Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Ο άντρας σας συμμετέχει στη φροντίδα-ανατροφή των παιδιών;


kasia

Ο άντρας σας συμμετέχει στη φροντίδα-ανατροφή των παιδιών;  

1.537

  1. 1. Ο άντρας σας συμμετέχει στη φροντίδα-ανατροφή των παιδιών;

    • α) ναι συμμετέχει εξίσου με μένα στα πάντα
      666
    • β) συμμετέχει σε ορισμένα πράγματα ή κάποιες φορές
      638
    • γ) δεν συμμετέχει καθόλου γιατί θεωρεί ότι είναι γυναικεία υπόθεση
      63
    • δ) θέλει να συμμετέχει αλλά δεν τον αφήνω εγώ
      4


Recommended Posts

Συμμετεχει παρα-παρα πολυ σε ολα!Εχουμε 2 παιδια και τα καταφερνουμε μια χαρα!!!Θελω να τον ευχαριστησω,οχι μονο γιατι υπαρχει στην ζωη μου,αλλα και γιατι μου την κανει ευτυχισμενη!Και θελω να ομολογησω οτι χωρις τον αντρα μου ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ουτε λεπτο,μου ειναι απαραιτητος,με ολη την σημασια της λεξης.Σ'ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΥ ΒΑΔΙΖΟΥΜΕ ΣΤΗΝ ΖΩΗ ΜΑΣ ΧΕΡΙ-ΧΕΡΙ!!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 325
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Ο άντρας μου βοηθάει.... αλλά πάντα με γκρίνια. Μιλάμε όμως για πολύυυ γκρίνια! Κι όταν πάω να πω κάτι απαντάει πως οι περισσότεροι άντρες δεν κάνουν τίποτα! Για να τον βάλω να δει αυτή τη δημοσκόπηση....:wink:

line_feet_beg_40_time_1231736400_text_ef20ecf0e5ecf0effdebe7f220eceff520e5dfede1e9.gif
Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

O αγαπημενος μου συμμετεχει ,οταν ερχεται απο την δουλεια, στα παντα.Με το μωρο τρελλαμενος.Συνεχεια μου λεει ευχαριστω που γεννησα ενα τοσο υπεροχο μωρο.Ειναι πολυ καλος πατερας και συζυγος και ειμαι τυχερη για αυτο

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 2 εβδομάδες μετά...

Κατα την διαρκεια της εγκυμοσυνης μου ειχα ρωτηση τον αντρα μου αν θα με βοηθουσε με το παιδι οταν θα γεννιοταν και η απαντηση του ηταν ''αν δεν το μεγαλωσω και εγω τι πατερας θα ειμαι ? ''και οντως ετσι εκανε και ειμαι υπερηφανη γι'αυτον , απο την ωρα που θα ερθει στο σπιτι απο την δουλεια μεχρι το αλλο πρωι που θα ξαναφυγει ειναι μαζι της οσο κουρασμενος και αν ειναι , δεν εχουν ματια για αλλους ουτε και για μενα:cry: αλλα δεν με πειραζει καθολου γιατι τους βλεπω ευτυχισμενους:lol: και μου αρκει

ΕΙΣΑΙimage.php?type=sigpic&userid=18571&dateline=1250847646 ΤΟ ΟΞΥΓΟΝΟ ΤΗΣ ΖΩΗΣ ΜΑΣ !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Ευτυχώς που υπάρχει!!! Κάνει τα πάντα όσον αφορά τα παιδιά. Μπορεί και να τα κρατήσει μόνος του. Είναι υπέροχος. ΤΟΝ ΛΑΤΡΕΥΩ!!! Πιο πολύ και από όταν δεν είχαμε τα παιδιά.

glitterfy-flpbk29013718620134.gif
Link to comment
Share on other sites

και εγω πρεπει να το ζητησω ,γενικα φοβαμαι να του αφησω τη μικρη ,ειναι απροσεκτος ,προχθες του επεσε απο την αλλαξιερα κ την επιασε στο τσακ,καταλαβαινετε την φρικη μου,και το μαθημα δεν εγινε παθημα ,το ιδιο απογευμα ενω το μωρο ηταν στην αλλαξιερα του γυρισε την πλατη για να μου πει κατι.... :(

NJMAp3.png
Link to comment
Share on other sites

Ο άντρας μου βοηθάει.... αλλά πάντα με γκρίνια. Μιλάμε όμως για πολύυυ γκρίνια! Κι όταν πάω να πω κάτι απαντάει πως οι περισσότεροι άντρες δεν κάνουν τίποτα! Για να τον βάλω να δει αυτή τη δημοσκόπηση....:wink:

 

σε νοιωθω απολυτως ,σαν να περιγραφεις τον αντρα μου.....

