Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΘΕΑΤΡΙΚΕΣ ΠΑΡΑΣΤΑΣΕΙΣ


Recommended Posts


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 716
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Πάντως φέτος το Disney On Ice νομίζω ότι είναι στο TAE KWON DO και όχι στο BADMINGTON.

 

ουπσ.δικιο εχεις.και τις αλλες φορες στο ταε κβο ντο ηταν.εγω κολλησα.παντως αυτο εννοουσα.βλεπεις οπου και να κατσεις!!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
λοιπον,οπου και να κατσεις στο badminton βλεπεισ,δεν υπαρχει προβλημα.τωρα οσον αφορα την παρασταση.ειχα παει το 2009 και ηταν πολυ καλη παρασταση,ωραιο εργο,ωραια σκηνικα,ωραια μουσικη.ξαναπηγα το 2010 αλλα δεν μου αρεσε.ηταν το θεμα της παραστασης τετοιο που ηταν βαρετο για τους μεγαλους και για τα παιδια.φετος εκλεισα να την παω γιατι απο οτι ειδα βιnteakia sto utube φαινεται ωραια παρασταση.στο ιντερνετ κυκλοφορουν προσφορες στα εισιτηρια νομιζω sto viva.gr αν και δεν ειναι ακριβα.ξεκινουν απο 7,5 ευρω.εγω εκλεισα ομαδικα 4 δηλ. με 5,5 ευρω το ενα. οτι γλιτωνεις τετοιες μερες καλο ειναι.

 

Καλημέρα, επειδή σκέφτομαι και εγώ να αγοράσω αυτή την προσφορά, αλλά δεν έχω πάει ποτέ στο συγκεκριμένο θέατρο, σίγουρα βλέπουν καλά τα παιδάκια????γιατι π.χ. στο badminton ναι μεν έχει πολύ καλή οπτική όπου κι αν κάτσεις, αλλά τα φθηνά εισητήρια είναι πολύ απομακρυσμένα από τη σκηνή, σαν να βλέπεις φιγούρες από πολύ μακριά, δεν ξέρω πώς να το εξηγήσω.....

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, επειδή σκέφτομαι και εγώ να αγοράσω αυτή την προσφορά, αλλά δεν έχω πάει ποτέ στο συγκεκριμένο θέατρο, σίγουρα βλέπουν καλά τα παιδάκια????γιατι π.χ. στο badminton ναι μεν έχει πολύ καλή οπτική όπου κι αν κάτσεις, αλλά τα φθηνά εισητήρια είναι πολύ απομακρυσμένα από τη σκηνή, σαν να βλέπεις φιγούρες από πολύ μακριά, δεν ξέρω πώς να το εξηγήσω.....

 

Αυτο γινεται γιατι το Badminton ειναι πολυ μακροστενο, οπωτε οι πισω σειρες ειναι πολυ απομακρυσμενες απο την σκηνη, οπωτε παρ'ολο που ειναι αμφιθεατρικο, δεν βλεπεις καλα με τα οικονομικα εισητηρια...

Link to comment
Share on other sites

ΛΟΙΠΟΝ το disney ειναι στο TAE KBO NTO οχι στο badmintin γιατι μπερδευτηκαμε.εγω εχω ξαναπαει στο ταεκβο ντο παντα με τα οικονομικα και δεν ειχα θεμα.σιγουρα δεν ειναι οπως πρωτη σειρα αλλα ειναι η μουσιπου σε παρασερνει.δεν βλεπεις λεπομερειες του κουστουμιου ααλλα η μικρη δεν γκρινιαζε οτι δεν βλεπει.εξαρταται,μην παρω κανενα στο λαιμο μου.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα!!!Είδαμε το Σάββατο με τα παιδάκια μου, ηλικίας 5 και 7 ετών, τον ''Τρελαντώνη''. Πολύ καλή παράσταση!!!!Ο μικρός κάποια στιγμή κουράστηκε λίγο, αλλά ξαφνικά ένα κάλεσμα των ηθοποιών να ανέβουν τα παιδιά στη σκηνή, τον έβαλε πάλι στη διάθεση να το δει. Η μεγάλη, όμως, το χάρηκε πολύ και της άρεσε!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

λοιπον εμεις χτες πηγαμε στον "μαγο του Οζ" ε να μην πατε!!!

 

θα θελες να μας πεις γιατι τόσο χαλια?καλο εινα να δικαιολογουμε οτι λεμε.

