Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΖΗΤΟΥΝΤΑΙ ΣΥΝΕΡΓΑΤΕΣ ΑΜΕΣΑ


Recommended Posts

Δηλαδή... κάτσατε μέχρι τα ξημερώματα να αναλύετε την "πυραμίδα" και τα σχετικά αυτής.... ουαου!!!!!!!!!!!!!!!! :lol::lol::lol::lol::lol: ΔΕΝ ΠΑΙΖΕΣΤΕ ΛΕΜΕ!!!

Great minds discuss ideas, average minds discuss events, small minds discuss people.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 90
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Ελεν μην ξεχνας ομως οτι οταν εσυ παιρνεις τα καλλυντικα σου πιο φτηνα (απλα αυτο) καποιος που ειναι απο πανω σου 6-7 σκαλοπατια θησαυριζει...

 

Ίσως, αλλά από την στιγμή που έγώ δεν ζημιώνω κάπου ας τον αυτόν τον καημένο να θησαυρίζει.Και στο Hondos το ίδιο γίνεται ...και όχι μόνο. :)

Έτσι κι αλλιώς από κάπου θα ψωνίσω,τουλάχιστον ας κοιτάξω να είναι πιο φθηνά. :lol:

 

Το κέρδος ειδικά των μεγάλων εταιριών καλλυντικών είναι πολύ μεγαλύτερο!!!!!!Και αυτό το ξέρουμε όλοι.

Και κάτι τελευταίο. Με το ίδιο σκεπτικό, δεν θα έπρεπε να υπάρχουν ασφαλιστές, ούτε και πωλητές αλλά ούτε και φαρμακευτικοί αντιπρόσωποι των διαφορων εταιριών. Μια που και οι ασφαλιστές συνήθως προσεγγίζουν τον κόσμο, για να πουλήσουν ασφάλειες με σκοπό το κέρδος της εταιρίας, τα δικά τους bonus, και πολλές φορές ταξίδια ως κίνητρο, αρα ούτε και αυτό το επάγγελμα θα έπρεπε να υπάρχει όπως και των υπολοίπων που αναφέρω.

Οι τράπεζες σου τηλεφωνούν μεσημεριατικα για να σου πουλήσουν κάρτες ή δάνεια(ναι ακόμα και δάνεια δίνουν τηλεφωνικά). Οι εναλλακτικές τηλεφωνικές εταιρίες να σου πουλήσουν συμβόλαια. Θεωρώ ότι αυτό είναι πολύ χειρότερο. Γιατί 1)και την ησυχία μου χαλούν 2)και το τηλέφωνο μου δεν τους έδωσα για να μπορούν να χρησιμοποιήσουν χωρίς να με ρωτήσουν και 3)μπορώ να τους βρώ εγώ αν θέλω μια που ξέρω πού!!! Εμένα δεν με έχει ενοχλήσει κανένας ποτέ που να θέλει να μου πουλήσει άρωμα. Και αν θέλω να το αγοράσω για παραδειγμα από κάποιο γνωστό πρόσωπο, θα είναι από επιλογή μου. Θα το κατέκρινα αν πουλούσαν σαμπουάν για την τριχόπτωση μ'αυτόν τον τρόπο και το αγόραζα και δεν έβγαζα μαλλιά.

Στην πρόταση συνεργασίας δεν διάβασα κάτι που να κρύβει κάποια "μεγάλη υπόσχεση"!Επίσης από κάποιες φίλες μου που ξέρω ότι πουλάνε μ'αυτόν τον τρόπο καλλυντικά, μου έχουν πεί ότι δεν υπάρχει πίεση να πουλήσουν. Και αυτό είναι σίγουρο μια που τα άτομα που μου το έχουν πεί, ήταν ΄καλές μου φίλες.Τους ασφαλιστές, τους τραπεζικούς υπαλλήλους, και τους πωλητές εταιριών οι εταιρίες τους πιέζουν απίστευτα να πουλήσουν το προϊόν. Και αυτό είναι κάτι που το ξέρουμε όλοι και το ακούμε πολύ συχνά.

Αν κάποιος είναι αφελής στη ζωή του, η ζημιά που θα πάθει δεν θα είναι από ένα άρωμα που θα αγοράσει. Μάλλον από τα παραπάνω που θα πέσει θύμα με ΠΟΛΥ μεγαλύτερο κόστος θα είναι με τα ψιλά γράμματα που σίγουρα δεν θα έχει διαβάσει από το τηλέφωνο.

