Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΘΕΑΤΡΙΚΕΣ ΠΑΡΑΣΤΑΣΕΙΣ


Recommended Posts

mama το είδες; για πες...

 

Ναι, και ενθουσιαστηκαμε οικογενειακως!

Οι ηθοποιοί καταπληκτικοι, η Μουσική το ίδιο (ακόμα τραγουδάμε το τραγούδι του Οδυσσεβαχ).. Παιδια και μεγάλοι εντυπωσιαστηκαν απο τη ζωντανή Μουσική και τους ήχους που έβγαιναν απο "φυσικά" όργανα - μπουκάλια, μπαλάκια, ακόμα και τρυπανια. Αν κανείς μια αναζήτηση στο YouTube με τη λέξη Οδυσσεβαχ θα βρεις βιντεάκι απο την παράσταση :-)

 

Edit: αν περιμένετε πλούσια κοστούμια και σκηνικά θα απογοητευτειτε, δεν ειναι αυτο το στυλ της παράστασης. Τα σκηνικά και τα κοστούμια ειναι "αλλιώς" εντυπωσιακά!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 716
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Ε, τότε καλύτερα να το έβγαζε σε CD κατευθείαν:lol::lol::lol:

 

:lol::lol::lol::lol::lol::lol:

 

Ναι, και ενθουσιαστηκαμε οικογενειακως!

Οι ηθοποιοί καταπληκτικοι, η Μουσική το ίδιο (ακόμα τραγουδάμε το τραγούδι του Οδυσσεβαχ).. Παιδια και μεγάλοι εντυπωσιαστηκαν απο τη ζωντανή Μουσική και τους ήχους που έβγαιναν απο "φυσικά" όργανα - μπουκάλια, μπαλάκια, ακόμα και τρυπανια. Αν κανείς μια αναζήτηση στο YouTube με τη λέξη Οδυσσεβαχ θα βρεις βιντεάκι απο την παράσταση :-)

 

Edit: αν περιμένετε πλούσια κοστούμια και σκηνικά θα απογοητευτειτε, δεν ειναι αυτο το στυλ της παράστασης. Τα σκηνικά και τα κοστούμια ειναι "αλλιώς" εντυπωσιακά!!

 

Ως παιδί οι γονείς μου δε με είχαν πάει ποτέ θέατρο:(. Ακόμα και τώρα που τους λέω ότι πάμε τα παιδιά σε παραστάσεις το θεωρούν χάσιμο χρόνου και χρημάτων... θεωρούν ότι η παιδική χαρά και το πάρκο είναι η μόνη δραστηριότητα που αξίζει να κάνουν τα παιδιά :shock:. Επειδή λοιπόν δεν είχα δει τον Οδυσσεβάχ πριν 30 χρόνια έχω καταχαρεί που παίζεται ξανά και θα το δω μαζί με τα παιδάκια μου:):):)

Αγόρια μου είστε οι λατρείες μας!

Link to comment
Share on other sites

Πέρσυ στο Μέγαρο ήταν πολύ καλός. Και το δεύτερο μέρος να μην υπήρχε, η Μυθολογία από μόνη της άξιζε τα λεφτά της. Τα οπτικά εφέ ήταν φανταστικά (ακόμα θυμάμαι εκείνη την Τιτανομαχία), ο Σαββόπουλος ήταν πραγματικός 'παραμυθάς'.

Φέτος δεν πήγα γιατί 'ο Πέτρος και ο Λύκος' δεν ενδείκνυται για κάτι τέτοιο, κατά τη γνώμη μου. Είναι ένα κλασσικό μουσικό παραμύθι, με ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΗ μουσική, πολύ γλυκό (τα παιδιά μου το ακούνε από έμβρυα) αλλά δεν μπορούσα να φανταστώ πώς δραματοποιείται.

Η επαφή με τα όργανα δεν είναι οπτική, είναι 'ακουστική', δεν είναι φτιαγμένο για να δουν τα παιδιά κάτι. Νομίζω ότι ήταν κακή επιλογή, εφόσον δεν είχε γίνει βέβαια μία αξιοπρεπής διασκευή. Το δεύτερο μέρος πάλι υποθέτω θα είναι το ίδιο. Αν σου αρέσει ή όχι ο Σαββόπουλος ως καλλιτέχνης.