 

Κι εμεις πηγαμε χτες.θεωρω οτι ηταν μια καλη παρασταση.οχι τελεια αλλα δεν απογοητευτηκα.

οι ηθοποιοι αρκετα καλο και με εντυπωσιακα εφε.στο τελος τη ςπαραστασης ειχε και μια ωραια εκποπληξη με τον μαγο.

στα αρνητικα οτι δεν ακουγοντουσαν παντα οι ηθοποιοι.ακομα σε καποιες στιγμες ιως καποια παιδια να φοβοντουσαν λογω του σκοταδιου.τη συνιστω για παιδια ανω των 4 ετων

Link to comment
Share on other sites

ηταν εντελως σεβεντιλα η παρασταση, με ενα μαγο που εβγαζε κουνελια και λεφτα απο το καπελο και εντελως χαλια επικοινωνιακα κατα την δικη μου αποψη φυσικα...

επισης ειχε πολυ κακο ηχο..στην 8η σειρα δεν ακουγαμε καθολου....

 και αποθηλασε επιτελους!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Διαφημίσεις

το ειδαμε εμεις!

ηταν καλο μπορω να πω!

η μικρη μου (3 ετων) το παρακολουθησε ολο χωρις να βαρεθει σε αντιθεση με το disney on ice που ηθελε να φυγει απο το πρωτο τεταρτο.

ειχε ωραια τραγουδια (διασκευες απο ξενα γνωστα) και η ιστορια ηταν γνωστη και ευκολονοητη. ζηταει να ξαναπαμε.

επισης ειδαμε κ την ακριδα που δεν μπορουσε να πει το ρο.

και αυτη πολυ καλη παρασταση!

MD1op3.png
Link to comment
Share on other sites

Όντως πολύ βαρετό, επίσης είδα το εξής: Η Α σειρά ήταν γεμάτη, το υπόλοιπο στάδιο άδειο. Μου το εξηγείτε αυτό?Τα πιο ακριβά εισητήρια, και μετά λέμε για κρίση!!Και δε μιλάμε για επώνυμους.

Link to comment
Share on other sites

Εχετε διαβάσει τα βιβλιά του ΜΑΙΚ ο φασολάκης?Ποιο ακριβώς μήνυμα περνάνε? Εχω διαβάσει πολλά βιβλία στη ζωή μου και τελευταία αμέτρητα παιδικά αλλά αυτό πια για μένα ήταν το πιο "άχρηστο".Για αυτό δεν θέλω να δω και την παράσταση. Η κόρη μου επίσης!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εχετε διαβάσει τα βιβλιά του ΜΑΙΚ ο φασολάκης?Ποιο ακριβώς μήνυμα περνάνε? Εχω διαβάσει πολλά βιβλία στη ζωή μου και τελευταία αμέτρητα παιδικά αλλά αυτό πια για μένα ήταν το πιο "άχρηστο

 

Μα γιατί το λές! Το 'παμε θάλασσα', δίνει το βολικότατο μεν φοβικότατο δε μήνυμα, ότι χωρίς τη μανούλα, η ζωή είναι γεμάτη κινδύνους!:lol::lol::lol:

 

Σοβαρά τωρα, δεν είναι κακά, αλλά υπάρχουν ωραιότατες άλλες επιλογές.

 

 

Για θεατρικό προτείνω το Παραμύθι του Μεγαλέξανδρου, στο Θάτρο Ιλίσια από τις Μαγικές Σβούρες. Πήγαμε στην πρεμιέρα και ήταν πολύ πολύ καλό! Αν πάτε, αξίζει να αγοράσετε και το βιβλίο με το CD και την καταπληκτική μουσική!

Link to comment
Share on other sites

Μα γιατί το λές! Το 'παμε θάλασσα', δίνει το βολικότατο μεν φοβικότατο δε μήνυμα, ότι χωρίς τη μανούλα, η ζωή είναι γεμάτη κινδύνους!:lol::lol::lol:

 

Σοβαρά τωρα, δεν είναι κακά, αλλά υπάρχουν ωραιότατες άλλες επιλογές.

 

 

Για θεατρικό προτείνω το Παραμύθι του Μεγαλέξανδρου, στο Θάτρο Ιλίσια από τις Μαγικές Σβούρες. Πήγαμε στην πρεμιέρα και ήταν πολύ πολύ καλό! Αν πάτε, αξίζει να αγοράσετε και το βιβλίο με το CD και την καταπληκτική μουσική!

 

Σε τι ηλικίες απευθύνεται η παράσταση;

3Wwep3.png

k8Q2p3.png

Link to comment
Share on other sites

Σε τι ηλικίες απευθύνεται η παράσταση;

 

Εμένα ο γιος μου είναι 6, του είχα μιλήσει για το Μεγαλέξανδρο μέσες άκρες και του άρεσε πολύ. Το έργο δεν 'μένει' στην ιστορία, δεν αναφέρεται σε ημερομηνίες κλπ. Περισσότερο ασχολείται με τους μύθους (ξεκινάει πχ. με τη γοργόνα) έχει γρήγορη εναλλαγή σκηνών, φανταστική μουσική και χιούμορ. Την άλλη εβδομάδα θα πάει και ο μικρός μου (προνήπιο) με το σχολείο, οπότε θα καταλάβω για τα μικρότερα. Πάντως οι παραστάσεις από τον Αδάμη γενικά μπορούν να γίνουν κατανοητές σε διαφορετικά επίπεδα, οπότε προσωπικά θα έλεγα 5+.

Link to comment
Share on other sites

Εμένα ο γιος μου είναι 6, του είχα μιλήσει για το Μεγαλέξανδρο μέσες άκρες και του άρεσε πολύ. Το έργο δεν 'μένει' στην ιστορία, δεν αναφέρεται σε ημερομηνίες κλπ. Περισσότερο ασχολείται με τους μύθους (ξεκινάει πχ. με τη γοργόνα) έχει γρήγορη εναλλαγή σκηνών, φανταστική μουσική και χιούμορ. Την άλλη εβδομάδα θα πάει και ο μικρός μου (προνήπιο) με το σχολείο, οπότε θα καταλάβω για τα μικρότερα. Πάντως οι παραστάσεις από τον Αδάμη γενικά μπορούν να γίνουν κατανοητές σε διαφορετικά επίπεδα, οπότε προσωπικά θα έλεγα 5+.

 

Ευχαριστώ.

3Wwep3.png

k8Q2p3.png

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...
Η αληθινή ιστορία του μολυβένιου στρατιώτη

 

Έχει δει κανείς την παράσταση; Σχόλια, εντυπώσεις;

 

το ειδαμε εμεις!

ηταν καλο μπορω να πω!

η μικρη μου (3 ετων) το παρακολουθησε ολο χωρις να βαρεθει σε αντιθεση με το disney on ice που ηθελε να φυγει απο το πρωτο τεταρτο.

ειχε ωραια τραγουδια (διασκευες απο ξενα γνωστα) και η ιστορια ηταν γνωστη και ευκολονοητη. ζηταει να ξαναπαμε.

επισης ειδαμε κ την ακριδα που δεν μπορουσε να πει το ρο.

και αυτη πολυ καλη παρασταση!

 

Που μπορεί να βρει κανείς εισιτήρια (εκτός από το θέατρο); Τηλεφωνική κράτηση γίνεται;

Link to comment
Share on other sites

ειδαμε "το παιδι και το κουδουνακι" και ηταν καταπληκτικο! ομορφος χωρος, τα παιδια συμμετειχαν ενεργα..νοιμζω οτι παιζεται μεχρι τις 25 Νοεμβριου να προλαβετε να πατε!

 και αποθηλασε επιτελους!

Link to comment
Share on other sites

Τελικά είδαμε το "Αριστοφάνης Junior" στο θέατρο "Βαφείο".

Ήταν πολύ καλό, αν και ο γιός μου, 7 ετών, στο τέλος κουράστηκε αλλά του άρεσε.

Δύο γεμάτες ώρες παράσταση με ζωντανή μουσική από ορχήστρα 6 ατόμων και θίασο 10-12 ατόμων (ούτε κατάφερα να τους μετρήσω όλους σωστά). Ίσως λίγο υπερβολικό... Πολύ τραγούδι, πολύ χορός, πολύ κέφι, οι ηθοποιοί και οι μουσικοί τα δίνουν όλα, πολλά μηνύματα, τα μικρά παιδάκια δύσκολο να το καταλάβουν όλο. Νομίζω ότι είναι περισσότερο κατάλληλο για ηλικίες άνω των 9 ετών, ενώ παρακαλουθείται άνετα από τους ενήλικες. Πολύ προσεγμένη δουλειά σε πολύ προσιτή τιμή (Πως θα βγουν οικονομικά, τόσοι μεγάλος θίασος!!!).

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...