκολια...

Γνωριζετε καποιον αλλον που να σε κοιταει στην κοιλια και στο μωρακι σου και οχι στην τσεπη;;;;

2UxXp2.png

το 4 αστερακι μου!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Με συγχωρείς που επεμβαίνω αλλά ένας καλός γιατρός δεν κάνει καισαρική μετά από επιλογή της εγκυου. Χρεος του είναι να πεισει την την εγκυμονούσα που δεν γνωρίζει να μην καταφύγει σε καισαρική. Ίσα ισα που εμένα μου δίνει την εντυπωση από αυτά που διαβαζω ότι είναι γιατρός της ευκολης, ασφαλους λυσης και μη χρονοβόρας για αυτόν. Κοινώς ενας ακόμη χασάπης που κάνει καισαρική μετά από επιλογή και όχι γιατί εχει εξαντλήσει όλα τα ενδεχόμενα και δεν υπάρχει αλλη λύση.Για μενα καλός γιατρός είναι εκείνος που τον παρακαλάς να κανει καισαρική και εκεινος επιμένει πάνω από το κεφάλι σου στον φυσιολογικό τοκετό εφοσον όλα πανε καλά.

Συμφωνω απολυτα.

Ο συγκεκριμενος σε συγγενικο μου προσωπο εκανε καισαρικη μετα απο παρακληση της γιατι ειχε κουραστει απο την εγκυμοσυνη. (Την εκανε γυρω στις 38 εβδ).

Link to comment
Share on other sites

Γιατί έχω την εντύπωση πως πίσω από μηνυματα μελών που έχουν στο ιστορικό τους μόλις 20 μηνυματα το πολύ και τα 19 λένε τα στοιχεία του κυρίου Καπετανακη βρίσκεται ο ίδιος ο κος Καπετανακης??????? Λεω εγώ τώρα......... Για προσέξτε το οι υπόλοιπες.....

τυχαίο?δεν νομίζω!!!!!!προσωπικά έχω ράμματα για τη γούνα ενός μεγάλου ονόματος αλλά που δεν μπορώ να μιλήσω...:mad:ελπίζω να γεννηθούν υγιή μωρά απ το συγκεκριμένο ,που θέλει να λέγεται και γιατρός, που υμνούν εδώ μέσα....εμάς μας άλλαξε τα φώτα και ακόμα τρέχουμε...

ΠΡΟΣΟΧΗ έχω να πώ εγώ και τίποτα άλλο...

Link to comment
Share on other sites

τυχαίο?δεν νομίζω!!!!!!προσωπικά έχω ράμματα για τη γούνα ενός μεγάλου ονόματος αλλά που δεν μπορώ να μιλήσω...:mad:ελπίζω να γεννηθούν υγιή μωρά απ το συγκεκριμένο ,που θέλει να λέγεται και γιατρός, που υμνούν εδώ μέσα....εμάς μας άλλαξε τα φώτα και ακόμα τρέχουμε...

ΠΡΟΣΟΧΗ έχω να πώ εγώ και τίποτα άλλο...

Ο καλος γιατρος φαινεται στα δυσκολα και οχι στις ευκολες εγκυμοσυνες και στους ακομη πιο ευκολους τοκετους.

Εκει ειναι το λαθος μας. Θεοποιουμε γιατρους χωρις να μας εχει κατσει η στραβη και χωρις να εχουμε δει το πως θα χειριζονταν την κατασταση. Χαρακτηριζουμε γυναικολογους κορυφη," που το μονο που εκαναν ηταν να παρακολουθουν μια υγιη εγκυμοσυνη και να ξεγενουν γυναικες που ουσιαστικα θα μπορουσαν να γεννησουν και με μια μαια ή στο σπιτακι τους.

Δυστυχως στον παρελθον την εχω πατησει. Για τον παλιο γυναικολογο μου ακουγα τα καλυτερα. Την πρωτη φορα που χασαμε το μωρο μας στις 33 εβδ. ηταν "τυχαιο γεγονος" (για αυτον) και ξαναπηγα. Την δευτερη φορα παλι δεν μπορουσε να αντιμετωπισει την κατασταση, με αποτελεσμα να γεννησω προωρα και να χασουμε την μια μπεμπουλα μας. Τυχερη μεσα στην ατυχια μου γιατι θα μπορουσα και εγω και η μια απο τις διδυμουλες που ειναι ζωντανη, να μην υπαρχουμε.

