Χορηγία Επικοινωνίας:  Ημερίδα για τον Θηλασμό στην Θεσσαλονίκη! 
15/12  Σάββατο 10:00 πμ | Ξενοδοχείο The Met

Είσοδος Ελεύθερη 

Πατήστε στην εικόνα ή εδώ για περισσότερες πληροφορίες  

Afro85

αίμα στην 6η εβδομάδα

Recommended Posts

Καλημερα afro μου !! Αδιαθετησα σημερα αχ ξεφουσκωσα ...ριζαλευρω αυτο στο σουπερ μαρκετ? Κ μετα την κλασικη πορτοκαλι μπανανα αχλαδι? Κ την τρωει εεε ? Μια χαρα ..οποτε κ εμεις απ τον αλλο μηνα ε?

Πασχαλίτσα μου,τι κάνεις;αδιαθέτησες;όλα καλά;

Ριζάλευρο έχει και στο super market πολλές εταιρίες!εγω της έπαιρνα απο το φαρμακείο ενα βιολογικό...

Την φρουτόκρεμα την τρώει μια χαρά αλλά το πορτοκάλι είναι αργοτέρα λόγω αλλεργιών!ξεκινάς με αχλάδι,μήλο,μπανάνα και σιγά σιγά προσθέτεις!θα σου πει ο παιδίατρος σου πότε θα σε ξεκινήσει γιατί εμένα μου τις ξεκίνησε στον 5ο και της Μαρίας στον 6ο...δεν έχουν την ίδια άποψη οι γιατροί!

uZcJp3.pngEueBp3.png

Διαφημίσεις

Καλημερα κοριτσια.ευχαριστω για την απαντηση pasxalitsaprasini και despoina 88 .ειμαι πολυ ανχωμενη εκανα χοριακη σημερα να δουμε πως ανεβαινει.συνεχιζεται το αιματακι και τα πονακια.δεν νομιζω να παει καλα.:cry: θα σας πω για την χοριακη.και παλι ευχαριστω για την συμπαρασταση...

Θα περιμενω ευχαριστα νεα σου γλυκια μου! Προσευχομαι να πανε ολα καλα γιατι αν κρινω απο μενα ξερω ποσο πολυ το θελεις!

Κοριτσια μου τελικα τα νεα δεν ηταν καλα η χοριακη επεσε και παει και αυτο το σπορακι....:-(:-(

Οχι ρε γαμωτο! Θα κανεις αποξεση; Τι σου ειπε ο γιατρος σου;

Ριζάλευρο έχει και στο super market πολλές εταιρίες!εγω της έπαιρνα απο το φαρμακείο ενα βιολογικό...

Την φρουτόκρεμα την τρώει μια χαρά αλλά το πορτοκάλι είναι αργοτέρα λόγω αλλεργιών!ξεκινάς με αχλάδι,μήλο,μπανάνα και σιγά σιγά προσθέτεις!θα σου πει ο παιδίατρος σου πότε θα σε ξεκινήσει γιατί εμένα μου τις ξεκίνησε στον 5ο και της Μαρίας στον 6ο...δεν έχουν την ίδια άποψη οι γιατροί!

Ναι afro εχεις δικιο κ εμεις πινουμ κ υποαλεργικο γαλα γιατι ειχε στα κακα λιγο αιμα οποτε θα μας κατευθύνει η παιδιατρος ποτε κ τι κρεμες.

confirm.php?k=6ec58fb92919cf0e269c0712eedda455a>

Λυπάμαι πολύ Vasilikaki!σου είπε ο γιατρός σου πότε θα σε δεί;εύχομαι σύντομα μια τελειόμηνη εγκυμοσύνη!!!

uZcJp3.pngEueBp3.png

Μου ειπε να κοψω τα χαπια και να ξανακανω χοριακη θελει να μηδενιστει.δεν χρειάζεται αποξεση.:-(:-( .

Ψαξτα ολα ψυχη μου κι εγω αυτο κανω τωρα. Εχω χασει 2 εμβρυα μεσα σε 6μηνες 7 και 11εβδομαδων και οι 2 βιοψιες μετα απο αποξεση μας εδειξαν οτι δεν υπαρχει κατι παθολογικο αλλα ηταν χρωμοσωμικη ανωμαλια του εμβρυου και θα κανουμε καρυοτυπο,θρομβοφιλια,μεταλλαξη ολο το πακετο και καμπυλη σακχαρου. Ο θυρεοειδης μου ειναι ενταξει αλλα θα τον ξαναελεγξω και γενικα θα τα ψαξουμε ολα πριν μπουμε σε μια τριτη εγκυμοσυνη!!! Μη σταματας να ελπιζεις και μη χανεις το κουραγιο σου!

