boubou79

κενός σάκος

Recommended Posts

καλησπέρα σε όλους.

πριν 4 μέρες έκανα απόξεση όταν διαγνώσθηκε απο το γιατρό ότι το έμβρυο δεν μεγαλώνει καθόλου και ο αμνιακός σάκος είναι κενός. το έχετε ξανακούσει;

σας παρακαλώ βοηθήστε με να μάθω κάποια περισσότερα πράγματα, ο γιατρός ήταν πολύ φειδωλός στις απαντήσεις του, ό,τι δεν υπάρχουν συγκεκριμένα αίτια και ό,τι δεν φταίω σε κάτι.

Επίσης 4 μέρες μετά την άπόξεση έχω τρομερούς πόνους χαμηλά και στη μέση, ενω το μόνο που παίρνω είναι απλή αντιβίωση.

Είμαι σε απόγνωση.

ευχαριστώ.....

Διαφημίσεις

Περαστικά σου και εύχομαι την επόμενη φορά να είσαι πιο τυχερή.

Ναι, θα έλεγα ότι είναι συχνό φαινόμενο. Το έχω ακούσει. Έχει δίκιο ο γιατρός σου ότι δε φταις εσύ. Δε θα μπορούσες να κάνεις τίποτα άλλωστε. Αυτά είναι της φύσης.

Επειδή είχα κάνει και γω μια απόξεση είχα πάρει και γω αντιβίωση. Βέβαια θα έλεγα ότι τρομερούς πόνους δεν είχα, απλά πονάκια περιόδου. Έχω ακούσει όμως και για πόνους σα τους δικούς σου. Αν είναι αρκετά έντονοι, πάρε τηλέφωνο το γιατρό σου.

Μπορείς να μπεις και στο site http://www.gyn.gr που έχει forum, κάνεις την ερώτησή σου και σου απαντά γιατρός.

Περαστικά και πάλι και μη στενοχωριέσαι όσο γίνεται αυτό. Θα ξαναμείνεις έγκυος.

boubou ΣΕ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ ΑΠΟΛΥΤΑ. ΤΟ ΠΕΡΑΣΑ ΚΑΙ ΕΓΩ ΠΡΙΝ 2 ΕΒΔΟΜΑΔΕΣ ΚΑΙ ΕΥΤΥΧΩΣ ΕΧΩ ΤΟ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ ΜΟΥ ΚΑΙ ΞΕΧΝΙΕΜΑΙ.ΓΙΑ ΜΕΝΑ ΗΤΑΝ Η 2η ΠΑΛΛΙΝΔΡΟΜΗ ΑΛΛΑ ΑΥΤΗ ΤΗ ΦΟΡΑ ΗΤΑΝ ΠΙΟ ΔΥΣΚΟΛΑ ΠΟΥ ΗΞΕΡΑ ΟΤΙ ΔΕΝ ΜΕΓΑΛΩΣΕ ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ ΜΟΥ ΕΝΩ ΟΛΑ ΕΔΕΙΧΝΑΝ ΟΤΙ ΠΗΓΑΙΝΑΝ ΚΑΛΑ.ΜΕ ΤΟ ΓΙΑΤΡΟ ΜΟΥ ΘΑ ΜΙΛΗΣΩ ΤΗ ΠΕΜΠΤΗ ΠΟΥ ΘΑ ΒΓΕΙ Η ΙΣΤΟΛΟΓΙΚΗ.ΣΥΜΦΩΝΑ ΠΑΝΤΩΣ ΜΕ ΤΑ ΟΣΑ ΕΧΩ ΔΙΑΒΑΣΕΙ ΕΔΩ ΤΟ ΠΙΘΑΝΟΤΕΡΟ ΑΙΤΙΟ ΕΙΝΑΙ ΚΑΠΟΙΟ ΟΡΜΟΝΙΚΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΚΑΙ ΣΤΗ ΔΙΚΗ ΜΟΥ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΦΤΑΙΕΙ Ο ΘΥΡΕΟΕΙΔΗΣ.ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΠΑΝΕ ΟΛΑ ΚΑΛΑ ΝΑ ΠΡΟΣΕΧΕΙΣ

Ευγενία10/08/2007 Χριστιάννα 11/06/2011

oi ponoi tis apoksesis allote ypoxoroun allote arxizoun epeidi i mitra mou exei klisi pros ta piso epireazei poly th mesi mou....

oi istologikes tou sakou bgikan kai o giatros eipe oti den exo kati anisixitiko. ostoso nomizo oti i proti mou ayth apotyxia tha epireasei tis prospatheies poy tha akolouthisoun... ayth i egkimosini me talaiporise eksarxis, me ponous kai zalades apisteytous.

otan to skeftomai, klaio, arkei na papso na to skeftomai. pos mporo na kseperaso mia tetoia atuxia? ti mporo na kano gia na apalino ti stenoxoria mou?

eytyxos exo ton andra mou dipla mou alla exo kremastei kiriolektika apo ayton, otan leipei sti douleia pefto pali psyxologika...

boubou αυτές οι πρώτες μέρες είναι πιο δύσκολες. Και γω έχασα 2 μωρά στο πρώτο τρίμηνο. Τώρα είμαι πάλι έγκυος και πάει καλά.

