Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Εμφάνιση γάλακτος μήνες μετά τον αποθηλασμό


Recommended Posts

3 παιδιατροι 2 γυναικολογοι και οι μαιες της κλινικης μου ελεγαν οτι δεν φτανει για το μωρο.

 

...από παιδιάτρους και γυναικολόγους γενικά δεν έχεις καμία ελπίδα να περιμένεις τη στοιχειώδη στήριξη, αντίθετα θα πρέπει να είσαι έτοιμη για κάθε υπονόμευση!

 

Στη Θεσσαλονίκη υπάρχει η παιδίατρος και σύμβουλος θηλασμού Άννα Πατσούρου! :wink:

 

 

εβγαζα 100-150 μλ την μερα συνολικα,θα αλλαζε η ποσοτητα αν ειχα σωστη ενημερωση?φταιω εγω σε κατι για την τοσο λιγη ποσοτητα?

φυσικά και θα άλλαζε!

 

Ποτέ δεν είναι αργά για να ξεκινήσεις! :wink:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 59
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

τωρα? 8 μηνων ειναι η μικρη και μια φορα που δοκιμασα πριν καιρο δεν εγινε τιποτα.δεν θελει.ετσι και αλλιως πινει τοσο λιγο γαλα πλεον.σκεφτομαι και το αλλο.ενω δεν εδειξαν αλλεργια οι εξετασεις ειχε ολα τα συμπτωματα και σε ασχημο βαθμο.της δινω ενα υποκαταστατο γαλακτος και δεν θα της δωσω και μοσχαρι.αν εχει αλλεργια και σε οτιδηποτε αλλο που θα εχω καταναλωσει εγω θα ξαναβρεθουμε νοσοκομειο?φοβαμαι.και αν ξεκινησω τωρα ως ποτε θα θηλαζω?αν ειμαι σιγουρη οτι δεν θα παθει τιποτα μεσα απο μενα θα ξεκινησω θα το βγαζω και θα της το δινω με μπουκαλι γιατι δεν το βλεπω να θελει αλλιως.

σταματαει η περιοδος?μετα την εγκυμοσυνη σταματησαν και τα δικα μου γυναικολογικα προβληματα(συνεπως και τα χειρουργεια)μηπως χαλασει ο κυκλος και ξανα εχω τα ιδια?οχι τιποτα,για μενα το χειρουργειο δεν ειναι κατι πλεον,αλλα επειδη ηδη η φωτεινη ειναι με εξωσωματικη,αν κατι παει στραβα με εμενα μηπως της στερησω την πιθανοτητα να αποκτησει αδελφακι :wink:

βοηθηστε μας,αν μου λυθουν αυτα μπορει και να το παλεψω.αν παλι νομιζετε οτι δεν αξιζει να ασχοληθω θα το παρω αποφαση να ξεφορτωθω τις τυψεις.

ΜΟΙΡΑΣΜΕΝΗ ΛΥΠΗ ΕΙΝΑΙ ΜΙΣΗ ΛΥΠΗ , ΑΛΛΑ Η ΕΥΤΥΧΙΑ ΟΤΑΝ ΜΟΙΡΑΖΕΤΑΙ , ΔΙΠΛΑΣΙΑΖΕΤΑΙ!!!

Link to comment
Share on other sites

αν εχει αλλεργια και σε οτιδηποτε αλλο που θα εχω καταναλωσει εγω θα ξαναβρεθουμε νοσοκομειο?φοβαμαι.και αν ξεκινησω τωρα ως ποτε θα θηλαζω?αν ειμαι σιγουρη οτι δεν θα παθει τιποτα μεσα απο μενα θα ξεκινησω θα το βγαζω και θα της το δινω με μπουκαλι γιατι δεν το βλεπω να θελει αλλιως.

αν το μωρό έχει οποιαδήποτε αλλεργία, με το μητρικό γάλα θα είναι καλύτερα από ότι με οτιδήποτε άλλο

αν τρεφόταν με μητρικό γάλα μπορεί να μην εμφάνιζε ποτέ την αλλεργία

πολλά μωρά είναι αλλεργικά στο αγελαδινό (η πιο συχνή αλλεργία...) αλλά τα περισσότερα δεν έχουν πρόβλημα όταν καταναλώνουν τις μικρές ποσότητες πρωτεϊνών του αγελαδινού που υπάρχουν στο μητρικό γάλα όταν η μητέρα το καταναλώνει

 

 

σταματαει η περιοδος?μετα την εγκυμοσυνη σταματησαν και τα δικα μου γυναικολογικα προβληματα(συνεπως και τα χειρουργεια)μηπως χαλασει ο κυκλος και ξανα εχω τα ιδια?

