Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ATTIKO ΠΑΡΚΟ


Recommended Posts

Κορίτσια πλιιιζ έχω μια βδομάδα μπροστά μου, αν κάποια μπει σε ταξί κάντε μια ερώτηση...

 

- μπορεί να βγει το ταξί από το αεροδρόμιο από τον πίσω σύντομο δρόμο και πόση ώρα είναι το πάρκο από εκεί?

 

αν μπορούν να σας πουν και πάνω κάτω μια τιμή θα ήταν καλά...

και προς Θεού, δε μιλάω για ακριβές ποσό.......αλλά απ το 10 μέχρι το 30.......οκ έχουμε και επιστροφή, θα μας βγει το δεκάλεπτο ταξί όσο μας βγήκε το αεροπλάνο.......!!!!!!!!

 

Παρούσα!

 

Μπηκα....λοιπον....(ηταν η εταιρεια που ανεφερα πιο πανω, αυτην καλω απο Παλληνη).

 

Απο τον πισω δρομο λεει κι αυτος οτι παει συνηθως, απλα ειναι τι ατομο θα συναντησει στην πυλη. Πολλες φορες, οχι παντα, δεν αφηνουν να περασουν τα ταξι. Αν τον αφησουν, τοτε λεει ειναι 7-8 ευρω. Αν οχι, πρεπει να παει απο Αττικη Οδο, και εχεις πολλα περισσοτερα χλμ, διοδια κλπ, οποτε παει τουλαχιστον 15-17 ευρω (+ τα 3,70 και στις δυο περιπτωσεις, λογω αεροδρομιου).

 

Απο περιεργεια πηρα στο 18150 και ρωτησα την κοπελα, ποσο ειναι και μου ειπε τα ιδια, δεν ξερει εξαρταται αν θα πανε απο αττικη ή οχι. Και παλι γυρω στα 7 ευρω μου το κοστολογησε απο την πισω πυλη.

 

Λυπαμαι που δεν γινεται να ξερεις απο τωρα...ειλικρινα, περναω τοσο συχνα απο εκει που δεν καταλαβαινω γιατι και ποτε δεν τους αφηνουν, περναει λαος απο εκει ολη μερα. :(

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 121
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Χμ...θα το πω στην κληση ΧΑ ΧΑ ΧΑ

Θελω ταξιτζη με κοννε για να περασει την πισω πυλη φανταζεστε???

Δε σηκωνει κ η φιλη της xena την παιρνω απ το πρωι

Απο ραδιοταξι ενα &&&PLON ειναι καλο?

Link to comment
Share on other sites

Χμ...θα το πω στην κληση ΧΑ ΧΑ ΧΑ

Θελω ταξιτζη με κοννε για να περασει την πισω πυλη φανταζεστε???

Δε σηκωνει κ η φιλη της xena την παιρνω απ το πρωι

Απο ραδιοταξι ενα &&&PLON ειναι καλο?

 

Latina μου, μονο μια διευκρινιση, για να μην μπερδευτουμε μετα. Εγω ρωτησα 2-3 ατομα, αλλα της ιδιας εταιρειας που σου λεω παραπανω, απλα επειδη αυτην καλω και ξερω. Αν καλεσεις οποιοδηποτε αλλο ατομο/εταιρεια, δεν μπορω να ξερω αν σου κανει τις ιδιες τιμες (γιατι πχ μπορει να εχει φιξ τιμη χωρις ταξιμετρο), οποτε φροντισε να ρωτησεις, ετσι?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1. Μου εχουν πει ρητα, πολλες φορες, ταξιτζηδες, οτι η τιμες απο και προς αεροδρομιο ειναι τοσο υψηλες οχι μονο επειδη υπαρχουν διοδια κλπ, αλλα και γιατι αν πχ ο αλλος δουλευει Πειραια, ή κεντρο Αθηνας, οση ωρα κανει να παει και να ερθει απο αεροδρομιο απο Αττικη οδο, απο εκει που πρεπει να παρει και να γυρισει το αυτοκινητο, και να σε περιμενει, χανει κουρσες και χρημα. Τους αφησαν να ζητανε οσα θελουν γιατι ειχαν πει οτι αφου δεν συμφερει δεν θα ερχοντουσαν και δεν θα υπηρχε πιατσα (αυτα μου τα ειπαν επαναλαμβανω, ταξιτζηδες κι απλα τα μεταφερω). Οποτε οσοι δουλευουν ετσι κι αλλιως Σπατα κι ερχονται απο κουρσα εκει διπλα, και ξερουν καλυτερα τους δρομους (κοινως, δεν πανε μονο απο Αττικη Οδο αλλα και απο παραδρομους) οποτε συνηθως δεν ζητουν εξτρα ποσα πχ διοδια.

Αυτό που λες δεν ισχύει για τα ραδιοταξί, απλούστατα γιατί δεν έρχονται από το κέντρο της Αθήνας να σε εξυπηρετήσουν. Αυτό που γίνεται είναι ότι βγαίνει η κούρσα σε προσφορά και την παίρνει όποιος θέλει (συνήθως αυτός που είναι πιο κοντά). Έχει τύχει πολλές φορές να κλείσω ραδιοταξί για να πάω από το αεροδρόμιο στα νότια προάστια και ποτέ δεν έχει έρθει ταξί από το κέντρο της Αθήνας ή τη Γλυφάδα, αντιθέτως έρχεται όποιο είναι ήδη στο αεροδρόμιο ή εκεί κοντά (Αγία Παρασκευή, Γέρακα κλπ). Εννοείται ότι συμφέρει να καλέσεις ταξί που η βάση του είναι στον προορισμό σου, οπότε για Αττικό Πάρκο η λύση είναι να πάρεις ταξί από τα Σπάτα, όπως αν πήγαινες π.χ. Γλυφάδα θα έπαιρνες ταξί από τον Απόλλωνα. Αλλά σίγουρα καλύτερα ραδιοταξί παρά να στηθείς στην ουρά του αεροδρομίου, αυτό ήθελα να τονίσω με το προηγούμενο μήνυμά μου.

 

2. Οσον αφορα στο δευτερο: μετα απο τηλεφωνημα στη ΣΑΤΑ, μου απαντησαν ρητα οτι αν μια πιατσα ταξιτζηδων αποφασισει σε Χ χρεωσεις ανα διαδρομη, μπορει. Στην Αν αττικη το κανουν συνεχεια, (εγω γι αυτο ειχα παρει, για να διαμαρτυρηθω αλλα την πατησα) πχ εγω που παιρνω καθε πρωι ταξι, μεσα στη Ν Μακρη, ειναι οπου πας, 4 ευρω, ειτε το ταξιμετρο γραψει 1,5 ευρω, ειτε γραψει 5,5. Αλλοι σου λενε δεν εχω κοστος κλησης, αλλα εχω ελαχιστη διαδρομη οχι τα 3,20 ευρω αλλα τα 5. Οποτε ειναι νομιμο λεει, να ζητουν ορισμενοι μια τιμη Χ απο αεροδρομιο, ειχε μαλιστα προσδιοριστει μια τιμη συγκεκριμενη αν θυμασαι πριν λιγο καιρο γιατι το ειχαν παρακανει, σε φιλο μου αγγλο ζητησαν πριν γινει το εν λογω μέτρο, 95 ευρω για Συνταγμα (ο, γιες).

Απ' ό,τι ξέρω η τιμή από το αεροδρόμιο για το κέντρο της Αθήνας είναι ή 32 ή 35 ευρώ (δεν θυμάμαι ακριβώς) και για τις άλλες περιοχές είναι ό,τι γράψει το ταξίμετρο. Τώρα αν ισχύουν και τιμές πιάτσας, τι να σου πω. Μου έχει τύχει να πληρώσω φιξ τιμή από το αεροδρόμιο με συγκεκριμένη εταιρία ραδιοταξί και μετά από μερικούς μήνες να μου πουν "ό,τι γράψει το ταξίμετρο". Το καλύτερο είναι να πάρεις και να ρωτήσεις τι ισχύει από πριν για να είσαι προετοιμασμένος. Όπως λες κι εσύ, παίρνεις προσφορές και αποφασίζεις :mrgreen:

 

Απο ραδιοταξι ενα &&&PLON ειναι καλο?

Την Taxiplon δεν την ξέρω καθόλου, αλλά στην ιστοσελίδα του ΑΠ λέει πως έχουν ειδικές τιμές από κέντρο Αθήνας και Δουκίσσης Πλακεντίας. Δεν τους παίρνεις να ρωτήσεις μήπως έχουν κάποια προσφορά από το αεροδρόμιο? Μετά πάρε και 1-2 εταιρίες από Σπάτα, σύγκρινε τιμές και διάλεξε την πιο οικονομική. Απλά πράγματα!

Link to comment
Share on other sites

Ας μου στείλει κάποια πμ με ραδιοταξί από Σπάτα, πλιιιζ....

Αυτή την εταιρεία την πήρα, δε λένε τπτ, ταξίμετρο και από αττική είπαν......

 

Latina εχεις πμ, καλυτερα να μιλαμε εκει

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια είχα δουλίτσα εχτές και δεν είδα τα μηνύματα σας. Το θέμα με την πύλη το ξέρω καλά, είμαι απ' τις μεγάλες αγωνίστριες που πρωτοστάτησαν κι άνοιξαν τις πύλες. Ισως 1 υπάλληλος να αφήνει ταξί ενίοτε - δεν το έχω ξανα-ακούσει - αν όμως δεν πέσεις σε αυτόν τον έναν ρισκάρεις να πας τα μπρος-πίσω, τόσα χλμ? Επίσης το αεροδρόμιο το χτυπάνε αλύπητα στις τιμές γιατί έχουν αναμονή οι ταξιτζήδες εκεί 4-6 ώρες για να πάρουν κούρσα. Εγώ μένω δίπλα αλλά εργάζομαι και σε εταιρία δίπλα (απ΄την αντίθετη πλευρά) και ποτέ τους ξένους μας δεν τους λέμε να πάρουν ταξί για 5 χιλιόμετρα, είτε ειδοποιούμε ραδιοταξί (όποιο να'ναι) είτε στέλνουμε οδηγό και τους παραλαμβάνει. Ο λόγος;; Το βλέπουμε απάνθρωπο να περιμένει ο άλλος 5 ώρες αναμονή και να πάρει κούρσα των 15 ευρώ (όλα μές τη ζωή είναι θα μου πεις....) αλλά και δεν ρισκάρουμε να πέσουμε σε ταξιτζή που θα βρίσει/δυσανασχετίσει με το θέμα και θα μας κάνει ρεζίλι. Σπάτα δεν έχει ραδιοταξί Latina, στην Λούτσα έχει πιάτσα μόνο. Αλλά ΟΠΟΙΟ ραδιοταξί και να πάρεις, επαναλαμβάνω και επιμένω - ΟΠΟΙΟ και να πάρεις θα έχει μέλος του σίγουρα που ΜΟΛΙΣ έφτασε στην αναμονή του αεροδρομίου και θα έρθει να σας πάρει - ή θα σας παραλάβει με ραντεβού (που δεν χρεώνεται). Εσύ επέμεινε να σας πάει από δρόμο χωρίς διόδια. Και στην τελική αν κερδίσεις - κέρδισες. Αν χάσεις και 5-10 ευρά δεν ήρθε και το τέλος του κόσμου. Δες το χαλαρά γιατί σε βλέπω και έχεις αγχωθεί πάρα πολύ - πράγμα που δεν επιτρέπεται για την υγεία σου.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Μίλησα πρώτα με το Πάρκο. Η κοπέλα μου είπε πως δεν περνάει ταξί με τίποτα απ την πύλη αυτή. Μου είπε πως για να πάω με ταξί εκεί θέλω 30 ευρώ χαλαρά.

Μίλησα και με τη φίλη της xena. Κι αυτή μου είπε δεν περνάει ταξί με τίποτα απ την πύλη και ότι αφού είναι να μας πάρει επιστροφή απόγευμα θα πρέπει να μείνει Σπάτα και δεν έχει κίνηση εκεί, οπότε δε θέλω να την επιβαρύνω κιόλας, ο σκοπός ήταν να βγούμε όλοι κερδισμένοι.