Και συνήθως αυτοί που είναι αφελείς, κάνουν μεγάλες σπατάλες, και αγοράζουν ακριβά πράγματα χωρίς να αντέχει η τσέπη τους.

Δεν έχω βγάλει συμπερασμα από κάτι που να έχω ακούσει τόσα χρόνια, που κάπως πιάστηκε κορόιδο αγοράζοντας κάτι σε χαμηλή τιμή.

Αντιθέτως έχω γνωστό που είναι υπεύθυνος σε hondos center, και μου έχει πεί πόσα περιστατικά έχει συναντήσει αφελών γυναικών αλλά και αντρών πολλές φορές, που παίρνουν πανάκριβα καλλυντικά και όταν πάνε στο ταμείο, διαπιστώνουν ότι η κάρτα τους έχει ξεπεράσει το πιστωτικό όριο.

Αυτή είναι αφέλεια και αυτοί είναι οι άνθρωποι που πιάνονται κορόιδα από την υπερκαταναλωτική τους ανάγκη!!!!!

n3kPp3.png

zewgp3.png

Link to comment
Share on other sites

Τελος παντων ο καθενας το βλεπει απο διαφορετική σκοπια αυτο το ποστ..

Ματα το πας πολυ μακρυα .. μετα θα πιασουμε ολο το καπιταλιστικο συστημα και παει λεγοντας..

Η δικη μου ενσταση ειναι ο λογος υπαρξης αυτου του τοπικ σε αυτο το φορουμ.Γιατι υποτιθεται απαγορευεται η δημοσιευση ποστ που εχουν ως στοχο να επιφερουν κερδος στον αποστολεα τους. ας κρινει η διαχειριση απο δω και στο εξης πως θελει να χειριστει το θεμα.

O5Lop2.png

kIP3p2.png

Link to comment
Share on other sites

Διυλίζουμε τον κώνωπα και καταπινουμε την κάμηλο...ας σαμποτάρουμε πρώτα τις πολυεθνικές που μονοπωλούν και διοικούν τα πάντα..και μετά συζητάμε και για το συγκεκριμένο θέμα... Συλλαμβάνουμε τον χρήστη..και αφήνουμε ελεύθερο τον έμπορο...

:roll:

"Ήμουν χωρίς παπούτσια και ήμουν δυστυχισμένος που ήμουν ξυπόλητος..ώσπου είδα κάποιον χωρίς πόδια.."

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

δε μου λετε ρε παιδια στις αγγελιες που διαβασα εδω μεσα καποιοι προσφερουν υπηρεσιες αρα χρησιμοποιουν το site για να διαφημιστουν ετσι?

Η αλλη λεει ειμαι μανικιουριστ αρα απο εμας ψαχνει να κανει πελατια και τι εγινε πρεπει να της επιτεθειτε?Η αλλη λεει σιδερώνω παλι απο εδω κοιταει να βρει πελατια.Τι παει να πει αυτο?Προσβαλεστε?

Εγω δεν εταξα σε κανενα παλατια και μεγαλια.Μια επαγγελματικη προταση εκανα οποιος θελει επικοινωνει και μαθαινει.Σας ποσταρα ολο το marketing της εταιρειας η ειπα ποια ειναι για να σας δελεασω?

Τι ειδους διαφημιση εκανα?Τοση τρελλα πια?ΕΛΕΟΣ

an1cvfp-Q800010MzAwNjA2M2R8MjUzMTg1MTBkbGF8bXkgbGl0dGxlIGdpcmwgTWFyaWFuaWtpIGlz.gif.png
Link to comment
Share on other sites

ΧΑ ΧΑ και η πλακα ειναι οτι γυρω σε ολο forum διαβαζω διαφημισεις τυπου βγαλε λεφτα απο το σπιτι.Εγω σε πειραξα κατα τα αλλα.Καντε παραπονα και στους admin γιατι επιτρεπουν αυτου του τυπου διαφημισεις,μπαινουν σε ενα forum για να μας αλιευσουν.

Δε νιωθω ασχημα γιατι εγω εγραψα μονο οτι ψαχνω συνεργατες ουτε ειπα σε κανενα δε σου λεω πρεπει να συναντηθούμε απο κοντα για να πιεσω.Οπως βλεπετε απανταω μονο σε οτι με ρωτατε και τιποτα αλλο.

an1cvfp-Q800010MzAwNjA2M2R8MjUzMTg1MTBkbGF8bXkgbGl0dGxlIGdpcmwgTWFyaWFuaWtpIGlz.gif.png
Link to comment
Share on other sites

Μπιζουδακι το θεμα με τη μανικιουριστα αν το προσεξες εχει κλειδωθει..

