Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Η δεύτερη εξωσωματική (μπορεί να) είναι ευκολότερη


Recommended Posts

Ποσό συμφωνώ μαζι σας σε θεωρητικό επίπεδο! Στην πράξη ομως τα πραγματα ειναι εντελως διαφορετικά! Εμας το ταξίδι μας ξεκινησε 3 χρονια πριν την πρωτη προσπαθεια οταν ανακαλύψαμε οτι δεν υπαρχει καν σπερματογενεση! Η μονη επιλογή ηταν ο δοτης! Δυόμιση χρονια βιταμίνες και καθε μηνα σοερμοδιαγραμμα και ραντεβου με τον γιατρο! Καθε μηνα αγωνια και αναμονη για να δουμε αν υπαρχει εστω ενα σπερματοζωαριο! Και μετα απο δυο χρονια και βιοψια ορχεων! Και λίγα σπερματοζωαρια....μετα απο ολα αυτα η εξωσωματικη μου φάνηκε αστεία διαδικασία! Εχουμε υλικό μονο για 3 προσπαθειες ακομα! Και πραγματικα εχω εξαντλήσει καθε περιθώριο υπομονής και αναμονής! Τα αποθέματα μου στο περιμενε εξαντλήθηκαν! Δεν υπαρχει βεβαια περιπτωςη να κανω κατι που θα ηταν επικίνδυνο για τον οργανισμό μου η την νεα προσπαθεια!!!! Απλα πραγματικα αυτο το επομενο τριμηνο μου φαινεται αιώνας!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 52
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Ποσό συμφωνώ μαζι σας σε θεωρητικό επίπεδο! Στην πράξη ομως τα πραγματα ειναι εντελως διαφορετικά! Εμας το ταξίδι μας ξεκινησε 3 χρονια πριν την πρωτη προσπαθεια οταν ανακαλύψαμε οτι δεν υπαρχει καν σπερματογενεση! Η μονη επιλογή ηταν ο δοτης! Δυόμιση χρονια βιταμίνες και καθε μηνα σοερμοδιαγραμμα και ραντεβου με τον γιατρο! Καθε μηνα αγωνια και αναμονη για να δουμε αν υπαρχει εστω ενα σπερματοζωαριο! Και μετα απο δυο χρονια και βιοψια ορχεων! Και λίγα σπερματοζωαρια....μετα απο ολα αυτα η εξωσωματικη μου φάνηκε αστεία διαδικασία! Εχουμε υλικό μονο για 3 προσπαθειες ακομα! Και πραγματικα εχω εξαντλήσει καθε περιθώριο υπομονής και αναμονής! Τα αποθέματα μου στο περιμενε εξαντλήθηκαν! Δεν υπαρχει βεβαια περιπτωςη να κανω κατι που θα ηταν επικίνδυνο για τον οργανισμό μου η την νεα προσπαθεια!!!! Απλα πραγματικα αυτο το επομενο τριμηνο μου φαινεται αιώνας!!!!

 

 

Μάγισσα εγώ πραγματικά καταλαβαίνω αυτό που λες! Η μόνη φορά που δεν νιώθω έτσι είναι τώρα που πάω για Τεταρτη φορά που σου εύχομαι να μην φτάσεις ποτέ μέχρι εκεί! Έχεις άλλες τρεις προσπάθειες ναιαιαιαιαι !!!

που θα πάει θα έρθει!

Link to comment
Share on other sites

  • 9 months later...

Όσον αφορά το κομμάτι των ενέσεων και τι να περιμένω μου φαίνεται πολυ πιο εύκολη η δεύτερη προσπάθεια. Αλλα απο ψυχολογία είμαι στα πατώματα σε σχέση με την πρώτη.....

Δεν βρίσκω ποιος ειναι λόγος που μας έκανε να αποτύχουμε στην πρώτη και θα πετύχουμε τωρα.

Κάνω έκκληση αν υπάρχει κάποια κοπελα που δεν έχει μείνει ποτε έγκυος έμεινε με την 2,3 φορά εξωσωματικής και θέλει να μας πει την εμπειρία της, να μου δώσει λίγο θάρρος.

Link to comment
Share on other sites

Όσον αφορά το κομμάτι των ενέσεων και τι να περιμένω μου φαίνεται πολυ πιο εύκολη η δεύτερη προσπάθεια. Αλλα απο ψυχολογία είμαι στα πατώματα σε σχέση με την πρώτη.....

Δεν βρίσκω ποιος ειναι λόγος που μας έκανε να αποτύχουμε στην πρώτη και θα πετύχουμε τωρα.

Κάνω έκκληση αν υπάρχει κάποια κοπελα που δεν έχει μείνει ποτε έγκυος έμεινε με την 2,3 φορά εξωσωματικής και θέλει να μας πει την εμπειρία της, να μου δώσει λίγο θάρρος.

Κάντι μη πέφτεις ψυχολογικά. Τα λέω σε σένα για να τα ακούω και εγώ. Είναι δύσκολο το ξέρω. Με τις ενέσεις και εγώ πήρα τον αέρα. Να σκέφτεσαι θετικά και να σκέφτεσαι ότι υπάρχουν πολύ πιο δύσκολες περιπτώσεις. Σκέψου να μην έκανες πολλά ωάρια για παράδειγμα. Εγώ δεν έχω πάει ποτέ σε εμβρυομεταφορα. Ξέρεις πόσο φοβάμαι τον άλλο μήνα που θα ξεκινήσω; Αν πάθω τα ίδια; Ψυχολογικά δε ξέρω αν θα το αντέξω. Σίγουρα είσαι πιο δυνατή από μένα. Καλή επιτυχία σου εύχομαι.

Link to comment
Share on other sites

Κάντι μη πέφτεις ψυχολογικά. Τα λέω σε σένα για να τα ακούω και εγώ. Είναι δύσκολο το ξέρω. Με τις ενέσεις και εγώ πήρα τον αέρα. Να σκέφτεσαι θετικά και να σκέφτεσαι ότι υπάρχουν πολύ πιο δύσκολες περιπτώσεις. Σκέψου να μην έκανες πολλά ωάρια για παράδειγμα. Εγώ δεν έχω πάει ποτέ σε εμβρυομεταφορα. Ξέρεις πόσο φοβάμαι τον άλλο μήνα που θα ξεκινήσω; Αν πάθω τα ίδια; Ψυχολογικά δε ξέρω αν θα το αντέξω. Σίγουρα είσαι πιο δυνατή από μένα. Καλή επιτυχία σου εύχομαι.

 

Ειναι διαφορετικό αυτό που λες. Ξέρεις ότι δεν κανεις ωάρια πχ, προσπαθείς 1,2,3 το παίρνεις απόφαση. Όταν όμως δεν ξέρεις τι φταίει δεν μπορείς να πάρεις αποφάσεις είσαι εγκλωβισμένος στο τυχαίο γεγονός. Και απλά ελπίζεις στην τύχη σου....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Όσον αφορά το κομμάτι των ενέσεων και τι να περιμένω μου φαίνεται πολυ πιο εύκολη η δεύτερη προσπάθεια. Αλλα απο ψυχολογία είμαι στα πατώματα σε σχέση με την πρώτη.....

Δεν βρίσκω ποιος ειναι λόγος που μας έκανε να αποτύχουμε στην πρώτη και θα πετύχουμε τωρα.

Κάνω έκκληση αν υπάρχει κάποια κοπελα που δεν έχει μείνει ποτε έγκυος έμεινε με την 2,3 φορά εξωσωματικής και θέλει να μας πει την εμπειρία της, να μου δώσει λίγο θάρρος.

 

ego!!!!

pote!!!!

3 midenika.....ke pao gia to tetarto....xaxaxax.....

ki oso vlepo to telefteo minima mou se afto to thema me pianoun ta gelia apo ta nevra mou..........

ipomoni...epimoni.....psixremia ke....o theos voithos!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Όσον αφορά το κομμάτι των ενέσεων και τι να περιμένω μου φαίνεται πολυ πιο εύκολη η δεύτερη προσπάθεια. Αλλα απο ψυχολογία είμαι στα πατώματα σε σχέση με την πρώτη.....

Δεν βρίσκω ποιος ειναι λόγος που μας έκανε να αποτύχουμε στην πρώτη και θα πετύχουμε τωρα.

Κάνω έκκληση αν υπάρχει κάποια κοπελα που δεν έχει μείνει ποτε έγκυος έμεινε με την 2,3 φορά εξωσωματικής και θέλει να μας πει την εμπειρία της, να μου δώσει λίγο θάρρος.

 

Καντι μην απελπίζεσαι!!! Δεν ξέρω αν μπορώ να σου δώσω θάρρος απλά θα σου πω ότι φυσικά μπορεί να πετύχει η 2 ή η 3 φορά! Εμένα πέτυχε η 2 αλλά σκέψου ότι παλινδρομησε κ έκανα άλλες 2 μετά κ δεν πέτυχαν! Κ τώρα πάω για τη 5 φορά! Κ δεν υπάρχει κανένας λόγος για όλα αυτά! Όποτε όλα κ τίποτα μπορούν να συμβούν!

που θα πάει θα έρθει!

Link to comment
Share on other sites

Καντι μην απελπίζεσαι!!! Δεν ξέρω αν μπορώ να σου δώσω θάρρος απλά θα σου πω ότι φυσικά μπορεί να πετύχει η 2 ή η 3 φορά! Εμένα πέτυχε η 2 αλλά σκέψου ότι παλινδρομησε κ έκανα άλλες 2 μετά κ δεν πέτυχαν! Κ τώρα πάω για τη 5 φορά! Κ δεν υπάρχει κανένας λόγος για όλα αυτά! Όποτε όλα κ τίποτα μπορούν να συμβούν!

 

a re nolaki.......!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Τι να πω ρε κορίτσια τωρα???

Νομίζω ότι το χειρότερο ειναι να μένεις και μετα να το χάνεις....

 

 

Ναι αυτό πονάει πολυ!!!

Ανασκουμπωσου κ ξεκινα δυνατά!!

που θα πάει θα έρθει!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κορίτσι καλημέρα!

Εγω πάω για 3η φορά. Η διαδικασία πραγματικά δεν με ενοχλει καθόλου...

Ισα ισα καθε φορα που ξεκινάω πετάω στα σύννεφα, γιατι καθε φορα πιστέυω πωσ ισως αυτη τη φορά γινει το θάυμα! Το αποτέλεσμα με συνθλιβει....

Πάμε πάλι με χαμογελό και αισιοδοξια και βλέπουμε!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κι από μένα, καλή επιτυχία σε όλες σας!! Δε σταματάμε να ονειρευόμαστε και να ελπίζουμε ότι θα έρθει και η δική μας η σειρά. Σε λίγους μήνες θα κάνω την 8η προσπάθεια, ελπίζω και τυχερή.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κι από μένα, καλή επιτυχία σε όλες σας!! Δε σταματάμε να ονειρευόμαστε και να ελπίζουμε ότι θα έρθει και η δική μας η σειρά. Σε λίγους μήνες θα κάνω την 8η προσπάθεια, ελπίζω και τυχερή.

 

Mέσα απο την καρδιά μου, σου έυχομαι να είναι η τελευταία! Φέτος να κρατάς το μωρό/μωρά σου αγκαλία!!

Link to comment
Share on other sites

Mέσα απο την καρδιά μου, σου έυχομαι να είναι η τελευταία! Φέτος να κρατάς το μωρό/μωρά σου αγκαλία!!

Ευχαριστώ πολύ!!! Μακάρι! Το εύχομαι και σε σένα! Το 2016 να είναι η χρονιά μας!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα κι από μένα, καλή επιτυχία σε όλες σας!! Δε σταματάμε να ονειρευόμαστε και να ελπίζουμε ότι θα έρθει και η δική μας η σειρά. Σε λίγους μήνες θα κάνω την 8η προσπάθεια, ελπίζω και τυχερή.

 

8η;;;; Ούτε στον εχθρό μου! Ολόψυχα καλή επιτυχία! 🙏🏼🙏🏼🙏🏼🙏🏼

που θα πάει θα έρθει!

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια καλησπερα ,να ευχηθω απο καρδιας,Καλη Χρονια κυριως και πανω απο ολα με Υγεια και πολλα Χαμόγελα και πολλες πολλες τελειομηνες εγκυμοσυνες με γερα μωρακια!

