Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

εξωσωματικη με φυσικο κυκλο


Recommended Posts

Κορίτσια έκανα το πρωί τη δευτερη ωοληψία μου,πρώτη χωρίς ναρκωση.Μήνας νούμερο 4,πρώτος με τροποποιημένο!

Προς τιμήν του, ο γιατρός,η μαία και η εμβρυολόγος επιστρατεύτηκαν Κυριακή μόνο για μένα!

Μάλιστα μας είπε ο γιατρός''το πρωινό είναι αφιερωμένο σε σας!!!''

Λοιπόν,5 λεπτά υπόθεση!

Το μόνο ενοχλητικό είναι το κομμάτι που είναι σαν το Παπ τεστ,με τον κολποδιαστολέα.Ουτε που καταλαβα πότε μου το πήρε!Μια πίεση μόνο,κανενα πόνο!

Και πάλι μου είπαν ότι δεν το βλέπουν αμεσως αν περιέχει ωάριο,αλλά αυριο θα μάθω!!!!!!Πολύ περίεργο πάντως αυτό!

Θαλασσα,εμενα καθε μηνα καλές είναι οι ορμόνες μου,αλλά πέραν της ωοληψίας δεν προχώρησα ακόμη.

Σημερα στον υπέρηχο,10μέρα του κύκλου το ωάριο ηταν 18 χιλ.Στο τσακ το προλάβαμε.

Εχω αγωνία πάλι για αύριο,έστω να βρεθεί βρε παιδί μου ωάριο αυτή τη φορά,να πάμε επιτελους στο επόμενο στάδιο!!!!!

 

Κοπελα μου τωρα ολα θα παρουν το δρομο τουσ σιγα σιγα θα δεις...παντως εχεις δικιο με αυτο που λες πως θα επρεπε να σου εχουν πει απο σημερα αν ειχες ωαριο..αυριο θα επρεπε να περεις τηλ για να μαθεις μονο τι εγινε με τη γονιμοποιηση..το εχεις συζητησει αυτο με το γιατρο?τον εχεις ρωτησει γιατι δεν σου λεει αμεσως για το ωαριο σου?ειναι παραξενη η πολιτικη που ακολουθει

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 563
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Δεν το ειχα σκεφτει αυτο...θα τον ρωτησω αυριο την γνωμη του

Πες μου κατι...κανοντας υστεροσκοπηση μπορεις τον αλλο μηνα να συνεχισεις παλι την προσπαθεια για συλλογη ή πρεπει να περιμενεις να περασει ενα διαστημα?

 

 

 

Γιατι δεν ειναι καλες? Τι τιμες ειχες?

 

 

Απο οσο ξερω μπορεις να συνεχισεις κανονικα..η υστεροσκοπιση, ειδικα αν ειναι απλα αναγνωριστικη και οχι παρεμβατικη ειναι μια παρα πολυ απλη διαδικασια, χωρις πονο και αναιμακτη...δεν καταλαβαινεις τιποτα οπως και στην ωοληψια..

Η fsh ειναι σχεδον 15- δεν με προβληματιζει αυτο την εχω βρει και υψιλοτερη-ο γιατρος μου εχει πει πως οταν ειναι πανω απο 15 δεν θα κανουμε κατι εκοινο το μηνα..γενικα εχω θεμα με αυτη την ορμονη..το εχω παρει αποφαση και κανω υπομονη..

 

Θα το συζητησω μαζι του αυριο σχετικα με την υστεροσκοπηση

Τωρα οσο αφορα τις ορμονικες ποτε δεν τις καταλαβα

Εισαι του 82? Ειμαι του 79. Και παρολο που ειχα καλες ορμονικες(απ οτι μου ελεγαν ) εκανα ΑΜΗ Κ ηταν στο πατο. Οποτε τελικα αναρωτιεμαι πρεπει ή δεν πρεπει να δινουμε σημασια στις ορμονικες?

Link to comment
Share on other sites

Κοπελα μου τωρα ολα θα παρουν το δρομο τουσ σιγα σιγα θα δεις...παντως εχεις δικιο με αυτο που λες πως θα επρεπε να σου εχουν πει απο σημερα αν ειχες ωαριο..αυριο θα επρεπε να περεις τηλ για να μαθεις μονο τι εγινε με τη γονιμοποιηση..το εχεις συζητησει αυτο με το γιατρο?τον εχεις ρωτησει γιατι δεν σου λεει αμεσως για το ωαριο σου?ειναι παραξενη η πολιτικη που ακολουθει

 

Οποτε δηλαδη σου λενε αμεσως αν υπηρχε ωαριο ή οχι?

Link to comment
Share on other sites

 

Θα το συζητησω μαζι του αυριο σχετικα με την υστεροσκοπηση

Τωρα οσο αφορα τις ορμονικες ποτε δεν τις καταλαβα

Εισαι του 82? Ειμαι του 79. Και παρολο που ειχα καλες ορμονικες(απ οτι μου ελεγαν ) εκανα ΑΜΗ Κ ηταν στο πατο. Οποτε τελικα αναρωτιεμαι πρεπει ή δεν πρεπει να δινουμε σημασια στις ορμονικες?