Ποτέ δε ξεχνάς τα μωράκια αυτά αλλά να ξέρεις ότι ο χρόνος είναι ο καλύτερος γιατρός. Αφού έχεις τον άντρα σου κοντά είσαι τυχερή. ΠΡοσπάθησε όσο γίνεται να μη πέσεις σε καμιά κατάθλιψη. Πάλι θα μείνεις έγκυος. Ο καιρός περνάει γρήγορα και θα δεις που από μόνη σου θα πεις 'άντε να δοκιμάσουμε για νέα εγκυμοσύνη!'

boubou ,αν πας στο διπλάνο τόπικ στα θέματα παλλινδρομες και ανεμβρυακή κυηση θα δείς ότι είναι δυστυχώς συνήθες φαινόμενο.

Εγώ το έχω περάσει 2 φορές μετά την απόξεση και τις δύο φορές δεν είχα πόνους καθόλου πολλές όμως έχουν και είναι φυσιολογικό αν επιμείνουν μίλα με τον γιατρό σου.

Οι γιατροί το αποδίδουν την πρώτη φορά σε τυχαίο γεγονός αν επαναληφθει ξεκινούν έλεγχο.

Σου ευχομαι η επόμενη εγκυμοσύνη σου να είναι χωρίς κανένα πρόβλημα.

url=http://lilypie.com].png[/url]

Πριν χρόνια είχε περάσει μια κοπέλα που είχα παντρέψει μία ανεμβρυική κύηση, την είπαν μίλη (μύλη? δεν ξέρω πώς γράφεται) κύηση. Έμεινε μόνο ένα βράδυ μέσα μετά την απόξεση. Σού εύχομαι γρήγορα να μείνεις έγκυος σε ένα υγιές μωράκι με σούπερ καλή εγκυμοσύνη! :)

it's never too late to start all over again

μπήκα στο φόρουμ και διάβασα και για άλλες παρόμοιες περιπτώσεις. απο ότι διάβασα και σε επιστημονικά περιοδικά στο net είναι σπάνιο ο σάκος να είναι ανεμβρυικός αλλά τυχαίνει περίπου σε ένα 5% των αποβολών. παράγοντες γενετικοί κυρίως συμβάλλουν στη διακοπή της ανάπτυξης εξαρχής.οπότε είναι ας πούμε μια επιλογή της ίδιας της φύσης να διακόψει.

είναι πραγματικά μια απογοήτευση, αλλά σιγά σιγά καταλαβαίνεις ότι δεν μπορείς να κάνεις αλλιώς και πρέπει να το δεχτείς. απλά ελπίζουμε ότι την επόμενη φορά όλα θα πάνε κατευχήν.

ευχαριστώ πολύ κοριτσια για την ουσιαστική υποστήριξη. ήδη νιώθω καλύτερα, σε σχέση με τα πρώτα 24ωρα που ήμουν πραγματικά κουρέλι.

Εμενα ο γιατρος μου ειπε οτι κενος σακος δεν ειναι και τοσο σπανιο στις μερες μας..... Στην ηλικια μου (23) ειναι πιθανοτητες 1/10 και οσο περνανε λεει τα χρονια (μετα τα 30) ανεβαινουν οι πιθανοτητες.....

WLFfp2.png XI11p2.png

Διαφημίσεις

είναι δυστυχώς κάτι πολύ κοινό πάρα πολλές κοπέλες ΄΄εχω ακούσει να το λένε! μην απογοητεύεσαι καλύτερα τώρα παρά αργότερα! εύχομαι σύντομα να ξαναμείνεις έγκυος και να πάνε όλα τέλεια!

EPLX.jpg.png

.png

kalispera koritsia k emena xtes mou eipane gia mia tetoia eidous kuish alla dn thelw na to pistepsw aurio tha paw na parw mia deuteri gnwmi gt einai duskolo na pistepsw kati tetoio epidi tn fevrouario eixa mia palindromi k itan oi xeiroteres meres tis zwis m twra m leei adeios sakos :(:confused: i proti kuisi palindromi i deuteri adeios sakos dn thelw na to pistepsw

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα