Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Γυναικολόγος στο Έλενα


Recommended Posts

Καθόλου δεν με ζάλισες, δεν είναι μεγάλος, γύρω στα 34 πρέπει να είναι,δέχεται συνήθως πρωινά αλλά όταν έχει εφημερία δέχεται και απόγευμα, τα περισσότερα τα κάνει ο κύριος Καπετανάκης όταν όμως είναι κάτι εξιδεικευμένο το οποίο δεν γίνεται στο Έλενας σε στέλνει έξω σε κάποιον. Αξίζει να τον συναντήσεις είναι τόσο ξακάθαρος και κατατοπιστικός τι να σου λέω τώρα...θα στα εξηγήσει όλα, ότι απορίες και να έχεις.

 

Γεια σου FARFALLINA. Θα ήθελα να σε ρωτήσω επειδή το πρώτο παιδάκι μου το έκανα με καισαρική πριν δυο χρόνια, λες να μου πει να ξανακάνω καισαρική; Είναι υπερ της αλλαγής αυτής; Το παλεύει δηλ. ή αμα δει τα σκούρα η ευκολη λύση;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 1,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Γεια σου FARFALLINA. Θα ήθελα να σε ρωτήσω επειδή το πρώτο παιδάκι μου το έκανα με καισαρική πριν δυο χρόνια, λες να μου πει να ξανακάνω καισαρική; Είναι υπερ της αλλαγής αυτής; Το παλεύει δηλ. ή αμα δει τα σκούρα η ευκολη λύση;

 

 

ευγενω θα πρεπει να βρεις γιατρο που να το εχει ξανακανει δηλαδη φυσιολογικο τοκετο μετα απο καισαρικη(VBAC λεγεται στα αγγλικα).υπαρχει ειδικο τοπικ γι"αυτο με ολες τις πληροφοριες και τους γιατρους που υποστηριζουν αυτη την μεθοδο

 

 

http://parents.org.gr/forum/showthread.php?t=67041&page=18

Kht7p2.png

 

3iVPp3.png

 

Link to comment
Share on other sites

συνεχεια βλεπω τα ιδια και τα ιδια ονοματα για το Ελενα ....οταν παω εκει αυτα τα ονοματα εχουν παρα πολυ μεγαλη αναμονη .....εγω εχω επιλεξει εναν νεο γιατρο που δεν εχει πολυ πελατεια και ειναι και ευκολο να τον βρω και με θυμαται και ειναι πολυ προσεκτικος με τισ εξετασεις και ψειρας .ειμαι μεχρι τωρα ευχαριστημενη απο αυτον και ευχομαι να τα παμε καλα και στην γεννα .2 γνωστες μου εχει ξεγεννησει και μου ειπανε τα καλυτερα .ειναι πολυ γλυκοσ ανθρωποσ και με χιουμορ και νιωθω ανετα .

ylSkp1.pngrwLVp1.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ένας πάρα πολύ καλός ιατρός στο μαιευτήριο ΕΛΕΝΑ λέγεται Καπετανάκης Νικόλαος της Β'Κλινικής, έχουν γεννήσει πολλές γνωστές μου με τον συγκεκριμένο Ιατρό, και τα σχόλια τους είναι παραπάνω από τέλεια.Είναι πολύ καλός, τα εξηγεί όλα σας κατατοπίζει πλήρως,ενημερώνει την έγκυο από μόνος του για το πότε είναι η ημερομηνία της επόμενης εξέτασης που πρέπει να κάνει, πολύ καλός άνθρωπος και πολύ προσιτός. Είναι πολύ καλός μαιευτήρας και υπερβολικά προσεκτικός με την κάθε γυναίκα που αναλαμβάνει...Εγώ δεν τον αλλάζω με τίποτα.......[/QUOT

 

FARFALLINA πριν από ένα εξάμηνο είχα μια αποβολή στον 5 μήνα της εγκυμοσύνης μου και όπως καταλαβαίνεις αυτό με στενοχωρησε πολύ!Ψάχνω για ένα καλό γιατρό που θα είναι πολύ προσεκτικός και πολύ κοντά σε μένα! Θέλω να είναι και καλός επιστήμονας αλλά και άνθρωπος, γιατί ο προηγούμενος ήταν γαϊδούρι! Ο ΚΑΠΕΤΑΝΑΚΗΣ είναι νεαρός όπως μας είπες! Έχει πιστεύεις την εμπειρία που χρειάζεται για δύσκολες περιπτώσεις;;Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΠΕΤΑΝΑΚΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ Β ' ΚΛΙΝΙΚΗ ΜΑΙΕΥΤΗΡΙΟ ΕΛΕΝΑΣ. 210-6441674. ΑΝΕΠΙΦΥΛΑΚΤΑ ΤΟΝ ΣΥΣΤΗΝΩ.