 

Εμεις πάλι,είδαμε το "Πετρος και ο λυκος" περυσι, στο "Φιγουρες και Κουκλες", σε κουκλοθεατρο. Ενω παρακολουθώ την δουλεια τους (ειναι ενα ζευγάρι οπου η γυναικα παιζει κουκλοθεατρο και ο ανδρας παιζει καραγκιοζη στον ιδιο χώρο, οχι ομως παραλληλα!:roll:), και σε γενικες γραμμες μου αρεσει, η συγκεκριμένη παρασταση δεν μου αρεσε καθολου, ουτε εμενα, αλλα ουτε στην κόρη μου... Τι να πω?

Link to comment
Share on other sites

για την DORA

 

υπερεκτιμημενο, και πανακριβο γι αυτο που προσεφερε...

 

οι VIP θεσεις ηταν ΠΙΚΡΑ, χιλιες φορες καλυτερες οι θεσεις των 25 ευρω.. καλυτερα εβλεπαν οι πιο πισω απο μας..

το μονο επιπλεον για οσους πληρωσαμε τα 35αρια ηταν οτι στο τελος (μετα απο μεγαααααααααλη αναμονη, βγαλαμε φωτος με ντορα και ντιεγκο)

 

το εργο συντομο, και φτωχο κατα τη γνωμη μου... (οσοι ειχατε δει περυσι μαζου και φετος ζουζουνια... ΠΟΛΥ ΚΑΛΥΤΕΡΑ απο την DORA )

 

η κορη μου περασε πολυ καλα, της αρεσε πολυ, αλλα θεωρω οτι και να μην το ειχαμε δει τελικα, δεν θα εχανε και πολλα

 

αυτα τα γραφω για οσους για οικονομικους λογους ΔΕΝ πηγαν και ΔΕΝ θα πανε τα παιδια τους στη DORA

μην σκατε, δεν χασανε και πολλα....

 

ακριβως οπως ειπωθηκε και παραπανω.... ενα ΠΑΝΑΚΡΙΒΟ επεισοδιο DORA..

μπιγκ ντιαλ!!!!

Link to comment
Share on other sites

Ναι, και ενθουσιαστηκαμε οικογενειακως!

Οι ηθοποιοί καταπληκτικοι, η Μουσική το ίδιο (ακόμα τραγουδάμε το τραγούδι του Οδυσσεβαχ).. Παιδια και μεγάλοι εντυπωσιαστηκαν απο τη ζωντανή Μουσική και τους ήχους που έβγαιναν απο "φυσικά" όργανα - μπουκάλια, μπαλάκια, ακόμα και τρυπανια. Αν κανείς μια αναζήτηση στο YouTube με τη λέξη Οδυσσεβαχ θα βρεις βιντεάκι απο την παράσταση :-)

 

Edit: αν περιμένετε πλούσια κοστούμια και σκηνικά θα απογοητευτειτε, δεν ειναι αυτο το στυλ της παράστασης. Τα σκηνικά και τα κοστούμια ειναι "αλλιώς" εντυπωσιακά!!

 

Κορίτσια, για παιδάκια 4-5 ετών δεν κάνει το έργο αυτό;

 

Εμείς κανονίσαμε την Κυριακή να πάμε στον Πουλτσινέλο και το μαγεμένο δάσος του...:mrgreen: Την είδα μουσικοθεατρική παράσταση και νομίζω θα της αρέσει πολύ...

 

Να δώσω και μια πληροφορία, η κυρία στο τηλέφωνο μου είπε ότι γι΄αυτή την Κυριακή (ή μήπως μου είπε και για το Σάβατο;:confused:) το εισιτήριο θα είναι από 12 στα 7 ευρώ το άτομο... Οπότε είναι ευκαιρία νομίζω...:-D

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

 

Ζώπυρον, εγώ πήγα με το παιδί. Έχω μία λίγο μπερδεμένη άποψη.

