Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

εξωσωματικη με φυσικο κυκλο


Recommended Posts

Μάλιστα,ίσως να είμαι υπερβολική.

Πάντως περιμενα να μου κανουν τουλαχιστον 2 φορές υπερηχο και ορμόνες.

Το ότι μου έκαναν 1 φορά οδηγησε μαλλον στο να μην προληφθεί η ωορρηξία.

Ιδωμεν,θα δωσω μαλλον στο γιατρό άλλη μια ευκαιρία και βλέπουμε..

Εσύ θα πάρεις καθολου φάρμακα?

 

Σου χω στειλει πμ και στα γραφω ολα αναλυτικά..έχεις δίκιο για τον υπερηχο -καλα και μενα 2 μου κανουν, ο τριτος ειναι τη μερα της ωοληψιας-μεχρι τωρα δεν εχω παρει φαρμακα αλλα δεν σου κρυβω πως αυτο το μηνα κουραστηκα και γω και ο γιατρος.. Αυτος μου ειπε πως δεν θελει να με ταλεπωρει τοσο και σκεφτομαστε για μια πολυ υπια δοση φαρμακων τον επομενο μηνα(ισα ισα να βγαλω 2-3) ο θεος μαζι μας..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 563
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Και εγω ειχα επτα κατεψυγμενα εμβρυα μιας ημερας κ ενα φρεσκο. Εγιναν τεσσερις βλαστοκυστεις που οδηγησαν σε τρια εμβρυα. Τωρα εχω τρια υπεροχα μωρακια

 

Να σου ζησουν τα μωρακια σου!!!!!

Ηθελα ομως να σε ρωτησω, πρωτα στα ξατεψυξαν και μετα στην αποψυξη τα αφησαν να γινουν βλαστοκυστες; Γιατι μια γνωστη μου το κατεψυξε το εμβριο, αφου πρωτα περιμενε να γινει βλαστοκυστη. Και κατι ακομα απο τα 8 που ειχες συνολικα,εβαλες τα 4καλυτερα και τα αλλα δεν τα χρησιμοποιησατε,σωστα;

Link to comment
Share on other sites

Καταψυχαμε εμβρυα πρωτης ημ δηλ γονιμοποιημενα ωαρια γιατι ειναι πιο ανθεκτικα. Απο αυτα σε εμβρυα τριων ημ εξελιχθηκαν ολα αλλα στο σταδιο της βλαστοκυστης καταφεραν να φθασουν μονο τα τεσσερα. Τα αλλα τεσσερα σταματησαν να πολλαπλασιαζονται. Βαλαμε τις τεσσερις βλαστοκυστεις.

 

QUOTE=Σπιτόγατα;2832776]Να σου ζησουν τα μωρακια σου!!!!!

Ηθελα ομως να σε ρωτησω, πρωτα στα ξατεψυξαν και μετα στην αποψυξη τα αφησαν να γινουν βλαστοκυστες; Γιατι μια γνωστη μου το κατεψυξε το εμβριο, αφου πρωτα περιμενε να γινει βλαστοκυστη. Και κατι ακομα απο τα 8 που ειχες συνολικα,εβαλες τα 4καλυτερα και τα αλλα δεν τα χρησιμοποιησατε,σωστα;

Link to comment
Share on other sites

Καταψυχαμε εμβρυα πρωτης ημ δηλ γονιμοποιημενα ωαρια γιατι ειναι πιο ανθεκτικα. Απο αυτα σε εμβρυα τριων ημ εξελιχθηκαν ολα αλλα στο σταδιο της βλαστοκυστης καταφεραν να φθασουν μονο τα τεσσερα.

 

Isis73 αυτο πραγματικα δεν το ηξερα! Πολυ σημαντικη πληροφορια για μενα!

lizaki1111, εσυ το εμβρυακι σου το κατεψυξες κατευθειαν ή εγινε βλαστοκυστη;

Link to comment
Share on other sites

Καταψυχαμε εμβρυα πρωτης ημ δηλ γονιμοποιημενα ωαρια γιατι ειναι πιο ανθεκτικα. Απο αυτα σε εμβρυα τριων ημ εξελιχθηκαν ολα αλλα στο σταδιο της βλαστοκυστης καταφεραν να φθασουν μονο τα τεσσερα.

 

Isis73 αυτο πραγματικα δεν το ηξερα! Πολυ σημαντικη πληροφορια για μενα!

lizaki1111, εσυ το εμβρυακι σου το κατεψυξες κατευθειαν ή εγινε βλαστοκυστη;

 

Καλημέρα κοριτσάκι μου,

Εγω το κατέψυξα κατευθείαν για να δούμε τι θα κάνουμε με τη διέργεση αυτο το μήνα και θα τα αφήσουμε όλα μαζί να εξελιχθούν

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Το είδαμε ,γρήγορα,στον υπέρηχο το πρωι της ωοληψίας αλλά επειδή ούτε καθόλου πόνο ούτε και καφέ υγρα είχα υποψιάζομαι είτε ότι είχε αρχίσει η ωορρηξία είτε ότι κάτι στράβωσε και δε μπόρεσε να το πάρει.

Επίσης,με ενόχλησε ότι επέμενε να μου κάνει μέθη λέγοντας μου ότι είναι σε δύσκολη θέση και θα πονέσω όσο δεν πάει.

Τέλος μου εκανε μόνο έναν υπέρηχο και ορμονικές που νομίζω πως ακόμα κι όταν έχεις σταθερότατο κύκλο όπως εγώ στο φυσικό σου κάνουν τουλάχιστον 2 φορές.

 

Πως το είδε στον υπέρηχο;πριν στο πάρει;δεν κατάλαβα συγνωμη.

μετα την ωοληψία δεν σε ενημέρωσε;ο αντρας σου εδωσε κανονικά σπέρμα;

 

εμας μας ενημερωσε ότι δεν εχει ωάριο κ φύγαμε. αν υπήρχε θα επρεπε να δωσει σπερμα κ ο σύζυγος.

 

ζητα του οπωσδήποτε καθε δυο μερες υπερηχο. κ κανε κ κανε τεστ ωορρηξίας στο σπίτι.

 

εγω παντως πηρα κ αντιβίωση μετα για 5 μερες.

 

θαλασσα εσυ παίρνεις αντιβίωση;

Link to comment
Share on other sites

Πως το είδε στον υπέρηχο;πριν στο πάρει;δεν κατάλαβα συγνωμη.

μετα την ωοληψία δεν σε ενημέρωσε;ο αντρας σου εδωσε κανονικά σπέρμα;

 

εμας μας ενημερωσε ότι δεν εχει ωάριο κ φύγαμε. αν υπήρχε θα επρεπε να δωσει σπερμα κ ο σύζυγος.

 

ζητα του οπωσδήποτε καθε δυο μερες υπερηχο. κ κανε κ κανε τεστ ωορρηξίας στο σπίτι.

 

εγω παντως πηρα κ αντιβίωση μετα για 5 μερες.

 

θαλασσα εσυ παίρνεις αντιβίωση;

 

Ναι καθε φορα παιρνω αντιβιωση, αν και μου ειπε πως δεν το θεωρει απαραιτητο καθε μηνα αλλα εγω πηρα και σε αυτο το κυκλο. Εχεις δικιο που λες πως σε ενημερωνουν αμεσως αν εχεις ωαριο..εμενα το πρωτο μηνα που ειχα εδωσε ο συζηγος, τις επομενες δυο αποτυχημενες φορες δεν εδωσε καν γιατι μας ενημερωσαν αμεσως για το γεγονος πως δεν βρηκαν ωαριο

Link to comment
Share on other sites

Ναι καθε φορα παιρνω αντιβιωση, αν και μου ειπε πως δεν το θεωρει απαραιτητο καθε μηνα αλλα εγω πηρα και σε αυτο το κυκλο. Εχεις δικιο που λες πως σε ενημερωνουν αμεσως αν εχεις ωαριο..εμενα το πρωτο μηνα που ειχα εδωσε ο συζηγος, τις επομενες δυο αποτυχημενες φορες δεν εδωσε καν γιατι μας ενημερωσαν αμεσως για το γεγονος πως δεν βρηκαν ωαριο

 

Περίεργο!

Εμενα είπαν στον αντρα μου να δωσει σπερμα,έδωσε και την επομενη μου είπαν ότι δεν περιείχε ωάριο!!

Μήπως επειδή είναι μικρό κέντρο και μόνο εγώ έκανα ωοληψία εκείνη την ημέρα?

Η μήπως ένας λόγος παραπάνω??

Τί να πω ρε γαμ*&%## δεν ξέρω ποιόν να εμπιστευτώ!:evil:

Link to comment
Share on other sites

Περίεργο!

Εμενα είπαν στον αντρα μου να δωσει σπερμα,έδωσε και την επομενη μου είπαν ότι δεν περιείχε ωάριο!!

Μήπως επειδή είναι μικρό κέντρο και μόνο εγώ έκανα ωοληψία εκείνη την ημέρα?

Η μήπως ένας λόγος παραπάνω??

Τί να πω ρε γαμ*&%## δεν ξέρω ποιόν να εμπιστευτώ!:evil:

 

Η αληθεια ειναι πως στο δικο μου κεντρο, αν και ειμαστε επαρχεια, ερχονται οι 12 φυλες του Ισραηλ..γενικα καθε φορά που πάω γίνεται μαυρος χαμός απο κόσμο και έχουν πολυ καλο συχρονισμο για να τα βγαλουν περα..αρα εσενα που ειναι μικρο μπορει οντως να μην ειχαν ενημερωθει για το αν πρεπει ή οχι να ΄δώσει σπέρμα. Απο ότι εχω δει σε αλλη πτερυγα γινονται ωοληψιες με αλλο προσωπικο και αλλου ασχολουνται με το σπέρμα. Φανταζομαι πως σε ολα τα κεντρα λειτουργουν έτσι..

Δεν ξερω αν κανεις καλα που προβληματίζεσαι πάντως αυτο που μου κανει εντυπωση στο δικο σου κεντρο ειναι πως δεν σου ειπαν τη ιδια μερα πως δεν εχεις ωάριο..λογικά μετα τη ωολύψια και μόλις συνέλθεις θα πρεπει να σαι καλεσουν στο γραφειο τους να σου πουν τι εγινε (εμενα ετσι καναν και τις τρεις φορες ανεξαρτήτου αποτελέσματος). πρεπει τουλάχηστον να τους πεις να σαι ενημερωνουν την ιδια μερα δεν γίνεται να σαι εχουν μια μερα στην αναμονη για κατι που πρεπει να μαθεις αμέσως..

Link to comment
Share on other sites

Πάντως κι εμένα που έκανα κοτέτσι καμία 30αρια όταν ξύπνησα ντύθηκα και ανέβηκα στον γιατρό μου ειπε, μόνο τα 7 απο αυτά που πήραμε ηταν κανονικά τα υπόλοιπα ήταν κυστικα. Και ήταν πολλα να κοιτάξει ο εμβρυολογος στο δημόσιο . Ηλιαχτίδα μου αν κάτι δεν σου κολλάει καν την με ελαφρά πηδηματάκια δεν είμαστε για χάσιμο χρόνου και χρήματος.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Περίεργο!

Εμενα είπαν στον αντρα μου να δωσει σπερμα,έδωσε και την επομενη μου είπαν ότι δεν περιείχε ωάριο!!

Μήπως επειδή είναι μικρό κέντρο και μόνο εγώ έκανα ωοληψία εκείνη την ημέρα?

Η μήπως ένας λόγος παραπάνω??