 

FARFALLINA πριν από ένα εξάμηνο είχα μια αποβολή στον 5 μήνα της εγκυμοσύνης μου και όπως καταλαβαίνεις αυτό με στενοχωρησε πολύ!Ψάχνω για ένα καλό γιατρό που θα είναι πολύ προσεκτικός και πολύ κοντά σε μένα! Θέλω να είναι και καλός επιστήμονας αλλά και άνθρωπος, γιατί ο προηγούμενος ήταν γαϊδούρι! Ο ΚΑΠΕΤΑΝΑΚΗΣ είναι νεαρός όπως μας είπες! Έχει πιστεύεις την εμπειρία που χρειάζεται για δύσκολες περιπτώσεις;;Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

Link to comment
Share on other sites

συνεχεια βλεπω τα ιδια και τα ιδια ονοματα για το Ελενα ....οταν παω εκει αυτα τα ονοματα εχουν παρα πολυ μεγαλη αναμονη .....εγω εχω επιλεξει εναν νεο γιατρο που δεν εχει πολυ πελατεια και ειναι και ευκολο να τον βρω και με θυμαται και ειναι πολυ προσεκτικος με τισ εξετασεις και ψειρας .ειμαι μεχρι τωρα ευχαριστημενη απο αυτον και ευχομαι να τα παμε καλα και στην γεννα .2 γνωστες μου εχει ξεγεννησει και μου ειπανε τα καλυτερα .ειναι πολυ γλυκοσ ανθρωποσ και με χιουμορ και νιωθω ανετα .

 

ΑFRODITH μπορείς να μου πεις πως τον λένε τον γιατρό σου;;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα μανούλες και μέλλουσες μανούλες!!Είμαι καινούρια στο forum και μπορώ να πω οτί μέσα από τις συζητήσεις σας έχω καθησυχαστεί αρκετά γιατί βλέπω οτί τελικά όλες έχουμε τις ίδιες ανησυχίες.Αύριο πάω να κάνω την β-χοριακή στο Έλενα μετά από καθυστέρηση,2 θετικά τεστ,έντονα πονάκια στο στήθος και χαμηλά.....Ανησυχία και ανυπομονεσία όπως προβλεπεται γιατί είναι και το πρώτο....Γιατρό δεν έχω βρει ακόμη κι ελπίζω πηγαίνοντας εκεί και με τα ονόματα που κράτησα από εσάς να καταφερώ να ανακαλύψω τον γυναικολόγο που θα με βοηθήσει να περάσω την πρώτη μου εγκυμοσύνη ήρεμα και με ασφάλεια μέχρι το αναμένομενα επιθυμητό αποτέλεσμα......

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα μανούλες και μέλλουσες μανούλες!!Είμαι καινούρια στο forum και μπορώ να πω οτί μέσα από τις συζητήσεις σας έχω καθησυχαστεί αρκετά γιατί βλέπω οτί τελικά όλες έχουμε τις ίδιες ανησυχίες.Αύριο πάω να κάνω την β-χοριακή στο Έλενα μετά από καθυστέρηση,2 θετικά τεστ,έντονα πονάκια στο στήθος και χαμηλά.....Ανησυχία και ανυπομονεσία όπως προβλεπεται γιατί είναι και το πρώτο....Γιατρό δεν έχω βρει ακόμη κι ελπίζω πηγαίνοντας εκεί και με τα ονόματα που κράτησα από εσάς να καταφερώ να ανακαλύψω τον γυναικολόγο που θα με βοηθήσει να περάσω την πρώτη μου εγκυμοσύνη ήρεμα και με ασφάλεια μέχρι το αναμένομενα επιθυμητό αποτέλεσμα......

 

Στο εύχομαι μέσα από την καρδιά μου marianneman!!! Mε το καλό! Αυτό που θέλω να σου πω σαν συμβουλή είναι να προσέξεις τον γιατρό που θα επιλέξεις! Να σου κάνει εσένα κλικ και να νιώθεις άνετα μαζί του! Φυσικά βέβαια να είναι και καλός επιστήμονας! Εμείς θα μιλάμε συχνά γιατί και εγώ μετά από μια αποβολή στον 5 μήνα όπως καταλαβαίνεις ψάχνω για γιατρό!!Εσύ σε ποιον σκέφτεσαι να πας;;

Link to comment
Share on other sites

Σ' ευχαριστώ πολύ FARFALINA. θα τον επισκεφτώ σύντομα και θα σας πω τις εντυπώσεις μου, διότι βλέπω ότι υπάρχουν πολύ θέτικά σχόλια από όλες σας!