Ο χώρος είχε μεγάλο ενδιαφέρον, τα παιδιά 'μπαίνουν' σε έναν άλλον κόσμο, θέατρο σε βαγόνι, συνταρακτικό +

Οι ηθοποιοί υπέροχοι, τραγούδι, χορός, επικοινωνία με τα παιδιά +

Το κείμενο ερασιτεχνικό (όπως ήταν αναμενόμενο) -, δεν είχε τη δομή που χρειάζονταν, ήταν και λίγο περισσότερο διδακτικό από όσο έπρεπε, λίγο, πώς να το πω, επιτηδευμένο (με την καλή έννοια) αλλά επειδή αγαπάμε τον Μαμαλάκη, δεν μας νοιάζει

Το συναίσθημα +για τα παιδιά, υποθέτω γιατί ο γιος μου μία στιγμή με ρώτησε αν πράγματι πετάμε

- για τους μεγάλους, αλλά πάλι δεν μας νοιάζει γιατί αγαπάμε το Μαμαλάκη, μάθαμε και 5-6 πράγματα, καλά ήταν

Σίγουρα ήταν ποιοτικό θέαμα που σέβονταν τα παιδιά και τους μεγάλους. Στα παιδιά άρεσε πολύ.

kyra μου, σ' ευχαριστώ για την απάντηση. Ναι, ο χώρος είναι πολύ ιδιαίτερος, πολύ όμορφος. Όμως δεν έχω πολυκαταλάβει τα αρνητικά. Είναι ο επιτηδευμένος λόγος (γίνεται κατανοητός από τα παιδιά?) / έχει κενά η αφήγηση? Και το συναίσθημα για τους μεγάλους (ο γιος σου σε ρώτησε αν πετάτε)?:confused:

 

Σε τι ηλικίες απευθύνεται?

Link to comment
Share on other sites

kyra μου, σ' ευχαριστώ για την απάντηση. Ναι, ο χώρος είναι πολύ ιδιαίτερος, πολύ όμορφος. Όμως δεν έχω πολυκαταλάβει τα αρνητικά. Είναι ο επιτηδευμένος λόγος (γίνεται κατανοητός από τα παιδιά) έχει κενά η αφήγηση? Και το συναίσθημα για τους μεγάλους (ο γιος σου σε ρώτησε αν πετάτε)?:confused:

 

Σε τι ηλικίες απευθύνεται?

 

Δεν με καταλαβαίνεις, γιατί δεν λέω κάτι σαφές. Το παιδί πέρασε πολύ καλά, μπορεί κάπου να το έχανε στις λεπτομέρειες, αλλά το έργο είχε γρήγορο ρυθμό, θέαμα, τραγούδι. Το ότι με ρώτησε εάν πετάει το μετράω στα πολύ θετικά.

 

Απλά συνήθως πηγαίνουμε σε θεατρικά που ικανοποιούν κι εμένα. Αυτό έπασχε στα σημεία που σου είπα, αλλά και πάλι, έχοντας υπόψη ότι δεν το έγραψε λογοτέχνης, δεν με πείραζε. Οπότε με μία λέξη, δεν ήταν άριστο αλλά το ευχαριστηθήκαμε.

Εμένα ο δικός μου είναι 5 και υπήρχαν και πιο μικρά. Νομίζω όμως ότι το 5 είναι ένα όριο.

 

Το συμπερασμά μου είναι, ότι αν πηγαίνετε γενικά θέατρο, είναι μία καλή επιλογή. Αν πηγαίνετε σε μία δύο παραστάσεις το χρόνο, μπορείτε να πάτε κάπου καλύτερα.

Link to comment
Share on other sites

ειδαμε χθες το "κλικ στη λαχανοχαχανοχωρα"

ακομα δεν ειμαι σιγουρη αν μου αρεσε...

πολλα συν, αλλα και πολλα πλην για την παρασταση (η αληθεια ειναι οτι την περιμενα καπως καλυτερη ως προς τη δομη)..

παντως τα παιδακια του δημοτικου, των οποιων τα βιβλια βασιζονται πανω στα λαχανα και χαχανα θεωρω πως περνανε καλα..

Link to comment
Share on other sites

για την DORA

υπερεκτιμημενο, και πανακριβο γι αυτο που προσεφερε...