Αυτος ο γιατρος λοιπον (ο παλιος μου εννοω) δεν ειναι καλος γιατρος γιατι δεν ειχε τις γνωσεις, δεν εψαξε, δεν ρωτησε με αποτελεσμα να βαλει τρεις ανθρωπους σε κινδυνο εις γνωσην του.

Οταν με συναντησε στον επομενο τοκετο μου (με αλλον γιατρο φυσικα) ρωτησε πως αντιμετωπισαμε την κατασταση (υψηλη πιεση). Τουλαχιστον τον ενημερωσε ο αντρας μου για να μην παρει καμια αλλη κοπελα στον λαιμο του.

(Δεν αναφερομαι στον γιατρο που λετε πιο πανω, μην γινει καμια παρανοηση παρακαλω).

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Μια βοηθεια...

Καποιος καλός γυναικολόγος στο Ελενα που να εχει και ιδιωτικό ιατρείο??

 

Ευχαριστω

Απ οσο ξερω οι γιατροι του ελενα απαγορευεται να εχουν ιατρειο!

Link to comment
Share on other sites

Απ οσο ξερω οι γιατροι του ελενα απαγορευεται να εχουν ιατρειο!

 

Οπότε πως "ξεκινάμε??

Για γυναικολογικές, τεστ ΠΑΠ, κλπ κλπ??

Στα απογευματινά με ραντεβού?? εχει πολύ "κίνηση"??

 

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλες/όλους. Θα ήθελα να μοιραστώ την εμπειρία της γυναίκας μου κι εμένα από την εγκυμοσύνη στο ΕΛΕΝΑ.

Κατ' αρχάς ο γιατρός μας ήταν ο κ. Κονδυλιός, ένας πραγματικά επιστήμονας και ταυτόχρονα άνθρωπος.. ( πάντα κατα τη προσωπική μου γνώμη)

Από τον γυναικολόγο θέλεις να είναι και να εκπέμπει ηρεμία, να ειναι γνώστης του αντικειμένου και να έχει καλό όνομα..

Ο συγκεκριμένος απ΄όσο διάβασα, ρώτησα, έμαθα και φυσικά από την προσωπική μου εμπειρία διαθέτει τα παραπάνω στοιχεία. Επίσης τις λίγες ομολογουμένως φορές που τον πήραμε τηλέφωνο για κάποια ερώτηση , ειτε ηταν απογευμα. είτε βράδυ, το τηλέφωνό του ήταν πάντα ανοιχτό..

Ιδιαίτερα ο συγκκεριμένος γιατρός έχει το βάρος του προγεννητικού ελέγχου στο ΕΛΕΝΑ και γενικά είναι από τους λίγους γιατρούς που δεν τον βρίσκεις ποτέ σε κανένα από τα κυλικεία του νοσοκομείου, ούτε περιφέρεται γυρω γυρω. Συνέχεια ειναι στο τρέξιμο !

Από τον υπέρηχο στις αιθουσες τοκετού , κι απο τα χειρουργεία στο γραφείο του...

Η εμπειρία μου και από τον τοκετό και τις επόμενες μερες που περναγε να δει τη συζυγο, ήταν άριστες κι αυτές..

 

Το ΕΛΕΝΑ επίσης , οπωσδήποτε μπορεί να μην έχει τη χλιδή ενός Ιδιωτικου μαιευτηριου, αλλα σου εκπέμπει μια ασφάλεια. Στα χειρουργεία, υπάρχει ενας ολοκληρος στρατός ανθρώπων που σε κάνουν και αισθάνεσαι ασφάλεια.. Επίσης στα δωμάτια δεν μας χρεωσαν τιποτα, οι κοπελλες ηταν ΑΠΙΣΤΕΥΤΑ ΕΞΥΠΗΡΕΤΙΚΕΣ, σε σημειο που να αναρωτιέμαι αν τις εχω λαδώσει και δεν το ξέρω.