 

dafni32 σε παρακαλώ περιμένω και εγώ εντυπώσεις από τον συγκεκριμένο γιατρό, γιατί ψάχνω απεγνωσμένα! Μην μας ξεχάσεις!

Link to comment
Share on other sites

FARFALLINA πριν από ένα εξάμηνο είχα μια αποβολή στον 5 μήνα της εγκυμοσύνης μου και όπως καταλαβαίνεις αυτό με στενοχωρησε πολύ!Ψάχνω για ένα καλό γιατρό που θα είναι πολύ προσεκτικός και πολύ κοντά σε μένα! Θέλω να είναι και καλός επιστήμονας αλλά και άνθρωπος, γιατί ο προηγούμενος ήταν γαϊδούρι! Ο ΚΑΠΕΤΑΝΑΚΗΣ είναι νεαρός όπως μας είπες! Έχει πιστεύεις την εμπειρία που χρειάζεται για δύσκολες περιπτώσεις;;Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

 

ΕΙΝΑΙ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΚΑΛΟΣ, ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΟΣ ΘΑ ΕΛΕΓΑ ΚΑΝΕΙ ΓΙΑ ΤΑ ΠΑΝΤΑ. ΕΙΝΑΙ ΧΙΛΙΟΤΣΕΚΑΡΙΣΜΕΝΟΣ ΣΕ ΔΥΣΚΟΛΕΣ ΚΑΤΑΣΤΑΣΕΙΣ. ΕΥΓΕΝΕΣΤΑΤΟΣ ΚΑΙ ΥΠΟΜΟΝΕΤΙΚΟΣ ΑΠΙΣΤΕΥΤΑ.ΟΤΙ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΥΠΑΡΧΕΙ ΣΤΟ ΜΑΙΕΥΤΗΡΙΟ ΕΛΕΝΑΣ ΒΕΝΙΖΕΛΟΥ.

Link to comment
Share on other sites

ΕΙΝΑΙ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΚΑΛΥΤΕΡΟΥΣ ΙΑΤΡΟΥΣ ΣΤΟ ΕΛΕΝΑΣ, ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΕΜΠΕΙΡΟΣ, ΕΥΧΑΡΙΣΤΟΣ ΚΑΙ ΣΟΒΑΡΟΣ.ΚΑΝΕ ΤΟΥ ΕΝΑ ΤΗΛΕΦΩΝΗΜΑ ΚΑΙ ΕΙΜΑΙ ΣΙΓΟΥΡΗ ΠΩΣ ΒΡΕΙΤΕ ΑΚΡΗ ΣΕ ΟΤΙ ΣΕ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΖΕΙ. ΘΑ ΔΕΙΣ.

Link to comment
Share on other sites

ΕΙΝΑΙ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΚΑΛΟΣ, ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΟΣ ΘΑ ΕΛΕΓΑ ΚΑΝΕΙ ΓΙΑ ΤΑ ΠΑΝΤΑ. ΕΙΝΑΙ ΧΙΛΙΟΤΣΕΚΑΡΙΣΜΕΝΟΣ ΣΕ ΔΥΣΚΟΛΕΣ ΚΑΤΑΣΤΑΣΕΙΣ. ΕΥΓΕΝΕΣΤΑΤΟΣ ΚΑΙ ΥΠΟΜΟΝΕΤΙΚΟΣ ΑΠΙΣΤΕΥΤΑ.ΟΤΙ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΥΠΑΡΧΕΙ ΣΤΟ ΜΑΙΕΥΤΗΡΙΟ ΕΛΕΝΑΣ ΒΕΝΙΖΕΛΟΥ.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ΕΙΝΑΙ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΚΑΛΟΣ, ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΟΣ ΘΑ ΕΛΕΓΑ ΚΑΝΕΙ ΓΙΑ ΤΑ ΠΑΝΤΑ. ΕΙΝΑΙ ΧΙΛΙΟΤΣΕΚΑΡΙΣΜΕΝΟΣ ΣΕ ΔΥΣΚΟΛΕΣ ΚΑΤΑΣΤΑΣΕΙΣ. ΕΥΓΕΝΕΣΤΑΤΟΣ ΚΑΙ ΥΠΟΜΟΝΕΤΙΚΟΣ ΑΠΙΣΤΕΥΤΑ.ΟΤΙ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΥΠΑΡΧΕΙ ΣΤΟ ΜΑΙΕΥΤΗΡΙΟ ΕΛΕΝΑΣ ΒΕΝΙΖΕΛΟΥ.

