Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

εξωσωματικη με φυσικο κυκλο


Recommended Posts

καλημερα κοριτσια.τη παρασκευή πηρα την 3 αρνητικη χοριακη .την πεμπτη παο στο γυναικολογο για μετρηση και τιν τριτι τεταρτι λαρισα ξανα για ωοληψια ,ειπα στο γιατρο στο τηλεφωνο πως θελο να μαζεψουμε μερικους μηνες να μπορουμε να μεταφερουμε περισσοτερα απο ενα δεν συμφωνησε αλλα εμεινε να μιλησουμε απο κοντα οταν θα παω για ωοληψια .

 

καλησπερα κοπελα μου!θεωρω πως σκεφτεσαι σωστα..εγω οταν μαζεψα το πρωτο εμβρυακι μου ρωτησα το γιατρο αν θα το βαλουμε και μου ειπε δεν σου συνηστω να βαλεις μονο ενα..ειναι υπερ της συλογης..ασε που ετσι δινεται η ευκαιρια αν χρηαστει ο εμβρυολογος να αξιολογισει τα εμβρυα και να μεταφερει τα καλητερα στη μητρα σου..εξαλλου ειναι και θεμα ψυχικης ηρεμιας... το να παιρνεις σερι αρνητικες χοριακες δεν ειναι και οτι καλητερο..βαζοντας ομως 2-3 ξερεις πως ακομα και αν δεν τα καταφερεις εκανες μια ολοκληρομενη προσπαθεια..ευχομαι καλη επιτυχεια!συντομα με ενα ή δυο μωρακ-ια!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 563
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Κορίτσια καλησπέρα.

Έχετε πληροφορίες και εμπειρία φυσικά από το κέντρο Μιτωση στον Πειραιά?

Από εμβρυολόγους είναι καλό? Γνώρισα το γιατρο και τον συμπάθησα και είναι θετικος για φυσικούς κύκλους αλλά δεν έχω ακούσει κ πολλά για το κέντρο..

Κάθε γνώμη ευπρόσδεκτη.

Link to comment
Share on other sites

Φίλες του φυσικού τι κάνετε;

τα νεα μου εχουν ως εξής:

πηρα κλομιφαίνη κ σε αυτόν τον κύκλο από την 2η-6η μερα κ πηραμε 4 ωάρια εκ των οποίων 3 γονιμοποιηθηκαν κ μπηκαν στην κατάψυξη.

συλλογή κ τον επόμενο μήνα κ από σεπτέμβρη μεταφορα!

 

με προβληματιζει το γεγονός ότι τα καταψύχει από την πρώτη μερα. ζητησα να τα αφησουμε βλαστοκύστη αλλα ο γιατρός αρνήθηκε. θα τον εμπιστευτώ προς το παρον γιατι με την βοηθεια του εχω 4 εμβρυα στην κατάψυξη με 2 κύκλους παρακολούθησης.

αλλα ποια ειναι η γνώμη σας; εσεις ρισκάρετε για βλαστοκύστη;

 

 

Υ.Γ. Η κατάσταση στο Γένεσις ειναι ΤΡΑΓΙΚΗ!!!πρώτη φορα εκανα ωοληψία καθημερινη κ έφριξα. πηγα 7:00 κ με πηρε 11:00 αφού διαμαρτυρήθηκα 2 φορες. ειχαν περασει 38 ωρες από την ovitrelle κ ημουν κ νηστική. πονούσε η κοιλιά μου από την πεινα. εβαλα τις φωνες κ καταφερα να φυγω μια παρα το μεσημερι. πρεπει να παρακαλαω να πεσει κυριακή η επόμενη ωοληψία.

Link to comment
Share on other sites

Φίλες του φυσικού τι κάνετε;

τα νεα μου εχουν ως εξής:

πηρα κλομιφαίνη κ σε αυτόν τον κύκλο από την 2η-6η μερα κ πηραμε 4 ωάρια εκ των οποίων 3 γονιμοποιηθηκαν κ μπηκαν στην κατάψυξη.

συλλογή κ τον επόμενο μήνα κ από σεπτέμβρη μεταφορα!