 

Εχοντας κανει παραπανω απο μια προσπαθεια , η αποψη μου ειναι πως καθε φορα ειναι ξεχωριστη.Δυσκολοτερη ,ευκολοτερη?

Δεν ξερω αν μπορει να προσδιοριστει,εγω ολες τις φορες τις εχω βιωσει διαφορετικα,το μονο τους κοινο ειναι πως σε εμας καθε μα καθε φορα που θα ξεκινησουμε μια προσπαθεια συμβαινουν ολα τα κουλα!

 

Καμμια μας δεν ηταν απο πριν εξοιξιωμενη ουτε με ενεσεις ,ουτε με ορμονες,ουτε με την αγωνια αν προχωραει και πως η διεγερση και ποσα ωαριακια θα γονιμοποιηθουν και τι ποιοτητας ειναι και και....

Θεωρω λοιπον πως μετα την πρωτη εξωσωνατικη απλα εχουμε παρει την πρωτη "κρυαδα" και οσες προσπαθειες ακολουθησουν της πρωτης ειμαστε ,ως ενα σημειο,υποψιασμενες και προετοιμασμενες για καποιες και οχι για ολες τις παραμετρους.

Οπως και να εχει πιστευω οσα κοριτσια ηταν ή βρισκονται ακομα σε αυτο τον αγωνα ειναι/ειμαστε πολυ δυνατες και επιβαλλεται πυκνα-συχνα να επιβραβευουμε τους εαυτους μας για τον αγωνα μας!

Πολλες ευχες και αγωνιστικους χαιρετισμους σε ολες!

Καλη μας δυναμη και πιστευω βαθεια το Νεο Ετος θα μας χαρισει τα μωρα μας!

💖❤❤💖Focus on Smile and Rainbow Babies;):lol:💖❤❤💖Always believe💖

💜🌹🍼🍼🌹💙👑Πριγκίπισσά μας+Πρίγκιππά μας👑

🍼Λουκουμάκια μας 🍼Ζουζουνάκια μας🍼

🍼Μελισσάκια μας 🍼Αστεράκια μας🍼

🌹Σας περιμένουμε γλυκά μας πλασματάκια!!!💜🌹🍼🍼🌹💙

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κι από μένα, καλή επιτυχία σε όλες σας!! Δε σταματάμε να ονειρευόμαστε και να ελπίζουμε ότι θα έρθει και η δική μας η σειρά. Σε λίγους μήνες θα κάνω την 8η προσπάθεια, ελπίζω και τυχερή.

 

Εεετσι κοριτσι μου,ετσι μπραβο,δε σταμταμε να ονειρευομαστε !!!!!

Συγχαρητηρια για την υπομονη και την επιμονη σας,ευχομαι αυτη τη φορα να ειναι η τυχερη σου φορα!!

💖❤❤💖Focus on Smile and Rainbow Babies;):lol:💖❤❤💖Always believe💖

💜🌹🍼🍼🌹💙👑Πριγκίπισσά μας+Πρίγκιππά μας👑

🍼Λουκουμάκια μας 🍼Ζουζουνάκια μας🍼

🍼Μελισσάκια μας 🍼Αστεράκια μας🍼

🌹Σας περιμένουμε γλυκά μας πλασματάκια!!!💜🌹🍼🍼🌹💙

Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα σου πω Κάντι μου, προσπαθούσα προσπαθούσα και δεν έμενα με τίποτα, σύντροφο άλλαξα, πάλι τίποτα, όλες τις εξετάσεις έκανα, δε μου βρήκανε τίποτα, 7 σπερματεγχύσεις δοκίμασα, τίποτα, στο τέλος έκανα εξωσωματική, είχα καλή ανταπόκριση έβαλα δύο έμβρυα, πάλι τίποτα! να πέσω από το παράθυρο ήμουνα! Και ηλικία 38 και 10 μηνών!