 

Μπορείς σε παρακαλώ να μου πεις τι εννοείς χιλιοτσεκαρισμένος! Τι έχει συμβεί δηλαδή! Εγώ όταν με το καλό ξαναμείνω έγκυος, θα πρέπει μετά τον αυχενική διαφάνεια να κάνω περίδεση τραχήλου!Του έχουν συμβεί δύσκολες περιπτώσεις;; Σε ρωτάω γιατί είπαμε ότι είναι μικρός σε ηλικία! Τους υπέρηχους τους κάνει ο ίδιος ή βαζει άλλον;

Link to comment
Share on other sites

Είναι πολύ καλός και έμπειρος, αναλαμβάνει οτιδήποτε, πολύ διαβασμένος και χειρουργικά πολύ προσεκτικός και σίγουρος, εκπέμπει ασφάλεια και επιπλέον πολύ προσιτός.

 

"Γύρω" στα 34? όχι στα 35? Και πολύ έμπειρος, στα 34;;;;

 

ΕΙΝΑΙ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΚΑΛΟΣ, ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΟΣ ΘΑ ΕΛΕΓΑ ΚΑΝΕΙ ΓΙΑ ΤΑ ΠΑΝΤΑ. ΕΙΝΑΙ ΧΙΛΙΟΤΣΕΚΑΡΙΣΜΕΝΟΣ ΣΕ ΔΥΣΚΟΛΕΣ ΚΑΤΑΣΤΑΣΕΙΣ. ΕΥΓΕΝΕΣΤΑΤΟΣ ΚΑΙ ΥΠΟΜΟΝΕΤΙΚΟΣ ΑΠΙΣΤΕΥΤΑ.ΟΤΙ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΥΠΑΡΧΕΙ ΣΤΟ ΜΑΙΕΥΤΗΡΙΟ ΕΛΕΝΑΣ ΒΕΝΙΖΕΛΟΥ.

 

Συγγνώμη μου βρε κοπέλα μου, αλλά είσαι τόσο κατηγορηματική όσον αφορά αυτόν το γιατρό, που μου φαίνεται ύποπτο. Δηλ. μας τον συστήνεις βάζοντας και το χέρι σου στη φωτιά, καταλαβαίνω εγώ, ένα πράγμα. Και ο γυναικολόγος είναι τόσο υποκειμενικό και προσωπικό ζήτημα αλλά και η σύσταση με τέτοιο τρόπο, μεγάλη ευθύνη.

Και πώς ακριβώς τον έχεις "χιλιοτσεκάρει" αλλά είσαι και σε θέση να τον έχεις συγκρίνει με όλους τους άλλους γιατρούς του Έλενα;;;

Επεξεργάστηκαν by goofy
Τώρα είδα ότι έχεις γράψει στο forum, μόνο σχετικά με αυτόν...

Το παιδί μπαίνει στη ζωή σου & κάνει τόση φασαρία, που δεν αντέχεις.

Το παιδί φεύγει και αφήνει τόση ησυχία, που νομίζεις θα τρελαθείς.

Link to comment
Share on other sites

Ξέχασα να γράψω το τηλέφωνό του

edit admin

 

Τόσα τηλέφωνα έχουν γραφτεί εδώ μέσα, το δικό σου γιατί το διέγραψαν;

Αν θέλεις, στείλτο μου με πμ μαζί με εντυπώσεις.Ευχαριστώ

Το παιδί μπαίνει στη ζωή σου & κάνει τόση φασαρία, που δεν αντέχεις.

Το παιδί φεύγει και αφήνει τόση ησυχία, που νομίζεις θα τρελαθείς.

Link to comment
Share on other sites

συνεχεια βλεπω τα ιδια και τα ιδια ονοματα για το Ελενα ....οταν παω εκει αυτα τα ονοματα εχουν παρα πολυ μεγαλη αναμονη .....εγω εχω επιλεξει εναν νεο γιατρο που δεν εχει πολυ πελατεια και ειναι και ευκολο να τον βρω και με θυμαται και ειναι πολυ προσεκτικος με τισ εξετασεις και ψειρας .ειμαι μεχρι τωρα ευχαριστημενη απο αυτον και ευχομαι να τα παμε καλα και στην γεννα .2 γνωστες μου εχει ξεγεννησει και μου ειπανε τα καλυτερα .ειναι πολυ γλυκοσ ανθρωποσ και με χιουμορ και νιωθω ανετα .