Τί να πω ρε γαμ*&%## δεν ξέρω ποιόν να εμπιστευτώ!:evil:

 

Καλή μου πες το στον γιατρό. γιατί δεν σε ενημερώνει αμέσως;γιατί να δίνει σπερμα ο άντρας χωρίς να χρειάζεται; τα άλλα κέντρα γιατί ακολουθούν διαφορετική διαδικασία;κ αναλογα την απάντηση πορεύεσαι. ρωτα καμια κοπέλα στο κέντρο. εγω ρωταω τις διπλανες μου αν δω ότι είναι κοινωνικές. μπορεί να ειναι θεμα κέντρου

Link to comment
Share on other sites

Μηπως δεν ειχε ερθει ακομα ο εμβρυολογος? Αλλα κ παλι θα επρεπε να σε ενημερωσουν την ιδια ημερα. Κ εμας παντα αμεσως το γνωριζουν κ στο γενεσις κ στο λητω το εβλεπαν αμεσα. Στο γενεσις καμια φορα δεν μου ελεγαν στην αιθουσα των ωοληψιων γιατι φοβουνταν αντιδρασεις (οταν δεν ειχα ακομα γιατρο τον Σφακ) κ με ενημερωνε ο εκαστοτε γιατρος μετα. Αλλιως το ηξερα βγαινοντας απο την αιθουσα ωοληψιας δηλ αμεσα το ιδιο κ στο λητω που ειχα κανειτρεις φυσικους πριν εξι χρονια. Ειναι κριμα να ταλαιπωρειται κ ο συζ να δινει σπερμα χωρις λογο.

 

QUOTE=krystalia;2834242]Καλή μου πες το στον γιατρό. γιατί δεν σε ενημερώνει αμέσως;γιατί να δίνει σπερμα ο άντρας χωρίς να χρειάζεται; τα άλλα κέντρα γιατί ακολουθούν διαφορετική διαδικασία;κ αναλογα την απάντηση πορεύεσαι. ρωτα καμια κοπέλα στο κέντρο. εγω ρωταω τις διπλανες μου αν δω ότι είναι κοινωνικές. μπορεί να ειναι θεμα κέντρου

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοριτσάκι μου,

Εγω το κατέψυξα κατευθείαν για να δούμε τι θα κάνουμε με τη διέργεση αυτο το μήνα και θα τα αφήσουμε όλα μαζί να εξελιχθούν

 

lizaki1111 αν μπορεις στειλε μου,ποιον γιατρο εχεις και με ποιο κεντρο συνεργαζεται.

Konst1974 αν εχεις να μου προτεινεις γιατρο ή κεντρο,θα το ηθελα πολυ,γιατι ειμαι στο ψαξιμο,μετα απο δυο αποτυχημενες προσπαθειες!

Link to comment
Share on other sites

Ναι κορίτσια θα ρωτήσω το γιατρό το γιατί δεν ενημερωθήκαμε την ίδια μέρα κι έδωσε τσάμπα σπέρμα ο άντρας μου.

Λεω να του δωσω άλλη μια ευκαιρία στον eπόμενο κύκλο κι αν δεν καταφερουμε τρίτη φορά να προχωρήσουμε περαν της ωοληψίας...άντε γεια!

Υποτίθεται ότι ειδικεύεται κιόλας στος φυσικούς και τους πρότεινε από μόνος του.

Ειναι πολλά τα λεφτα για να τα χαραμίζουμε έτσι και ο χρόνος πια πολύτιμος.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοριτσάκι μου,

Εγω το κατέψυξα κατευθείαν για να δούμε τι θα κάνουμε με τη διέργεση αυτο το μήνα και θα τα αφήσουμε όλα μαζί να εξελιχθούν

 

lizaki1111 αν μπορεις στειλε μου,ποιον γιατρο εχεις και με ποιο κεντρο συνεργαζεται.