 

μπορεί να σταματήσει αλλά αυτό είναι θετικό, όχι αρνητικό. Δεν χαλάει ο κύκλος με το σταμάτημα της περιόδου. Η συνεχής έκθεση στις ορμόνες του κύκλου αυξάνει τις πιθανότητες για καρκίνο του μαστού, των ωοθηκών και ίσως του ενδομητρίου. Η αμμηνόρροια της γαλουχίας έχει προστατευτική επίδραση.

 

 

οχι τιποτα,για μενα το χειρουργειο δεν ειναι κατι πλεον,αλλα επειδη ηδη η φωτεινη ειναι με εξωσωματικη,αν κατι παει στραβα με εμενα μηπως της στερησω την πιθανοτητα να αποκτησει αδελφακι :wink:

 

:shock:

 

ο θηλασμός δεν έχει συνδεθεί ποτέ με υπογονιμότητα

 

Μου κάνει εντύπωση όμως που κάνεις τόσο αρνητικές υποθέσεις για το φυσιολογικό που είναι ο θηλασμός, για τις λίγες σταγόνες γάλα, για χειρουργeία και υπογονιμότητα.

 

Με το ιστορικό της αλλεργίας θα έπρεπε να κάνεις αρνητικές υποθέσεις για το μη θηλασμό, για το τάισμα με αγελαδινό γάλα και κάθε είδους υποκατάστατο.

 

.

αν παλι νομιζετε οτι δεν αξιζει να ασχοληθω θα το παρω αποφαση να ξεφορτωθω τις τυψεις.

Δεν έχεις κανένα λόγο να έχεις τύψεις όποια απόφαση και να πάρεις. Η απόφαση θα είναι δική σου και όχι δική μας. Η κάθε μητέρα αποφασίζει για το δικό της παιδί.

 

Αν για μένα ο θηλασμός αξίζει τον κόπο για το δικό μου παιδί δεν σημαίνει ότι περιμένω την ίδια στάση από κάθε μητέρα. Βοηθώ τις μητέρες να αποθηλάσουν από τις πρώτες μέρες αν κρίνουν ότι ο θηλασμός δεν είναι επιθυμητός.

 

Ο θηλασμός δεν είναι υποχρέωση, είναι επιλογή.

Απλά ήθελα να ξέρεις ότι έχεις και αυτή την επιλογή ακόμη και τώρα, κι αυτό γιατί κανένας γιατρός και καμία μαία δεν σου έδωσαν αυτή την επιλογή ούτε καν θεωρητικά. :?

Link to comment
Share on other sites

οντως δεν βρεθηκε κανεις να με βοηθησει σε αυτο το θεμα,δεν το εψαξα και εγω απο την εγκυμοσυνη γιατι θεωρουσα οτι ειναι κατι που σιγουρα θα το καταφερνα.

το ξερω οτι δεν συνδεεται ο θηλασμος με την υπογονιμοτητα.αυτα που ειπα τα ανεφερα γιατι οταν εχω σκαμπαναυασματα στην περιοδο εμφανιζεται και κυστη στις ωοθηκες και μαλιστα πολυ μεγαλη.το κακο ειναι οτι το προβλημα μου οταν ξεκιναει δεν σταματαει και εχω κυστη που μεγαλωνει ακομη και με αντισυλλιπτικα.κατεληξα στην εξωσωματικη γιατι εξαιτιας των κυστεων ειχα και χειρουργεια με αποτελεσμα να κλεισουν οι σαλπιγκες.τελος παντων θα μιλησω πρωτα με τον παιδοχειρουργο της μικρης (ειμαστε υπο στενη παρακολουθηση λογω των χειρουργειων που της καναμε στο νεφρο πριν λιγο καιρο).ισως να ασχολουμαι χωρις λογο με την πιθανη αλλεργια της.αλλιως θα παρω απο καποιον συμβουλες για το τι μπορω να καταναλωνω εγω και θα ξεκινησω την προσπαθεια.το θελω πολυ γιατι νοιωθω οτι εληξε αδοξα.

σ'ευχαριστω παρα πολυ για τις συμβουλες σου.παω να μπω στον επαναγαλακτισμο για να δω τι πρεπει να κανω.

να εισαι παντα καλα και να χαιρεσαι την οικογενεια σου.