 

Κλείνοντας να πω ότι ειμαι ανθρωπος που ομολογω τα λάθη μου.

Όταν λοιπόν η γυναικα μου ηταν εγγυος, ήθελα να πάμε σε κάποιο ιδιωτικό γιατι αισθανόμουν ότι τα δημόσια ειναι το μαύρο τους το χάλι.

Ομολογω οτι εκανα λάθος..

 

Σίγουρα δεν ειναι από το καλύτερο ξύλο φτιαγμενες οι πόρτες του νοσοκομείου, ούτε τα πλακάκια ειναι τα πιο μοντέρνα..

Αλλά η ποιότητα των ανθρώπων και των μηχανημάτων που εγω συνάντησα, με κάνουν να πιστεύω ότι το συγκεκριμένο νοσοκομείο αποτελεί άριστη επιλογή.

 

Σας ευχαριστώ για το χρόνο σας..

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

Dsk χαίρομαι που ακούω καλά λόγια γι' αυτόν το γιατρό γιατί κι εγώ σε αυτόν θα γεννήσω σε κανένα μήνα. Τελικά η γυναίκα σου έκανε καισαρική ή φυσιολογικό τοκετό;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ξερει καποια απο σας την κα ΚΑΡΓΑΚΟΥ στο ΕΛΕΝΑ??? Μπηκα στον 5ο μηνα της εγκυμοσυνης μου, αλλα επειδη η γιατρος μου ειναι στο ΜΗΤΕΡΑ ψαχνω μια καλη γιατρο στο ΕΛΕΝΑ.

Link to comment
Share on other sites

Καλη αλλα τσιμπαει λιγουλακι στο οικονομικο...αν πας στην αναζητηση πανω δεξια και πατησεις Καργακου θα σου βγαλει αρκετα post...συνοπτικα εμενα με ξεγεννησε με καισαρικη (λογω ισχιακης προβολης) το Νοεμβριο...ευχαριστημενη εμεινα αλλα δεν ειχα και δυσκολη εγκυμοσυνη.

Παντως οποτε τη χρειαζομουνα την εβρισκα...οσον αφορα στο Ελενα super ντουπερ...εγω ειχα δωματιο στον 5ο στα λουξ...μονοκλινο ανακαινισμενο με τουαλετα που καθαριζοταν 2 φορες τη μερα και πολυθρονα θηλασμου οπου κοιμοταν η μανουλα μου! Προσωπικο εξαιρετικα καλο...και τιμη για 4 μερες?? 800και κατι!!!;)

Οτι αλλο θες στη διαθεση σου...αντε, και με το καλο!!!:D

bjTVp2.pngDG1bp2.png
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω πολυ!!! Μηπως μπορεις να μου στειλεις σε πμ τα στοιχεια της?? Ραντεβου θα κλεισω μεσω του Νοσοκομειου μαζι της ή από το κινητο της? Και κατι τελευταιο, λες να μην δεχτει να με αναλαβει επειδη ειμαι ηδη στον 5ο μηνα???

Link to comment
Share on other sites

Γεια σε ολες κ ολους!!Ειμαι νεα στο φορουμ κ νεα μελλουσα μαμα :P!

Επειδη βλεπω οτι μιλατε αρκετα για γιατρους του Ελενα,μηπως καποια κοπελα εχει προσωπικη εμπειρια απο τον κ.Γεωργοπουλο;Εκανα την πρωτη μου επισκεψη σε αυτον σημερα κ μου φανηκε καλος,σκεφτομαι να με παρακολουθησει.Οποια ξερει κατι θα με βοηθουσε πολυ στην επιλογη μου!!Ευχαριστω πολυ.:P

age.png

Link to comment
Share on other sites

Dsk χαίρομαι που ακούω καλά λόγια γι' αυτόν το γιατρό γιατί κι εγώ σε αυτόν θα γεννήσω σε κανένα μήνα. Τελικά η γυναίκα σου έκανε καισαρική ή φυσιολογικό τοκετό;

 

Eκανε καισαρικη, ηταν εξ' αρχης βεβαιωμένη η καισαρική για λόγους που δεν σχετίζονται με το γιατρό ..

Συγγνώμη που αργησα να απαντησω αλλά ελειπα και δεν ειδα το post σου !

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλημερα σε ολα τα κοριτσια,

μια ερωτηση θα ηθελα αν ξερει καποια που εχει γεννησει στο ελενα. θα παρακολουθει την εγκυμοσυνη μου γιατρος στο ελενα σε προγραμματισμενα απογευματινα ραντεβου. γνωριζω πως θα πληρωνω εισιτηριο καθε φορα γυρω στα 60-75 ? τα οποια επειδη εχω ασφαλεια δημοσιου δε δικαιουμαι τιποτα επιστροφη. οκ μεχρι εδω, τα λεφτα αυτα τα περνει ο γιατρος η το νοσκοκομειο? δηλαδη ο γιατρος μπορει να μου ζητησει ΕΠΙΠΛΕΟΝ χρηματα ειτε σε καθε ραντεβου ειτε οταν με το καλο ερθει η ωρα της γεννας?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και από εμένα! Νέα στο φόρουμ και κάνω "ερευνα αγοράς" για γυναικολόγο, μια και σκέφτομαι κάποια στιγμή να ξεκινήσουμε προσπάθειες για μωρό. Εχει κανείς υπόψιν του την γιατρό ΚΑΡΓΑΚΟΥ ΜΑΓΔΑ στο Ελενα;

Με ενδιαφέρει να είναι ο γιατρός καταρτισμένος, έμπειρος και διαθέσιμος στο τηλέφωνο ότα χρειαστεί. Το οικονομικό δεν με ενδιαφέρει καθόλου, ούτε το αν είναι υπερ ή κατά του φυσιολογικού τοκετού.Επίσης, δεν με ενδιαφέρει το "ντάντεμα" , δεν ψάχνω γιατρό να ανέχεται όλες μου τις φοβίες κλπ (γιατί είναι πολλές!).

Έχω μεγάλη δυσπιστία για τους γυναικολόγους γενικά, έχω αλλάξει αρκετούς και δεν ειναι ευκολο να εμπιστευτω κανέναν.Ειδικά για τα λεγόμενα "μεγάλα ονόματα", έχω ακόμα μεγαλύτερη δυσπιστία...

καμια γνώμη;;;;

Link to comment
Share on other sites

@ zouzounix

δεν χρειάζεται να κάνεις απογευματινά ραντεβού! Κρίμα να δίνεις τα 60άρια έτσι! μπορείς να κανονίζεις να βλέπεις τον γιατρό τα πρωινά οπότε πληρώνεις μόνο ό,τι κάνεις (πχ υπέρηχος 8.5 ευρώ) και τα παίρνεις πίσω από το δημόσιο (σίγουρο αυτό).

στον γιατρό δεν δίνεις τίποτα κάθε μήνα(αν και υπάρχουν και κάποιοι που σου ζητούν κάθε φορά) και δίνεις με τον τοκετό ένα προσυμφωνημένο ποσό (ή μερικοί σου λένε "ό,τι θέλεις")

Link to comment
Share on other sites

@ zouzounix

δεν χρειάζεται να κάνεις απογευματινά ραντεβού! Κρίμα να δίνεις τα 60άρια έτσι! μπορείς να κανονίζεις να βλέπεις τον γιατρό τα πρωινά οπότε πληρώνεις μόνο ό,τι κάνεις (πχ υπέρηχος 8.5 ευρώ) και τα παίρνεις πίσω από το δημόσιο (σίγουρο αυτό).

στον γιατρό δεν δίνεις τίποτα κάθε μήνα(αν και υπάρχουν και κάποιοι που σου ζητούν κάθε φορά) και δίνεις με τον τοκετό ένα προσυμφωνημένο ποσό (ή μερικοί σου λένε "ό,τι θέλεις")

μαρακι μου σε ευχαριστω για την απαντηση, νομιζω πως σε εχω δει και στο θεμα της μεσογ.αναιμιας αν θυμαμαι καλα? κοίτα επειδή η κατάσταση μου λόγω στίγματος είναι περίεργη κυρίως απο ψυχολογικής απόψεως δε με πειράζει να δίνω τα 60ρια προκειμένου να με παρακολουθεί ο συγκεκριμένος γιατρός ο οποίος νομιζω πως δε δεχεται πρωι.ξερω πως από τα λεφτα αυτα το 50% το περνει το νοσοκομειο και τα υπολοιπα ο γιατρος οποτε δε πιστευω πως θα μου ζητησει επιπλεον χρηματα για την επισκεψη . αυτο που με ενδιαφερει ειναι να μη ταλαιπωρηθω με αναμονες και να κανω τις απαιτουμενες εξετασεις γρηγορα και ανωδυνα, θα τον παρω το απογευμα τηλεφωνο για λεπτομερειες μιας και τωρα ταξιδευει ........ θα σας ενημερωνω για την εμπειρια μου στο ελενα ;)

Link to comment
Share on other sites

μαρακι μου σε ευχαριστω για την απαντηση, νομιζω πως σε εχω δει και στο θεμα της μεσογ.αναιμιας αν θυμαμαι καλα? κοίτα επειδή η κατάσταση μου λόγω στίγματος είναι περίεργη κυρίως απο ψυχολογικής απόψεως δε με πειράζει να δίνω τα 60ρια προκειμένου να με παρακολουθεί ο συγκεκριμένος γιατρός ο οποίος νομιζω πως δε δεχεται πρωι.ξερω πως από τα λεφτα αυτα το 50% το περνει το νοσοκομειο και τα υπολοιπα ο γιατρος οποτε δε πιστευω πως θα μου ζητησει επιπλεον χρηματα για την επισκεψη . αυτο που με ενδιαφερει ειναι να μη ταλαιπωρηθω με αναμονες και να κανω τις απαιτουμενες εξετασεις γρηγορα και ανωδυνα, θα τον παρω το απογευμα τηλεφωνο για λεπτομερειες μιας και τωρα ταξιδευει ........ θα σας ενημερωνω για την εμπειρια μου στο ελενα ;)

 

με το καλό! ναι με βλέπεις στο θέμα της μ.α.

να επιδιώξεις τροφοβλάστη να σου κάνει ο Κονδυλιός (αν και φαντάζομαι ο γιατρός σου ξέρει και θα σε προετοιμάσει κατάλληλα)

η εμπειρία σου στο Έλενα εύχομαι να είναι τέλεια, εγώ εκεί γέννησα το μωρό μου τον Μάιο 2009

Link to comment
Share on other sites

Όλοι ζητάνε μετα το τοκετό. Απο τους πιο πάνω, ένας, ζητάει 50? σε κάθε επίσκεψη (πρωινή) και στη γέννα 1400?. + αναισθησιολογο + μαια. Μαυρα. Ταρίφα Ιανουαρίου. Λόγω κρίσης μπορεί να έχει κάνει έκπτωση.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολες σας!!!

Γενναω τον Νοεμβρη και δεν εχω βρει ακομη γιατρο...:(Η δικια μου ειναι στο Μητερα (απλησιαστο για μενα!) και ετσι ψαχνω καποιον σε δημοσιο, που να αναλαμβανει προχωρημενες εγκυμοσυνες, να ειναι συζητησιμος και να μην σου ζηταει μια περιουσια για να κανει απλα τη δουλεια του:mad:...Please βοηθειστε με με προτασεις ακομη και με π.μ.

Εχει γεννησει καποια απο σας με τον γιατρο της βαρδιας??? Πως ηταν η αντιμετωπιση του και γτ αποφασισε να γεννησει ετσι???

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας μήπως έχει κάποια κοπέλα γιατρό τον κύριο Κανακάκη στο Ελενα; Μου τον έχουν προτείνει από διάφορες πλευρές για εξαιρετικό, θα ήθελα να έχω κάποιες γνώμες από εσας πριν τον επιλέξω. Ευχαριστώ :)

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...