Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Η δουλειά σας σε τί απόσταση βρίσκεται απο το σπίτι;


Η δουλειά σας σε τί απόσταση βρίσκεται απο το σπίτι;  

1.104

  1. 1. Η δουλειά σας σε τί απόσταση βρίσκεται απο το σπίτι;

    • Εργάζεστε στον χώρο του σπιτιού σας;
    • Η δουλειά σας είναι σε μικρή απόσταση απο το σπίτι;
    • Κάνετε ολόκληρο ταξίδι για να πάτε στην εργασία σας;


Recommended Posts


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 156
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Μένω Νέα Σμύρνη και εργάζομαι Παλλήνη. Πηγαινοέρχομαι με αυτοκίνητο. Το πρωί κάνω 50 λεπτά με μία ώρα. Το μεσημέρι 1 ώρα με μιάμιση.

Από 10 ιουλίου μέχρι 5 σεπτεμβρίου όμως οι χρόνοι βελτιώνονται.

3Wwep3.png

k8Q2p3.png

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

βρε κοριτσια χαρα στο κουραγιο σας, να κανετε τοσο δρομο να πατε στις δουλειας σας.

εμεις εδω στην καλαματα απο την μια μερια της πολης στην αλλη κανεις το πολυ 10 λεπτα.

εμενα απεχει το μαγαζι απο το σπιτι μολις 4 χλμ.

σκεφτομαι να παρω ποδηλατο τωρα το καλοκαιρι για ασκηση και οικονομια.

668bab1939.png

 

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Η δουλεια μου απεχει 30 χλμ, απο το σπιτι μου, οποτε 60 για την δουλεια και αλλα 15 + 15 χλμ για να παω τον μικρο στην μαμα μου (που τον κραταει αυτο το διαστημα, λογω σοβαρης ασθενειας της πεθερας), συνολο 90 χλμ. καθημερινα...

 

Τι να πω, εχω βαρεθει να ειμαι στους δρομους..., μακαρι η δουλεια μου να ηταν στην πολη μου... :-(, ειναι τοσο κουραστικο και αντε μετα να εχεις κουραγιο για λοιπες δουλειες και φυσικα τον απαραιτητο χρονο για το παιδι, ποσο μαλλον και για τον συζυγο.

Link to comment
Share on other sites

Δουλεύω 22χλμ από το σπίτι -με κίνηση και δύσκολο παρκάρισμα- που σημαίνει 50΄μέτρια κινηση με το αυτοκίνητο, αλλά ευτυχώς αρκετές επιλογές σε συγκοινωνία.

Οταν με το καλό γυρίσω από την άδεια λοχειάς, θα έχει μετακομίσει το γραφείο στα 50χλμ σε περιοχή με τρελή κίνηση και χωρις επιλογές σε συγκοινωνία (θα θέλω αυτοκίνητο και άλλα 2 με 3 μέσα για να φτάσω).Ο Θεός να βάλει το χέρι του!!Θα πηγαίνει ο μισθός στην βενζίνη και θα γυρίζω στο παιδάκι μου βράδυ :evil:

QqmLp3.png
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν εγώ έκανα μια μικρή ζαβολιά: στην ψηφοφορία δεν έβαλα την τωρινή δουλειά μου, που πρέπει να' ναι κανά δεκάλεπτο με το αυτοκίνητο, αλλά δεν το'χω ζήσει ακόμα, γιατί είμαι σε άδεια, αλλά την προηγούμενη, που ήταν 135 χλμ από το σπίτι μου - ναι, δύο νομούς άλλαζα για να φτάσω - και πηγαινοερχόμουνα καθημερινά!

 

Σας έφαγα όλους, έτσι;

660759jzef7rhw6w.gif
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Λοιπόν εγώ έκανα μια μικρή ζαβολιά: στην ψηφοφορία δεν έβαλα την τωρινή δουλειά μου, που πρέπει να' ναι κανά δεκάλεπτο με το αυτοκίνητο, αλλά δεν το'χω ζήσει ακόμα, γιατί είμαι σε άδεια, αλλά την προηγούμενη, που ήταν 135 χλμ από το σπίτι μου - ναι, δύο νομούς άλλαζα για να φτάσω - και πηγαινοερχόμουνα καθημερινά!