ευχαριστω πολυ και για τις πολυτιμες συμβουλες

ΜΟΙΡΑΣΜΕΝΗ ΛΥΠΗ ΕΙΝΑΙ ΜΙΣΗ ΛΥΠΗ , ΑΛΛΑ Η ΕΥΤΥΧΙΑ ΟΤΑΝ ΜΟΙΡΑΖΕΤΑΙ , ΔΙΠΛΑΣΙΑΖΕΤΑΙ!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

τελος παντων θα μιλησω πρωτα με τον παιδοχειρουργο της μικρης (ειμαστε υπο στενη παρακολουθηση λογω των χειρουργειων που της καναμε στο νεφρο πριν λιγο καιρο).

το πιθανότερο είναι να μην ξέρει καν τη λέξη επαναγαλακτισμός, να σε αποθαρρύνει με τη λογική ότι αυτά τα πράγματα δεν γίνονται

 

οι περισσότεροι γιατροί απαξιώνουν εντελώς το θηλασμό, το να πετύχεις τους ελάχιστους που πιστεύουν σε αυτό είναι πολύ δύσκολο, μόνο αν τους επισκευθείς, είναι μετρημένοι στα δάχτυλα του ενός χεριού

 

ισως να ασχολουμαι χωρις λογο με την πιθανη αλλεργια της.αλλιως θα παρω απο καποιον συμβουλες για το τι μπορω να καταναλωνω εγω και θα ξεκινησω την προσπαθεια.

αν ο κάποιος δεν είναι πιστοποιημένος σύμβουλος θηλασμού, 99,9% θα σου δώσει λάθος οδηγίες, θα σου αποκλείσει τροφές χωρίς λόγο, μόνο για να σε ταλαιπωρήσει και να σου φανεί πολύ δύσκολη η διαδικασία

 

Καλή συνέχεια! :)

Link to comment
Share on other sites

Για μια ακομα φορα ο περιγυρος κανει την ζημια.

Α! Ρε Αγλαια. Αν δεν ησουν και εσυ.

 

Μια και τεθηκε το θεμα ποτε σταματαει το γαλα θα κλεψω λιγο χωρο να ρωτησω.

Αν μια μαμα εχει ελαχιστο γαλα και θελει να σταματησει το θηλασμο? Κανει τιποτα? Περνει χαπια? Η απλα αφου δεν θηλαζει και δεν πρηζετε κοβετε μονο του μειωνοντας τις φορες? Να δω αν της ειπα καλα να μην παρει χαπι ή την εκαψα τρομαρα μου (ειπα θα ρωτησω παντως :oops: )

Σιγουρα ο γυαλος ειναι στραβος.. δεν εξηγειτε αλλοιως!!

Link to comment
Share on other sites

Για μια ακομα φορα ο περιγυρος κανει την ζημια.

Α! Ρε Αγλαια. Αν δεν ησουν και εσυ.

 

Μια και τεθηκε το θεμα ποτε σταματαει το γαλα θα κλεψω λιγο χωρο να ρωτησω.

Αν μια μαμα εχει ελαχιστο γαλα και θελει να σταματησει το θηλασμο? Κανει τιποτα? Περνει χαπια? Η απλα αφου δεν θηλαζει και δεν πρηζετε κοβετε μονο του μειωνοντας τις φορες? Να δω αν της ειπα καλα να μην παρει χαπι ή την εκαψα τρομαρα μου (ειπα θα ρωτησω παντως :oops: )

 

Καλά τα είπές! :wink:

Link to comment
Share on other sites

εγω παντως οταν ειχα αποφασισει να το κοψω προσπαθησα να το σταματησω χωρις χαπια.Βεβαια εγω εχω και ανεβασμενη την προλακτινη και δεν σταματησε ποτε.τωρα βρισκομαι υπο θεραπεια γιατι θελω να κανω κιαλλο παιδακι.Παντως αν ηξερα ετσι ακιμα θα θηλαζα.Ναι ακομα θα θηλαζα.Κονευει 3 χρονων το χελιδονι μου και οταν διαβαζω για τον θηλασμο (μου λειπει τοσο) συγκινουμαι!!!Εχω και εναν παιδιατρο που και τι δεν εκανε ο ανθρωπος για να μη το σταματησω.Τι βιβλια μου ειπε να μου δωσει να διαβασω και αλλα πολλα!!!!!!Ασ ειναι καλα ο ανθρωπος.Ειναι πολυ υπερ του θηλασμου πραγμα σπανιο τωρα πλεον.