Ευχαριστώ για το ενδιαφερον σου δεσποινα μου .υπαρχουν πολλα προβληματα υγειας τυχερη μεσα στην ατυχια μου τα εμαθα νωρις τα εχω ψαξει ολα (σχεδον) .το πρωτο ηταν εξωμητριο 2013 το δευτερο χρωμοσωμικη 15 ιανουριου και το 3 τωρα δεν ξερω .μακαρι να βοηθησει η παναγια να αποκτησουμε ολες ενα μωρακι να γεμισει η αγκαλια μας και οπως λεει ο αντρουλης μου να δωσουμε ολη αυτη την αγαπη που εχουμε στο δικο μας μωρακι.:(

Διαφημίσεις

afro πες μου σε παρακαλω ποια κρεμα της εδωσες πρωτα εμας μας ειπε να ξεκινησουμε 10 μερες πριν κλείσει τον 5 με νερακι να το βραζω να κρειωνη κ να του το δινω να μαθει κ πεντε μερες μετα να ξεκινισουμε βανιλια εσυ ποια επερνες αλλη ειναι ριζαλευρο- βανιλια κ αλλο σκετο η βανιλια?

Εμάς ο γιατρός μας είχε άλλη μέθοδο, αλλά, απλώς επειδή ρωτάς το ρυζάλευρο και η κρέμα βανίλια είναι το ίδιο. Το γράφει κι επάνω στο κουτί όταν θα πας να αγοράσεις. Με το καλό το ξεκίνημα σε κρέμες!

Καλησπέρα κορίτσια μου!Πασχαλίτσα μου,τι κάνεις;πήγατε γιατρό;όλα καλά;πόσο είναι τώρα;θα ξεκινήσετε νεράκι και μετά την κρέμα δηλαδή;είναι το ίδιο!απλά το ριζάλευρο-βανίλια που γράφει το κουτί είναι πιο γλυκό απο το σκέτο ριζάλευρο!καλή αρχή!!!

uZcJp3.pngEueBp3.png

Εμάς ο γιατρός μας είχε άλλη μέθοδο, αλλά, απλώς επειδή ρωτάς το ρυζάλευρο και η κρέμα βανίλια είναι το ίδιο. Το γράφει κι επάνω στο κουτί όταν θα πας να αγοράσεις. Με το καλό το ξεκίνημα σε κρέμες!

Ευχαριστω πολυ osin:p

Καλησπέρα κορίτσια μου!Πασχαλίτσα μου,τι κάνεις;πήγατε γιατρό;όλα καλά;πόσο είναι τώρα;θα ξεκινήσετε νεράκι και μετά την κρέμα δηλαδή;είναι το ίδιο!απλά το ριζάλευρο-βανίλια που γράφει το κουτί είναι πιο γλυκό απο το σκέτο ριζάλευρο!καλή αρχή!!!
    afro μου ναι πιγαμε σημερα ειναι 9100 κ κλεισαμε τον 4 στης 27 ..ναι μου ειπε πρωτα νερακι 10 μερες πριν κλειση τον 5 κ μετα να ξεκινησω τι βανιλια ..ευχαριστουμε πολυ Afro μου κατα τα αλλα μια χαρα ειναι ααααα κ εχουν πριστει τα ουλα του τελικα :P:p:p

Αααα κ λεω να παρω την βανιλια της bio baby βιολογικη μου ειπε οτι ειναι καλη

..

Διαφημίσεις

afro μου ναι πιγαμε σημερα ειναι 9100 κ κλεισαμε τον 4 στης 27 ..ναι μου ειπε πρωτα νερακι 10 μερες πριν κλειση τον 5 κ μετα να ξεκινησω τι βανιλια ..ευχαριστουμε πολυ Afro μου κατα τα αλλα μια χαρα ειναι ααααα κ εχουν πριστει τα ουλα του τελικα :P:p:p

Αααα κ λεω να παρω την βανιλια της bio baby βιολογικη μου ειπε οτι ειναι καλη

..