 

με προβληματιζει το γεγονός ότι τα καταψύχει από την πρώτη μερα. ζητησα να τα αφησουμε βλαστοκύστη αλλα ο γιατρός αρνήθηκε. θα τον εμπιστευτώ προς το παρών γιατι με την βοηθεια του εχω 4 εμβρυα στην κατάψυξη με 2 κύκλους παρακολούθησης.

αλλα ποια ειναι η γνώμη σας; εσεις ρισκάρετε για βλαστοκύστη;

 

 

Υ.Γ. Η κατάσταση στο Γένεσις ειναι ΤΡΑΓΙΚΗ!!!πρώτη φορα εκανα ωοληψία καθημερινη κ έφριξα. πηγα 7:00 κ με πηρε 11:00 αφού διαμαρτυρήθηκα 2 φορες. ειχαν περασει 38 ωρες από την ovitrelle κ ημουν κ νηστική. πονούσε η κοιλιά μου από την πεινα. εβαλα τις φωνες κ καταφερα να φυγω μια παρα το μεσημερι. πρεπει να παρακαλαω να πεσει κυριακή η επόμενη ωοληψία.

Βλεπω κρυσταλια μου πως μια χαρα τα εχετε παει με το γιατρουλη μας!!!!!!! χαιρομαι πολυ που προχωρας και μεχρι στιγμης ειναι ολα καλα ετσι να συνεχισεις λοιπον:-P:-P:-P:-P:-P:-P

Link to comment
Share on other sites

Φίλες του φυσικού τι κάνετε;

τα νεα μου εχουν ως εξής:

πηρα κλομιφαίνη κ σε αυτόν τον κύκλο από την 2η-6η μερα κ πηραμε 4 ωάρια εκ των οποίων 3 γονιμοποιηθηκαν κ μπηκαν στην κατάψυξη.

συλλογή κ τον επόμενο μήνα κ από σεπτέμβρη μεταφορα!

 

με προβληματιζει το γεγονός ότι τα καταψύχει από την πρώτη μερα. ζητησα να τα αφησουμε βλαστοκύστη αλλα ο γιατρός αρνήθηκε. θα τον εμπιστευτώ προς το παρών γιατι με την βοηθεια του εχω 4 εμβρυα στην κατάψυξη με 2 κύκλους παρακολούθησης.

αλλα ποια ειναι η γνώμη σας; εσεις ρισκάρετε για βλαστοκύστη;

 

 

Υ.Γ. Η κατάσταση στο Γένεσις ειναι ΤΡΑΓΙΚΗ!!!πρώτη φορα εκανα ωοληψία καθημερινη κ έφριξα. πηγα 7:00 κ με πηρε 11:00 αφού διαμαρτυρήθηκα 2 φορες. ειχαν περασει 38 ωρες από την ovitrelle κ ημουν κ νηστική. πονούσε η κοιλιά μου από την πεινα. εβαλα τις φωνες κ καταφερα να φυγω μια παρα το μεσημερι. πρεπει να παρακαλαω να πεσει κυριακή η επόμενη ωοληψία.

 

Φιλη μου Κρυσταλια τι τελεια νεα ειναι αυτα!!!!μπραβω κοριτσι μου!!καλη συνεχεια!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ας περασω κι απο αυτο το θεμα..:wink:

Παρολο που ο γιατρος μου δεν ειναι πολυ θετικος...πηγα σημερα για υπερηχο μηπως παρουμε ωαριο με φυσικο κυκλο..14 αποτι ακουσα το βρηκε...

Ξανα ραντεβου τη Δευτερα για υπερηχο..Και ο καλος μου δεν ειναι πολυ ζεστος αλλα με εχει πιασει το πεισμα μου...αν υπαρχει εστω και μια πιθανοτητα γιατι να τη χασω γμτ?

Σεπτεμβριο τελη ειναι ετσικι αλλιως η επομενη μου φορα για εξωσωματικη οποτε μπορω να εκμεταλευτω αυτον τον μηνα..

Ερωτηση...οσες κανετε σε φυσικο προσπαθεια..Μπανια σε θαλασσα-πισινα κανετε κανονικα?Μεχρι τωρα με την εξωσωματικη το απεφευγα αλλα ελεγα μηπως να χαλαρωσω λιγο τωρα..Καμια γνωμη?

preg.png

Link to comment
Share on other sites

Ας περασω κι απο αυτο το θεμα..:wink:

Παρολο που ο γιατρος μου δεν ειναι πολυ θετικος...πηγα σημερα για υπερηχο μηπως παρουμε ωαριο με φυσικο κυκλο..14 αποτι ακουσα το βρηκε...

Ξανα ραντεβου τη Δευτερα για υπερηχο..Και ο καλος μου δεν ειναι πολυ ζεστος αλλα με εχει πιασει το πεισμα μου...αν υπαρχει εστω και μια πιθανοτητα γιατι να τη χασω γμτ?

Σεπτεμβριο τελη ειναι ετσικι αλλιως η επομενη μου φορα για εξωσωματικη οποτε μπορω να εκμεταλευτω αυτον τον μηνα..

Ερωτηση...οσες κανετε σε φυσικο προσπαθεια..Μπανια σε θαλασσα-πισινα κανετε κανονικα?Μεχρι τωρα με την εξωσωματικη το απεφευγα αλλα ελεγα μηπως να χαλαρωσω λιγο τωρα..Καμια γνωμη?

Εγω δεν μπορώ να καταλαβω γιατι ειναι αρνητικός! Αφου δεν κανεις πολλα ωαρια γιατι να παιρνεις τοςα φαρμακα;!

xw9Lp2.png

 

R8erp3.png

Link to comment
Share on other sites

Ενταξει δεν μου ειπε κι οχι....αλλα αποτι καταλαβα δεν ειναικαι η προτιμηση του...Μου εξηγησε οτι μπορει να μη μας κατσει.,.το καταλαβα...δεν ξερω...ουτε να ελπισω δεν τολμω πλεον....Θα προσπαθησω κι αυτο...θα κανω και την εξωσωματικη το Σεπτεμβριο και μετα βλεπουμε..ειλικρινα δεν ξερω...

preg.png

Link to comment
Share on other sites

Βλεπω κρυσταλια μου πως μια χαρα τα εχετε παει με το γιατρουλη μας!!!!!!! χαιρομαι πολυ που προχωρας και μεχρι στιγμης ειναι ολα καλα ετσι να συνεχισεις λοιπον:-P:-P:-P:-P:-P:-P

 

Μέχρι τώρα μια χαρά!!!αλλα το αποτέλεσμα μετραει φίλη μου!

Link to comment
Share on other sites

Ας περασω κι απο αυτο το θεμα..:wink:

Παρολο που ο γιατρος μου δεν ειναι πολυ θετικος...πηγα σημερα για υπερηχο μηπως παρουμε ωαριο με φυσικο κυκλο..14 αποτι ακουσα το βρηκε...

Ξανα ραντεβου τη Δευτερα για υπερηχο..Και ο καλος μου δεν ειναι πολυ ζεστος αλλα με εχει πιασει το πεισμα μου...αν υπαρχει εστω και μια πιθανοτητα γιατι να τη χασω γμτ?

Σεπτεμβριο τελη ειναι ετσικι αλλιως η επομενη μου φορα για εξωσωματικη οποτε μπορω να εκμεταλευτω αυτον τον μηνα..

Ερωτηση...οσες κανετε σε φυσικο προσπαθεια..Μπανια σε θαλασσα-πισινα κανετε κανονικα?Μεχρι τωρα με την εξωσωματικη το απεφευγα αλλα ελεγα μηπως να χαλαρωσω λιγο τωρα..Καμια γνωμη?

 

Εμένα δεν μου έχει πει τίποτα για την θάλασσα αλλά βουτάω μετα την ωοληψία.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εκανα τα μπανια μου κανονικα το Σαβατοκυριακο...

χαλαρωσα και λιγο γιατι ηταν η ψυχολογια στα ταρταρα..

Πηγα σημερα ξανα υπερηχος περιμενω τα αποτελεσματα της ορμονης για να δω αν θα προσωρησουμε σε ωοληψια η οχι...

preg.png

Link to comment
Share on other sites

Εκανα τα μπανια μου κανονικα το Σαβατοκυριακο...