 

Περιμένουμε εντυπώσεις όταν γεννήσεις. Με το καλό!

Το παιδί μπαίνει στη ζωή σου & κάνει τόση φασαρία, που δεν αντέχεις.

Το παιδί φεύγει και αφήνει τόση ησυχία, που νομίζεις θα τρελαθείς.

Link to comment
Share on other sites

ΣΕ ΣΥΓΧΩΡΩ ΒΡΕ ΚΟΠΕΛΑ ΜΟΥ, Ο ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΑΥΤΟΣ ΕΧΕΙ ΚΑΝΕΙ ΚΑΛΟ ΚΑΙ ΣΕ ΕΜΕΝΑ ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΣΕ ΦΙΛΕΣ, ΟΠΟΤΕ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΚΟ ΝΑ ΤΟΝ ΠΡΟΤΕΙΝΩ, ΒΕΒΑΙΑ ΚΑΘΕΝΟΣ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΕΙΝΑΙ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΟ ΚΑΙ Η ΧΗΜΕΙΑ ΑΠΟ ΑΝΘΡΩΠΟ ΣΕ ΑΝΘΡΩΠΟ ΔΙΑΦΕΡΕΙ, ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΤΑ ΡΑΝΤΕΒΟΥ ΓΙΑ ΝΑ ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΝΑ ΚΡΙΝΕΙ ΚΑΙ ΜΟΝΟΣ ΤΟΥ,ΣΑΦΩΣ Ο ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΟΣ ΓΙΑ ΚΑΘΕ ΓΥΝΑΙΚΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΙ ΠΟΛΥ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟ, ΟΜΩΣ ΕΧΩ ΚΑΘΕ ΔΙΚΑΙΩΜΑ ΝΑ ΕΚΦΡΑΖΩ ΤΗΝ ΑΠΟΨΗ ΜΟΥ, ΟΜΩΣ ΔΕΝ ΕΠΕΒΑΛΑ ΣΕ ΚΑΝΕΝΑΝ ΤΙΠΟΤΑ. ΟΣΟΝ ΑΦΟΡΑ ΣΤΗΝ ΗΛΙΚΙΑ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΜΕ ΤΙΣ ΓΝΩΣΕΙΣ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ,ΕΠΙΠΛΕΟΝ ΔΕΝ ΕΚΑΝΑ ΚΑΜΜΙΑ ΣΥΓΚΡΙΣΗ ΜΕ ΚΑΝΕΝΑΝ ΟΙ ΑΠΟΨΕΙΣ ΕΙΝΑΙ ΠΑΝΤΑ ΠΡΟΣΩΠΙΚΕΣ.ΤΟ ΝΑ ΣΥΣΤΗΣΕΙΣ ΚΑΠΟΙΟΝ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΕΥΘΥΝΗ ΔΙΟΤΙ ΕΧΕΙΣ ΤΗΝ ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ ΚΑΙ ΤΟ ΔΙΚΑΙΩΜΑ ΝΑ ΕΠΙΛΕΞΕΙΣ.ΕΜΠΕΙΡΙΕΣ ΚΑΙ ΑΠΟΨΕΙΣ ΕΚΦΡΑΖΟΥΜΕ. ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΚΟ.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Γευα σε ολουσ κε συγνομη για τα γραματηκη μου

Πεδευα ,Γενησα πρην 2 ευδομαδεσ Στο νοσοκομευο Ελενα με το υατρο ΠΑΝΤΕΙΤΣΑ ΠΕΤΣΙΔΟΥ-ΠΑΡΑΣΚΕΥΑ καυ ΕΙΜΕ ΠΟΛΛΥ ΕΥΧΑΡΗΣΤΗΜΕΝΗ ΑΠΟ ΑΥΤΗΝ,ΠΡΟΤΗ ΜΟΥ ΓΕΝΑ ΕΙΝΕ ΑΛΛΑ ΠΑΛΗ ΤΑ ΓΕΝΗΣΟ ΜΕ ΑΥΤΗΝ ΚΕ ΣΤΟ ΔΥΜΟΣΗΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΥΟ ΚΕ ΜΕ ΗΔΗΟ ΙΑΤΡΟ

