Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Πως κλείνουμε ραντεβού με γιατρούς του ΕΟΠΠΥ ΠΕΔΥ ανά περιοχή


Recommended Posts

Πηγαίνετε εδώ

 

https://apps.ika.gr/eFindDoctor/faces/index.xhtml

 

 

και κάνετε αναζήτηση μόνο την ειδικότητα αρχικά, ανά νομό,

 

και βλέπετε όλες τις περιοχές τις οποίες υπάρχουν αυτοι οι ειδικοί

 

 

Τσεκάρετε στο χάρτη ποιός σας βολεύει σε θέμα τοποθεσίας (ειδικά εάν κλεινετε ραντεβού για παιδί ,ή για υπερήλικα παππού γιαγιά)

 

και καλείτε στα τηλέφωνα ζητώντας ραντεβού εντός του ΕΟΠΠΥ.

 

κάποιων η σύμβαση έχει λήξει, άρα δηλαδή μην επαναπαύεστε στην λίστα, πάρτε τηλ για να βρείτε εάν εχουν ακόμα ενεργή συμβαση με τον ΕΟΠΠΥ και πότε έχουν διαθέσιμο ραντεβού.

 

Είναι αρκετά πιθανό να σας πούν ότι έχουν ή ότι εχουν τον επόμενο μήνα διαθέσιμο ραντεβού.

 

Μου έχει τύχει να θέλω συγκεκριμένη γιατρό σε συγκεκριμένο μέρος που εντός του μήνα δεν είχε διαθέσιμο ραντεβού, οπότε χρέωνε 20 ευρώ την επίσκεψη, εφόσον είχε υπερβεί το πλαφόν.

[δεν ξέρω αν ειναι αυτό νόμιμο, απόδειξη έκοβε παντως]

 

εκεί θα βρείτε και τα πλαφόν του κάθε γιατρού, εάν ο αριθμός δεν είναι 0 ή 200 σημαίνει ότι συνήθως ειναι ενεργή η σύμβαση, δηλαδή εχουν περαστεί ραντεβού στον γιατρό οπότε είναι ενεργός.

 

είχα καλή εμπειρία με το σύστημα αυτό καθώς έκλεισα ραντεβού πολλά για παπούδες και γιαγιάδες με επιτυχία.

 

Παιρνετε απλώς το τηλεφωνο του ιατρείου κ κλείνετε ραντεβού απλώς με το όνομα του ασφαλισμένου, δεν παιρνετε άλλο τετραψήφιο αριθμό, ούτε ειναι απαραίτητα άλλα στοιχεια, αυτά τα κάνετε όταν βρεθείτε εκεί.

-----------------------------

 

Πως κλείνουμε ραντεβού για τέστ ΠΑΠ (1 φορά το χρόνο!)

 

Για αττική,

καλούμε στο 1535

και ζητάμε τα

εξωτερικά ιατρεία γυναικολογικής, τα πρωινά ραντεβού,

με κωδικό

02248 στο νοσοκομείο Αλεξάνδρα.

σας λέει το πρώτο διαθέσιμο ραντεβού,

και δεν μπορείτε να επιλέξετε την ώρα,

 

 

δηλαδή λέει, α) παρακαλώ πειτε αν μπορείτς στις 8.Ιουνίου στις 9.00 αν πεις όχι σου λέει παρακαλώ πείτε αν μπορείτε στις 8 Ιουνίου στις 9.30.

 

δεν δίνει παραπέρα ώρες ραντεβού. Αναγκαστικά δηλαδή χρεώνεσαι ξανά τηλεφώνημα αν καταλαβα καλά, αν θελεις να βρείς άλλη ώρα και μέρα.

 

Για να κλείσεις το ραντεβού ζητάει

ονομα επωνυμο ετος γεννησης κ πατρώνυμο του ασφαλισμένου.

 

πρεπει να μην εχετε εμμηνο ρύση και να μην είχατε επαφές για 2-3 μέρες ετσι ειπαν στο τηλέφωνο.

 

------------

Για άλλες υπηρεσίες δέιτε και εδώ

προμηθευτές υγείας

 

http://www.eopyy.gov.gr/MedSupplier

 

(και εδω εχει γιατρούς αλλά έχει και άλλες ειδικότητες / υπηρεσίες)

 

να θυμαστε να διευκρινίζετε, θέλω ραντεβού μέσω ΕΟΠΠΥ

γιατί οι γραμματείς δεν το λένε πάντα ! για να μη βρεθείτε εξ απροόπτου το λέτε ΠΑΝΤΑ.

 

σε ενα γιατρό που πηρα πηγαν να μου κλείσουν ραντεβου και όταν τους ειπα μεσω εοππυ μου λενε , α δεν ειναι πια ενεργή η σύμβαση, (παρότι τον είχε στη φόρμα. )

...έγινα επιτέλους και εγώ μια parentholic ..

(If You Wanna Make The World A Better Place)

Take A Look At Yourself And Then Make A Change

R.I.P. Michael Jackson.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...