NJMAp3.png
Link to comment
Share on other sites

και εμενα ο αντρας μου με βοηθαει στα παντα. Αυτο γινοταν απο την αρχη που ημασταν αρραβωνιασμενοι. Οταν εμεινα εγκυος στο πρωτο ουτε τα κορδονια μου δεν με αφηνε να δεσω.Οταν γεννηθηκε ηταν μεσα στο τοκετο και μου ελεγε αστεια για να ξενχεμαι και να μην ποναω μετα για 40 μερες αποκλειστικα οταν δεν ηταν στην δουλεια ασχολουταν αυτος με το μωρο (εκτος απο το θηλασμο )και στο δευτερο τα ιδια. Το Σ/Κ καθαριζουμε μαζι το σπιτι και αυτος παντα μαγειρευει. αχ ειμαι παρα πολλυ τυχερη ειναι υπεροχος σε ολα του....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

eilikrina de ksero pia einai i exairesi... oi antres pou boithoun iiii oi ekeinoi pou gia na boithisoun theloun parakalia...

emena o dikos mou den asxoleite kai poly me to thema spiti...me tin mikroula mas kati kanei diladi tha paiksei mazi tis gia na mporeso na kano kamia douleia kai mexri ekei...

me kourazei omos auto... giati oli i mera mou einai ena treximo grafeio spiti paidiki xara kai ...nani...

einia toso dyskolo na katalaboun oti exoume ki emeis tin anagki na xalarosoume ligaki...

popy

0HRHp3.png

Link to comment
Share on other sites

ναι,συμμετεχει εξισου..εχουμε τρια παιδια,ολα μωρα,κι εγω μονο δυο χερια.σε μερικα πραγματα μαλιστα ειναι πιο ηρεμος απο μενα..λογικα πρεπει ολοι να συμμετεχουν.εξ αλλου,δεν τα καναμε μονες μας τα παιδια....

ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ 2.11.06 ΒΕΝΕΤΙΑ ΧΡΥΣΟΒΑΛΑΝΤΟΥ 18.12.07 ΕΦΡΑΙΜ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 11.04.09

ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ 3.09.10 Κ ΘΗΛΑΖΕΙ......

Link to comment
Share on other sites

  • 4 εβδομάδες μετά...

Διαφημίσεις

  • 4 εβδομάδες μετά...

Με βοηθαει και ειναι ικανος να κανει οτι κανω και εγω.μπορει βεβαια καποιες φορες να θελει να την κανει αλα γαλλικα αλλα δεν του αφηνω περιθωρια.οσες ωρες λειπει απο το σπιτι λειπω και εγω και ακομα πιο πολλες γιατι λοιπον να μην βοηθαει.εφοσον θελει να εχει αποψη για ολα να συμμετεχει και σε ολα.τον αγαπω πολυ γιατι ειναι ικανος ανθρωπος ,αν δεν ηταν δεν θα τον εκανα πατερα του παιδιου μου.

Link to comment
Share on other sites

Δεν συμμετέχει απλά αλλά μερικές φορές με την μικρή τα πάει πολύ καλύτερα απο ότι εγώ:P:pΟποτε θέλει βέβαια γιατί αλλίως μπορεί να τα κάνει όλα χάλια.Βέβαια του αφήνω και περιθώρια να τα βρούν οι δύο τους αφού σχεδόν μέρα παρα μέρα τους αφήνω για καμία ωρίτσα και την κάνω......

Link to comment
Share on other sites

Ευτυχώς απο τότε που αποκτήσαμε την μικρούλα μας συμμετέχει ενεργά. Μαζί την κάναμε μπανάκι, μαζί την αλλάζαμε, μαζί την ταϊζαμε. Ήταν η μεγαλύτερη μας ευχαρίστηση. Βέβαια το βραδυνό ξενυχτάκι στην αρχή το έκανα μόνη μου, αλλά δεν έχω κανένα παράπονο. Με τη μικρή είναι πολύ δεμένος, ξέρει όλα της τα κόλπα καμμιά φορά καλύτερα κι απο μένα. Μπορώ να πώ οτι τα μεσημέρια που εγώ είμαι στο γραφείο εκείνος την κοιμίζει πιο γρήγορα απο μένα.

Εχω το πιο γλυκό κουνελάκι

It7lp2.png

Link to comment
Share on other sites

Ενα μεγάλο ΜΠΡΑΒΟ κι απο εμένα, για αυτούς τους ΑΞΙΟΥΣ πατεράδες, γιαυτό που προσφέρουν στα παιδιά τους και που αποδεικνύουν ΕΤΣΙ την αγάπη τους στα παιδιά τους...(μέσα σε αυτούς είναι και ο δικός μου άντρας)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

ο δικος μου ασχολειτε οσο μπορει γιατι δουλευει 12 ωρες τη μερα κ σπαστα κιολας οποτε 4 ωρες ειναι σπιτι με τα παιδια.το βραδυ που σχολαει κοιμουνται.

αλλα οκ δεν εχω παραπονο.τα κανει κ μπανιο τα ντυνει πηγαινει τη μεγαλη καθε πρωι παιδικο σταθμο,τα παιζει κ τα παραπαιζει σε σημειο να φωναζω για λιγη ησυχεια:oops::oops: δεν μπορει λογω δουλειας να συμμετεχει στο 24ωρο που περναω μαζι τους αλλα μια φορα τη βδομαδα που εχει ρεπο τους το αφιερωνει ολοκληρο!:)

Link to comment
Share on other sites

Εμένα ο άντρας μου κάνει τα πάντα. Πέρα απο δουλειές του σπιτιού στις οποίες με βοηθάει αρκετά θα αλλάξει τον γιο μας, θα τον ταίσει, θα παίξει μαζί του και αν χρειαστεί να βγώ θα τον κρατήσει μόνος του όσες ώρες χρειαστεί. Αν δεν είχα τον άντρα μου δεν ξέρω και εγώ τι θα έκανα. Είμαι πααααααααααααααααααααααααααρα πολύ τυχερή γυναίκα.

Link to comment
Share on other sites

αν του τον αφήσω και πάω σε κάποια υποχρέωση ναι θα βοηθήσει, κατά τα άλλα βοηθάει πολύ.................... στο παιχνίδι αλλάδεν παραπονιέμαι γιατί με το ωράριο που έχει είναι κατόρθωμα που το κάνει και αυτό!

Παναγιώτης 4,5 χρονών

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΝΕΙ ΑΚΡΙΒΩΣ ΟΤΙ ΚΑΝΩ ΚΑΙ ΕΓΩ.ΤΟΥΣ ΤΑΙΖΕΙ,ΤΟΥΣ ΑΛΛΑΖΕΙ,ΤΟΥΣ ΚΑΝΕΙ ΜΠΑΝΙΟ ΚΑΙ ΠΑΙΖΕΙ ΜΕ ΤΙΣ ΩΡΕΣ ΜΑΖΙ ΤΟΥΣ.ΕΙΝΑΙ ΕΝΑΣ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΚΑΛΟΣ ΠΑΤΕΡΑΣ ΚΑΙ ΣΥΖΥΓΟΣ.

ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΜΟΥ Η ΖΩΗ ΜΟΥ.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

κανει τα παντα κ συμφερει χα ! στις αρχες βεβαια με επαιρνε στο μαγαζι να μου πει οτι το μωρο τον κοιταει και τι να κανει(καγκελο εγω)!!!!!!!!!!!τες πα τωρα ουτε να με χεσουνε πατερας κ γιος.μονοοταν τους κουναω τα βυζακια τρελλαινονται αμφοτεροι χα χα χα

uDuOp2.png
Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...