Και ξέρεις τελικά τι δούλεψε? Η εμβρυομεταφορά που έκανα με κατεψυγμένα στο καπάκι μετά την αποτυχημένη εξωσωματική! Αυτά τα φάρμακα που μου δώσανε στον κατεψυγμένο κύκλο, εγώ πιστεύω αυτά με βοήθησαν και αυξήθηκε η γονιμότητά μου. Αντισυλληπτικά είναι στην ουσία, οιστρογόνα, τα progynova. Και ταυτόχρονα είχα ξεκινήσει και ειδικές βιταμίνες τις fertility woman με ένζυμο Q10, ωμέγα 3 κλπ, να φανταστείς κάνουν 100 ευρώ και φυσικά δεν γράφονται.

Αυτά τα 2 μαζί και με το κατεψυγμένο εμβρυάκι μου το κάνανε το θαύμα. Βέβαια κι εκεί 2 βάλαμε ένα έπιασε, αλλά έστω! Εμείς πανευτυχείς είμαστε.

Εγώ πιστεύω στις δοκιμές ξανά και ξανά. Και στα θαύματα!

 

 

 

 

 

Όσον αφορά το κομμάτι των ενέσεων και τι να περιμένω μου φαίνεται πολυ πιο εύκολη η δεύτερη προσπάθεια. Αλλα απο ψυχολογία είμαι στα πατώματα σε σχέση με την πρώτη.....

Δεν βρίσκω ποιος ειναι λόγος που μας έκανε να αποτύχουμε στην πρώτη και θα πετύχουμε τωρα.

Κάνω έκκληση αν υπάρχει κάποια κοπελα που δεν έχει μείνει ποτε έγκυος έμεινε με την 2,3 φορά εξωσωματικής και θέλει να μας πει την εμπειρία της, να μου δώσει λίγο θάρρος.

Dw9Ap2.pngUbgpp2.png

Link to comment
Share on other sites

Εεετσι κοριτσι μου,ετσι μπραβο,δε σταμταμε να ονειρευομαστε !!!!!

Συγχαρητηρια για την υπομονη και την επιμονη σας,ευχομαι αυτη τη φορα να ειναι η τυχερη σου φορα!!

Σε ευχαριστώ πολύ annoula, να είσαι καλά! Όλες αξίζουμε να νιώσουμε την μητρότητα!! Μπορεί για εμάς που κάνουμε εξωσωματική να είναι ποιο δύσκολο, να βρίσκουμε συνέχεια εμπόδια, να πονάμε, αλλά δε σταματάμε αγωνιζόμαστε και να ελπίζουμε ότι θα έρθει και η δική μας η σειρά να περάσουμε στην απέναντι όχθη με το μωρό μας αγκαλιά.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κι από μένα, καλή επιτυχία σε όλες σας!! Δε σταματάμε να ονειρευόμαστε και να ελπίζουμε ότι θα έρθει και η δική μας η σειρά. Σε λίγους μήνες θα κάνω την 8η προσπάθεια, ελπίζω και τυχερή.

 

εισαι αξιον θαυμασμού!!!!! μπραβο σου που συνεχιζεις ακλονητη!!! συγχαρητήρια, μπορεις να μοιραστείς τις προσπαθειες αυτες για το τι συνέβη αν δεν γινομαι αδιακριτη:roll: μακαρι να ειναι και η τελευταια με φουσκομενη κοιλιτσα!!!! εσυ αξιζεις τριδυμα μετα απο 7 προσπαθειες!!!!!

Link to comment
Share on other sites

εισαι αξιον θαυμασμού!!!!! μπραβο σου που συνεχιζεις ακλονητη!!! συγχαρητήρια, μπορεις να μοιραστείς τις προσπαθειες αυτες για το τι συνέβη αν δεν γινομαι αδιακριτη:roll: μακαρι να ειναι και η τελευταια με φουσκομενη κοιλιτσα!!!! εσυ αξιζεις τριδυμα μετα απο 7 προσπαθειες!!!!!

 

Αχχχ σ' ευχαριστώ πολύ, μακάρι μακάρι να ακουστούν τα λόγια σου και να είναι η τελευταία! Να είσαι καλά!! Πολύ σύντομα για να μη σας κουράσω αυτή είναι η ιστορία μου μέχρι στιγμής.

Ο ʽΓολγοθάς μαςʼ ξεκίνησε το 2012 εγώ με μορφή πολυκυστικών και αντίσταση στην ινσουλίνη και ο σύζυγος σπέρμα 17.000.000 και κιρσοκήλη, ξεκινάω glucophage και ο σύζυγος φάρμακα και βιταμίνες. Κάνουμε την 1η προσπάθεια εξωσωματικής σε δημόσιο, εύκολη περίπτωση, πάτε για δίδυμα μας λέγανε, εγώ ανταποκρίνομαι στα φάρμακα, αποτέλεσμα αρνητικό! 2η αρνητικό. Κάνουμε καρυότυπο και κάποιες ποιο εξειδικευμένες εξετάσεις. Οι εξετάσεις βγήκαν καθαρές. Έρχεται η 3η προσπάθεια αλλάζοντας και το πρωτόκολλο, αποτέλεσμα χοριακής αρνητικό. Εγχειρίζουμε και την κιρσοκήλη. Αλλάζουμε κέντρο, πάμε σε μία πολύ γνωστή κλινική, το σπέρμα τώρα 6.000.000. κάνω την 4η αποτέλεσμα αρνητικό. Κάνω την 5η προσπάθεια, αποτέλεσμα αρνητικό!! Είναι θέμα τύχης μας απαντούσαν και μετά την 5η προσπάθεια μου βρήκαν πολύποδα. Κάνω υστεροσκόπιση να τον αφαιρέσω και μαζί την 6η προσπάθεια με φυσικό κύκλο το ωάριο δε κατάφερε να γονιμοποιηθεί. Αλλάζω κέντρο πάλι σε γνωστή ιδιωτική κλινική κάνουμε την 7η το σπέρμα πιο χάλια δε γίνεται... αποτέλεσμα αρνητικό. Συνεχίζουμε τις εξετάσεις και το ψάξιμο κι ελπίζουμε στην 8η και τυχερή!

Link to comment
Share on other sites

mariam τον Πάντο τον έχετε δει; Το ρωτάω γιατί έχω ακούσει για περιπτώσεις ζευγαριών με πολλές ανεπιτυχείς προσπάθειες που τελικά τα κατάφεραν μαζί του.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα σου πω Κάντι μου, προσπαθούσα προσπαθούσα και δεν έμενα με τίποτα, σύντροφο άλλαξα, πάλι τίποτα, όλες τις εξετάσεις έκανα, δε μου βρήκανε τίποτα, 7 σπερματεγχύσεις δοκίμασα, τίποτα, στο τέλος έκανα εξωσωματική, είχα καλή ανταπόκριση έβαλα δύο έμβρυα, πάλι τίποτα! να πέσω από το παράθυρο ήμουνα! Και ηλικία 38 και 10 μηνών!

Και ξέρεις τελικά τι δούλεψε? Η εμβρυομεταφορά που έκανα με κατεψυγμένα στο καπάκι μετά την αποτυχημένη εξωσωματική! Αυτά τα φάρμακα που μου δώσανε στον κατεψυγμένο κύκλο, εγώ πιστεύω αυτά με βοήθησαν και αυξήθηκε η γονιμότητά μου. Αντισυλληπτικά είναι στην ουσία, οιστρογόνα, τα progynova. Και ταυτόχρονα είχα ξεκινήσει και ειδικές βιταμίνες τις fertility woman με ένζυμο Q10, ωμέγα 3 κλπ, να φανταστείς κάνουν 100 ευρώ και φυσικά δεν γράφονται.

Αυτά τα 2 μαζί και με το κατεψυγμένο εμβρυάκι μου το κάνανε το θαύμα. Βέβαια κι εκεί 2 βάλαμε ένα έπιασε, αλλά έστω! Εμείς πανευτυχείς είμαστε.

Εγώ πιστεύω στις δοκιμές ξανά και ξανά. Και στα θαύματα!

 

Καλημέρα laura36! Διάβασα με πολύ ενδιαφέρον το σχόλιό σου και συμφωνώ απολύτως! Μου έκανε εντύπωση το προϊον που αναφέρεις - fertility woman - δεν το έχω ξανακούσει. Που το έχεις βρει? Ποιας εταιρίας είναι? Ευχαριστώ πολύ!

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...