Jump to content
➔ ParentsCafe.gr

• Tell a friend

Love Parents.org.gr? Tell a friend!

ΘΕΑΤΡΙΚΕΣ ΠΑΡΑΣΤΑΣΕΙΣ

Recommended Posts

Να διευκρινίσω κάτι.. Όταν λέω ότι μείναμε ευχαριστημένοι εννοώ ότι για τα 10 ευρώ ήταν μια χαρά.. Για παραπάνω λεφτά όντως δεν άξιζε, αλλά και στην τελική για τα παιδιά πάμε και αφού σε αυτά αρέσει και περνάνε καλά έ μικρό το κακό...

Διαφημίσεις

• Replies 716
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

να ρωτησω κατι απο απλη περιεργια.

η ντορα ειναι αυτη η μεγαλη κουκλα-ανθρωπος που κατα καιρους βρισκεται στο avenue και στα jumbo?

Συμφωνω απολυτως για τη Ντορα!!!

55 λεπτα διηρκησε η παρασταση, δεν μου αρεσε καθολου!!! Ο μικρος βεβαια ενθουσιαστηκε οποτε εμενα ο λογος μου περισσευει...

Την Κυριακη πηγαμε στη Λαχανοχαχανοχωρα οπου ειναι βασισμενο στα cd Λαχανα και Χαχανα και ηταν πολυ ωραια!!! Τα παιδια το ευχαριστηθηκαν πολυ γιατι τα ανεβασαν και στη σκηνη, στο τελος εβγαλαν φωτο με τους ηθοποιους, κατεβαιναν κατα τη διαρκεια της παραστασης και κρυβοντουσαν αναμεσα μας...παρα πολυ ωραια!!! Το εισητηριο ειναι 12 ευρω αν και εμεις ειχαμε βρει κουπονια με 6...παντως και τα 12ευρω τα αξιζει η παρασταση!!!:mrgreen::mrgreen:

Α...και σε σχετικη ερωτηση τι του αρεσε πιο πολυ η Λαχανοχαχανοχωρα κερδισε τη Ντορα!!!

bjTVp2.pngDG1bp2.png

πηγαμε στις βασιλοπουλες που ελιωναν τα γοβακια τους!θεατρι στην ιπποκρατους ,κολλησα με το ονομα και εν θυμαμαι.τεσπα πολυ ωραια παρασταση.απο νοημα οχι κατι το ιδιαιτερι αλλα πολυ ωραια στημενη.ζωντανο τραγουδι με τα οργανα παροντα,οι ηθοποιοι πολυ καλοι με ζωντανια και κεφι να το ζουν και να ακουγονται οτν μιλουν και οταν τραγουδουν.τα σκηνικα απλα αλλα ειχε κατι σημεια που πετουσαν οι ηθοποιοι και με χορευαν ,ειχε και βιντειο οποτε τα σκηνικα δεν σε ενοιαζαν.ειναι για παιδιακια ανω των 5 ετων.ενα μονο αρνητικο βρηκα.στο τελος οι 2 βασιλοπουλες βγηκαν και μιλουσαν για λιγο με τα παιδια.η τριτη ομως που ηταν η πρωταγωνιστρια και η πιο γνωστη ηθοποιος απο αυτους που επαιαν,δεν βγηκε και ολα τα παιδια ρωτουσαν αν θα ερεθι κι αυτη.κριμα!

Διαφημίσεις

Λοιπόν, εκτος από τα εκπτωτικά για την Dora που εχει το site cheapis , όπως εγραψε η ALIKOULA, ανακάλυψα εκπτωτικά για τις "Βασιλοπούλες που έλιωναν τα γοβάκια τους" στο Ακροπόλ στο site "elamazi.gr" , και εισιτήρια στην μισή τιμή για τους "Ολυμπιακούς Αγώνες στο μαγεμένο δάσος" (εξαιρετική παράσταση, την έχουμε δει) που έχει μεταφερθεί για 2 εκτακτες παραστάσεις το άλλο σ/κ στο Θέατρο Κνωσσός, στο site "Goldendeals".

Σας γράφω τα links και για τα δύο:

http://www.goldendeals.gr/deals/6euros-theatro-knossos

http://www.elamazi.gr/theaters/?event=%CE%BF%CE%B9-%CF%84%CF%81%CE%B5%CE%B9%CF%82-%CE%B2%CE%B1%CF%83%CE%B9%CE%BB%CE%BF%CF%80%CE%BF%CF%8D%CE%BB%CE%B5%CF%82-%CF%80%CE%BF%CF%85-%CE%BB%CE%B9%CF%8E%CE%BD%CE%B1%CE%BD-%CF%84%CE%B1-%CE%B3%CE%BF

λοιπον πηγαμε την κυριακη στη dora ειχα την 5η σειρα ευτυχως που τα αλλαξα εγκαιρως και να φανταστητε ειμασταν μονοι μας σε ολη τη σειρα χαχαχα...οι μπροστινοι μας αγανακτισαν που ηταν τοσο μπροστα μια χαρα την περασαμε ο μικρος ξετρελαθηκε και στο τελος βγηκαμε τις περιβοητες φωτο..συμπερασμα οκ για τα παιδια ηταν αυτο που περιμενανε ηταν ολα τρελαμενα ολη τη διαρκεια της παραστασης φωναζαν αν και αργησε κατα μιση σχεδον ωρα να ξεκινησει.. αυτο που διαπιστωσα οτι οι πισω σειρες απο την 5η και πισω εως και την 20η μια χαρα βλεπεις γιαυτο την επομενη αν θα ξαναπαω στο συγκεκριμενο θεατρο σαφως θα διαλεξω απο εκει και πισω θεσεις..

Kαλημερα,

εδω εχετε παει?

Δεν μπορω να ψαξω πιο πισω γιατι σημερα εχω τρομερα αργη συνδεση.

http://www.happydeals.gr/index.php?option=com_k2&view=item&layout=item&id=280%3Fref%3Dlw

tyazp2.png

C9SDp2.png

Και το κοριτσακι μας ηρθε στις 10/10/11.

Καλημέρα σε όλες τις μανούλες !!!

Έχει πάει καμία στο ''ΚΛΙΚ ΣΤΗΝ ΛΑΧΑΝΟΧΑΧΑΝΟΧΩΡΑ'' ???

Αξίζει ???? από τι ηλικία πιστευέτε πως είναι ????? Η μικρή μου είναι 3 και 3 μηνών.

U80ep3?r=1271337460

Καλημέρα σε όλες τις μανούλες !!!

Έχει πάει καμία στο ''ΚΛΙΚ ΣΤΗΝ ΛΑΧΑΝΟΧΑΧΑΝΟΧΩΡΑ'' ???

Αξίζει ???? από τι ηλικία πιστευέτε πως είναι ????? Η μικρή μου είναι 3 και 3 μηνών.

Και εγώ θέλω Λαχανοχαχανοχώρα...

Λένε οτι είναι για παιδάκια Δημοτικού περισσότερο... Και ο δικός μου την ίδια ηλικία με την κόρη σου έχει. Πείτε μας γνώμες όσοι έχετε παει.

Διαφημίσεις

Ο δικος μου που ειναι 3 σχεδον βαρεθηκε θεωρω οτι ειναι ετσι η παρασταση που μονο τα μεγαλυτερα παιδια δημοτικου αντιλαμβανονται πληρως τι γινεται. Προσεγμενη δουλεια αλλα οχι για διχρονα τριχρονα. Σε αλλες παραστσεις εχει κατσει ανετα ο γιος μου. Στα μεον που για εμας επαιξε ρολο ειναι οτι εχει καρεκλες κανονικες και οχι θεατρικες με αποτελεσμα το διχρονο τριχρονο να μην βοελευεται με τιποτα σε σχεση με τις θεσεις θεατρου.

Εμείς πήγαμε το πρώτο θέατρο για φέτος-δυστυχώς-, στο 'πλατς μουτς' και απογοητεύτηκα. Περίμενα κάτι πιο καλό από το θέατρο και όχι από τους ηθοποιούς που τους βρήκα καλούς. Η αίθουσα είχε μια αίσθηση εγκατάλειψης,οι θέσεις μας ήταν κάκιστες ενώ υπήρχαν αρκετές πολύ καλές αντιστοιχες κενές σε μια γεμάτη αίθουσα. Οι ταξιθέτριες λυπάμαι που θα το πω, αλλά θα το πω χωρίς να είμαι σνομπ, ήταν ζήτουλες... άλλο να στήνεις το σώμα σου περιμένοντας φιλοδώρημα και άλλο να απλώνεις το χέρι πριν δεις το χαρτζιλίκι.

Κατά τ'άλλα στα αρνητικά της παράστασης ήταν ο κακός ήχος (έφταιγε και το πλέυ μπακ?) και η σχετικά αδύναμη υπόθεση...

Ο μικρός μου πάντως (6,5) δεν το ευχαριστήθηκε ενώ ακόμα θυμάται περσινές πολύ καλές παραστάσεις(Αλαντίν και για μια χουφτα μπάμιες).

Για πείτε μου έχει δει κανένας το μεγάλο περίπατο του Πέτρου? τι λέει για παιδάκι 7 χρονών που γενικά διαβάζει ή μάλλον ακούει απλοποιημένη λογοτεχνία?

Το προηγούμενο Σάββατο είπαμε και εμείς να ξεμυτίσουμε... παρέα με τα ανειψάκια μου.

Η επιλογή ήταν πολύ καλή για αυτό και σας την προτείνω.

Είδαμε τον Μεγάλο Περίπατο του Πέτρου της Άλκης Ζέη, στην παιδική σκηνή του εθνικού (στο REX).

Δεν είναι για πολύ μικρά παιδάκια, αφού δεν θα καταλάβουν πολλά, αλλά για παιδάκια που έχουν πάει σχολείο είναι πολύ καλό, και μπορεί να γίνει και αφορμή για να διαβάσουν και το βιβλίο.

Τα μικρά το χάρηκαν και εγώ χωρίς να το καταλάβω πως...:shock: πλάνταξα στο κλάμα στο τέλος...

εμεις πηγαμε στον πινοκιο, στο θεατρο τεχνης. οπως παντα (γι αυτο το θεατρο) προσεγμενη παρασταση με πολυ ωραιες τεχνοτροπιες, αν και θεωρω οτι το αλαντιν περσι ηταν πολυ καλυτερο (επαιζε βεβαια και ενας φοβερος για μενα ηθοποιος, αυτος που κανει φετος τον υπασπιστη στο πλατς μουτς).

υγ για τη λαχανοχαχανοχωρα εχω γραψει και πιο πανω...ειναι σιγουρα για μεγαλα παιδια, το θεμα ειναι αρκετα δυσκολο.

Διαφημίσεις

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΕ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΨΑΓΜΕΝΕΣ ΜΑΝΟΥΛΕΣ.

ΕΧΩ ΜΙΑ ΚΟΡΗ 3,5 ΕΤΩΝ ΚΑΙ ΗΘΕΛΑ ΚΑΙ ΕΓΩ ΝΑ ΣΑΣ ΠΩ ΕΜΠΕΙΡΙΕΣ ΑΠΟ ΘΕΤΡΑΚΙΑ.

DORA ΑΔΙΑΦΟΡΗ... ΤΟ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ ΜΕ ΤΑ ΣΠΙΡΤΑ ΑΠΑΙΣΙΟ... "Η ΑΚΡΙΔΑ ΠΟΥ ΔΕ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΠΕΙ ΤΟ Ρ" ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΟ....ΕΠΙΣΕΙΣ "ΤΟ ΧΡΥΣΟΦΕΓΓΑΡΑΚΙ" ΤΕΛΕΙΟ!!!! Η ΜΙΚΡΗ ΜΕ ΤΗΝ ΑΚΡΙΔΑ ΚΑΙ ΤΟ ΧΡΥΣΟΦΑΓΓΑΡΑΚΙ ΞΕΤΡΕΛΑΘΗΚΕ.

http://www.youtube.com/watch?v=59lviBkxlFE

ΠΡΟΣΦΟΡΕΣ ΣΕ ΘΕΑΤΡΑ

5? για το διδακτικό παιδικό μιούζικαλ του Παναγιώτη Καποδίστρια "Η ακρίδα που δε μπορούσε να πει το ρο" στο θέατρο Ρένα Βλαχοπούλου. Έκπτωση 44.44%!

http://www.livedeal.gr/αθήνα/deal/5e-για-το-διδακτικό-παιδικό-μιούζικαλ-του-παναγιώτη-καπ?option=1

το τζιμ και το τζιτζικι το εχει δει κανεις?

Το είδαμε εχθές. Μας άρεσε πολύ κυρίως η μουσική του!

ο μικρός αν δεν έπαιρνε το cd με τα τραγούδια δεν έφευγε.

Από χθες τραγουδάει το να τζι κανείς ή να μην τζι :lol:

Το είδαμε εχθές. Μας άρεσε πολύ κυρίως η μουσική του!

ο μικρός αν δεν έπαιρνε το cd με τα τραγούδια δεν έφευγε.

Από χθες τραγουδάει το να τζι κανείς ή να μην τζι :lol:

και μεις χτες το ειδαμε! χαχχαχα

και αποθηλασε επιτελους!

Έλαααα κρίμα δεν το ξέραμε να γνωριστούμε.

Πώς σας φάνηκε;

μας αρεσε σε γενικες γραμμες αν και εκει που μιλουσαν τα μυρμηγκια νομιζω πως εκανε λιγη κοιλια..ειναι και μικρή η δικια μου και κουραστηκε....

και αποθηλασε επιτελους!

μας αρεσε σε γενικες γραμμες αν και εκει που μιλουσαν τα μυρμηγκια νομιζω πως εκανε λιγη κοιλια..ειναι και μικρή η δικια μου και κουραστηκε....

Πραγματικά αυτά τα μυρμήγκια μου ήρθε να τα .... πατήσω.:lol: