Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Εμφάνιση γάλακτος μήνες μετά τον αποθηλασμό


Recommended Posts

να μαι παλιιι!!!!ρε κοριτσια και φασκομηλο ηπια αλλα ακομα και τωρα μετα απο τοσους μηνες αν τυχει πιεσω το στηθος παλι εχω σταγονα γαλα!!!!δηλαδη ποτε θα μου σταματησει???αγανακτησα!!!!να το παρω το κολοχαπι :confused:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 59
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

να μαι παλιιι!!!!ρε κοριτσια και φασκομηλο ηπια αλλα ακομα και τωρα μετα απο τοσους μηνες αν τυχει πιεσω το στηθος παλι εχω σταγονα γαλα!!!!δηλαδη ποτε θα μου σταματησει???αγανακτησα!!!!να το παρω το κολοχαπι :confused:

 

Ακόμα και για χρόνια μετά τον αποθηλασμό μπορει να βλέπεις γάλα αν πιέσεις το στήθος ή κατα τη διάρκεια της ερωτικης επαφής ή σε περίοδο στρες. Ειναι φυσιολογικο και το μόνο που χρειάζεται ειναι αδιαφορία.

Πιες φασκομηλο πάλι αν σε ενοχλεί πολύ και μην πατάς συνέχεια το στήθος για να δεις "τι γίνεται".

Το χάπι να μην το πάρεις, δεν υπάρχει κανένας λόγος!

1Xckp3.png

 

"ο καθένας έχει το δικαίωμα να έχει τη δική του άποψη, αρκεί να συμφωνεί με τη δική μου.."

Franz Kafka

Link to comment
Share on other sites

Ακόμα και για χρόνια μετά τον αποθηλασμό μπορει να βλέπεις γάλα αν πιέσεις το στήθος ή κατα τη διάρκεια της ερωτικης επαφής ή σε περίοδο στρες. Ειναι φυσιολογικο και το μόνο που χρειάζεται ειναι αδιαφορία.

Πιες φασκομηλο πάλι αν σε ενοχλεί πολύ και μην πατάς συνέχεια το στήθος για να δεις "τι γίνεται".

Το χάπι να μην το πάρεις, δεν υπάρχει κανένας λόγος!

 

σ ευχαριστω πολυ (σ εχω πρηξει)απλα διαβασα καπου (γυναικοιλογος γραφει)οτι αν μετα απο καποιο καιρο (συγκεκριμενα 6 μηνες)συνεχισεις να εχεις σταγονες πρεπει να κανεις εξεταση προλακτινης :shock: και αγχωθηκα!!!γενικα δεν με ενοχλει καθολου απλα αααν το πιεσω βγαζει σταγονα και απ τα δυο στηθη και ανρωτιεμαι ποσο καιρο πρεπει να το αφησω ετσι χωρις ψαξιμο!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Συμφωνώ με τη Νίνα-Νανά! Εμείς αποθηλάσαμε 20 μηνών. Πάνε δλδ 7 μήνες και εννοείται ότι έχω ακόμη γάλα αν πατήσω το στήθος. Δε θα σκεφτόμουν σε καμία περίπτωση να πάρω χάπι, ειδικά στη θέση σου, ένα χρόνο μετά τον αποθηλασμό. Οι σταγόνες είναι φυσιολογικές μετά από το πάτημα, το καλύτερο που έχεις να κάνεις είναι να μην το σκέφτεσαι και να μην το πειράζεις, κάποια στιγμή θα σταματήσει αλλά μπορεί να πάρει και χρόνια όπως σου έγραψε, αφού αποθήλασες κιόλας πάνω στα ντουζένια σου. Για την ιστορία επειδή πριν 2 μήνες είχα 2-3 φορές και έκκριση γάλακτος και επειδή έχω θέμα με το θυρεοειδή και φοβήθηκα για αυξημένη προλακτίνη έκανα την εξέταση και ήταν στα πατώματα. Οπότε καμία σχέση. Άμα αγχώνεσαι τόσο πολύ κάνε κι εσύ, αλλά ειλικρινά νομίζω ότι δεν υπάρχει λόγος. :wink:

Link to comment
Share on other sites

αυτο ακριβως ειπα κ εγω!!!δεν πηρα χαπι τοτε και θα παρω τωρα:confused: θα ξαναπιω για καμμια βδομαδα φασκομηλο κ βλεπουμε!!!σ ευχαριστω πολυ για την απαντηση!

Link to comment
Share on other sites

σ ευχαριστω πολυ (σ εχω πρηξει)απλα διαβασα καπου (γυναικοιλογος γραφει)οτι αν μετα απο καποιο καιρο (συγκεκριμενα 6 μηνες)συνεχισεις να εχεις σταγονες πρεπει να κανεις εξεταση προλακτινης :shock: και αγχωθηκα!!!γενικα δεν με ενοχλει καθολου απλα αααν το πιεσω βγαζει σταγονα και απ τα δυο στηθη και ανρωτιεμαι ποσο καιρο πρεπει να το αφησω ετσι χωρις ψαξιμο!

 

Αν έχεις αυθορμητη ροή, δλδ να τρέχει απο μόνο του το στήθος γάλα χωρίς να έχει προηγηθεί ερεθισμός του, για πάνω απο 1 εβδομάδα πρέπει να το ψάξεις παραπέρα (με καλλιέργεια υγρού).

Εξέταση προλακτινης προς το παρόν δε νομίζω να σου χρειάζεται καθώς αυτο που έχεις (γάλα μετά το πάτημα του στήθους) ειναι φυσιολογικο!

1Xckp3.png

 

"ο καθένας έχει το δικαίωμα να έχει τη δική του άποψη, αρκεί να συμφωνεί με τη δική μου.."

Franz Kafka

Link to comment
Share on other sites

  • 7 χρόνια μετά...
On 10/8/2008 at 8:19 ΜΜ, aglaia είπε:

 

Για να διατηρηθεί η γαλουχία θα πρέπει να συνεχίζεται το ερέθισμα, δηλαδή οι θηλαστικές κινήσεις. Αν αυτές λιγοστέψουν πολύ, το γάλα θα σταματήσει. Μπορεί να υπάρχουν λίγες σταγόνες αλλά αυτές δεν θεωρούνται παραγωγή. Είναι φυσιολογικό να υπάρχουν ακόμη και μετά από χρόνια.

Καλησπέρα, το ίδιο έπαθα και εγώ .

Τον Φεβρουάριο αποθηλασα κ τώρα έχω πρισμενο στήθος πως μου ήρθε το πίεσα κ βγήκαν σταγόνες.... Πέρασα και μια αποβολή στο ενδιάμεσο δεν ξέρω αν παίζει ρόλο.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...