 

οι VIP θεσεις ηταν ΠΙΚΡΑ, χιλιες φορες καλυτερες οι θεσεις των 25 ευρω.. καλυτερα εβλεπαν οι πιο πισω απο μας..

το μονο επιπλεον για οσους πληρωσαμε τα 35αρια ηταν οτι στο τελος (μετα απο μεγαααααααααλη αναμονη, βγαλαμε φωτος με ντορα και ντιεγκο)

 

το εργο συντομο, και φτωχο κατα τη γνωμη μου... (οσοι ειχατε δει περυσι μαζου και φετος ζουζουνια... ΠΟΛΥ ΚΑΛΥΤΕΡΑ απο την DORA )

 

η κορη μου περασε πολυ καλα, της αρεσε πολυ, αλλα θεωρω οτι και να μην το ειχαμε δει τελικα, δεν θα εχανε και πολλα

 

αυτα τα γραφω για οσους για οικονομικους λογους ΔΕΝ πηγαν και ΔΕΝ θα πανε τα παιδια τους στη DORA

μην σκατε, δεν χασανε και πολλα....

 

ακριβως οπως ειπωθηκε και παραπανω.... ενα ΠΑΝΑΚΡΙΒΟ επεισοδιο DORA..

μπιγκ ντιαλ!!!!

ωωωωωωωχ,μη μου λες τέτοια τέτοια...

 

Κ μένα στα εισιτήρια μου είπαν ότι για καλη "παρακολούθηση" είναι στις θέσεις των 25, κ ότι στα VIP μπορει μεν να μην έχεις καλη οπτική αφου είσαι τόσο κοντά,αλλα ότι επειδή η παράσταση είναι interactive ,έχουν συμμετοχή κ χορεύουν μαζί με τα παιδάκια των μπροστινων θεσεων:rolleyes:

 

Αααααααααχ!!!ας ελπίσω τουλάχιστον η μικρη να το ευχαριστηθεί....

Δε,επειδή έμαθα απο σας για αναμονες σ αυτούς που κλείσαν απο Ίντερνετ ,κ δεεεεεεε νομίζω ότι θέλω να στηθω σε ουρά με το τριχρονο,πήρα να δω τι παίζει κ τι μπορει να γίνει.

Ουσιαστικά η ανοργανωσιά σ όλο της το μεγαλείο,τύπου "κ τι να κάνω εγω,να ασχοληθώ με 10000 εισιτήρια κ πως θα τα παραλαβετε,ένας ένας ξεχωριστά;":shock:

 

Που λες,βρε πουλάκι μου ,κ αν δεν έχει γίνει το online booking για να εξυπηρετεί τον κόσμο,κ για να αποφεύγει ακριβώς το κλωτσοπατημα ,τότε ποιον εξυπηρετεί;

:evil:

Τεσπα,επειδή άκουσα κ για τις καθυστερήσεις λόγω της ουρας για τα e-tickets,ρώτησα σχετικά κ μου λέει μην έρθετε 20 λεπτά όπως όλοι ,κ γι αυτο γίνεται χαμός-ελάτε 1 ώρα πριν (ναι,κ μετα να βολοδερνω με το τριχρονο που θα αφηνιασει μέχρι να αρχίσει η παράσταση-αν έχει δε κ καθυστέρηση,ουουουου τελεια:rolleyes:)Είπε ότι έχει χριστουγεννιάτικο χωριό δίπλα να περάσει η ώρα αλλα ρισκαρεις μην βρέχει;;;

 

Προβλέπω να τρέχω στο ξεκαρφωτο να τα πάρω,να μην έχω το στήσιμο εκείνη τη μέρα.

Link to comment
Share on other sites

για την DORA

 

υπερεκτιμημενο, και πανακριβο γι αυτο που προσεφερε...

 

οι VIP θεσεις ηταν ΠΙΚΡΑ, χιλιες φορες καλυτερες οι θεσεις των 25 ευρω.. καλυτερα εβλεπαν οι πιο πισω απο μας..

το μονο επιπλεον για οσους πληρωσαμε τα 35αρια ηταν οτι στο τελος (μετα απο μεγαααααααααλη αναμονη, βγαλαμε φωτος με ντορα και ντιεγκο)

 

το εργο συντομο, και φτωχο κατα τη γνωμη μου... (οσοι ειχατε δει περυσι μαζου και φετος ζουζουνια... ΠΟΛΥ ΚΑΛΥΤΕΡΑ απο την DORA )

 

η κορη μου περασε πολυ καλα, της αρεσε πολυ, αλλα θεωρω οτι και να μην το ειχαμε δει τελικα, δεν θα εχανε και πολλα

 

αυτα τα γραφω για οσους για οικονομικους λογους ΔΕΝ πηγαν και ΔΕΝ θα πανε τα παιδια τους στη DORA

μην σκατε, δεν χασανε και πολλα....

 

ακριβως οπως ειπωθηκε και παραπανω.... ενα ΠΑΝΑΚΡΙΒΟ επεισοδιο DORA..

μπιγκ ντιαλ!!!!

 

fistikaki επιβεβαιωνω με 1000!ενα ΠΑΝΑΚΡΙΒΟ επεισοδιο DORA! ημουν 3η σειρα και επρεπε να βλεπω ξαπλωτη...η κορη βεβαια δεν ενοχληθηκε καθολου.... οπως κ εσενα οπως λες αλλα ας πουμε τα ποδιαι της ντορας εμεις δε τα βλεπαμε. μετα απο 5η με 6η σιερα πιστευω πως μπορεις να δεις πιο ικανοποιητικα. Οι φωτογραφιες οκ ναι αξιζε ειδικα για τα παιδακια αν κι εγω πεισμωσα και λεω αφου πληρωσα 35 θα βγαλω κ εγω φωτο με τη ντορα! ( και με εβγαλε μια κοπελα) Οταν ομως λενε φωτογραφηση με τη ντορα ειναι κατα τη γνωμη μου απαραδεκτο ετσι, εγω πιστευα πως θα χουν τουλαχιστον εναν με πολαροιντ να βγαζει και να δινει τις φωτο. Να προσπαθουν ολοι με κινητα ειναι κριμα κ απο την αλλη να χουν τοσα χρηματα το εισιτηριο.

Επισης οι φωτο απαγορευονται οι φωτο την ωρα της παραστασης κ το βιντεο αν δε τολμησεις ερχονται με ενα λειζερ φωτακι και σε σταμπαρουνε και σου λενε απαγορευεται απαγορευεται.!!!! λες και φωτογραφιζεις το θησαυρο ενα πραμα!!!

Τελος με καθε εισιτηριο ντορα ειχαν δωρεαν μια βολτα στο τρενακι. Οκ 3 ευρω εχει το τρενακι, λες να παμε...και ελεγα να δωσω το 2ο εισιτηριο να κανει 2 βολτες ταυτοχρονα. Αμ δε! για να χρησιμοποιησεις λεει το 2ο πρεπει να ξαναπας πισω στην ουρα! ( φανταστειτε τωρα ολο το badminton NA ειναι στην ουρα για το τρενακι ) περιμεναμε κανα μισαωρο για την 1η, ε να μη φαμε και αλλο τοσο για τη δευτερη? (φυσικα δε την πηγαμε)...

 

επισης αυτο το ελατε μιση ωρα πριν το λενε σε ολους. εμας εκατσαν οι συγκοιριες και φτασαμε 10 λεπτα πριν. μπορω να πω πως ηταν οτι επρεπε γιατι σιγουρα οσοι ειχαν παει μιση ωρα πριν ειχαν ζησει το στριμωξιδι (αφου θα χαν παει τοσος κοσμος μιση ωρα πριν δεν ειναι λογικο?) Εμεις σε 5 λεπτα ειχαμε παρει τα εισιτηρια κ ειχαμε μπει.

d7i7p2.png?u2P8mcl6z0avp3.png?QbVqPift
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εμείς κανονίσαμε την Κυριακή να πάμε στον Πουλτσινέλο και το μαγεμένο δάσος του...:mrgreen: Την είδα μουσικοθεατρική παράσταση και νομίζω θα της αρέσει πολύ...

 

Πολύ ωραία παράσταση. Και είναι κατάλληλη για παιδάκια πάνω από 4 χρονών νομίζω. Εμείς την είχαμε δει όταν η κόρη μου ήταν 2μισι. Νομίζω ότι ήταν κάπως μικρή για το έργο, αλλά το παρακολούθησε άνετα μιας και ήταν ήδη εξοικειωμένη με το θέατρο. Έχει έναν χαρακτήρα λιγάκι τρομακτικό για κάποια παιδάκια. Όμως είναι πολύ καλή παράσταση, με ωραία ιστορία, ωραία μουσική και πολύ καλές ερμηνείες. Θα το ευχαριστηθείτε.

3Wwep3.png

k8Q2p3.png

Link to comment
Share on other sites

για σημερα στις 12, ειναι των 20 ευρω το καθενα, 3 εισιτηρια, τα δινω 40 ευρω, αν τα θελει καποιος του στελνω το εμαιλ, τα εκτυππωνει και πηγαινει, με τα χρηματα τα βρισκουμε απο αυριο. Ηταν να παμε αλλά ο μικρος μπηκε στο νοσοκομειο χθες βραδυ κι ετσι...

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα, εχουμε δει τους ολυμπιακους αγωνες και τον εγωιστη γιγαντα, περσι και τα δυο. το πρωτο αξιζε τα λεφτα του 1000% (πολυ καλοι ηθοποιοι, γρηγορες εναλλαγες και καλο θεμα), το δευτερο δε με ενθουσιασε (μια κλασικη χωρις καθολου πρωτοτυπια παρασταση, με μεγαλους διαλογους και τετριμενα μουσικοχορευτικα κομματια).

θεωρω οτι τους ολυμπιακους αγωνες θα μπορουσαν να τους παρακολουθησουν και παιδια μεγαλυτερης ηλικιας χωρις να βαρεθουν.

 

 

leman, σε ευχαριστώ πολύ...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και καλη χρονια σε ολους!μεσα στις διακοπες πηγαμε στον τζακ και τη φασολια στην παραμυθοχωρα και ομολογω οτι ηταν πολυ ωραια παρασταση!ο χωρος ζεστος οι συντελεστες ολοι πολυ ωραιοι.κανει για μικρα παιδια.μετα τα παιδια μπορουν να φτιαξουν μαριονετες.επισης φετος ειδαμε τον παπουτσωμενο γατο καλη παρασταση οπως ολες του Μοσχοπουλου,τον τζιμ το τζιτζικι που μου φα.ημε βαρετοο και στα κοριτσια δεν εμεινε καθολου.Ωραιο για μικρα παιδια ειναι το χρυσοφεγγαρακι αλλα ο χωρος υπογειο. Σημερα ειδαμε και τον πινοκιο στο τεχνης.ειναι για μεγαλα παιδια αλλα α.ν τα παοδια σας ξερουν το παραμυθι θα το καταφερουν.τελος ο γαιδαρος ο Μενιος εχει νοημα για ενηλικες..δεν λεει. Οι κορες μου ειναι 3.5

yoGfp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Πηγαμε στην DORA ....το θεωρησα απαραδεκτο το θεαμα......και πολυ ακριβο για να βλεπουμε τις κουκλες να χοροπηδανε και τα λογια να ειναι απο cd....επισης περιμεναμε οσοι χαζοι γονεις ειχαμε παρει τα εισητηρια των 35 στο τελος να φωτογραφηθουν τα παιδια μας με την ντορα και τον ντιεγκο....φοβερη φωτογραφιση ....ανεβαιναν τα παιδια και μας ελεγαν να τα τραβηξουμε με κινητο ή ότι έχουμε μαζι.....

 

Καλα η αληθεια ειναι οτι δεν περιμενα να δω το υπερθεαμα αλλα όχι και τετοια ξεπετα.......

U80ep3?r=1271337460
Link to comment
Share on other sites

επισης περιμεναμε οσοι χαζοι γονεις ειχαμε παρει τα εισητηρια των 35 στο τελος να φωτογραφηθουν τα παιδια μας με την ντορα και τον ντιεγκο....φοβερη φωτογραφιση ....ανεβαιναν τα παιδια και μας ελεγαν να τα τραβηξουμε με κινητο ή ότι έχουμε μαζι....

αυτο ακριβως σκεφτηκα κι εγω!!! αφου η κοπελα που καθομασταν διπλα ειχε ενα κινητο που δεν εβγαζε μαλλον πολυ καλες φωτο και της ειπα να τη βγαλω εγω με το δικο μου και τις τις εστειλα μετα. Ας εφερναν ενα φωτογραφο, τοσοι θα εκαναν κρα για τη δουλεια αυτη! οταν λες "θα φωτογραφηθεις με τη ντορα" δε καταλαβαινουν ολοι πως πρεπει να φερουν τη δικη τους φωτογραφικη μαζι. σιγουρα θα περιμεναν πιο πολλη οργανωση!

d7i7p2.png?u2P8mcl6z0avp3.png?QbVqPift
Link to comment
Share on other sites

ωωωωωχχχχχχχχχ!!!!!!!!!!!!!!! μη μου λετε τετοια περι dora's λετε να την πατησα ; εχω παρει VIP κι εγω και ενω ηταν για την πρεμιερα η οποια ακυρωθηκε μας ειπαν οτι θα γινει νεα παρασταση στις 14-15 ιανουαριου και πηρα τηλεφωνο να αλλαξω ημερα και ενω ειχα επιλεξει 9η σειρα που θεωρησα οτι βλεπεις καλυτερα απο τις πρωτες θεσεις με βαλανε στην 1η ακριβως κατω απο τη σκηνη..και στο κεντρο ενω ειχα επιλεξει διαδρομο για πιο ανεση..με αυτα που διαβαζω μαλλον θα πρεπει να παρω τηλ.να αλλαξω τις θεσεις να παω πιο πισω γιατι ποσος με 35 ευρω επι 2=75! να βλεπω τα ποδια της doras και μαλιστα ''ξαπλωτη''...τις γνωμες σας παρακαλω !!!

Link to comment
Share on other sites

ωωωωωχχχχχχχχχ!!!!!!!!!!!!!!! μη μου λετε τετοια περι dora's λετε να την πατησα ; εχω παρει VIP κι εγω και ενω ηταν για την πρεμιερα η οποια ακυρωθηκε μας ειπαν οτι θα γινει νεα παρασταση στις 14-15 ιανουαριου και πηρα τηλεφωνο να αλλαξω ημερα και ενω ειχα επιλεξει 9η σειρα που θεωρησα οτι βλεπεις καλυτερα απο τις πρωτες θεσεις με βαλανε στην 1η ακριβως κατω απο τη σκηνη..και στο κεντρο ενω ειχα επιλεξει διαδρομο για πιο ανεση..με αυτα που διαβαζω μαλλον θα πρεπει να παρω τηλ.να αλλαξω τις θεσεις να παω πιο πισω γιατι ποσος με 35 ευρω επι 2=75! να βλεπω τα ποδια της doras και μαλιστα ''ξαπλωτη''...τις γνωμες σας παρακαλω !!!

 

αλλαξε τα.... εισαι ακριβως ΚΑΤΩ απο τη σκηνη....

Link to comment
Share on other sites

ΟΥΦΦΦ τ'αλλαξα μολις τωρα πηρα τηλεφωνο και τους ειπα οτι ειχα ξαναπαει παλια και οτι ειναι πολυ μπροστα και δεν θελω και μου ειπαν οτι οι vip θεσεις ειναι στις πρωτες 5 σειρες οποτε ζητησα την 5η και αλλαξα και την ωρα γιατι δεν ειχε θεσεις στη δικη μας ευχαριστω για τις γνωμες σας με βοηθησατε πολυ!!!

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω οτι ήταν η πιο αδιάφορη -για να μην πω βαρετή- παράσταση που είδαμε έως τώρα. Βέβαια του μικρού του άρεσε (ετών 3) , αλλά εγω και ο άντρας μου αγανακτήσαμε!!!

 

Πρώτα απ' ολα ήταν πολύ λίγο σε διάρκεια (ακριβώς σαν ένα επεισόδιο της Doras). Το διάλειμμα και η αναμονή για να ξεκινήσει η παράσταση σαφώς μεγαλύτερα απο την παράσταση.

 

Είχε 1-2 καλά σκηνικά, αλλά τίποτα το φαντασμαγορικό! Τα ΖΟΥΖΟΥΝΙΑ ας πούμε ήταν υπερπαραγωγή. Το θεατρικό, ήταν ένα κλασικό επεισόδιο, τίποτα παραπάνω. Εγω η αλήθεια είναι οτι περίμενα περισσότερα.

 

Θέσεις, είχα κλείσει των 25 ευρώ και ήταν πολύ καλές. Οντως οι θέσεις των 35 δεν άξιζαν, παρότι η φωτογράφιση ομολογώ οτι ήταν δελεαστική.... Στα έξοδα της βραδιάς, θα υπολογίσετε και ένα 10άρικο -στο χαλαρό- που θα το "φάτε" στο Χριστουγεννιάτικο πάρκο.

Link to comment
Share on other sites

ωωωωωχχχχχχχχχ!!!!!!!!!!!!!!! μη μου λετε τετοια περι dora's λετε να την πατησα ; εχω παρει VIP κι εγω και ενω ηταν για την πρεμιερα η οποια ακυρωθηκε μας ειπαν οτι θα γινει νεα παρασταση στις 14-15 ιανουαριου και πηρα τηλεφωνο να αλλαξω ημερα και ενω ειχα επιλεξει 9η σειρα που θεωρησα οτι βλεπεις καλυτερα απο τις πρωτες θεσεις με βαλανε στην 1η ακριβως κατω απο τη σκηνη..και στο κεντρο ενω ειχα επιλεξει διαδρομο για πιο ανεση..με αυτα που διαβαζω μαλλον θα πρεπει να παρω τηλ.να αλλαξω τις θεσεις να παω πιο πισω γιατι ποσος με 35 ευρω επι 2=75! να βλεπω τα ποδια της doras και μαλιστα ''ξαπλωτη''...τις γνωμες σας παρακαλω !!!

 

Kαι εμεις πρωτη σειρα καθομασταν....και αλληθωρίσαμε....αλλαξε τα αν μπορεις.....και διαλεξε ακριανες θεσεις διοτι ειναι παρα παρα πολυ στενα και αν καθεσαι μεση δεν μπορεις να σηκωθεις με τιποτα και σηκωνεσαι και συνεχεια για να περασουν οι διπλανοι κοκ.....

Επισης παρε σιγουρα φωτογραφικη μηχανη...

U80ep3?r=1271337460
Link to comment
Share on other sites

Εμείς πάντως που πήραμε εισιτήρια των 10 ευρώ, μείναμε πολύ ευχαριστημένοι. Βλέπαμε τέλεια.. Στο badmington επειδή οι θέσεις του είναι πολύ αμφιθεατρικές δεν αξίζει κατά την γνώμη μου να παίρνεις εισιτήρια VIP. Η κόρη μου που είναι 4μιση και ο γιος μου που είναι 2, μια χαρά πέρασαν. Το μόνο μας παράπονο -κατά την κόρη μου-, ήταν ότι κράτησε πολύ λίγο

Link to comment
Share on other sites

Είχε 1-2 καλά σκηνικά, αλλά τίποτα το φαντασμαγορικό! Τα ΖΟΥΖΟΥΝΙΑ ας πούμε ήταν υπερπαραγωγή. Το θεατρικό, ήταν ένα κλασικό επεισόδιο, τίποτα παραπάνω. Εγω η αλήθεια είναι οτι περίμενα περισσότερα.

 

Συμφωνω απόλυτα.....ασε που στα ΖΟΥΖΟΥΝΙΑ οι ηθοποιοι που πληρωσαμε είχαν τα λογια τους και το ρόλο τους....και οχι απλα να χοροπηδανε με τα λογια απο cd.

 

Αφηστε που η μικρη μου λεει οτι την κοροιδεψα γιατι της ειχα πει οτι θα ειναι η αληθινη ντορα και αυτη δεν μιλαγε λεει.....αντε εγω να εξηγησωωωωω

U80ep3?r=1271337460
Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...