Πασχαλίτσα μου!μπέμπαροοοοος!!! ;) είναι και ψηλός;θα βγάλει και δοντάκια γρήγορα!Η δικιά μου δεν το πίνει το νερό...δεν της αρέσει!καλή η bio bebe αλλά φτιάχνεται με γάλα και δεν με βόλεψε...δεν ξέρω αν βγαίνει να φτιάχνεται και με νερό!εγώ της είχα πάρει της frezylac,βιολογική πάλι αλλά φτιάχνεται με νερό και είναι πιο εύκολο!θα τα δείς οταν έρθει η ώρα...

uZcJp3.pngEueBp3.png

Καλησπέρα σας

Ήθελα απλά να πω ότι στο συγκεκριμένο θέμα συμμετέχουν γυναίκες που έχουν πιο μικρά ή σοβαρά θέματα στην προσπάθεια τους να γίνουν μανούλες.

Προσωπικά δεν μου αρέσει να διαβάζω για την "εισαγωγή στις στερεές τροφες"

Είμαι μαμά και καταλαβαίνω την αγωνία σας .

Δεν ήθελα να θίξω κάποια από σας

Καλό σας βράδυ!

Καλησπέρα σας

Ήθελα απλά να πω ότι στο συγκεκριμένο θέμα συμμετέχουν γυναίκες που έχουν πιο μικρά ή σοβαρά θέματα στην προσπάθεια τους να γίνουν μανούλες.

Προσωπικά δεν μου αρέσει να διαβάζω για την "εισαγωγή στις στερεές τροφες"

Είμαι μαμά και καταλαβαίνω την αγωνία σας .

Δεν ήθελα να θίξω κάποια από σας

Καλό σας βράδυ!

Καλησπέρα!έχετε δίκιο αλλά άνοιξα αυτό το θέμα όταν είχα αιμοραγία στην αρχή της εγκυμοσύνη μου και γίναμε φίλες με κορίτσια που είχαν το ίδιο πρόβλημα και είχαμε η μια την άλλη μέχρι που γεννήσαμε...είμαστε συναισθηματικά δεμμένες με το θέμα αλλά θα προσπαθήσω να το μεταφέρω αλλού!ευχαριστούμε για την παρατήρηση!

uZcJp3.pngEueBp3.png

Ρε κορίτσια για να καταλάβω.....στην 6η εβδομαδα έχει σχηματιστεί ο πλακουντας ή το αίμα είναι από αποκόλληση σακου;

Καλησπέρα....στην 6η βδομάδα δεν έχει δημιουργηθεί πλακούντας.έχω κ εγώ αποκόλληση κ έχω συχνα λιγα καφέ υγρά.

Ο γιατρός μου έδωσε outrogestan κ μου είπε οτι η αποκόλληση θα φύγει μόλις δημιουργηθεί ο πλακούντας.εσυ πηγες στ γιατρό;

:lol:

Καλησπερα σας , ειμαι εγκυος 4 βδομαδων απο τη πρωτη μερα της τελευταίας περιοδου εννοω ...

Ο γιατρος μου εδωσε να παιρνω filicine μαζι με iofolen  εδω κ δυο μερες που τα παιρνω με ποναει η κοιλια μου κ σημερα ειδα λιγο αιμα...πολυ λιγο ...αλλα η κοιλια με ποναει ακομα...

23 ώρες πρίν, Athnik είπε:

Καλησπερα σας , ειμαι εγκυος 4 βδομαδων απο τη πρωτη μερα της τελευταίας περιοδου εννοω ...

Ο γιατρος μου εδωσε να παιρνω filicine μαζι με iofolen  εδω κ δυο μερες που τα παιρνω με ποναει η κοιλια μου κ σημερα ειδα λιγο αιμα...πολυ λιγο ...αλλα η κοιλια με ποναει ακομα...

Να ενημερωσεισ τον γιατρο σου..κ ν ξεκουραζεσαι

.

Με το καλο το μωρακι σου..

• Μου αρέσει 1

On 17/11/2018 at 11:51 ΜΜ, Athnik είπε:

Σε ποναει η κοιλια σου χαμηλα η ειναι ψηλα και ειναι το στομαχι σου? Γιατι το σιδηρο τα κανει αυτα, iofolen περνω και εγω. Η αληθεια ειναι οτι την 6η εβδομαδα ειδα και εγω λιγο καφε για ενα βραδυ,ξαπλωσα για λιγες μερες και προς το παρων ολα καλα.Οπωσδηποτε να παρεις τον γιατρο να τον ενημερωσεις. Εγω δεν φανταστηκα οτι πρεπει να κανω κατι και τελικα με εκλεισε σπιτι 6 μερες :-D

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα