Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

εναν Ανθρωπο σας παρακαλω....[ενδοοικογενειακή βία]


angel30.7

Recommended Posts

Εχεις κανει το σημαντικοτερο βημα! Απο δω και περα θα φτιαξουν τα πραγματα αρκει να εχεις πιστη και να χαμογελας. Περασες τον υφαλο,τωρα τα υπολοιπα θα γινουν σιγα-σιγα. Καταλαβαινω οτι ειναι δυσκολο να μενεις εκει αλλα σιγουρα καλυτερα απ'το να εμενες στο δρομο. Οσο για καροτσι και κουνια ζητα απο το φορουμ εδω,υπαρχουν κοπελες που δεν τα χρειαζονται πια και μπορει να σου δωσουν. Ακομα και σε αγγελιες χαριζουν διαφορα.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 265
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Εχεις κανει το σημαντικοτερο βημα! Απο δω και περα θα φτιαξουν τα πραγματα αρκει να εχεις πιστη και να χαμογελας. Περασες τον υφαλο,τωρα τα υπολοιπα θα γινουν σιγα-σιγα. Καταλαβαινω οτι ειναι δυσκολο να μενεις εκει αλλα σιγουρα καλυτερα απ'το να εμενες στο δρομο. Οσο για καροτσι και κουνια ζητα απο το φορουμ εδω,υπαρχουν κοπελες που δεν τα χρειαζονται πια και μπορει να σου δωσουν. Ακομα και σε αγγελιες χαριζουν διαφορα.

 

σε υπερ υπερ ευχαριστωωω

Link to comment
Share on other sites

Μπραβο κοπελα...εκανες το καλυτερο βημα για σενα και το παιδακι σου...καλυτερα στην γκαρσονιερα κι ελευθερη καλο μου παρα σε τριαρι να σου φερονται σα δουλα.Ολα θα παρουν το δρομο τους...σιγα σιγα και με υπομονη...αρκει να εισαι μακρυα του.Εννοειται να ζητησεις διατροφη...να ζητησεις ολα οσα δικαιουσαι.Οσο μπορεις εσυ μη μιλας μαζι του...ασε τη δικηγορο να συνεννοειται.Και μη μασας με οτι βλακεια σου λεει...ακου εκει θα σε κυνηγησει αν το πας παιδικο...τι αλλο θα ακουσουμε δλδ.Αυτα ειναινβλακειες κοπελα μου.Ας παει να κυνηγησει οτι θελει...μαζι του θα γελανε.

 

Καλα το τοι θα ειναι εκει να σε ακουσει...αν αλλαξεις ΕΣΥ...απλα κορυφαιο...καλα ο τυπος ειναι απεριγραπτος...χαχαχα.

 

Ολα καλα να σου πανε...που θα σου πανε σιγουρα.Να χαιρεσαι το παιδακι σου και να χαιρεσαι τη ζωη! Και μακρυα του...μη κανεις το λαθος να ξαναγυρισεις οσες δυσκολιες κι αν αντιμετωπισεις.

Link to comment
Share on other sites

Angel σου εύχομαι πραγματικά τα καλύτερα. Να σου ζητήσω άλλη μια φορά συγνώμη? να το κάνω. τα λόγια μου όμως δεν δείχνουν όμως πραγματικά πώς νιώθω για σένα. Δεν σου κρύβω ότι όσο έβλεπα ότι δεν απαντάς, μαζευόμουν. ένιωθα τύψεις. έλεγα μέσα μου πάει την διώξαμε και τώρα τι να γίνεται αυτή η κοπέλα. θύμωσα με τον εαυτό μου. και τώρα χαίρομαι χαίρομαι χαίρομαι. Θα το δεις κορίτσι μου όλα θα πάνε καλά. μην κοιτάξεις πίσω δεν έχεις τίποτα να σε κρατάει πίσω. Πίστεψέ το εσύ και όλα θα πάνε καλά.

 

Ακριβώς αυτά ήθελα να γράψω...

Πολύ αργά για να είναι εγκαίρως, αλλά πολύ νωρίς για να είναι αδύνατον!

Link to comment
Share on other sites

Και βεβαίως να κυνηγήσεις τη διατροφή, δεν είναι για σένα, είναι για το παιδί σου, ενώ εσύ νομίζεις ότι επιδεικνύεις ανωτερότητα αν δεν ζητήσεις διατροφή, όλοι αυτοί οι κύριοι καλοπερνάνε μην βάζοντας το χέρι στην τσέπη. Μαζί το κάνατε, μαζί θα το μεγαλώσετε, έστω και από απόσταση.

 

Όλα τα άλλα θα τα βρεις, είναι θέμα χρόνου, ζήτα από συγγενείς ή φίλους και γνωστούς μωρουδιακά, όλο και κάτι θα έχουν ξεχασμένο στο πατάρι...

Πολύ αργά για να είναι εγκαίρως, αλλά πολύ νωρίς για να είναι αδύνατον!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πολυ δυσκολο ρε κοριτσια...μπερδευτηκε τ κεφαλι μοθ...μηπως δεν εχω δικαιωμα να ταλαιοωρω το παιδακι μου????μηοψς πρεπει να αναθεωρησω???μηοως επρεπε να αντεξωαλλα τοσα για να ναι καλα το μωρο μου???κουλουβαχατα το στομαχι...η δυσκολιες με γονατιζουν ηδη...τι θανκανω????δε μπορω να σκεφτω νορμαλ

Link to comment
Share on other sites

πολυ δυσκολο ρε κοριτσια...μπερδευτηκε τ κεφαλι μοθ...μηπως δεν εχω δικαιωμα να ταλαιοωρω το παιδακι μου????μηοψς πρεπει να αναθεωρησω???μηοως επρεπε να αντεξωαλλα τοσα για να ναι καλα το μωρο μου???κουλουβαχατα το στομαχι...η δυσκολιες με γονατιζουν ηδη...τι θανκανω????δε μπορω να σκεφτω νορμαλ

 

Βρε κοριτσι μου τι λες; δηλαδη να βλεπει συνεχως βια το παιδι απο το να ταλαιπωρηθεις λιγο παραπανω; το ηξερες οτι δεν θα ηταν ευκολο αλλα εσυ στην πρωτη εβδομαδα παρεδωσες τα οπλα...λογικεψου και κοιτα λιγο μπροστα. Τροφη και στεγη μ'εναν δυναστη ή ταλαιπωρια(η οποια θα ξεπεραστει) κι ευτυχισμενη,υγειης με το παιδακι σου; πρεπει να παλεψεις για το παιδι σου angel..

Link to comment
Share on other sites

πολυ δυσκολο ρε κοριτσια...μπερδευτηκε τ κεφαλι μοθ...μηπως δεν εχω δικαιωμα να ταλαιοωρω το παιδακι μου????μηοψς πρεπει να αναθεωρησω???μηοως επρεπε να αντεξωαλλα τοσα για να ναι καλα το μωρο μου???κουλουβαχατα το στομαχι...η δυσκολιες με γονατιζουν ηδη...τι θανκανω????δε μπορω να σκεφτω νορμαλ

 

Πώς θα είναι καλά το μωράκι σου αν σε δέρνει ο πατέρας του και σε κακοποιεί γενικά λεκτικά και ψυχολογικά, μου λες;Τα καταλαβαίνουν όλα.

 

Όχι να μην αναθεωρήσεις, λες και η συμβίωση με τον πρώην σου ήταν εύκολη και τώρα άρχισαν τα δύσκολα. Κατά μέσο όρο θέλουμε δυο εβδομάδες να προσαρμοστούμε σε κάτι εντελώς καινούργιο, οπότε υπομονή, πάλεψε το και κάθε μέρα και καλύτερα.

 

Επίσης, δεν υπάρχει άνθρωπος που να μην δυσκολεύεται όταν έχει την ευθύνη κάποιου άλλου, του παιδιού του συνήθως. Θα σε αποζημιώσει το αποτέλεσμα όμως. Μην περιμένεις να γίνουν όλα ρόδινα σε μία νύχτα. Τα αγαθά κόποις κτώνται.

 

Να μπαίνεις εδώ να γράφεις, να ξεσπάς. Μην γυρίσεις για κανέναν λόγο σε έναν άνθρωπο που απείλησε να σε σκοτώσει.

Πολύ αργά για να είναι εγκαίρως, αλλά πολύ νωρίς για να είναι αδύνατον!

Link to comment
Share on other sites

είναι λίγο σκληρό και ακραίο (δεν σου λέω ότι θα πάθεις το ίδιο προς θεού) - να σε ταρακουνήσω θέλω και να σου θυμίσω τους λόγους που σε έκαναν να φύγεις. Καταστάσεις αρρωστημένες σαν τις καταστάσεις που ζούσες δεν γιατρεύονται. Διάβασε λοιπόν να δεις τι έγινε όταν η σύζυγός του λυπήθηκε τα 2 παιδιά και εκείνον και απέσυρε τις κατηγορίες για ενδοοικογενειακή βία...

 

http://www.palo.gr/eidhseis-ellada/tin-straggalise-o-syzygos-tis-afoy-apesyre-tis-katigories-gia-endooikogeneiaki-via/12416854/

FPh8p3.png
Link to comment
Share on other sites

το ενστικτό σου σου ειπε ποιο είναι το σωστό γι αυτό και έφυγες. μην αφήσεις την ανάγκη σου για προστασία να σε οδηγήσει εκεί πίσω, γιατί δεν είναι εκεί η φωλιά σου. Την εστία σου θα τη φτιάξεις κάπου αλλού, στο μέλλον με το παιδί, και ποιος ξέρει ίσως και άλλους μαζί με εσας.

2t7wp3.png
 
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

είναι λίγο σκληρό και ακραίο (δεν σου λέω ότι θα πάθεις το ίδιο προς θεού) - να σε ταρακουνήσω θέλω και να σου θυμίσω τους λόγους που σε έκαναν να φύγεις. Καταστάσεις αρρωστημένες σαν τις καταστάσεις που ζούσες δεν γιατρεύονται. Διάβασε λοιπόν να δεις τι έγινε όταν η σύζυγός του λυπήθηκε τα 2 παιδιά και εκείνον και απέσυρε τις κατηγορίες για ενδοοικογενειακή βία...

 

http://www.palo.gr/eidhseis-ellada/tin-straggalise-o-syzygos-tis-afoy-apesyre-tis-katigories-gia-endooikogeneiaki-via/12416854/

 

Αχού τι κρίμα!! Πως έφυγε έτσι η κοπέλα!! Μεγάλο κρίμα δεν θα ξαναδεί τα παιδιά της!

Link to comment
Share on other sites

πολυ δυσκολο ρε κοριτσια...μπερδευτηκε τ κεφαλι μοθ...μηπως δεν εχω δικαιωμα να ταλαιοωρω το παιδακι μου????μηοψς πρεπει να αναθεωρησω???μηοως επρεπε να αντεξωαλλα τοσα για να ναι καλα το μωρο μου???κουλουβαχατα το στομαχι...η δυσκολιες με γονατιζουν ηδη...τι θανκανω????δε μπορω να σκεφτω νορμαλ

 

Κοιτά αν μας λες την αλήθεια και δεν μας παίζεις, ο δρόμος μπροστά σου δεν θα ειναι εύκολος αλλά το κανεις για το παιδάκι σου και μόνο (ούτε καν για σένα )

Θα ήθελα παρα πολύ να το κανε και η μανα μου που εχει παιξει πολύ ξύλο με τον πατέρα μου και μας στίγματησαν για μια ζωή

Αν θες να σε σέβεται το παιδί σου για πάντα μην γυρνάς πίσω!

Link to comment
Share on other sites

Αχού τι κρίμα!! Πως έφυγε έτσι η κοπέλα!! Μεγάλο κρίμα δεν θα ξαναδεί τα παιδιά της!

 

Το κρίμα είναι που δε θα ξαναδουν τα παιδιά τη μάνα τους.

Εκείνη θα τα βλέπει απο ψηλά...

Link to comment
Share on other sites

Κοιτά αν μας λες την αλήθεια και δεν μας παίζεις, ο δρόμος μπροστά σου δεν θα ειναι εύκολος αλλά το κανεις για το παιδάκι σου και μόνο (ούτε καν για σένα )

Θα ήθελα παρα πολύ να το κανε και η μανα μου που εχει παιξει πολύ ξύλο με τον πατέρα μου και μας στίγματησαν για μια ζωή

Αν θες να σε σέβεται το παιδί σου για πάντα μην γυρνάς πίσω!

 

Αχ βρε κοριτσι μου τα ιδια εχω περασει κι εγω και της τα ελεγα. Ποσο σε καταλαβαινω...😑😑

Link to comment
Share on other sites

πολυ δυσκολο ρε κοριτσια...μπερδευτηκε τ κεφαλι μοθ...μηπως δεν εχω δικαιωμα να ταλαιοωρω το παιδακι μου????μηοψς πρεπει να αναθεωρησω???μηοως επρεπε να αντεξωαλλα τοσα για να ναι καλα το μωρο μου???κουλουβαχατα το στομαχι...η δυσκολιες με γονατιζουν ηδη...τι θανκανω????δε μπορω να σκεφτω νορμαλ

 

Angel σύνελθε.Ποιά δυσκολία είναι δυσκολότερη απο τη συμβίωση μ'ένα τέρας;;

Ζήτα βοήθεια απο γνωστούς και φίλους , απο ιδρύματα ,απο την εκκλησία , απο όλους.Με το κεφάλι ψηλά ,για να ζήσεις το παιδί σου!

Δε μιλάω εκ του ασφαλούς , μη μου το ξαναπείς αυτό.Σαν παιδί τα έζησα και ξέρω οτι ήταν πολύ δύσκολα , αλλά ευτυχισμένα , ξέγνοιαστα χρόνια!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλημερα...εχετε δικιο κοριτσθα...θολωσα λιγ στισ δυσκολιες π βλεπω μπροστα μου...μοκ...εχετε απολυτο δικιο κ ευχαριστω παρααααα πολυ...babycate δεν λεω ψεμματα..ημαρτον..παβτωσ εξι μερες κ δεν πηρε ουτε ενα τηλ εστω τ μωρο..αυτο με φοβιζει μς τρομαζει..κατι ετοιμαζεθ η ολα ειναι στο κεφαλθ μου?

Link to comment
Share on other sites

Αχ βρε κοριτσι μου τα ιδια εχω περασει κι εγω και της τα ελεγα. Ποσο σε καταλαβαινω...😑😑

 

Ναι ε; Οι ωραίοι γονείς μας!! Ούτε με τα παιδιά μου δεν τους αφήνω μόνους τους!!

Link to comment
Share on other sites

καλημερα...εχετε δικιο κοριτσθα...θολωσα λιγ στισ δυσκολιες π βλεπω μπροστα μου...μοκ...εχετε απολυτο δικιο κ ευχαριστω παρααααα πολυ...babycate δεν λεω ψεμματα..ημαρτον..παβτωσ εξι μερες κ δεν πηρε ουτε ενα τηλ εστω τ μωρο..αυτο με φοβιζει μς τρομαζει..κατι ετοιμαζεθ η ολα ειναι στο κεφαλθ μου?

 

Μην σκέφτεσαι τι παει να κάνει αυτός, μπορεί και να μην κάνει τίποτα!

Άντε όλα να σου πανε καλα

Link to comment
Share on other sites

Ακομα μαζι ειναι; εμενα ευτυχως χωρισαν οταν ημουν ηδη 17!!!

 

Εισαι πολύ τυχερή! Εγώ τους παρακαλούσα , αλλά τι θα πει η κοινωνία ειναι πιο σημαντικό από τι λένε τα παιδιά!!

Σκέψου τι έχω δει μέχρι που έφυγα από το σπίτι στα 23 μου!!

 

Και την μεγαλύτερη απογοήτευση /αηδία την έχω ως προς την μανα μου που θα μπορούσε να είχε κάνει κατι διαφορετικό! Πέρα από την 'ανιδιοτελή' αγάπη που υποτίθεται πρέπει να έχουμε για αυτούς δεν νοιωθω τίποτα

 

Για αυτο είπα στη θεματοθετρια μείνει εκεί που εισαι αν θες το παιδί σου να σε αγαπάει για πάντα :-)

Link to comment
Share on other sites

Εισαι πολύ τυχερή! Εγώ τους παρακαλούσα , αλλά τι θα πει η κοινωνία ειναι πιο σημαντικό από τι λένε τα παιδιά!!

Σκέψου τι έχω δει μέχρι που έφυγα από το σπίτι στα 23 μου!!

 

Και την μεγαλύτερη απογοήτευση /αηδία την έχω ως προς την μανα μου που θα μπορούσε να είχε κάνει κατι διαφορετικό! Πέρα από την 'ανιδιοτελή' αγάπη που υποτίθεται πρέπει να έχουμε για αυτούς δεν νοιωθω τίποτα

 

Για αυτο είπα στη θεματοθετρια μείνει εκεί που εισαι αν θες το παιδί σου να σε αγαπάει για πάντα :-)

 

Σε βισκω ΠΟΛΥ ΣΩΣΤΗ!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...