 

Συν τοις άλλοις, ο άντρας μου λέει ότι δε θέλει να μείνουμε 8 ώρες στη μέση του πουθενά χωρίς μεταφορικό μέσο, τα παιδιά είναι μικρά, μπορεί να κουραστούν, να βαρεθούν, να πονέσουν τα πόδια τους, να πεινάσουν, οπότε θέλει να έχουμε αυτοκίνητο να πάμε πχ στο εκπτωτικό να ξεκουραστούμε, να φάμε κλπ.

 

Οπότε πάω να ξαναδώ για αυτοκίνητο......ο λόγος που αγχώνομαι είναι ότι αν δεν τα ψάξω όλα, φοβάμαι μη χαλάσει η εκδρομή....πχ αν εγώ δεν έβρισκα ότι θέλει χαρτούρα για να ταξιδέψουν τα παιδιά, θα μας γύριζαν πίσω απ το αεροδρόμιο......

Link to comment
Share on other sites

Μίλησα πρώτα με το Πάρκο. Η κοπέλα μου είπε πως δεν περνάει ταξί με τίποτα απ την πύλη αυτή. Μου είπε πως για να πάω με ταξί εκεί θέλω 30 ευρώ χαλαρά.

Μίλησα και με τη φίλη της xena. Κι αυτή μου είπε δεν περνάει ταξί με τίποτα απ την πύλη και ότι αφού είναι να μας πάρει επιστροφή απόγευμα θα πρέπει να μείνει Σπάτα και δεν έχει κίνηση εκεί, οπότε δε θέλω να την επιβαρύνω κιόλας, ο σκοπός ήταν να βγούμε όλοι κερδισμένοι.

 

Συν τοις άλλοις, ο άντρας μου λέει ότι δε θέλει να μείνουμε 8 ώρες στη μέση του πουθενά χωρίς μεταφορικό μέσο, τα παιδιά είναι μικρά, μπορεί να κουραστούν, να βαρεθούν, να πονέσουν τα πόδια τους, να πεινάσουν, οπότε θέλει να έχουμε αυτοκίνητο να πάμε πχ στο εκπτωτικό να ξεκουραστούμε, να φάμε κλπ.

 

Οπότε πάω να ξαναδώ για αυτοκίνητο......ο λόγος που αγχώνομαι είναι ότι αν δεν τα ψάξω όλα, φοβάμαι μη χαλάσει η εκδρομή....πχ αν εγώ δεν έβρισκα ότι θέλει χαρτούρα για να ταξιδέψουν τα παιδιά, θα μας γύριζαν πίσω απ το αεροδρόμιο......

 

 

Το αυτοκινητο ειναι και για εμενα, η καλυτερη λυση. Κριμα να χασετε τη βολτα στο εκπτωτικο, ειναι ομορφος χωρος με πολλα να κανετε-και θα πεινατε σιγουρα. ;)

 

ΥΓ (Δεν ξερω γιατι δεν ερχονται τα μηνυματα εστειλα κι αλλο, τεσπα.) Οι διευκρινισεις που σου εστελνα ειναι οι εξης, στις γραφω αν τελικα θελησεις ταξι: Οταν λενε στο τηλ ο,τι γραψει το ταξιμετρο, εινια καλο μην σε μπερδευει. Συμφωνω με την xena, οτι ειναι καλυτερο να ζητησεις για ραδιοταξι, οχι πιατσα, και να ειναι με χρεωση με ταξιμετρο, οχι τιμη κανονισμενη. Ετσι εξηγειται και το οτι η φιλη της χρεωνει πολλα, το ραδιοταξι εκει ειναι καποιος κοντα, πεταγεται και μετα πληρωνεις μονο 7 ευρω γιατι δεν εχει χασουρα. Η αλλη πρεπει να σε περιμενει. Ο αλλος στην πιατσα, επισης. Γι αυτο χρεωνουν 30αρια. Δεν ειναι το ιδιο.

Αυτο δηλ που σου λεμε ειναι οτι αν καλεσεις ραδιοταξι που θα εχει ταξιμετρο σε συμφερει, επειδη ειναι διπλα. Θα πληρωσεις 7 ευρω+3,70+ διοδια αν παει απο αττικη οδο.

Με λιγα λογια: βγαινεις απο το αεροδρομιο, κανεις ενα τηλ, σε 10' ερχεται το ραδιοταξι, πληρωνεις 10-15 ευρω. Απλο. Αλλιως περιμενεις στην ουρα και πληρωνεις και 30 ευρω.

Link to comment
Share on other sites

Κοιτα κι αυτο!

 

Εκει που λεει ταξι απο αεροδρομιο-(το εκπτωτικο χωριο ειναι πολυ κοντα στο Αττικο παρκο)

 

http://www.mcarthurglen.com/gr/mcarthurglen-athens/gr/%CF%83%CF%87%CE%B5%CE%B4%CE%B9%CE%B1%CF%83%CF%84%CE%B5-%CF%84%CE%B7%CE%BD-%CE%B5%CF%80%CE%B9%CF%83%CE%BA%CE%B5%CF%88%CE%B7-%CF%83%CE%B1%CF%83/%CF%80%CF%89%CF%83-%CE%B8%CE%B1-%CE%BC%CE%B1%CF%83-%CE%B2%CF%81%CE%B5%CE%B9%CF%84%CE%B5/

 

Ελπιζω να μην σε μπερδεψω κι αλλο-απλα για να δεις τις επιλογες σου...

Link to comment
Share on other sites

Mόλις έκλεισα αυτοκίνητο με 25 ευρουλάκια κορίτσια.

Για να περάσουμε και σίγουρα απ την πίσω πύλη, έβαλα στο GPS τη διαδρομή είναι όντως πολύ κοντά!

Επειδή θα είμαστε 8 ώρες εκεί, καλό είναι να έχουμε μέσο μήπως χρειαστεί να πάμε κι αλλού, πχ για φαγητό.

Η κοπέλα απ την εταιρεία εξυπηρετικότατη, σημείωσε και ότι έχω κινητικό θέμα για να έρθει ακριβώς στις αφίξεις το άτομο με το αυτοκίνητο, ελπίζω όλα να πάνε καλά.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Mόλις έκλεισα αυτοκίνητο με 25 ευρουλάκια κορίτσια.

Για να περάσουμε και σίγουρα απ την πίσω πύλη, έβαλα στο GPS τη διαδρομή είναι όντως πολύ κοντά!

Επειδή θα είμαστε 8 ώρες εκεί, καλό είναι να έχουμε μέσο μήπως χρειαστεί να πάμε κι αλλού, πχ για φαγητό.

Η κοπέλα απ την εταιρεία εξυπηρετικότατη, σημείωσε και ότι έχω κινητικό θέμα για να έρθει ακριβώς στις αφίξεις το άτομο με το αυτοκίνητο, ελπίζω όλα να πάνε καλά.

 

Τελεια! Καλα να περασετε!!

Link to comment
Share on other sites

Tελευταία ερώτηση!

 

Ως 4 επιβάτες δικαιούμαστε 4 αποσκευές και 4 χειραποσκευές, σωστά?

"""ΚΑΝΟΝΙΣΜΟΙ ΤΗΣ RYANAIR ΓΙΑ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΑ ΘΕΜΑΤΑ--ΧΕΙΡΑΠΟΣΚΕΥΕΣ

Μία χειραποσκευή ανά επιβάτη* με βάρος έως 10 κιλά και μέγιστες διαστάσεις 55 cm x 40 cm x 20 cm, συν 1 μικρή τσάντα έως 35 x 20 x 20 cm."""

 

Εμείς για να μην κουβαλάμε βάρος θα πάρουμε μια τσάντα ώμου POLO με τρόφιμα καλά συσκευασμένα μπλα μπλα μπλα και όχι υγρά κτλ

Θα έχω και την φωτογραφική στη θήκη της, της οποίας την πλαϊνή τσέπη χρησιμοποιώ για το πορτοφόλι μου στις εκδρομές....

