Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

αίμα στην 6η εβδομάδα


Afro85

Recommended Posts

Γειά σας ιντερνετικές μου φίλες,τι κάνετε;καλωσήρθες argiroula84 στην παρέα μας...με το καλό το νέο μέλος της οικογένειας σας.Ξεκούραση,ηρεμία και εύχομαι να πάνε όλα καλά!!!λοιπόν,τα νέα μου...είμαι μια χαρά αν εξαιρέσεις τα στομαχικά μου,το πρήξιμο και τις καούρες!ούτε σήμερα κατάφερα να πάω για ψώνια γιατί πήγα στο νοσοκομείο να δώ μια φίλη μου που είχε σπασμούς στην 35 εβδομάδα και την κράτησαν,μου είπε Μαράκι ό,τι επειδή είχε και αυτή μια αποβολή πριν από αυτή την εγκυμοσύνη πως της είπε ο γιατρός ό,τι όσες είχαν μια αποβολή,έχουν συνήθως στην επόμενη εγκυμοσύνη τους αποκόλληση στην αρχή και σπασμούς προς το τέλος και αυτή είχε και τα δύο!δεν ξέρω αν ισχύει αλλά προς το παρόν έχει πέσει μέσα για'μας!Α!επίσης ό,τι στην αυχενική μπορεί να μάθουμε το φύλλο πέρα από όλα τα άλλα...περιμένουμε τα καλά νέα σου αύριο!Goulitsa μου,δεν ξέρω τι θα κάνουμε αλλά λογικά θα κοιτάξουμε για μεταχειρισμένο τώρα και κάτι θα βρούμε!καληνύχτα κορίτσια μου...ελπίζω να κοιμήθω καλά σήμερα!!!φιλάκια.

uZcJp3.pngEueBp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 2,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Γειά σας ιντερνετικές μου φίλες,τι κάνετε;καλωσήρθες argiroula84 στην παρέα μας...με το καλό το νέο μέλος της οικογένειας σας.Ξεκούραση,ηρεμία και εύχομαι να πάνε όλα καλά!!!λοιπόν,τα νέα μου...είμαι μια χαρά αν εξαιρέσεις τα στομαχικά μου,το πρήξιμο και τις καούρες!ούτε σήμερα κατάφερα να πάω για ψώνια γιατί πήγα στο νοσοκομείο να δώ μια φίλη μου που είχε σπασμούς στην 35 εβδομάδα και την κράτησαν,μου είπε Μαράκι ό,τι επειδή είχε και αυτή μια αποβολή πριν από αυτή την εγκυμοσύνη πως της είπε ο γιατρός ό,τι όσες είχαν μια αποβολή,έχουν συνήθως στην επόμενη εγκυμοσύνη τους αποκόλληση στην αρχή και σπασμούς προς το τέλος και αυτή είχε και τα δύο!δεν ξέρω αν ισχύει αλλά προς το παρόν έχει πέσει μέσα για'μας!Α!επίσης ό,τι στην αυχενική μπορεί να μάθουμε το φύλλο πέρα από όλα τα άλλα...περιμένουμε τα καλά νέα σου αύριο!Goulitsa μου,δεν ξέρω τι θα κάνουμε αλλά λογικά θα κοιτάξουμε για μεταχειρισμένο τώρα και κάτι θα βρούμε!καληνύχτα κορίτσια μου...ελπίζω να κοιμήθω καλά σήμερα!!!φιλάκια.

 

Καλημέρα κορίτσια μου! Πώς είμαστε σήμερα? :D

mHOqp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια μουυυυυυ!!!!μαλλοβ καλησπερα...μολις γυρισα απο την δουλεια και θα κανω ενα μπανακι και θα παω στον γιατρο...κοριτσια το ανχος μου δεν περιγραφεται!!! Αφρο μουυυυυ ελπιζω να πανε ολα καλα για την φιλη σου και να γεννησει στις μερες της...ωχ λες να χουμε και σπασμους????αυτοι μας ελειπαν...παλι εδω μας βλεπω να λεμε τον πονο μας...χεχεεχεχεχ

Για την αυχενικη ξερω και εγω οτι πιθανον να μας πουν το φυλλο!για να δουμε αλλο ανχος και η αυχενικη!!!

Goulitsa mou τι κανεις?πως πας? Περασε τό πονακι σου ε?

Αντε να περασουν και οι μερες να μαθουμε ευχαριστα!

Κοριτσια κατα τις 6θα εχετε νεα μου ....σας θελω ολες εδω παρεουλα!!!

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσιααααα που ειστε??????δεν πιστευω να λειπετε...πηγα!!!!και ηταν ολαααααα καλα...η αποκολληση ισα που φαινεται ...εχει σχεδον κλεισει...και το μωρακι το ειδαμε οπως και εσυ αφρο κολπικα...και κουνιοταν σαν τρελο...ειδαμε πατουσακια χερακια δαχτυλακια...και ειναι μολις 4εκατοστααααα!!!εκει ηταν φοβερη εμπειρια ...αφρο μου τωρα σε καταλαβαινω ποσο ομορφα ενιωσες!!!εκλεισα και αυχενικη για 20απριλιου κοριτσια!!!!αφρο μου εσυ θα με προλαβεις!!!!θα την κανεις πρωτη και θα χουμε πρωτα τα νεα σου....επισης οπως σας ειπα κυστικη ινωση δεν εχω....μ πε οτι ειναι σημαντικη εξεταση γιατι ειναι κληρονομικη και αν εχουν και οι δυο γονεις το μωρο πιθανον θα εχει προβλημα...ειναι κατι σαν γονιδιο που δεν πρεπει να το εχουν και οι δυο!...τωρα περιμενω με ανηπομονησια την αυχενικη σου αφρο...ποτε θα την κανεις?τα αλλα μου κοριτσια που ειναι σημερα?goylitsaaaaa?

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα Μαρια...ειναι πολυ ευχαριστα τα νεα σου...απο εδω και περα ερχονται τα καλυτερα....που να δειτε κοριτσια οταν θα αρχισετε να τα νιωθετε ποσο μοναδικο ειναι....

wIYcp2.png8Dyyp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Μαράκι μου μπράβο ! Πολύ χαίρομαι !! Μόλις γύρισα απο τη δουλειά και αμέσως μπήκα να δω τα νέα σας ! Ναι Μαρία μου το πονακι περάσε την επόμενη μέρα κιόλας. Δεν το ξαναειχα ποτε μέχρι τωρα και ελπίζω μπας και. Επίσης κορίτσια εχω μια όρεξη για φαΐ!!!! Εγώ τρώω δυο πιάτα φαιντην ημέρα και ότι άλλο βρω μπροστά μου ! Αλλα μάλλον είναι η ιδέα μου ή η αλλαγή του καιρού . :P Άντε βρε κορίτσια να μας λέτε τα ευχάριστα νέα σας να χαιρόμαστε κι εμείς λιγάκι !

mHOqp3.png
Link to comment
Share on other sites

Αργυρουλα μου εσύ πως είσαι σήμερα? Το παιδάκι σου τι κανεί ? Πόσο είναι ? Είναι ζωηρουλη ? Πως το έχει πάρει τωρα που περιμένετε αδερφάκι ? Πολλές οι ερωτήσεις φυσικά αν θέλεις απαντάς. Αλλα βρε κορίτσια λατρεύω τα μπεμπινια !!! :D

mHOqp3.png
Link to comment
Share on other sites

Αργυρουλα με το καλο το δευτερο μωρακι!!!πως παει το αιματακι σου?ελπιζω να εχει σταματησει.....

Goulitsa μακαριιιιιιι στο ευχομαι μεσα απο την καρδια μου!!!θα γινεις μια καλη καλη μανουλα!!!!!

Link to comment
Share on other sites

λοιπονννν....ξεκιναω να απαντω....το αιμα μειωθηκε αρκετα...ο γιος μου ειναι 14 μηνων αρκετα ζωηρος, ζωη να εχει το αγγελουδι μου...οσο για το αδελφακι δεν ειναι σε θεση να το καταλαβει ακομα...οταν εχω τον αντρα μου σπιτι ολα ειναι μια χαρα ξεκουραζομαι πολυ γιατι ασχολειται πολυ με το παιδι,οταν ομως λειπει ειναι μανικι αυτες τις μερες που πρεπει να ειμαι σε απολυτη ξεκουραση...ελπιζω οτι ολα θα πανε καλα σε ολες μας....

wIYcp2.png8Dyyp2.png
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσάκια μου!τι κάνετε;εγώ δεν είμαι πολύ καλά σήμερα...τα ψυχολογικά μου και τώρα γύρισα σπίτι απο το πρωί!!!η χαρά μου για'σένα Μαρία μου,είναι απερίγραπτη!!!!μπραβόοοοοο...τέλεια!είχα σκάσει που περιμέναμε τόσες μέρες...δεν ήταν υπέροχο να το βλέπεις να κουνιέται;ααααχ!ανυπομονώ να το ξαναδώ...20 Απρίλη;ποσο εβδομάδων θα είσαι;εγώ έχω 14 Απρίλη Μαρία μου...μεγάλο άγχος και γι'αυτό!αχ!με έπιασε μια κρίση πανικού και έκλαιγα σήμερα και τώρα ανησυχώ ό,τι έκανα κακό στο μωρό μου!άραγε το νιώθει;

uZcJp3.pngEueBp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κορίτσια μου χαίρομαι για όλες σας ! Αφρο μου τα νιώθει.. Όλα τα νιώθει και τα καταλαβαίνει! Προσπάθησε να χαλαρώσεις κούκλα μου και απλά να αφεθείς στη μαγεία του να μεγαλώνει μέσα σου το μωράκι σου .. Καλο θα σου κάνει ! :D Αργυρουλα μου σου εύχομαι να το καμαρώσεις το παλικαράκι σου όπως επιθυμείς και με το καλό και το δεύτερο παιδάκι ! 💖

Μαρία μου κι ο άντρας μου αυτό λέει. :P μακάρι να περάσει ο καιρός και να μας το επιβεβαιώσει. :D

mHOqp3.png
Link to comment
Share on other sites

Αφρο μου ειναι λογικο τωρα με τις ορμονες να τρελενομαστε και να μας πιανει πανικος....επισης και το ανχος κανει κακο στο μωρο.... με την καλη εννοια! Εγω παντως ειχα το ιδιο συμπτωμα με εσενα οταν με επιασε τρομος με το στηθος....εκανα και εμετο απο το ανχος και με πιασε και εμενα πανικος....σιγόύρα στεναχωρησαμε λιγο τα μωρακια μας αλλα θα μας το συνχωρησουν!!!καλα ηταν τρομερο να το βλεπεις να κουναει ποδια χερια και να βλεπεις χερακια πατουσακια...απιστευτο!στην αυχενικη θα ειμαι 12και 6ημερων περιπου....αχ τι ανχος θα τραβηξουμε και εκει!και εγω τωρα μπηκα ειχα παει στα αγγλικα μου και γυρισα με εναν ωραιοτατο πονοκεφαλο....

Argiroula me to kalo kai to deutero paidaki sou...tsak mpam paidi m esu...grigoro mpistoli na xemperdeueis!!!!

Goulitsa kai egw to idio me tn antra s skeftika xwris na se xerw kan ...mono apo to tropo grafis s kai tis skepseis p moirazomaste to katalaba pws tha gineis mia kali kali manoula!!!afro exeis fouskwsei?egw naiiii...

Link to comment
Share on other sites

Αφρο μου ειναι λογικο τωρα με τις ορμονες να τρελενομαστε και να μας πιανει πανικος....επισης και το ανχος κανει κακο στο μωρο.... με την καλη εννοια! Εγω παντως ειχα το ιδιο συμπτωμα με εσενα οταν με επιασε τρομος με το στηθος....εκανα και εμετο απο το ανχος και με πιασε και εμενα πανικος....σιγόύρα στεναχωρησαμε λιγο τα μωρακια μας αλλα θα μας το συνχωρησουν!!!καλα ηταν τρομερο να το βλεπεις να κουναει ποδια χερια και να βλεπεις χερακια πατουσακια...απιστευτο!στην αυχενικη θα ειμαι 12και 6ημερων περιπου....αχ τι ανχος θα τραβηξουμε και εκει!και εγω τωρα μπηκα ειχα παει στα αγγλικα μου και γυρισα με εναν ωραιοτατο πονοκεφαλο....

Argiroula me to kalo kai to deutero paidaki sou...tsak mpam paidi m esu...grigoro mpistoli na xemperdeueis!!!!

Goulitsa kai egw to idio me tn antra s skeftika xwris na se xerw kan ...mono apo to tropo grafis s kai tis skepseis p moirazomaste to katalaba pws tha gineis mia kali kali manoula!!!afro exeis fouskwsei?egw naiiii...

Απλά λατρεύω τα παιδάκια... Βλέπω κάποιες μαναδες άσχετες κι αδιάφορες που αφήνουν τα παιδάκια τους μονα τους να γυρνάμε από το σχολείο τους κτλπ και δεν τις βλέπεις πουθενά.. Αλήθεια σου λέω Μαρία μου θυμώνω με κάτι τέτοιες! Πραγματικά θα ήθελαν σκότωμα!

mHOqp3.png
Link to comment
Share on other sites

σας ευχαριστω πολυ πολυ κοριτσια μου....σας ευχομαι η υπολοιπη εγκυμοσυνη σας να εξελιχθει super και ολο αυτο που σας συμβαινει τωρα να ειναι στο μυαλο σας "απλα το περασα και αυτο"...και εσυ γουλιτσα μου συντομα να μας εχεις τα καλυτερα νεα...

wIYcp2.png8Dyyp2.png
Link to comment
Share on other sites

σας ευχαριστω πολυ πολυ κοριτσια μου....σας ευχομαι η υπολοιπη εγκυμοσυνη σας να εξελιχθει super και ολο αυτο που σας συμβαινει τωρα να ειναι στο μυαλο σας "απλα το περασα και αυτο"...και εσυ γουλιτσα μου συντομα να μας εχεις τα καλυτερα νεα...

 

Μακάρι αργυρουλα μου! Πάντως ότι νέα κι αν εχω θα είστε φυσικά οι πρώτες που θα το μάθετε ! :D

mHOqp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Αχ!κορίτσια μου...αυτές οι ορμόνες θα μας τρελάνουν!κλαίω και τσατίζομαι με το παραμικρό...θέλει πολύ υπομονή από όλους!Μαρία μου,ελπίζω να μην τα στεναχωρήσαμε πολύ τα μπεμπέ μας... :( !έχει φουσκώσει και εμένα λίγο ψυχή μου...σήμερα με χαίδευε ο άντρας μου και μου έλεγε ό,τι έχει αρχίσει να πετάγετε!!!χιχιχιχι...Goulitsa μου,εύχομαι αυτή η φορά να είναι η τυχερή και να πιάσεις ένα θετικό τεστάκι στα χέρια σου και εγώ πιστεύω πως θα είσαι μια καταπληκτική μανούλα γιατί το θέλεις πραγματικά!argiroula μου όλα καλά θα πάνε,μόνο να προσέχεις και να μην κουράζεσαι...να χαίρεσαι το υπέροχο αγγελούδι σου και με το καλό το αδερφάκι του!!!καληνύχτα κούκλες μου...φιλάκια!

uZcJp3.pngEueBp3.png
Link to comment
Share on other sites

Αχ!κορίτσια μου...αυτές οι ορμόνες θα μας τρελάνουν!κλαίω και τσατίζομαι με το παραμικρό...θέλει πολύ υπομονή από όλους!Μαρία μου,ελπίζω να μην τα στεναχωρήσαμε πολύ τα μπεμπέ μας... :( !έχει φουσκώσει και εμένα λίγο ψυχή μου...σήμερα με χαίδευε ο άντρας μου και μου έλεγε ό,τι έχει αρχίσει να πετάγετε!!!χιχιχιχι...Goulitsa μου,εύχομαι αυτή η φορά να είναι η τυχερή και να πιάσεις ένα θετικό τεστάκι στα χέρια σου και εγώ πιστεύω πως θα είσαι μια καταπληκτική μανούλα γιατί το θέλεις πραγματικά!argiroula μου όλα καλά θα πάνε,μόνο να προσέχεις και να μην κουράζεσαι...να χαίρεσαι το υπέροχο αγγελούδι σου και με το καλό το αδερφάκι του!!!καληνύχτα κούκλες μου...φιλάκια!

 

Λένε ότι το φόρουμ είναι τυχερό... Για να δούμε ;)

mHOqp3.png
Link to comment
Share on other sites

Τυχερο τυχερο τυχερο ειναι το forum!!!και εγω εχω νευρα αλλα ο δικος μου αντρας δεν κανει καθολου την παπια....κοριτσια συνεχως αρπαζομαστε και πιανετε με το παραμικρο που θα του πω...μερικες φορες νιωθω λες και ειναι αυτος εγκυος....περιμενα μεγαλητερη κατανοηση .....αλλα!!!!

Link to comment
Share on other sites

Εύχομαι να είναι τυχερό και για'σένα Goulitsa μου!!!Μαρία μου,άσ'τα να πάνε...πρίν την εγκυμοσύνη ήμουν εγώ της υπομονής και έκανα πίσω στους τσακωμούς γιατί δεν μου αρέσουν αλλά τώρα έχω την απαίτηση να κάνει υπομονή αυτός γιατί δεν κάνω πίσω με τίποτα και καθετί μικρό,το κάνω τεράστιο!

uZcJp3.pngEueBp3.png
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια το έχει η μέρα !!!! Εγώ έμπηξα μια δόση τα κλάματα πριν ! Και μετά συγγνώμη αγάπη μου, συγγνώμη κοριτσαρα μου ! Είναι εκεί που θες να πεις να την χ....ω τη συγγνώμη σου ! :P

mHOqp3.png
Link to comment
Share on other sites

αντρες....τι να πεις δεν λενε να καταλαβουν ποσο ευαισθητη ειναι η περιοδος της εγκυμοσυνης.....και γενικοτερα οι γυναικες ειναι συνηθως πιο ευαισθητες..πως ειστε σημερα κοριτσια;;;;

wIYcp2.png8Dyyp2.png
Link to comment
Share on other sites

Άστα Αργυρουλα μου ψυχολογικά είμαι πολύ πεσμένη και σωματικά για 4η φορά φέτος με έπιασε ο λαιμός μου!!! Από τις 4:30 το βράδυ μέχρι το πρωί το πήγα σερί! Βρε κορίτσια μου τι το ήθελα η χαζεμενη έπιασα να διαβάσω τα τοπικ απο τις Δύσκολες στιγμές. Κορίτσια απλά έτρεχαν δαααακρυα στο κινητό! Και άρχισα μετά να σκέφτομαι τα δικά μου . Τόσα γίνονται και εγώ δεν έχω ακόμη το δικό μου το μωράκι μου.. Και πάλι βουρ τα κλάματα..!!!

mHOqp3.png
Link to comment
Share on other sites

αντρες....τι να πεις δεν λενε να καταλαβουν ποσο ευαισθητη ειναι η περιοδος της εγκυμοσυνης.....και γενικοτερα οι γυναικες ειναι συνηθως πιο ευαισθητες..πως ειστε σημερα κοριτσια;;;;

 

Argiroula mou auto apo katw me to mwraki pou leei tis evdomades k tis meres pws to evales pou to vrikes ?

Link to comment
Share on other sites

αχ γουλιτσα μου εγω να δεις που και στην πρωτη μου εγκυμοσυνη ειχα παλι αιμα και διαβαζα ποσα εχουν περασει τοσες γυναικες και ειχα πεσει σε καταθλιψη....πραγματικα ο ανθρωπος εχει πολυ δυναμη τελικα προκειμενου να μπορεσει να ανταπεξελθει στις δυσκολιες που του παρουσιαζονται....

wIYcp2.png8Dyyp2.png
Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...