 

ναι του 1982 ειμαι..εγω παλι δεν εχω καλες ορμολογικες, σα να ειμαι 40 και ετων..παρολα αυτα εχω αμη που αντιστοιχει σε κοπελα μικροτερης ηλικιας απο τη δικη μου..οτι να ναι δηλαδη..δεν δινω ιδιατερη σημασια, ουτε ο γιατρος μου γιατι στη πραξη ειδαμε οτι δεν δημιουργηται μεγαλο προβλημα, ετσι φαινεται τουλαχιστον..ο γιατρος μου ειχε πει απο την αρχη πως οι ορμονολογικες ειναι ενδειξεις οχι αποδειξεις..ομως ειναι πολ προσεκτικος και δεν θελει να μπαινω σε διαδικασια ωοληψιας αν δεν εχουμε το προφιλ (ορμονολογικο και υπερηχογραφικο) που θεωρει ως καταλληλο.

Link to comment
Share on other sites

Οποτε δηλαδη σου λενε αμεσως αν υπηρχε ωαριο ή οχι?

 

Ειδικα η αμη για μενα δεν ειναι καθολου ενδεικτικη..οποτε δεν νομιζω πως πρεπει να ασχοληθεις με ορμονολογικες..μια χαρα εισαι!!!

Μετα την ωοληψια με μεταφερουν στο κρεβατι και φερνουν και το συζηγο μου να μου κανει παρεα. Μετα απο λιγη ωρα μας καλει ο εμβρυολογος στο γραφειο του και μας λεει για το ωαριο..δυο φορες που δεν βρηκε ωαριο μας ειπε χαρακτηριστηκα του εδωσε το ωαριο ο γυναικολογος και το εβαλε στο μικροσκοπιο αλλα οταν εβγαλε τη μεμβρανη μεσα στην οποια ειναι το ωαριο δεν βρηκε ωαριο..τις αλλες φορες μας ειπε πως βρηκε ωαριο-α και να τον τηλεφων. την αλλη μερα στις 11 να μας πει αν γονιμοποιηθηκε-αν..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Παιδιά η ΑΜΗ μόνη της δε λεει τίποτα.

Συνεκτιμάται με τις υπόλοιπες ορμόνες και την εικόνα των ωοθηκών για να αξιολογηθεί η αναπαραγωγική ηλικία της γυναίκας.

Εγώ είμαι του 78 και κανενας δε μου εχει ζητησει την ΑΜΗ.

Όσο για το γιατί δε λενε επιτόπου αν περιέχει ωάριο,σημερα ρωτησα το γιατρό και μου είπε ότι η εμβρυολόγος δεν το βλέπει αμέσω,πρέπει να κάνει την επεξεργασία και στη συνεχεια φωναξε την ίδια η οποία επανέλαβε τα ίδια!

Μετά ο αντρας μου εδωσε και πάλι σπέρμα.

Τί να πω,μήπως επειδή σκεφτεται ότι αν πει ότι δεν έχει ωάριο ο πελάτης μετά ίσως να μη θελήσει να πληρωσει την ωοληψία???

Μήπως επειδή είναι μικρό κέντρο?Ιδιωτικό ιατρείο στην ουσία???

Link to comment
Share on other sites

Εμενα παλι η ορμονικες ειναι καλες αλλα η αμη υπογειο οχι απλα πατος. Και εκτος αυτου εχω και μια μικρη κυστη που βγαινει κατα διαδτηματα στην αριστερη ωοθηκη και αυτο μετα τη διεγερση.

Link to comment
Share on other sites

Εμενα παλι η ορμονικες ειναι καλες αλλα η αμη υπογειο οχι απλα πατος. Και εκτος αυτου εχω και μια μικρη κυστη που βγαινει κατα διαδτηματα στην αριστερη ωοθηκη και αυτο μετα τη διεγερση.

 

και γω θα σου ελεγα να μη δινεις καμια απολυτως σημασια στην αμη..στην πραξη δεν παιζει κανενα ρολο..ειδικα δε αν κανεις φυσικο κυκλο την ξεχνας εντελως..

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά η ΑΜΗ μόνη της δε λεει τίποτα.

Συνεκτιμάται με τις υπόλοιπες ορμόνες και την εικόνα των ωοθηκών για να αξιολογηθεί η αναπαραγωγική ηλικία της γυναίκας.

Εγώ είμαι του 78 και κανενας δε μου εχει ζητησει την ΑΜΗ.

Όσο για το γιατί δε λενε επιτόπου αν περιέχει ωάριο,σημερα ρωτησα το γιατρό και μου είπε ότι η εμβρυολόγος δεν το βλέπει αμέσω,πρέπει να κάνει την επεξεργασία και στη συνεχεια φωναξε την ίδια η οποία επανέλαβε τα ίδια!

Μετά ο αντρας μου εδωσε και πάλι σπέρμα.

Τί να πω,μήπως επειδή σκεφτεται ότι αν πει ότι δεν έχει ωάριο ο πελάτης μετά ίσως να μη θελήσει να πληρωσει την ωοληψία???

Μήπως επειδή είναι μικρό κέντρο?Ιδιωτικό ιατρείο στην ουσία???

 

Τι να σουυ πω φιλη μου?μπορει καθε κεντρο να ακολουθει αλλη πολιτικη, εγω 2 φορες που δεν ειχα ωαριο ο αντρας μου δεν εδωσε καν σπερμα αλλα ηρθε κατευθειαν να με βρει μετα τη μεθη και φυσικα εφαγα αμεσως τη ξενερα γιατι καταλαβα πως ωαριο γιοκ..

Ισως οπως λες εχει σχεση και με το γεγονος πως ει ναι μικρο κεντρο την ωρα που κανεις εσυ ωοληψια ισως η εμβρυολογος ασχοληται με κατι αλλο..δεν νομιζω να εχει σχεση με τα χρηματα αλλα με το τροπο που δουλευουν.

Καλη επιτυχεια για αυριο..ειμαι συγουρη πως αυριο θα εχεις το πρωτο σου εμβρυακι..περιμενουμε νεοτερα!!!

Link to comment
Share on other sites

Φιλες του φυσικου, τι κανετε;

 

Επιτελους σημερα κατέψυξα το πρωτου μου εμβρυάκι!

η διαδικασία που ακολουθησα ειχε ως εξής:

2η μερα του κυκλου ορμονες Fsh, lh, e2.

4η μερα υπερηχος για να δουμε αν εχει φυγει η κύστη που ειχα στον προηγουμενο κύκλο κ οδηγιες από τον γιατρο. κανονικα ο πρωτος υπερηχος ειναι την 7η μερα στους φυσικους κύκλους.

πηρα κλομιφαίνη 3 μερες από την 4η εως την 6η. κανονικα την κλομιφαινη την ξεκιναμε την 2η μερα. εβγαλα 3 ωοθηληκια με 3 μερες κλομιφαίνη.

7η μερα υπερηχος. ειχαν αναπτυχθεί αρκετα καθως εχω κ μικρό κύκλο. 1 από δεξια 15χιλ κ 2 από αριστερα 11 χιλ. εξετασεις Lh k e2.

9η μερα ωοληψία. τα πηραμε κ τα 3. ήταν 3 γεματα ωοθηλάκια αλλα το ενα δεν ειχε προλαβει να αναπτυχθεί. από τα 2 καλα ωάρια μονο το ενα γονιμοποιηθηκε.

με ενημερωσαν αμεσως για τον αριθμό των ωαρίων.με το που συνήλθα από την μέθη κ με κατεβασαν από την καρέκλα ηξερα.

 

δεν πηρα ικανοποιητικη απαντηση για την μια γονιμοποιηση μιας κ εχουμε πολυ καλο σπερμα. ξερει καμια να μου πει τι μπορεί να φταιει;

 

εννοειται ότι τα κεντρα ειναι ανοιχτα κ κυριακη. εγω κ τις δυο φορες που εκανα ωοληψία κυριακή επεσε. κ ειναι πολύ καλυτερα γιατι εχουν λιγότερο κόσμο. εμεις που κανουμε φυσικούς πρεπει να ειμαστε αγκαλια με τον γιατρό κ τις κυριακες κ τις αργίες.

επισης, όταν στην ωοληψία δεν υπαρχει ωάριο στο δικό μου κεντρο ειναι δωρεαν, πληρωνω μονο αναισθησιολογο.

 

περιμενω αναλυτικα νεα από τις υπόλοιπες!!ποια διαδικασία ακολουθήσατε κοριτσια;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Φιλες του φυσικου, τι κανετε;

 

Επιτελους σημερα κατέψυξα το πρωτου μου εμβρυάκι!

η διαδικασία που ακολουθησα ειχε ως εξής:

2η μερα του κυκλου ορμονες Fsh, lh, e2.

4η μερα υπερηχος για να δουμε αν εχει φυγει η κύστη που ειχα στον προηγουμενο κύκλο κ οδηγιες από τον γιατρο. κανονικα ο πρωτος υπερηχος ειναι την 7η μερα στους φυσικους κύκλους.

πηρα κλομιφαίνη 3 μερες από την 4η εως την 6η. κανονικα την κλομιφαινη την ξεκιναμε την 2η μερα. εβγαλα 3 ωοθηληκια με 3 μερες κλομιφαίνη.

7η μερα υπερηχος. ειχαν αναπτυχθεί αρκετα καθως εχω κ μικρό κύκλο. 1 από δεξια 15χιλ κ 2 από αριστερα 11 χιλ. εξετασεις Lh k e2.