Το οτι επιτρεπονται αγγελιες για μπειμπι σιτερ και αντικειμενα σχετικα με το παιδι εχει να κανει καθαρα με τη θεματολογια του φορουμ.

Οσο για τις λοιπες διαφημισεις που περιβαλλουν το φορουμ αυτες μπαινουν με μια αλλη συγκεκριμενη διαδικασια η οποια αν σε ενδιεφερει μπορεις να απευθυνθεις στη διαχειριση.

Sorry που σου χαλασαμε τα σχεδια

O5Lop2.png

kIP3p2.png

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω κατά πόσο αυτά τα αρώματα είναι γνήσια...αλλά θα σας πω το εξής: Μεσημέρι κατά της 14:00 μου τηλεφωνεί ο άντρας μου απο την δουλειά του για να μου πει πως ένας συνάδελφος του έχοντας μια κασετίνα με δειγματάκια τους πουλούσε αρώματα (αντρικά και γυναικεία) στην τιμή των 14,00? τα περισσότερα....νομίζω κάποια είχαν 16,00?... και ήθελε να με ρωτήσει τι άρωμα θέλω να μου αγοράσει (το κάλο μου το αγορι θα ξοδευόταν πάλι).. Εγώ επειδή εκείνη την ώρα είχα και κόσμο στο γραφείο του είπα απλά να ΜΗΝ ΠΑΡΕΙ χωρίς να του αναλύσω...δεν γινόταν βλέπετε... τελικά όμως αγόρασε ενα δικό του και ένα δικό μου. Όταν μου τα έφερε στο σπίτι τον ρώτησα πώς και δεν πονηρεύτηκε γιατί επώνυμα αρωματα τα πουλούσε τόοοοσο φτηνά και μου είπε πως τον είχε ρωτήσει τον συνάδελφο και του είπε πως είναι φτηνα (ακούστε αφέλεια ο δικος μου) γιατί τα μπουκαλάκια είναι απλά και όχι πανάκριβα σαν του εμπορίου... Το έχαψε ο αντρούλης μου και ευτυχώς πήρε μόνο απο ένα...φανταστείτε να αγόραζε απο 2-3...έλεος!!! Το αποτέλεσμα και για να μην σας κουράζω...το δικό μου το άρωμα...το οποιο το έχω και σε γνήσιο..ναι...σαν αίσθηση αρώματος (δεν είμαι και ειδικος) είναι πολύ κοντά στο γνήσιο...σαν διάρκεια όμως...σκέτο οινόπνευμα αδελφάκι μου...αφού μπαίνω στον πειρασμό να το πιω αντί να το λουστω!!! Κρατάει το πολύ 10-15 λεπτά...μάλλον θα το χρησιμοποιήσω για καμιά εντριβή!!! :wink:

Δεν μπορώ να κρίνω γιατί δεν ξέρω αν εδώ τώρα έχουμε να κάνουμε με παρόμια περίπτωση...δεν έχω άποψη γιατί δεν έχω δοκιμάσει τα προιόντα και δεν θέλω να αδικήσω καποιον..προς Θεού. Απλά, αυτό που εγώ υπογραμμίζω είναι οι δικαιολογίες που βρίσκει βρε παιδι μου κάποιος που θέλει να πουλήσει...άκου η διαφορα τιμής έγκειται στα μπουκαλάκια....δηλαδή αν βγάλουν χύμα channel θα είναι ίδια;;; Τσ τς τς..και αυτός ο άντρας μου πόσο ευκολόπιστος πια...! Βέβαια, εκ των υστέρων και αφού καταλαβε πως την είχε πατήσει μου είπε πως -και καλά- την είχε υποψιαστεί την δουλειά πως ήταν μαιμου...αλλά ήθελε απλώς να συνδράμει στην προσπάθεια για εξτρά εισόδημα του συναδέλφου...Άλλο αυτό... άλλο εθελοντής κορόιδο και άλλο επαγγελματίας...λολ

Link to comment
Share on other sites

εχεις δικιο candy κι εμας τα δικα μας διαρκουν το πολύ 10 λεπτά καλα κανεις και τα αγοραζεις απο το εμποριο.Καλα κανουν και μας βαρανε στο κεφαλι.Ειναι κατι ακριβο παραπονιομαστε ειναι φτηνο κατι δεν παει καλα.Παντως απο μενα δεν αγοραζουν απο οικτο σε διαβεβαιώ.Δεν ξερω για ποια εταιρεια μιλάς δες το μπουκαλακι σου να μας πεις επώνυμα την καταγγελία σου.

Παντως πιο πολυ τα εχετε διαφημισει εσεις τοσες μερες παρα εγώ διοτι με βαζετε να λεω λεπτομερειες που δεν ειχα σκοπό να πω δημόσια για αυτό έδωσα και το τηλ.μου.

an1cvfp-Q800010MzAwNjA2M2R8MjUzMTg1MTBkbGF8bXkgbGl0dGxlIGdpcmwgTWFyaWFuaWtpIGlz.gif.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Μπιζουδακι το θεμα με τη μανικιουριστα αν το προσεξες εχει κλειδωθει..

Το οτι επιτρεπονται αγγελιες για μπειμπι σιτερ και αντικειμενα σχετικα με το παιδι εχει να κανει καθαρα με τη θεματολογια του φορουμ.

Οσο για τις λοιπες διαφημισεις που περιβαλλουν το φορουμ αυτες μπαινουν με μια αλλη συγκεκριμενη διαδικασια η οποια αν σε ενδιεφερει μπορεις να απευθυνθεις στη διαχειριση.

Sorry που σου χαλασαμε τα σχεδια

εμενα ποια σχεδια μου χαλασες?Ξερεις νιωθω περηφανη για αυτο που κάνω και που επιτελους βρηκα μια mlm εταιρεια που δεν με εκμεταλευεται.Δε μου λες ολα τα θεματα που που εχουν να κανουν με πώληση κινητών,πλυντηρίων,ραπτομηχανών,σπιτιών,οικοπεδων,κυριων που χτενιζουν και καθαρίζουν εχουν κλειδωθεί ή αφορούν τα παιδια μας?Αν δεν υπήρχαν αυτες οι αγγελιες δεν θα εβαζα κι εγω τη δική μου.Τελος πάντων απευθυνομαι σε ενηλικες κι οχι στα παιδιά μας για να τα ξεγελασω.Και παλι το λεω οτι εσεις το κανατε big deal με τα ποστ σας εγω δεν το πηγα τοσο μακρια σε λεπτομέρειες κι οταν κατι δεν το δεχομαστε το αγνοούμε δεν το τροφοδοτούμε.

an1cvfp-Q800010MzAwNjA2M2R8MjUzMTg1MTBkbGF8bXkgbGl0dGxlIGdpcmwgTWFyaWFuaWtpIGlz.gif.png
Link to comment
Share on other sites

Προς Θεου, εγώ είπα απλά μια μαρτυρία...δεν σημαίνει πως και τα δικά σας προιοντα είναι το ίδιο... Τώρα το αν αγοράζω φτηνά ή ακριβά δεν έχει να κάνει με το δικό μου ζητούμενο που είναι απλά οι "έξυπνες" αγορές...

Σε ότι αφορα στην εταιρεία ...λυπάμαι αλλά δεν αναγράφει απολύτως τίποτα το μπουκαλάκι..θα το τσεκάρω βέβαια πάλι οταν πάω στο σπίτι...αλλά νομίζω πως είναι τελείως σκέτο...

Και πάλι συγνώμη αν μέσα απο τα γραπτά μου σε ενόχλησε κάτι..δεν είχα σκοπό..ειλικρινά.. Σεβαστή κάθε άποψη και κάθε προσπαθεια...ούτε θεωρω πως αγοραζουν απο σένα λόγω οίκτου...δεν είμαι σε θέση να κρίνω κανέναν...την γνώμη μου είπα...λυπάμαι αν σε πρόσβαλα σε κάποιο σημείο...ειλικρινα! Εδώ μέσα μπαίνω για να ενημερώνομαι, να συμβουλεύομαι άλλους γονείς...και για να περνάω, γιατί όχι, ευχάριστα...το τελευταίο που με ενδιαφέρει είναι να έρθω σε προστιβή με οποιονδήποτε...απαπαπα...δεν ξαναπαίρνω θέση σε τετοιου είδους ζητήματα...γιατί ειναι λεπτα..!!!

Link to comment
Share on other sites

ε μα βρε Ελένη... βγαίνει η μία και ψάχνει να βρει άτομα για να ανέβει σκαλιά στην πυραμίδα της εταιρείας της. βγαίνει η άλλη και λέει ότι "ξέρεις κυρία μου αυτό κι αυτό κι αυτό"... αρχίζουν βγαίνουν νύχια... μετά από λίγο ακούγονται και κάτι γρυλίσματα... έρχεται και η candy1234 να πει την εμπειρία της... και τσαααααααααακ η πρώτη δαγκωνιά! ΕΛΕΟΣ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Great minds discuss ideas, average minds discuss events, small minds discuss people.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

μπήκε ο ερμής στο σκορπιό παιδί μου!!! τς τς τς ανενημέρωτη σε βρίσκω!

 

παντως ειλικρινά μου κακοφάνηκε πάρα πολυ η τελευταία επίθεση στην candy. δηλαδή μην τολμήσει κανείς και πει την εμπειρία του γιατί πώς θα στήσω το μαγαζί... θα μου φύγουν και οι πωλητές και οι πελάτες... κρίμα...

Great minds discuss ideas, average minds discuss events, small minds discuss people.

Link to comment
Share on other sites

Μπιζουδακι για να σου λυσω και την απορια με τα πλυντηρια ο κανονισμος του φορουμ λεει (και διορθωστε με αν κανω λααθος) οτι διαφημιση θεωρειτε οταν καποιος μεσω του φορουμ προσπαθει να προωθησει την επαγγελματικη του ιδιοτητα..

Οχι αν καποιος προσπαθει θα σκοτωσει το πλυντηριο του που το βαρεθηκε και θελει να παρει καινουργιο

O5Lop2.png

kIP3p2.png

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή εγώ που έχω βάλει αγγελία για ενοικίαση διαμερίσματος πάω ενάντια τον κανονισμό του φόρουμ?????????????? ΜΕΣΙΤΙΚΟ ΓΡΑΦΕΙΟ ΕΙΜΑΙ?????????????????? ελα τώρα....

Great minds discuss ideas, average minds discuss events, small minds discuss people.

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΙ ΕΓΩ ΠΟΥ ΕΧΩ ΒΑΛΕΙ ΑΓΓΕΛΙΑ ΟΤΙ ΖΗΤΑΩ ΜΑΝΙΚΙΟΥΡΙΣΤ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΗ ΜΟΥ,ΔΙΑΦΗΜΙΣΗ ΚΑΝΩ?

 

ΚΑΙ ΤΟΤΕ ΓΙΑΤΙ ΚΑΜΙΑ ΔΕΝ ΕΝΔΙΑΦΕΡΘΗΚΕ? ΟΥΤΕ ΣΑΝ ΥΠΑΛΛΗΛΟΣ ΟΥΤΕ ΣΑΝ ΠΕΛΑΤΙΣΣΑ? :lol::lol:

 

ΤΟ ΑΚΡΟΝ ΑΩΤΟ ΤΗΣ ΑΤΥΧΙΑΣ!!!!

 

ΜΠΙΖΟΥΔΑΚΙ ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ ΤΑ ΛΕΣ.ΕΙΠΑΜΕ ΣΕ ΕΝΗΛΙΚΟΥΣ ΜΙΛΑΜΕΕΕ.

5ba48f516d.png.png
Link to comment
Share on other sites

μαλλον κατι καταλαβατε λάθος δεν εκανα καμια επιθεση στην Candy.

Πολυ εκανες κι εγραψες την εμπειρια σου κι αλλωστε για αυτο σου ζητησα το ονομα της εταιρειας που αγορασε ο συζυγος σου απο περιεργεια να δω ποια ειναι γιατι οι δικες μας κρατανε τουλαχιστον 7 με 10 ωρες.

Δεν με ενοχλησε τιποτα γιατι εχουμε δημοκρατια κι εξαλλου δεν ειναι δικη μου η εταιρεία χαλαρωστε παιδια.Εγω κανω τη δουλεια μου ειμαι απολυτα ικανοποιημενη οπως και οι πελατες μου και thats it.

Συγνώμη candy μου αν σε εκανα να νιώσεις άσχημα.Κι επειδη στο forum μπαίνω τοσο καιρό για να περναω καλα και να μοιραζομαι προβληματισμους σταματαμε εδώ την κουβεντα.Συνεργατες βρίσκω καθε μερα οπου θελω κι οταν θελω το forum ομως δεν το βρισκω και δεν το αλλαζω με τιποτα οποτε ΣΥΓΝΩΜΗ ΠΟΥ ΣΑΣ ΕΘΙΞΑ ΚΑΙ ΣΑΣ ΠΡΟΣΒΑΛΑ ΑΘΕΛΑ ΜΟΥ.

Παρακαλω να θεωρηθεί ληξαν το θεμα και μην το τροφοδοτειτε αλλο.

an1cvfp-Q800010MzAwNjA2M2R8MjUzMTg1MTBkbGF8bXkgbGl0dGxlIGdpcmwgTWFyaWFuaWtpIGlz.gif.png
Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...