Link to comment
Share on other sites

εχω παρατηρησει οτι απο τοτε που εβαλα δυο στερεες,χωρις να μειωσω καποιον θηλασμο,δεν εχω καθολου πρηξιματα.

προτιμω πρωτα να την θηλαζω κ μετα απο καμια ωριτσα να της δινω το φαγακι.

εχει ρυθμιστει τοσο η παραγωγη ωστε να μην ειμαι πρησμενη ουτε το πρωί

ή μειωθηκε? γενικα δεν ειναι μωρακι το οποιο θα κλαψει για μαμ.

ειναι καλη ιδεα για κανα διημερο να της δωσω μονο στηθος?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

"μπορεί να σταματήσει αλλά αυτό είναι θετικό, όχι αρνητικό. Δεν χαλάει ο κύκλος με το σταμάτημα της περιόδου. Η συνεχής έκθεση στις ορμόνες του κύκλου αυξάνει τις πιθανότητες για καρκίνο του μαστού, των ωοθηκών και ίσως του ενδομητρίου. Η αμμηνόρροια της γαλουχίας έχει προστατευτική επίδραση. "

 

Με αφορμή αυτό που ανέφερες θα 'θελα να ρωτήσω κάτι.

Παρόλο που θήλασα αποκλειστικά 6 μήνες (ούτε σταγόνα νερου δεν έδωσα στον μωρό μου ) και θηλάζω μέχρι σήμερα που είνα 14,5 μηνών, έχω περίοδο απο τον δεύτερο μήνα μετά την γέννα. Δεν θα έχω κανένα απο τα οφέλη του θηλασμού (για το παιδί δεν το συζητάω, ξέρω πως είναι ανεκτίμητα). Sorry για την παρέμβαση, με απασχολούσε το θέμα και δεν ήξερα που να το αναφέρω

Link to comment
Share on other sites

" Δεν θα έχω κανένα απο τα οφέλη του θηλασμού (για το παιδί δεν το συζητάω, ξέρω πως είναι ανεκτίμητα). Sorry για την παρέμβαση, με απασχολούσε το θέμα και δεν ήξερα που να το αναφέρω

 

Έχεις αλλά δυστυχώς λιγότερα.

 

Στη φυλή !Kung (έτσι γράφεται με το θαυμαστικό μπροστά...) που οι γυναίκες θηλάζουν μόνο από τον ένα μαστό, γιατί ο άλλος πιέζεται από ένα δερμάτινο λουρί από το οποίο κρέμεται ένα κουπί βάρκας, τις σπάνιες φορές που εμφανίζεται καρκίνος του μαστού, εμφανίζεται στο στήθος που δεν θήλασε!

 

Ανεξάρτητα λοιπόν από τις ορμόνες τις περιόδου, έχει σημασία και το τι γίνεται τοπικά στο στήθος! :wink:

Link to comment
Share on other sites

" Δεν θα έχω κανένα απο τα οφέλη του θηλασμού (για το παιδί δεν το συζητάω, ξέρω πως είναι ανεκτίμητα). Sorry για την παρέμβαση, με απασχολούσε το θέμα και δεν ήξερα που να το αναφέρω

 

Έχεις αλλά δυστυχώς λιγότερα.

 

Στη φυλή !Kung (έτσι γράφεται με το θαυμαστικό μπροστά...) που οι γυναίκες θηλάζουν μόνο από τον ένα μαστό, γιατί ο άλλος πιέζεται από ένα δερμάτινο λουρί από το οποίο κρέμεται ένα κουπί βάρκας, τις σπάνιες φορές που εμφανίζεται καρκίνος του μαστού, εμφανίζεται στο στήθος που δεν θήλασε!

 

Ανεξάρτητα λοιπόν από τις ορμόνες τις περιόδου, έχει σημασία και το τι γίνεται τοπικά στο στήθος! :wink:

 

Ευχαριστώ, κυρίως που είσαι πάντα εκεί να μας ενημερώνεις

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

ΜΕΤΑ ΑΠΟ 8 ΜΗΝΕΣ ΠΟΥ ΣΤΑΜΑΤΗΣΑ ΤΟΝ ΘΗΛΑΣΜΟ ΧΤΕΣ ΚΑΘΩΣ ΕΚΑΝΑ ΜΠΑΝΙΟ ΚΑΙ ΠΑΤΗΣΑ ΤΙΣ ΘΗΛΕΣ ΜΟΥ ΕΒΓΑΛΑΝ ΑΠΟ ΜΙΑ ΜΙΚΡΗ ΣΤΑΓΟΝΙΤΣΑ ΣΑΝ ΓΑΛΑ Η ΜΙΑ ΛΙΓΟ ΠΙΟ ΠΑΧΥ Η ΑΛΛΗ ΠΙΟ ΝΕΡΟΥΛΟ. ΕΙΝΑΙ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΟ ΑΥΤΟ; ΞΕΡΕΙ ΚΑΜΙΑ;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 4 months later...

κοριτσια ειμαι πολυ προβληματισμενη και μαλλον θα ηθελα τα φωτα σας. εχει που σταματησα το θηλασμο εδω και 8 - 9 μηνες. Σταματησα οταν η μπεμπα μου ηταν 8 μηνων. Ακομα ομως οταν πιεσω ελαφρως τις θηλες μου βγαινουν σταγονες γαλα. Δεν πεταγετε ετσι οπως οταν θηλαζα αλλα ωστοσο βγαινει γαλα. Ειναι αυτο φυσιολογικο και αν ναι ως ποτε θα συμβαινει?

Fwfvp2.png

yNy5p2.png

Link to comment
Share on other sites

  • 1 χρόνο μετά...

κοριτσια εχω κι εγω το ιδιο προβλημα.εχουν περασει 4 μηνες περιπου απο τον αποθηλασμο ηδη θηλαζα δυο φορες τη μερα αν και ξυπναγε και το βραδυ οποτε κοπηκε γρηγορα.τωρα ομως καθε φορα που πιεζω τη θηλη βγαζω σταγονες.το στηθος μου ειναι ελαφρυ και δεν εχει ιχνος πρηξιματος.δε ποναω μονο οταν η μπεμπα στηριζετε πανω τους για να σηκωθει ορθια.ειχα ρωτησει τη μαια και μου ειπε οσο ερεθιζω τις θηλες πιεζοντας τες δε προκειτε να σταματησει.μα ειχα 1 μηνα να δω και παλι βγαζει.ειναι φυσιολογικο?

KLinp2.pngjvcQp2.png
Link to comment
Share on other sites

  • 4 εβδομάδες μετά...

Έχω σταματήσει να θηλάζω από τότε που

Το μωράκι μου ήταν 7 μηνών. Σήμερα

Είναι 2 ετών και 2 μηνών. Το στήθος μου

Όταν το πιέζω όχι μόνο βγάζει σταγόνες αλλά

Ορισμένες φορές όταν μαζευεται φαίνεται καιρό

Πετάει κιόλας. Έχω πάρει 2 φορές χάπια. Κανένα

Αποτελεσμα. Έκανα εξετάσεις, προλακτίνη, μαγνητική

Τουρκικού εφιπιου, υπερηχο μαστων, όλα φυσιολογικά.

Η πλάκα είναι οτι όσο θήλαζα ποτέ δεν έφτανε και πάντα ήθελε

Και συμπλήρωμα. Ο λογος που σταματησα ήταν οτι

Μετά από μια μεγάλη στεναχώρια με την υγεία

Του μωρού μου μειώθηκε δραστικά το γάλα

Και ταυτόχρονα ξανάρχισα το κάπνισμα.

:P
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

γεια σε ολες!!!σας διαβαζω απο την πρωτη μου εγκυμοσυνη κ τωρα ο δευτερος μου γιος ειναι 5 μηνων.αποφασισα οταν ηταν 3,5 μηνων να αποθηλασω σταδιακα χωρις χαπι οποως ειχα διαβασει σε πολλα θεματα σας,μεσα σε 15 μερες ειχε ξεπρηστει αισθητα το στηθος μου.δεν με ενοχλουσε-δεν το ενοχλουσα :cool:εχθες ομως παρατηρησα οτι οταν το πιεζω εχω ακομα γαλα!τι κανουμε τωρα????να παρω το χαπι???βοηθειαααα :confused::confused::confused:

Link to comment
Share on other sites

γεια σε ολες!!!σας διαβαζω απο την πρωτη μου εγκυμοσυνη κ τωρα ο δευτερος μου γιος ειναι 5 μηνων.αποφασισα οταν ηταν 3,5 μηνων να αποθηλασω σταδιακα χωρις χαπι οποως ειχα διαβασει σε πολλα θεματα σας,μεσα σε 15 μερες ειχε ξεπρηστει αισθητα το στηθος μου.δεν με ενοχλουσε-δεν το ενοχλουσα :cool:εχθες ομως παρατηρησα οτι οταν το πιεζω εχω ακομα γαλα!τι κανουμε τωρα????να παρω το χαπι???βοηθειαααα :confused::confused::confused:

 

Όταν ο αποθηλασμος γίνεται την περίοδο που έχεις πολυ γάλα μπορει να υπάρξει αυθόρμητη ροη, δηλαδη χωρίς ερέθισμα για περίπου 1 μήνα. Αν συνεχιστεί πάνω απο 3 μήνες το καλύτερο θα ήταν να σε εξετάσει γιατρός. Αλλα μιλάμε για αυθόρμητη ροη χωρίς ιδιαίτερο ερέθισμα. Το να πιέσεις το στηθος και να βγάλει γάλα ειναι φυσιολογικο για κάποιο διάστημα.

Χάπι όχι, να μην πάρεις!

1Xckp3.png

 

"ο καθένας έχει το δικαίωμα να έχει τη δική του άποψη, αρκεί να συμφωνεί με τη δική μου.."

Franz Kafka

Link to comment
Share on other sites

σ ευχαριστω πολυ για την απαντηση!οταν λες αυθορμητη ροη εννοεις την ροη χωρις να πιεζω εγω το στηθος..να τρεχει μονο του ετσι?την γιατρο μου την πηρα τηλ κ μου ειπε να παρω το χαπι κ να μην ξαναπειραξω το στηθος για καποιο διαστημα για να σταματησει.πιο πανω διαβασα οτι μπορει να εχεις κ χρονια σταγονες γαλακτος ειναι αληθεια κ ειναι φυσιολογικο????

Link to comment
Share on other sites

σ ευχαριστω πολυ για την απαντηση!οταν λες αυθορμητη ροη εννοεις την ροη χωρις να πιεζω εγω το στηθος..να τρεχει μονο του ετσι?την γιατρο μου την πηρα τηλ κ μου ειπε να παρω το χαπι κ να μην ξαναπειραξω το στηθος για καποιο διαστημα για να σταματησει.πιο πανω διαβασα οτι μπορει να εχεις κ χρονια σταγονες γαλακτος ειναι αληθεια κ ειναι φυσιολογικο????

 

Μπορείς να έχεις για καιρο γάλα στο στηθος αν το πιέσεις ή στη σεξουαλικη επαφή. Αν τρέχει απο μόνο του χωρις να κανεις εσυ τιποτα ειναι ύποπτο.

Η Ελλάδα ειναι απο τις λίγες χωρες όπου το χάπι έχει άδεια κυκλοφορίας!

Αν δε σε ενοχλει μην κανεις τίποτα. Αισθάνεσαι βαρυ το στηθος;

1Xckp3.png

 

"ο καθένας έχει το δικαίωμα να έχει τη δική του άποψη, αρκεί να συμφωνεί με τη δική μου.."

Franz Kafka

Link to comment
Share on other sites

οχι δεν το αισθανομαι βαρυ ουτε με ενοχλει.απλα ανησυχω λιγο!δηλαδη παντου ο αποθηλασμος γινεται φυσικα κατ αυτον τον τροπο?ποσο καιρο μετα μπορεις να εχεις ακομα γαλα???σορρυ σ επρηξα!:oops:

Link to comment
Share on other sites

οχι δεν το αισθανομαι βαρυ ουτε με ενοχλει.απλα ανησυχω λιγο!δηλαδη παντου ο αποθηλασμος γινεται φυσικα κατ αυτον τον τροπο?ποσο καιρο μετα μπορεις να εχεις ακομα γαλα???σορρυ σ επρηξα!:oops:

 

Δεν ξέρω πόσο καιρο, μην το σκέφτεσαι καν! Δεν ειναι κατι επικίνδυνο!

Θέλεις να πιεις φασκομηλο; 4 φλιτζανια την ημέρα για 7 μέρες θα το μειώσουν κι άλλο.

1Xckp3.png

 

"ο καθένας έχει το δικαίωμα να έχει τη δική του άποψη, αρκεί να συμφωνεί με τη δική μου.."

Franz Kafka

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω πόσο καιρο, μην το σκέφτεσαι καν! Δεν ειναι κατι επικίνδυνο!

Θέλεις να πιεις φασκομηλο; 4 φλιτζανια την ημέρα για 7 μέρες θα το μειώσουν κι άλλο.

 

σ ευχαριστω πολυ!θα το δοκιμασω!

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...