 

Σας έφαγα όλους, έτσι;

Οχι καλή μου!!!!!!Αν διάβασεις λίγες σελίδες πριν εγω είμαι 600 χλμ!!!! μακρια από το σπίτι μου και έκανα το δρομολόγιο αυτό τη εβδομάδα 600 να πάω 600 να έρθω......και εγώ είμαι σε αδεια αλλά εγω είμαι ατυχη γιατι ακόμα δεν έχω καταφέρει να πάρω μεταθεση.....!!!!!!!πίκρα!!!!!!

Νομίζω πως σου τρώω την πρωτια!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Θρακομακεδόνες - Κέντρο, με ενδιάμεση στάση Αγία Παρασκευή. Ας μην σας πω καλύτερα χρόνους...

 

Πες μας μπας και νιώσω λίγο καλύτερα εγώ με το Ν. Σμύρνη - Παλλήνη.......

3Wwep3.png

k8Q2p3.png

Link to comment
Share on other sites

Οχι καλή μου!!!!!!Αν διάβασεις λίγες σελίδες πριν εγω είμαι 600 χλμ!!!! μακρια από το σπίτι μου και έκανα το δρομολόγιο αυτό τη εβδομάδα 600 να πάω 600 να έρθω......και εγώ είμαι σε αδεια αλλά εγω είμαι ατυχη γιατι ακόμα δεν έχω καταφέρει να πάρω μεταθεση.....!!!!!!!πίκρα!!!!!!

Νομίζω πως σου τρώω την πρωτια!!!!!!!!

 

Εντάξει μωρέ και το ασημένιο καλό είναι! :wink:

 

 

Αλλά πηγαινοερχόσουν καθημερινά; Γιατί αλλιώς 135 επί 5 (ημέρες την εβδομάδα) επί 2 (το πηγαινέλα) πάλι σε τρώω!!!:lol::lol::lol:

 

[Όπως βλέπεις, έχω πιάσει αγκαλιά το βάθρο και δεν κατεβαίνω με τίποτα!] :cool:

660759jzef7rhw6w.gif
Link to comment
Share on other sites

Μάλλον κατέχω το ...ρεκόρ εδώ -συτή τη στιγμή γιατί βλέπω ότι άλλες, όπως η ΘΑΛΑΣΣΑ, πηγαίνανε μακρύτερα πριν την άδεια- γιατι μένω Αθήνα και δουλεύω Χαλκίδα. 2 ώρες και 15 λεπτά με λεωφορείο+μετρό+τρένο (καρβουνιάρης). Κάποιες φορές έχω να πάω ταξίδια π.χ. στο Δίστομο, οπότε γυρίζω βράδυ...

 

Ελπίζω να μετακομισουμε κάποια στιγμή πιο κοντά γιατί 4,5 ώρες τη μέρα ταξίδι δε λέει, κυρίως όταν έχεις μικρό παιδί...Πριν το παιδί ήδη κουραζόμουνα. Τώρα γίνομαι κομμάτια.

GJMap2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εντάξει μωρέ και το ασημένιο καλό είναι! :wink:

 

 

Αλλά πηγαινοερχόσουν καθημερινά; Γιατί αλλιώς 135 επί 5 (ημέρες την εβδομάδα) επί 2 (το πηγαινέλα) πάλι σε τρώω!!!:lol::lol::lol:

 

[Όπως βλέπεις, έχω πιάσει αγκαλιά το βάθρο και δεν κατεβαίνω με τίποτα!] :cool:

Ω!!!!! ΝΑΙ!!!!!Με αυτή την λογική εχεις δίκιο...135*2=675*2=1350 χλμ την εβδομάδα ενώ εγω είμαι στα 600*2=1200 με τρως.......and the oskar goes to........ ΘΑΛΑΣΣΑ .....τουλάχιστον εσύ πήρες την μετάθεση ενω εγω ακόμα τιποτα....και αυτό είναι που με ανχώνει!!!που ίσως χρειαστεί να αφήσω ξανά τα παιδάκια μου και να τα βλέπω μόνο Σ/Κ και γμτ τώρα είναι και 4....Αχ!!!!!πάλι ανχώθηκα...ουφ!!!!

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, λοιπόν: Η κριτική επιτροπή έπειτα από μαραθώνιες συσκέψεις και διαβουλεύσεις με τους τοπικούς φορείς, αποφασίζει:

1ο βραβείο: evi155, διότι είναι εν ενεργεία ταξιδιώτης και μάλιστα με συγκοινωνίες.

2ο βραβείο: κλάρα, διότι είμαι μεγαλόψυχη και υπεράνω και διότι θα επιστρέψει στην εξορία του Αδάμ μετά την άδεια και διότι αφήνει τα τέσσερα παιδάκια της πίσω.