 

Λέτε να υπάρχει πρόβλημα να περάσουμε την POLO ως χειραποσκευή? Η να μπει στην καμπίνα, αφού ουσιαστικά είχαμε δικαίωμα για 4 και έχουμε μόνο μία?

 

Τα ρωτάω αυτά γιατί τηλέφωνο για τη RYAN υπάρχει μόνο στο νετ, άτομο απ το αεροδρόμιο μου έχει πει ότι δεν έχουν υπηρεσία τηλεφώνου.

Link to comment
Share on other sites

Mόλις έκλεισα αυτοκίνητο με 25 ευρουλάκια κορίτσια.

Για να περάσουμε και σίγουρα απ την πίσω πύλη, έβαλα στο GPS τη διαδρομή είναι όντως πολύ κοντά!

Επειδή θα είμαστε 8 ώρες εκεί, καλό είναι να έχουμε μέσο μήπως χρειαστεί να πάμε κι αλλού, πχ για φαγητό.

Η κοπέλα απ την εταιρεία εξυπηρετικότατη, σημείωσε και ότι έχω κινητικό θέμα για να έρθει ακριβώς στις αφίξεις το άτομο με το αυτοκίνητο, ελπίζω όλα να πάνε καλά.

 

Μπορεις να μου πεις σε μυνημα το ονομα της εταιρειας? με ενδιαφερει γιατι ταξιδευω με τη μητερα μου, ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Tελευταία ερώτηση!

 

Ως 4 επιβάτες δικαιούμαστε 4 αποσκευές και 4 χειραποσκευές, σωστά?

"""ΚΑΝΟΝΙΣΜΟΙ ΤΗΣ RYANAIR ΓΙΑ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΑ ΘΕΜΑΤΑ--ΧΕΙΡΑΠΟΣΚΕΥΕΣ

Μία χειραποσκευή ανά επιβάτη* με βάρος έως 10 κιλά και μέγιστες διαστάσεις 55 cm x 40 cm x 20 cm, συν 1 μικρή τσάντα έως 35 x 20 x 20 cm."""

 

Εμείς για να μην κουβαλάμε βάρος θα πάρουμε μια τσάντα ώμου POLO με τρόφιμα καλά συσκευασμένα μπλα μπλα μπλα και όχι υγρά κτλ

Θα έχω και την φωτογραφική στη θήκη της, της οποίας την πλαϊνή τσέπη χρησιμοποιώ για το πορτοφόλι μου στις εκδρομές....

 

Λέτε να υπάρχει πρόβλημα να περάσουμε την POLO ως χειραποσκευή? Η να μπει στην καμπίνα, αφού ουσιαστικά είχαμε δικαίωμα για 4 και έχουμε μόνο μία?

 

Τα ρωτάω αυτά γιατί τηλέφωνο για τη RYAN υπάρχει μόνο στο νετ, άτομο απ το αεροδρόμιο μου έχει πει ότι δεν έχουν υπηρεσία τηλεφώνου.

 

Απ' όσο γνωρίζω, το πρόβλημα είναι τα τρόφιμα σε χειραποσκευή, όσο καλά συσκευασμένα κι αν είναι. Το καλοκαίρι ταξίδευα με αεροπλάνο, επέστρεφα Αθήνα και στο αεροδρόμιο της Θεσ/νίκης, κατά την είσοδό μου στο χώρο επιβίβασης, είδαν στη χειραποσκευή μου ότι είχα μέσα σάντουιτς (ήταν συσκευασμένο της εταιρείας Στερ**) και μου ζήτησαν να το βγάλω και είτε να το φάω επί τόπου είτε να το πετάξω και να περάσω. Βέβαια, να σημειώσω πως μόλις περάσεις στο χώρο επιβιβάσεων, μπορείς να αγοράσεις ό,τι θέλεις είτε φαγητό είτε νερό και να το πάρεις και μέσα στο αεροπλάνο. Αυτό έκανα κι εγώ, αλλά ειλικρινά, δεν κατανοώ τη σκοπιμότητα όλου αυτού, εκτός αν γίνεται για να ενισχύσουν τα καταστήματα εντός του χώρου επιβιβάσεων!

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν δεν έχω λόγια. Μην ξεχάσεις να αγχωθείς και για το χρώμα που θα βάψεις τα νύχια! Μα τι σε έχει πιάσει;;;;;;;;;; Για χαλάρωσε λίγο γιατί μάλλον ταλαιπωρία πάει να γίνει (τουλάχιστον για εσένα) και όχι μία ευχάριστη μονοήμερη!!!

 

Μην τρελαίνεσαι. Απλά τα πράγματα. Βγαίνοντας απ' την πύλη σταματάς σε φρουτάδικο και παίρνεις 4 μπανάνες. Σε έναν φούρνο πιο πάνω και παίρνεις 2 τυρόπιτες, 2 κουλουράκια θεσ/κης, 2 σταφιδόψωμα και 4 νεράκια.

 

αν πεινάσετε - βασικά τα παιδιά θα ξελιγωθούν απ' το περπάτημα, το οξυγόνο και την χαρά τους - θα πάτε μετά στο εμπορικό και θα φάτε ωραία σουβλάκια!!!

 

Τέλος. Μα τέλος. Είναι ανάγκη να προετοιμάσεις εκστρατεία; αφήστε την υγιεινή διατροφή για 1 μέρα! δεν δικαιούμαστε οι μητέρες να χαλαρώνουμε και μεις μια μέρα;;;; Σου μιλώ εγώ που πρόσφατα καθιέρωσα κάθε Κυριακή να μην μαγειρεύω. Τρώμε βρωμικο: σουβλάκια!!!

 

Το τάμπλετ να'χεις μαζί να σου κρατάμε παρέα που θα πίνεις τον καφέ σου.

Link to comment
Share on other sites

Το οικονομικό με έχει πιάσει φίλη......είμαστε δυο άνεργοι μην το ξεχνάς......αν μπορούσα να πάρω την σπανακοπιτούλα μου και το κέικ μου και βγαίναμε μόνο το μεσημέρι για φαγητό, δεν θα με χαλούσε! Τεσπα δε θα τρελαθούμε κιόλας!

Θα έχω ίντερνετ, αν και έλεγα να χαλαρώσω.........κάτι θα σας στείλω!

ΧΙΧΙ καμιά καμηλοπάρδαλη πακέτο!

Link to comment
Share on other sites

Το οικονομικό με έχει πιάσει φίλη......είμαστε δυο άνεργοι μην το ξεχνάς......αν μπορούσα να πάρω την σπανακοπιτούλα μου και το κέικ μου και βγαίναμε μόνο το μεσημέρι για φαγητό, δεν θα με χαλούσε! Τεσπα δε θα τρελαθούμε κιόλας!

Θα έχω ίντερνετ, αν και έλεγα να χαλαρώσω.........κάτι θα σας στείλω!

ΧΙΧΙ καμιά καμηλοπάρδαλη πακέτο!

 

Βρε χαζό ξέρω - και βάσει αυτών σου μιλάω:

Εκεί που σου είπα στο φανάρι ότι στρίβεις δεξιά προς τον περιφερειακό των Σπατων, πέρνα ευθεία όπως πάει ο δρόμος. Μπάινεις εντός των Σπάτων. Μετά από 3 τετράγωνα δρόμο μονοδρομείται ο δρόμος και πρέπει να πας αριστερά ή δεξιά. Σταματάς, υπάρχει φούρνος πρατήριο (δεν λέω όνομα μη γίνει διαφήμιση). Το κουλουράκι έχει 40 λεπτά. Εχει και σάντουιτς κι απ΄' όλα, πάμφθηνα.

Γυρνάτε αναστροφή και συνεχίζετε τον δρόμο σας. Μπορείτε βέβαια κι από εκεί απλά να στρίψετε δεξιά, θα σας οδηγήσει το gps.

Επόμενη στάση στον περιφερειακό, φτάνοντας στην κορυφή θα δεις ενα φρουτάδικο στο αντίθετο ρεύμα. Σταματάς στην εσοχή δεξιά σου και προσεκτικά περνάει ο σύζυγος και πάει για μπανάνες. Ενα σνακ που χορταίνει και τους 4 για δεκατιανό με ούτε 1 ευρώ.

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...