χαλαρωσα και λιγο γιατι ηταν η ψυχολογια στα ταρταρα..

Πηγα σημερα ξανα υπερηχος περιμενω τα αποτελεσματα της ορμονης για να δω αν θα προσωρησουμε σε ωοληψια η οχι...

 

Καλά έκανες!!!

καλα αποτελέσματα!

Link to comment
Share on other sites

Κρυσταλια μου τελεια τα νεα σου.

Θαλασσα που εισαι; ξεκινησες; ή ακομα μπανακια χιχιχιχ

Χris χαθηκες ελπιζω ολα να ειναι καλα και να κανεις διακοπουλες.

Τα υπολοιπα κοριτσακια του φυσικου κυκλου ολα καλα;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 1 month later...

Κορίτσια χαιρετώ κι εγω!

Μετά από 7 ωοληψίες (2 με φαρμακα και 5 σε φυσικό κυκλο, εκ των οποιων απέκτησα 6 εμβρυακια) μου εμειναν 4 μετά τις αποψύξεις κι ετσι εκανα 2 εμβρυομεταφορές από 2 εμβρυα στην καθεμια...η πρωτη απετυχε και τωρα το Σαββατο κάνω χοριακή για να μαθω για τη δευτερη...επιπονος ο φυσικος κυκλος, ειδικα οταν δουλευεις και καθε μηνα πρεπει να συνδυασεις με τη δουλεια την προσπαθεια σου...θελει αρετη και τολμη...ολες παλευουμε για μια θετικη χοριακη...στελνω σε ολες σας τους αγωνιστικους μου χαιρετισμους, ο Θεος να μας δινει δυναμη και κουραγιο για να τα καταφερουμε!

preg.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια χαιρετώ κι εγω!

Μετά από 7 ωοληψίες (2 με φαρμακα και 5 σε φυσικό κυκλο, εκ των οποιων απέκτησα 6 εμβρυακια) μου εμειναν 4 μετά τις αποψύξεις κι ετσι εκανα 2 εμβρυομεταφορές από 2 εμβρυα στην καθεμια...η πρωτη απετυχε και τωρα το Σαββατο κάνω χοριακή για να μαθω για τη δευτερη...επιπονος ο φυσικος κυκλος, ειδικα οταν δουλευεις και καθε μηνα πρεπει να συνδυασεις με τη δουλεια την προσπαθεια σου...θελει αρετη και τολμη...ολες παλευουμε για μια θετικη χοριακη...στελνω σε ολες σας τους αγωνιστικους μου χαιρετισμους, ο Θεος να μας δινει δυναμη και κουραγιο για να τα καταφερουμε!

 

Pollyanna μου εύχομαι μέσα από την ψυχή μου το Σάββατο να ακούσεις τα πιο χαρούμενα νεα.

Συμφωνώ οτι ο φυσικός έχει μεγάλη ταλαιπωρία αλλά αν δεν έχεις και άλλη επιλογή πρέπει να συμβιβαστείς

Όλα μια ιδέα είναι τελικά. Εύχομαι στο τέλος όλες ν αποκτήσουμε παιδάκι/α

Περιμένουμε με αγωνία ν ακούσουμε τα νέα σου

Link to comment
Share on other sites

Pollyanna μου εύχομαι μέσα από την ψυχή μου το Σάββατο να ακούσεις τα πιο χαρούμενα νεα.

Συμφωνώ οτι ο φυσικός έχει μεγάλη ταλαιπωρία αλλά αν δεν έχεις και άλλη επιλογή πρέπει να συμβιβαστείς

Όλα μια ιδέα είναι τελικά. Εύχομαι στο τέλος όλες ν αποκτήσουμε παιδάκι/α

Περιμένουμε με αγωνία ν ακούσουμε τα νέα σου

 

 

Σ' ευχαριστω μεσα απο την καρδια μου...σημερα ειδα λιγο αιμα και εχω σκασει...τι να πω, οσο ζω, ελπιζω...μακαρι ολες μας να κρατησουμε καποια στιγμη στην αγκαλια μας τα μωρα μας...

preg.png

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Κοριτσακια μου τι κανετε; χαθηκαμε. Χris θαλασσα και ολες οι υπολοιπες τα νεα σας...

Εγω ξεκινησα τον τροποποιημενο ξανα ειμαι στην 3η μερα και το σαββατο θα παω για υπηρεχο ξανα για να δουμε τι εχουμε.

Εχω παλι το αγχος της πρωτης φορας και ακομα μεγαλυτερο. Οι ιδιες σκεψεις θα εχω; θα γονιμοποιηθουν; θα πανε καλα; θα φτασω στην ωοληψια;

Δωστε μου δυναμη παλι!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσακια μου τι κανετε; χαθηκαμε. Χris θαλασσα και ολες οι υπολοιπες τα νεα σας...

Εγω ξεκινησα τον τροποποιημενο ξανα ειμαι στην 3η μερα και το σαββατο θα παω για υπηρεχο ξανα για να δουμε τι εχουμε.

Εχω παλι το αγχος της πρωτης φορας και ακομα μεγαλυτερο. Οι ιδιες σκεψεις θα εχω; θα γονιμοποιηθουν; θα πανε καλα; θα φτασω στην ωοληψια;

Δωστε μου δυναμη παλι!!!!!

 

Πολυ χαιρομαι που σε βλεπω ξανα!!!Σου στελνω οοοοοολη τη θετικη μου ενεργεια κι ελπιζω αυτη τη φορα να εχεις μια τεραστια χοριακη!!!!

preg.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσακια μου τι κανετε; χαθηκαμε. Χris θαλασσα και ολες οι υπολοιπες τα νεα σας...

Εγω ξεκινησα τον τροποποιημενο ξανα ειμαι στην 3η μερα και το σαββατο θα παω για υπηρεχο ξανα για να δουμε τι εχουμε.

Εχω παλι το αγχος της πρωτης φορας και ακομα μεγαλυτερο. Οι ιδιες σκεψεις θα εχω; θα γονιμοποιηθουν; θα πανε καλα; θα φτασω στην ωοληψια;

Δωστε μου δυναμη παλι!!!!!

 

 

καλή τύχη!!κ εγω στην αναμονή για να ξεκινήσω πάλι.

θύμισέ μου πόσα έχεις μαζέψει;

Link to comment
Share on other sites

Πολυ χαιρομαι που σε βλεπω ξανα!!!Σου στελνω οοοοοολη τη θετικη μου ενεργεια κι ελπιζω αυτη τη φορα να εχεις μια τεραστια χοριακη!!!!

 

Καλημερα κοριτσι μου. Και εγω διαβαζω τα νεα σου. Η επιλογη του γιατρου σου ειναι πολυ καλη. Να με αξιωσει και μενα ο θεος και νομιζω οτι και εγω στους ιδθους υα συνεχισω.

 

Κρυσταλια μου δυο εχω ολα και ολα, και επαμε να μαζεψουμε κανενα ακομα και να ξεκινησουμε. Και εσυ με το καλο να ξεκινησεις παλι. Εσυ εχεις 3;

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσι μου. Και εγω διαβαζω τα νεα σου. Η επιλογη του γιατρου σου ειναι πολυ καλη. Να με αξιωσει και μενα ο θεος και νομιζω οτι και εγω στους ιδθους υα συνεχισω.

 

Κρυσταλια μου δυο εχω ολα και ολα, και επαμε να μαζεψουμε κανενα ακομα και να ξεκινησουμε. Και εσυ με το καλο να ξεκινησεις παλι. Εσυ εχεις 3;

 

Καλά θα κάνετε.

Έχω 4 κ θέλει ο γιατρούλης υστεροσκοπηση πριν την μεταφορα. για να δουμε....

Link to comment
Share on other sites

Καλά θα κάνετε.

Έχω 4 κ θέλει ο γιατρούλης υστεροσκοπηση πριν την μεταφορα. για να δουμε....

 

Αν δεν κανω λαθος με τροποποιημενο τα μαζεψες;

Οποτε τωρα περιμενεις να κανεις υστεροσκοπιση για να ξεκινησετε.

Μακαρι να μαζεψω και εγω 4.

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...