Konst1974 αν εχεις να μου προτεινεις γιατρο ή κεντρο,θα το ηθελα πολυ,γιατι ειμαι στο ψαξιμο,μετα απο δυο αποτυχημενες προσπαθειες!

 

Σπιτογατα σου ειχα στειλει προσωπικο μηνυμα αλλα μαλλον δε το ειδες!!! Σου ξαναστελνω!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Σπιτογατα σου ειχα στειλει προσωπικο μηνυμα αλλα μαλλον δε το ειδες!!! Σου ξαναστελνω!!!!

 

Σ'ευχαριστω πολυ πολυ!!!!

Θα τα καταφερουμε....δεν μπορει!!!! Απ'οτι καταλαβατε ...προσπαθω να κανω θετικες σκεψεις! :D:lol::roll:

Link to comment
Share on other sites

Μηπως δεν ειχε ερθει ακομα ο εμβρυολογος? Αλλα κ παλι θα επρεπε να σε ενημερωσουν την ιδια ημερα. Κ εμας παντα αμεσως το γνωριζουν κ στο γενεσις κ στο λητω το εβλεπαν αμεσα. Στο γενεσις καμια φορα δεν μου ελεγαν στην αιθουσα των ωοληψιων γιατι φοβουνταν αντιδρασεις (οταν δεν ειχα ακομα γιατρο τον Σφακ) κ με ενημερωνε ο εκαστοτε γιατρος μετα. Αλλιως το ηξερα βγαινοντας απο την αιθουσα ωοληψιας δηλ αμεσα το ιδιο κ στο λητω που ειχα κανειτρεις φυσικους πριν εξι χρονια. Ειναι κριμα να ταλαιπωρειται κ ο συζ να δινει σπερμα χωρις λογο.

 

QUOTE=krystalia;2834242]Καλή μου πες το στον γιατρό. γιατί δεν σε ενημερώνει αμέσως;γιατί να δίνει σπερμα ο άντρας χωρίς να χρειάζεται; τα άλλα κέντρα γιατί ακολουθούν διαφορετική διαδικασία;κ αναλογα την απάντηση πορεύεσαι. ρωτα καμια κοπέλα στο κέντρο. εγω ρωταω τις διπλανες μου αν δω ότι είναι κοινωνικές. μπορεί να ειναι θεμα κέντρου

 

Εχω αρχίσει να χανω εμπιστοσύνη στο γιατρό,ενώ το πάλεψα αρκετά.

Στην πρώτη ωοληψία,που δεν προλάβαμε το ωάριο ,μου είχε πει στις 9.30 και ο γιατρός ήρθε στις 10,30 και σκέφτομαι ότι ίσως γι αυτό τη χάσαμε.

Η πρεγκνυλ είχε γίνει στις 10,30 δυο βράδια πριν.

Το κουλό που μου συνέβη πρώτη φορά ήταν ότι λίγο πριν έρθει ο γιατρός με φώναξε μέσα η μαία του και μου έκανε υπέρηχο η ίδια!!!!Οπου είδε ότι είχε σπάσει το ωαριο!

Αυτό τώρα είναι φυσιολογικο??

Στη δεύτερη ωοληψία πιστευω ότι αν και ειδαμε το ωάριο-γρήγορα-στον υπέρηχο είχε ήδη αρχίσει η ωορρηξία και δε μας το είπε διότι θα ήταν δυσμενεστατο για αυτόν να χασει δεύτερη ωορρηξία.

Το ότι μάθαμε ότι ήταν άδειο την επόμενη μερα και μάλιστα με δικό μου τηλεφώνημα επίσης δε μπορώ να το δικαιολογησω.

Περιμένω περιοδο όπου να ναι και δεν εχω καταλήξει πως θα κινηθώ,αν θα συνεχίσω δηλαδή μαζί του ή όχι...

Link to comment
Share on other sites

Μiss Sunshine μου δε ξέρω σε ποιόν γιατρό πας αλλά εχεις δίκιο που κλονίζεται η εμπιστοσύνη σου... Κατά τα άλλα ο φυσικός κύκλος είναι λιγο απρόβλεπτος... Βέβαια το αν υπάρχει ή όχι ωάριο μεσα στο ωοθυλακικό υγρό το βλέπει αμέσως ο εμβρυολογος και ενημερώνει επί τόπου! :shock:

I 'm a happy twin mom

Link to comment
Share on other sites

Μiss Sunshine μου δε ξέρω σε ποιόν γιατρό πας αλλά εχεις δίκιο που κλονίζεται η εμπιστοσύνη σου... Κατά τα άλλα ο φυσικός κύκλος είναι λιγο απρόβλεπτος... Βέβαια το αν υπάρχει ή όχι ωάριο μεσα στο ωοθυλακικό υγρό το βλέπει αμέσως ο εμβρυολογος και ενημερώνει επί τόπου! :shock:

 

Κορίτσια μου ευχαριστώ για την εμπειρία σας.

Δε θέλω σε καμία περίπτωση να αδικήσω το γιατρό γι'άυτό και προσπαθώ διασταυρώνοντας εμπειρίες να δω τί ισχύει...

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια του φυσικού κύκλου καλησπέρα!

Τέλος της βδομάδας ξεκινάει και πάλι η σειρά ''φυσικός κύκλος επεισόδιο(κύκλος) 3!! ;):)

Ετσι για να ευθυμήσουμε λίγο!

Θα το παλέψω ακόμα με τους φυσικούς γιατί ξέρω ότι θα τό'χα βάρος στη συνείδηση μου εαν δεν το εξαντλούσα και αυτό!

Πάντως,θα απαιτήσω να προχωρησω σε εμβρυομεταφορά -αν επιτέλους δηλαδή φτασουμε ως εκεί- μόνο με βλαστοκύστη διότι δε σκοπεύω να περάσω το άγχος και να πάρω και τα φάρμακα μετά με μ'εμβρυο 2-3 ημερών.

Σας το είπα αυτό?

Ο γιατρός ενώ στο πρωτο ραντεβού μας ειπε ότι βαζει βλαστοκύστη 5ης ημέρας,μετά την ωοληψία μας είπε να το βάλουμε 2ημέρα.Το ωάριο που την επομένη η εμβρυολογος μας είπε ότι δε βρεθηκε!

Αμ δε!

Μόνο με ωαριο που θα φτασει σε βλαστοκύστη θα πάω σε εμβρυομεταφορά!

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια του φυσικού κύκλου καλησπέρα!

Τέλος της βδομάδας ξεκινάει και πάλι η σειρά ''φυσικός κύκλος επεισόδιο(κύκλος) 3!! ;):)

Ετσι για να ευθυμήσουμε λίγο!

Θα το παλέψω ακόμα με τους φυσικούς γιατί ξέρω ότι θα τό'χα βάρος στη συνείδηση μου εαν δεν το εξαντλούσα και αυτό!

Πάντως,θα απαιτήσω να προχωρησω σε εμβρυομεταφορά -αν επιτέλους δηλαδή φτασουμε ως εκεί- μόνο με βλαστοκύστη διότι δε σκοπεύω να περάσω το άγχος και να πάρω και τα φάρμακα μετά με μ'εμβρυο 2-3 ημερών.

Σας το είπα αυτό?

Ο γιατρός ενώ στο πρωτο ραντεβού μας ειπε ότι βαζει βλαστοκύστη 5ης ημέρας,μετά την ωοληψία μας είπε να το βάλουμε 2ημέρα.Το ωάριο που την επομένη η εμβρυολογος μας είπε ότι δε βρεθηκε!

Αμ δε!

Μόνο με ωαριο που θα φτασει σε βλαστοκύστη θα πάω σε εμβρυομεταφορά!

 

 

Γεια σου συναγωνίστρια φυσικού κύκλου.