3ο βραβείο: ΘΑΛΑΣΣΑ, διότι το αξίζει και με το παραπάνω!!!:cool:

660759jzef7rhw6w.gif
Link to comment
Share on other sites

Τα βραβεία μας πότε θα τα...παρουμε??????Τουλάχιστων κάποιος να αναγνωρίζει τον αγώνα μας......

Θάλασσα τολμώ να το παραδεχτώ δημοσίως πως σε ζηλέυω πόλυ.....θανασιμα θα έλεγα.... που κατάφερες να πάρεις ματάθεση!!!!!!

ΘΕΛΩ ΚΑΙ ΕΓΩ!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Τα βραβεία μας πότε θα τα...παρουμε??????Τουλάχιστων κάποιος να αναγνωρίζει τον αγώνα μας......

Θάλασσα τολμώ να το παραδεχτώ δημοσίως πως σε ζηλέυω πόλυ.....θανασιμα θα έλεγα.... που κατάφερες να πάρεις ματάθεση!!!!!!

ΘΕΛΩ ΚΑΙ ΕΓΩ!!!!!

 

Δεν προβλέπεται τίποτα για τους πολύτεκνους σε σας; Τουλάχιστον από μόρια δεν έχεις κάποιο πλεονέκτημα;

 

Για τα βραβεία, άσε καλύτερα... σε τι εκτίμηση μας έχουν...:rolleyes:

660759jzef7rhw6w.gif
Link to comment
Share on other sites

Δεν προβλέπεται τίποτα για τους πολύτεκνους σε σας; Τουλάχιστον από μόρια δεν έχεις κάποιο πλεονέκτημα;

 

Για τα βραβεία, άσε καλύτερα... σε τι εκτίμηση μας έχουν...:rolleyes:

Εχουμε το αμετάθετο,όσο για τις μεταθέσεις ...ξέρουμε τι προσον χρείαζεται.............

Εγω ζητώ μετάθεση σε παραμεθώριο σαν πολύτεκνη με τον νόμο ότι οι πολύτεκνοι τοποθετούνται στον τόπο συμφαιροντων τους και εδω και 10 μηνες δεν έχω πάρει απάντηση και ουτε πρόκειται.......(αλλό μεταθεση και αλλο τοποθέτηση )

Τώρα ετοιμάζομαι να στείλω ξανά αίτηση για 3η φορά και θα ζητήσω και νομική βοήθεια και...ο θεος βοηθος!!!!!(out of topik είμαστε....)

Link to comment
Share on other sites

ΘΑΛΑΣΣΑ ΚΑΙ ΚΛΑΡΑ

ακουστε και το δικο μου και αν δε σας περισσευει βραβειο ,δωσατε τουλαχιστον ένα παρασημο!

854 χιλιομετρα!

μενω αθηνα και η δουλεια μου ειναι αλεξανδρουπολη!

για φετος έχω αδεια όμως του χρονου μεταθεση δεν προβλεπεται οποτε ή θα βλεπω τα τρια παιδια μου μια στις δεκαπεντε(.......) ή που θα παρω ανευ αποδοχων

και θα σταματησουμε να τρωμε(εμενα καλο θα μου κανει για τους αλλους 4 δεν ξερω!)

Link to comment
Share on other sites

ΘΑΛΑΣΣΑ ΚΑΙ ΚΛΑΡΑ

ακουστε και το δικο μου και αν δε σας περισσευει βραβειο ,δωσατε τουλαχιστον ένα παρασημο!

854 χιλιομετρα!

μενω αθηνα και η δουλεια μου ειναι αλεξανδρουπολη!

για φετος έχω αδεια όμως του χρονου μεταθεση δεν προβλεπεται οποτε ή θα βλεπω τα τρια παιδια μου μια στις δεκαπεντε(.......) ή που θα παρω ανευ αποδοχων

και θα σταματησουμε να τρωμε(εμενα καλο θα μου κανει για τους αλλους 4 δεν ξερω!)

vivik έλα να κλάψουμε παρέα....!!!!!!Θα συναντηθούμε κάπου στο ενδιαμεσο της διαδρομης ένω εγω θα κατεβαίνω εσυ θα αναβαίνεις!!!!!!

Και όσο για το βραβείο....δέχομαι να το μοιραστούμε....(όχι που θα στο χάριζα και ολοκληρο!!!!)

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...