ΕΥΧΑΡΗΣΟ ΚΕ ΠΑΛΛΗ ΙΑΤΡΕ

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι φοβερός ιατρός?????? πριν από μια εβδομάδα γέννησε μια φίλη μου στο Έλενα, και ήταν τυχερή που βρήκε αυτό τον άνθρωπο τον κ.Καπετανάκη Νικόλαο και την ανέλαβε. Ο ενθουσιασμός της δεν περιγράφεται, δεν έφυγε λεπτό από επάνω της και οι δικοί της είχαν πλήρη ενημέρωση από τον ίδιο το κ.Καπετανάκη για την εξέλιξη του τοκετού.Όλα πήγαν τέλεια. Βέβαια, γέννησε με καισαρική κατ'όπιν δικής της επιθυμίας, αλλά εάν δείτε την τομή της, η οποία δεν φαίνεται καν, δεν θα το πιστεύεται ότι γέννησε με καισαρική τομή,Κεντάει ο άνθρωπος απλά κεντάει ..........ΤΙ ΝΑ ΛΕΜΕ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ.

 

Με συγχωρείς που επεμβαίνω αλλά ένας καλός γιατρός δεν κάνει καισαρική μετά από επιλογή της εγκυου. Χρεος του είναι να πεισει την την εγκυμονούσα που δεν γνωρίζει να μην καταφύγει σε καισαρική. Ίσα ισα που εμένα μου δίνει την εντυπωση από αυτά που διαβαζω ότι είναι γιατρός της ευκολης, ασφαλους λυσης και μη χρονοβόρας για αυτόν. Κοινώς ενας ακόμη χασάπης που κάνει καισαρική μετά από επιλογή και όχι γιατί εχει εξαντλήσει όλα τα ενδεχόμενα και δεν υπάρχει αλλη λύση.Για μενα καλός γιατρός είναι εκείνος που τον παρακαλάς να κανει καισαρική και εκεινος επιμένει πάνω από το κεφάλι σου στον φυσιολογικό τοκετό εφοσον όλα πανε καλά.

Link to comment
Share on other sites

Γιατί έχω την εντύπωση πως πίσω από μηνυματα μελών που έχουν στο ιστορικό τους μόλις 20 μηνυματα το πολύ και τα 19 λένε τα στοιχεία του κυρίου Καπετανακη βρίσκεται ο ίδιος ο κος Καπετανακης??????? Λεω εγώ τώρα......... Για προσέξτε το οι υπόλοιπες.....

Link to comment
Share on other sites

εγω δεν εχω παει ποτε στο ελενα αλλα χρειαστηκε να παει πριν ενα μηνα η πεθερα μου για ενα γυναικολογικο προβλημα.ετσι πηρα τηλεφωνο μια γνωστη μου μαια που ειναι σε δημοσιο κεντρο υγειας και μου προτεινε τον γιαλελη,τον κανακακη και τον σκουλαρικο.μου ειπε τα καλυτερα για αυτους.

ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΚΑΙ ΑΝΘΡΩΠΑΚΙΑ......

Link to comment
Share on other sites

Γειά σε όλες τις μανούλες!

Ψάχνω απεγνωσμένα ένα καλό γιατρό μέσα στο Έλενα. Είχα γεννήσει εκεί το Σεπτέμβριο του 2007 (με καισαρική) και ο τότε γιατρός θέλει τώρα με αφορμή την προηγούμενη καισαρική να βγάλει το μωρό 2 βδομάδες νωρίτερα τουλάχιστον:shock: για να πάει διακοπές, και αυτό ΑΝ με αναλάβει, γιατί είμαι ήδη 28 εβδομάδων, και μου είπε απότομα να πάω και θα δούμε αν θα με αναλάβει!!! Εντάξει, δεν παίζεται ο τύπος, και να σκεφτείς ότι μιλάει έτσι τη στιγμή που ήδη στο παρελθόν του έχουμε ακουμπήσει 850. Ξέχασα να πω, μέχρι τώρα με παρακολουθεί ιδιωτικά γιατρός στη γειτονιά μου, ο οποίος είναι σε Ιδιωτικό-Νοσοκομείο-Δεν-Το-Σηκώνει-Η-Τσέπη-Μου, συν ότι έτσι κι αλλιώς δεν είμαι πολύ ικανοποιημένη, γιατί είναι ψιλοαδιάφορος. Σας παρακαλώ, σώστε με, γιατί δεν με βλέπω καλά...

1218574.png 1218575.png
Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...