κ εγω εχω σκοπό να αφήσω κάποιο για βλαστοκύστη. αλλα όχι ολα. θα δοκιμάσω κ με δευτερης μερας.

οι αποψεις στο θέμα διίστανται. το ότι θα φτάσει βλαστοκύστης δεν εξασφαλίζει την επιτυχία. οι γιατροί λενε ότι μπορεί τα 2ης μερας να αναπτυχθούν μεσα στην μήτρα , ενω αντίθετα μεσα σε ενα τεχνητο περιβάλλον να μην τα καταφέρουν.

Και για να σε παρηγορήσω μολις εχασα την ωορρηξία αυτού του μήνα. ειναι απραδεκτος ο γιατρός. καθε δυο μερες εκει ημουν.ηθελα να ηξερα τι βλεπουν στον υπέρηχο.

Link to comment
Share on other sites

Κρυσταλλία,δεν ξέρω αν έχεις σταθερό κύκλο αλλά υποτίθεται ότι όλη αυτή η παρακολούθηση γίνεται ακριβώς για αυτό.:evil:

Υπόλοιπες συναγωνίστριες του φυσικού μοιραστειτε τις εμπειρίες σας!;)

Ποιά ημέρα σας έβαζαν το εμβρυακι??

Αν υπάρχει καμιά που έκανε μεταφορά 1-1.

Link to comment
Share on other sites

Κρυσταλλία,δεν ξέρω αν έχεις σταθερό κύκλο αλλά υποτίθεται ότι όλη αυτή η παρακολούθηση γίνεται ακριβώς για αυτό.:evil:

Υπόλοιπες συναγωνίστριες του φυσικού μοιραστειτε τις εμπειρίες σας!;)

Ποιά ημέρα σας έβαζαν το εμβρυακι??

Αν υπάρχει καμιά που έκανε μεταφορά 1-1.

 

Καλησπέρα!εγω εχω ενα εμβρυο τριτης ημερας στη κρυοσυντηριση!επειδη δεν εχω καταφερει ακομα να βρω αλλο (αλλοι 2 κυκλοι χωρις ωαριο). Ο εμβρυολογος με απετρεψε να κανω εμβρυομεταφορα μονο με αυτο, αν και εχει τελεια μορφολογια και καθολου κατακερματισμους. Μου ειπε θα περιμενουμε να βρουμε αλλο ενα καλο αλλιως εχουμε λιγες πιθανοτητες και ειναι κρυμα να κανουμε τοσο κοπο τοσο καιρο για να παμε με μικρα ποσοστα επιτυχιας! Σχετικα με το αν ειναι καλητερο να το αφηνουμε να φτασει σε φαση βλαστοκυστης δεν το γνωριζω, αυτο που μου ειπε εμενα ειναι πως επειδη ειχε καλες διερεσεις το εμβρυο δεν χρηαστηκε να περιμενουμε κι αλλη μερα να δουμε πως θα εξελυχθει αλλα ηταν η καταλληλη στιγμη τη 3η μερα να καταψυχθει!Σου ευχομαι αυτος ο μηνας να ειναι ο τυχερος σου και η προσπαθεια σου να σου δωσει ενα πολυ τυχερο εμβρυακι! :-)

Link to comment
Share on other sites

Θάλασσα,εσύ μαζεύεις ωαριάκια,ίσως γι αυτό.

Εγώ που ο γιατρός που πάω βάζει ένα δεν είναι καλύτερα να δούμε τη δυναμική του πριν το βάλουμε?

Εγώ έτσι πιστεύω.

Επίσης δεν ξέρω τελικά αν αυτή η μέθοδος είναι τόσο επιτυχημένη όσο το μάζεμα.

Όπως και να χει,λογικά Δευτέρα πάω για ωοληψία,ελπίζω δηλαδή.

Σ ευχαριστώ πολύ για τις ευχές σου!

Κι εσύ αυτές τις μέρες δεν ξεκινάς??:)

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...