9η μερα ωοληψία. τα πηραμε κ τα 3. ήταν 3 γεματα ωοθηλάκια αλλα το ενα δεν ειχε προλαβει να αναπτυχθεί. από τα 2 καλα ωάρια μονο το ενα γονιμοποιηθηκε.

με ενημερωσαν αμεσως για τον αριθμό των ωαρίων.με το που συνήλθα από την μέθη κ με κατεβασαν από την καρέκλα ηξερα.

 

δεν πηρα ικανοποιητικη απαντηση για την μια γονιμοποιηση μιας κ εχουμε πολυ καλο σπερμα. ξερει καμια να μου πει τι μπορεί να φταιει;

 

εννοειται ότι τα κεντρα ειναι ανοιχτα κ κυριακη. εγω κ τις δυο φορες που εκανα ωοληψία κυριακή επεσε. κ ειναι πολύ καλυτερα γιατι εχουν λιγότερο κόσμο. εμεις που κανουμε φυσικούς πρεπει να ειμαστε αγκαλια με τον γιατρό κ τις κυριακες κ τις αργίες.

επισης, όταν στην ωοληψία δεν υπαρχει ωάριο στο δικό μου κεντρο ειναι δωρεαν, πληρωνω μονο αναισθησιολογο.

 

περιμενω αναλυτικα νεα από τις υπόλοιπες!!ποια διαδικασία ακολουθήσατε κοριτσια;

 

Μπραβοοοοο κρυσταλια τελεια τα νεα σου. Εγω παιρνω κλομιφαινη απο τη δευτερη μερα του κυκλου μου και θα την παρω σιγουρα μεχρι την πεμπτη που ειναι η 8η μερα του κυκλου. Τη 2η μερα μου εκανε ορμονικες εξετασεις και μου εκανε και εναν υπερηχο επειδη και εγω ταλαιπωρουμαι με μια κυστη αριστερα. Την πεμπτη θα μου πει τι ενεσεις θα κανω.

Link to comment
Share on other sites

Φιλες του φυσικου, τι κανετε;

 

Επιτελους σημερα κατέψυξα το πρωτου μου εμβρυάκι!

η διαδικασία που ακολουθησα ειχε ως εξής:

2η μερα του κυκλου ορμονες Fsh, lh, e2.

4η μερα υπερηχος για να δουμε αν εχει φυγει η κύστη που ειχα στον προηγουμενο κύκλο κ οδηγιες από τον γιατρο. κανονικα ο πρωτος υπερηχος ειναι την 7η μερα στους φυσικους κύκλους.

πηρα κλομιφαίνη 3 μερες από την 4η εως την 6η. κανονικα την κλομιφαινη την ξεκιναμε την 2η μερα. εβγαλα 3 ωοθηληκια με 3 μερες κλομιφαίνη.

7η μερα υπερηχος. ειχαν αναπτυχθεί αρκετα καθως εχω κ μικρό κύκλο. 1 από δεξια 15χιλ κ 2 από αριστερα 11 χιλ. εξετασεις Lh k e2.

9η μερα ωοληψία. τα πηραμε κ τα 3. ήταν 3 γεματα ωοθηλάκια αλλα το ενα δεν ειχε προλαβει να αναπτυχθεί. από τα 2 καλα ωάρια μονο το ενα γονιμοποιηθηκε.

με ενημερωσαν αμεσως για τον αριθμό των ωαρίων.με το που συνήλθα από την μέθη κ με κατεβασαν από την καρέκλα ηξερα.

 

δεν πηρα ικανοποιητικη απαντηση για την μια γονιμοποιηση μιας κ εχουμε πολυ καλο σπερμα. ξερει καμια να μου πει τι μπορεί να φταιει;

 

εννοειται ότι τα κεντρα ειναι ανοιχτα κ κυριακη. εγω κ τις δυο φορες που εκανα ωοληψία κυριακή επεσε. κ ειναι πολύ καλυτερα γιατι εχουν λιγότερο κόσμο. εμεις που κανουμε φυσικούς πρεπει να ειμαστε αγκαλια με τον γιατρό κ τις κυριακες κ τις αργίες.

επισης, όταν στην ωοληψία δεν υπαρχει ωάριο στο δικό μου κεντρο ειναι δωρεαν, πληρωνω μονο αναισθησιολογο.

 

περιμενω αναλυτικα νεα από τις υπόλοιπες!!ποια διαδικασία ακολουθήσατε κοριτσια;

 

συγχαρητηρια krystalia!

Link to comment
Share on other sites

Φιλες του φυσικου, τι κανετε;

 

Επιτελους σημερα κατέψυξα το πρωτου μου εμβρυάκι!

η διαδικασία που ακολουθησα ειχε ως εξής:

2η μερα του κυκλου ορμονες Fsh, lh, e2.

4η μερα υπερηχος για να δουμε αν εχει φυγει η κύστη που ειχα στον προηγουμενο κύκλο κ οδηγιες από τον γιατρο. κανονικα ο πρωτος υπερηχος ειναι την 7η μερα στους φυσικους κύκλους.

πηρα κλομιφαίνη 3 μερες από την 4η εως την 6η. κανονικα την κλομιφαινη την ξεκιναμε την 2η μερα. εβγαλα 3 ωοθηληκια με 3 μερες κλομιφαίνη.

7η μερα υπερηχος. ειχαν αναπτυχθεί αρκετα καθως εχω κ μικρό κύκλο. 1 από δεξια 15χιλ κ 2 από αριστερα 11 χιλ. εξετασεις Lh k e2.

9η μερα ωοληψία. τα πηραμε κ τα 3. ήταν 3 γεματα ωοθηλάκια αλλα το ενα δεν ειχε προλαβει να αναπτυχθεί. από τα 2 καλα ωάρια μονο το ενα γονιμοποιηθηκε.

με ενημερωσαν αμεσως για τον αριθμό των ωαρίων.με το που συνήλθα από την μέθη κ με κατεβασαν από την καρέκλα ηξερα.

 

δεν πηρα ικανοποιητικη απαντηση για την μια γονιμοποιηση μιας κ εχουμε πολυ καλο σπερμα. ξερει καμια να μου πει τι μπορεί να φταιει;

 

εννοειται ότι τα κεντρα ειναι ανοιχτα κ κυριακη. εγω κ τις δυο φορες που εκανα ωοληψία κυριακή επεσε. κ ειναι πολύ καλυτερα γιατι εχουν λιγότερο κόσμο. εμεις που κανουμε φυσικούς πρεπει να ειμαστε αγκαλια με τον γιατρό κ τις κυριακες κ τις αργίες.

επισης, όταν στην ωοληψία δεν υπαρχει ωάριο στο δικό μου κεντρο ειναι δωρεαν, πληρωνω μονο αναισθησιολογο.

 

περιμενω αναλυτικα νεα από τις υπόλοιπες!!ποια διαδικασία ακολουθήσατε κοριτσια;

 

Μπράβο κρυσταλλία!!

Στον Γεννεσις με το Σφακ. δεν εισαι???

Εεκεί δηλαδή κανουν την ωοληψία και αν δεν περιεχεται ωάριο πληρωνεις μονο αναισθησιολόγο???

Πρώτη φορά το ακούω αυτό!!!!Πολύ ενδιαφερον!Θα εξηγούσε γιατί στο γιατρό που πάω δε σου λενε την ίδια μέρα αν το ωοθυλάκιο περιείχε ωάριο....

Εγω μαλλον τζίφος.

Η εμβρυολόγος μου είπε ότι το ωαριο έπρεπε να διαιρεθεί σε δυο κύτταρα και ηταν μόνο ένα κύτταρο σημερα,κατι τετοιο.Κι ότι αυριο θα ξερουμε περισσότερα αλλά απ ότι καταλαβα δεν ειναι καλα τα πράγματα.:(

Η δεγερση με κλομιφαινη θεωρειται κανονική εξωσωματική?Οικονομικά εννοώ.

Link to comment
Share on other sites

Φιλες του φυσικου, τι κανετε;

 

Επιτελους σημερα κατέψυξα το πρωτου μου εμβρυάκι!

η διαδικασία που ακολουθησα ειχε ως εξής:

2η μερα του κυκλου ορμονες Fsh, lh, e2.

4η μερα υπερηχος για να δουμε αν εχει φυγει η κύστη που ειχα στον προηγουμενο κύκλο κ οδηγιες από τον γιατρο. κανονικα ο πρωτος υπερηχος ειναι την 7η μερα στους φυσικους κύκλους.

πηρα κλομιφαίνη 3 μερες από την 4η εως την 6η. κανονικα την κλομιφαινη την ξεκιναμε την 2η μερα. εβγαλα 3 ωοθηληκια με 3 μερες κλομιφαίνη.

7η μερα υπερηχος. ειχαν αναπτυχθεί αρκετα καθως εχω κ μικρό κύκλο. 1 από δεξια 15χιλ κ 2 από αριστερα 11 χιλ. εξετασεις Lh k e2.

9η μερα ωοληψία. τα πηραμε κ τα 3. ήταν 3 γεματα ωοθηλάκια αλλα το ενα δεν ειχε προλαβει να αναπτυχθεί. από τα 2 καλα ωάρια μονο το ενα γονιμοποιηθηκε.

με ενημερωσαν αμεσως για τον αριθμό των ωαρίων.με το που συνήλθα από την μέθη κ με κατεβασαν από την καρέκλα ηξερα.

 

δεν πηρα ικανοποιητικη απαντηση για την μια γονιμοποιηση μιας κ εχουμε πολυ καλο σπερμα. ξερει καμια να μου πει τι μπορεί να φταιει;

 

εννοειται ότι τα κεντρα ειναι ανοιχτα κ κυριακη. εγω κ τις δυο φορες που εκανα ωοληψία κυριακή επεσε. κ ειναι πολύ καλυτερα γιατι εχουν λιγότερο κόσμο. εμεις που κανουμε φυσικούς πρεπει να ειμαστε αγκαλια με τον γιατρό κ τις κυριακες κ τις αργίες.

επισης, όταν στην ωοληψία δεν υπαρχει ωάριο στο δικό μου κεντρο ειναι δωρεαν, πληρωνω μονο αναισθησιολογο.

 

περιμενω αναλυτικα νεα από τις υπόλοιπες!!ποια διαδικασία ακολουθήσατε κοριτσια;

 

Μπραβω Κρυσταλλια μου!!τα υπολοιπα στα γραφω σε πμ!!πολλα φιλιααα!!

Link to comment
Share on other sites

Μπράβο κρυσταλλία!!

Στον Γεννεσις με το Σφακ. δεν εισαι???

Εεκεί δηλαδή κανουν την ωοληψία και αν δεν περιεχεται ωάριο πληρωνεις μονο αναισθησιολόγο???

Πρώτη φορά το ακούω αυτό!!!!Πολύ ενδιαφερον!Θα εξηγούσε γιατί στο γιατρό που πάω δε σου λενε την ίδια μέρα αν το ωοθυλάκιο περιείχε ωάριο....

Εγω μαλλον τζίφος.

Η εμβρυολόγος μου είπε ότι το ωαριο έπρεπε να διαιρεθεί σε δυο κύτταρα και ηταν μόνο ένα κύτταρο σημερα,κατι τετοιο.Κι ότι αυριο θα ξερουμε περισσότερα αλλά απ ότι καταλαβα δεν ειναι καλα τα πράγματα.:(

Η δεγερση με κλομιφαινη θεωρειται κανονική εξωσωματική?Οικονομικά εννοώ.

 

Καλησπέρα φίλη μου miss sunshine!και στο δικο μου κεντρο μονο τον αναισθησιολογο πληρωνω αν ειναι αδειο το ωοθηλακιο. Αυτο που περιγραφεις συμβαινει συχνα..δεν αρκει μονο να γονιμοποιηθει το ωαριο απο το σπερματοζωαριο μεσα σε 12 ωρες (που σε σενα απο οτι καταλαβα εγινε κανονικα) μετα θα πρεπει να διαιρεθει σε 2-4. Καποιες φορες ομως συμβαινει και καθηστερημενη διαιρεση δηλαδη εκει που φαινεται πως εχει σταματησει να διαιρειται και να αναπτυσεται μπορει να συνεχισει απροσμενα. Για αυτο περιμενε μεχρι αυριο να μαθεις συγουρα. Η κλομιφαινη κανει 4 ευρω!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Μπράβο κρυσταλλία!!

Στον Γεννεσις με το Σφακ. δεν εισαι???

Εεκεί δηλαδή κανουν την ωοληψία και αν δεν περιεχεται ωάριο πληρωνεις μονο αναισθησιολόγο???

Πρώτη φορά το ακούω αυτό!!!!Πολύ ενδιαφερον!Θα εξηγούσε γιατί στο γιατρό που πάω δε σου λενε την ίδια μέρα αν το ωοθυλάκιο περιείχε ωάριο....

Εγω μαλλον τζίφος.

Η εμβρυολόγος μου είπε ότι το ωαριο έπρεπε να διαιρεθεί σε δυο κύτταρα και ηταν μόνο ένα κύτταρο σημερα,κατι τετοιο.Κι ότι αυριο θα ξερουμε περισσότερα αλλά απ ότι καταλαβα δεν ειναι καλα τα πράγματα.:(

Η δεγερση με κλομιφαινη θεωρειται κανονική εξωσωματική?Οικονομικά εννοώ.

 

Μην απαγοητευεσαι κοριτσακι ασε και αυριο για πιο σιγουρα

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα φίλη μου miss sunshine!και στο δικο μου κεντρο μονο τον αναισθησιολογο πληρωνω αν ειναι αδειο το ωοθηλακιο. Αυτο που περιγραφεις συμβαινει συχνα..δεν αρκει μονο να γονιμοποιηθει το ωαριο απο το σπερματοζωαριο μεσα σε 12 ωρες (που σε σενα απο οτι καταλαβα εγινε κανονικα) μετα θα πρεπει να διαιρεθει σε 2-4. Καποιες φορες ομως συμβαινει και καθηστερημενη διαιρεση δηλαδη εκει που φαινεται πως εχει σταματησει να διαιρειται και να αναπτυσεται μπορει να συνεχισει απροσμενα. Για αυτο περιμενε μεχρι αυριο να μαθεις συγουρα. Η κλομιφαινη κανει 4 ευρω!!!

 

Εγώ πλήρωσα 500 ευρώ την ωοληψία παρότι δεν περίείχε ωάριο!!!Με πιάσανε κορόιδο μάλλον!:shock:

Η κλομιφαινη γνωρίζω πόσο κοστίζει,έγω πάρει και γω σε σπερματέγχυση αυτό που ρώτησα είναι αν η διεγερση με κλομιφαίνη κοστίζει όσο μια κανονική εξωσωματική.

Δεν καταλαβα αν γονιμοποιήθηκε καν!Αυτό που μου είπε είναι ότι εχει έναν προπυρήνα ενώ θα επρεπε να εχει δυο αλλά θα το δούμε κι αυριο.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πλήρωσα 500 ευρώ την ωοληψία παρότι δεν περίείχε ωάριο!!!Με πιάσανε κορόιδο μάλλον!:shock:

Η κλομιφαινη γνωρίζω πόσο κοστίζει,έγω πάρει και γω σε σπερματέγχυση αυτό που ρώτησα είναι αν η διεγερση με κλομιφαίνη κοστίζει όσο μια κανονική εξωσωματική.

Δεν καταλαβα αν γονιμοποιήθηκε καν!Αυτό που μου είπε είναι ότι εχει έναν προπυρήνα ενώ θα επρεπε να εχει δυο αλλά θα το δούμε κι αυριο.

 

Miss μου οσον αφορα την τιμη σου τη λεει απο την αρχη. π.χ 500 η ωοληψια και 160 καταψυξη και 500 εμβρυομεταφορα (τυχαιες τιμες σου λεω). Γενικα οι τιμες ειναι με εμβρυομεταφορα γυρω στα 1000-1300. Αλλα σε ολα εχει σχεση η συννενοηση που εχεις κανει.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πλήρωσα 500 ευρώ την ωοληψία παρότι δεν περίείχε ωάριο!!!Με πιάσανε κορόιδο μάλλον!:shock:

Η κλομιφαινη γνωρίζω πόσο κοστίζει,έγω πάρει και γω σε σπερματέγχυση αυτό που ρώτησα είναι αν η διεγερση με κλομιφαίνη κοστίζει όσο μια κανονική εξωσωματική.

Δεν καταλαβα αν γονιμοποιήθηκε καν!Αυτό που μου είπε είναι ότι εχει έναν προπυρήνα ενώ θα επρεπε να εχει δυο αλλά θα το δούμε κι αυριο.

 

Νομιζω πως πληρωνεις πολλα, βεβαια θα σου πουνε και τα αλλα κοριτσια που ειναι σε κεντρα της Αθηνας, εγω πληρωνω 300 για ωοληψια με μεθη (αν βρουμε ωαριο). Ειμαι ομως σε επαρχεια και αυτο μαλλον εχει σημασια.. Οσο αφορα τη κλομιφαινη θα σου απαντησει η Κρυσταλλια μας!Εγω τον περασμενο μηνα πηρα κλομιφαινη σε συνδιασμο με 5 ενεσεις altermon και νομιζω πως πληρωσαμε λιγο παραπανω γιατι ειχαμε πιο πολλα ωαρια συγκριτικα με το ενα του φυσικου. Ομως οπως σου ειπα καναμεκαι μια μικρη διαιγερση, μονο με κλομιφαινη δεν ξερω τι γινεται..

περιμενουμε λοιπον αυριο να μαθουμε νεοτερα για το ωαριο σου..

Link to comment
Share on other sites

Miss μου οσον αφορα την τιμη σου τη λεει απο την αρχη. π.χ 500 η ωοληψια και 160 καταψυξη και 500 εμβρυομεταφορα (τυχαιες τιμες σου λεω). Γενικα οι τιμες ειναι με εμβρυομεταφορα γυρω στα 1000-1300. Αλλα σε ολα εχει σχεση η συννενοηση που εχεις κανει.

 

Ναι κοριτσάκι κάπου 1000-1100 μας εχει πει συνολο αλλά δεν το γνώριζα ότι σε άλλα κεντρα αν δε βρεθει ωαριο δεν πληρωνεις την ωοληψία!

Link to comment
Share on other sites

Ναι κοριτσάκι κάπου 1000-1100 μας εχει πει συνολο αλλά δεν το γνώριζα ότι σε άλλα κεντρα αν δε βρεθει ωαριο δεν πληρωνεις την ωοληψία!

 

Μου κανει εντυπωση πως δεν σου λεει εκεινη τη στιγμη οτι υπαρχει ή δεν υπαρχει ωαριο. Δεν μιλαω απο προσωπικη εμπειρια αλλα απο αυτα που εχω διαβασει σε αυτο στο σαιντ. Εγω δεν το εχω ρωτησει για κενο ωθηλακιο. Θα ρωτησω κ θα σου πω.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πλήρωσα 500 ευρώ την ωοληψία παρότι δεν περίείχε ωάριο!!!Με πιάσανε κορόιδο μάλλον!:shock:

Η κλομιφαινη γνωρίζω πόσο κοστίζει,έγω πάρει και γω σε σπερματέγχυση αυτό που ρώτησα είναι αν η διεγερση με κλομιφαίνη κοστίζει όσο μια κανονική εξωσωματική.

Δεν καταλαβα αν γονιμοποιήθηκε καν!Αυτό που μου είπε είναι ότι εχει έναν προπυρήνα ενώ θα επρεπε να εχει δυο αλλά θα το δούμε κι αυριο.

 

Κοριτσάκι μου διάβασα τα νέα σου και μπερδεύτηκα. Σπερμα εδωσε ο σύζυγος? γιατι αν δεν εδωσε πως μιλούσε για διαιρέσεις ο εμβρυολογος.

Μήπως να έπαιρνες κι άλλες γνώμες γιατρών? μήπως να έκανες κανονικό κύκλο εξωσωματικής?

Βρε παιδί μου εχεις τΑλαιπωρηθει χωρίς να εχεις πάρει δραστικά μέτρα.

 

Καλή δύναμη σε όλα τα κορίτσια που παλεύουν με τους φυσικούς κύκλους!

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσάκι μου διάβασα τα νέα σου και μπερδεύτηκα. Σπερμα εδωσε ο σύζυγος? γιατι αν δεν εδωσε πως μιλούσε για διαιρέσεις ο εμβρυολογος.

Μήπως να έπαιρνες κι άλλες γνώμες γιατρών? μήπως να έκανες κανονικό κύκλο εξωσωματικής?

Βρε παιδί μου εχεις τΑλαιπωρηθει χωρίς να εχεις πάρει δραστικά μέτρα.

 

Καλή δύναμη σε όλα τα κορίτσια που παλεύουν με τους φυσικούς κύκλους!

 

Εδωσε σπερμα ο αντρας μου,κανονικά.

Και σήμερα η εμβρυολόγος κάτι μου έλεγε ότι επρεπε να υπαρχουν δυο προπυρηνες αλλά υπηρχε μόνο ένας.Κι ότι αυριο θα ξερουμε περισσότερα.Δεν καταλαβα καν αν γονιμοποιηθηκε!

Και την προηγούμενη φορά έδωσε για να μας πουν την επόμενη μέρα ότι δεν περιείχε ωάριο.:evil:

Σκεφτόμαστε πλεον για διεγερση κανονικη.Αναφερόμουν στον προηγούμενο κύκλο.

Καναμε 3 φυσικούς ως τωρα και τον τωρινό τροποποιημένο.4,5 χρόνια ταλαιπωρίας είναι αυτά.

Νομίζω ότι εξαντλησαμε τις ηπιες μεθόδους!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Εδωσε σπερμα ο αντρας μου,κανονικά.

Και σήμερα η εμβρυολόγος κάτι μου έλεγε ότι επρεπε να υπαρχουν δυο προπυρηνες αλλά υπηρχε μόνο ένας.Κι ότι αυριο θα ξερουμε περισσότερα.Δεν καταλαβα καν αν γονιμοποιηθηκε!

Και την προηγούμενη φορά έδωσε για να μας πουν την επόμενη μέρα ότι δεν περιείχε ωάριο.:evil:

Σκεφτόμαστε πλεον για διεγερση κανονικη.Αναφερόμουν στον προηγούμενο κύκλο.

Καναμε 3 φυσικούς ως τωρα και τον τωρινό τροποποιημένο.4,5 χρόνια ταλαιπωρίας είναι αυτά.

Νομίζω ότι εξαντλησαμε τις ηπιες μεθόδους!!!!!

 

Ρε φιλενάδα ακόμα και στο Έλενα που εμένα μου πήραν 30, όταν ανέβηκα στο γιατρό μου ειπε 7 ηταν τα ώριμα.

Την επόμενη μερα μου ειπαν οτι προχώρησαν σε διαιρεςη τα 6 και την μεθεπόμενη οτι πηρε και το έβδομο εμπρός.

Το σπερμα ο σύζυγος το δίνει πριν την ωοληψια για να γίνει η επεξεργασία.

Εγω πάντως σε όσους γιατρούς ειπα για φυσικούς κανεις δεν τo βρήκε καλή ιδέα.

Μήπως όντως Πρεπει να κανεις μια κανονική διέγερση?

Σου εύχομαι να εχεις ένα τέλειο εμβρυακι αύριο!

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστουμε καντι. Λοιπον κοριτσια διαβασα διαφορες ιστοριες για τροπ. φυσικο κυκλο. Μια απο αυτες ηταν σαν κ μενα αποτυχημενες 2 διεγερσεις και προσπαθησε μετα με κλομιφαινη σε τφκ και δεν ειχε ουτε ενα ωαριο. Με εχει πιασει ταραχη μεχρι την πεμπτη φου κ φου θα ειμαι. Και ολο αυτο σκεφτομαι λες και εγω να εχω την ιδια τυχη!!!!!

Συγνωμη που σας ζαλιζω αλλα δεν εχω ανθρωπο να πω τον καημο μου.

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...