Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΖΗΤΟΥΝΤΑΙ ΣΥΝΕΡΓΑΤΕΣ ΑΜΕΣΑ


Recommended Posts

Ζητούνται ανεξάρτητοι συνεργάτες για εταιρεία πώλησης αρωμάτων(αυτών που κυκλοφορούν και στο εμπόριο όχι απομιμήσεις) σε ιδιαίτερα ανταγωνιστικές τιμές για όσες θέλουν ανεξάρτητο ωράριο και ένα ικανοποιητικό εισόδημα.

edit admin Αφαιρέθηκε το τηλέφωνο

an1cvfp-Q800010MzAwNjA2M2R8MjUzMTg1MTBkbGF8bXkgbGl0dGxlIGdpcmwgTWFyaWFuaWtpIGlz.gif.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 90
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Υπάρχει η εταιρεία που εισάγει τα αρώματα που κυκλοφορούν στο εμπόριο απο το ίδιο εργοστάσιο που τα παρασκευάζει για τους γνωστούς σχεδιαστές armani,christian dior κλπ απλά τα πουλάει σε ανταγωνιστική τιμή γιατί τα συσκευάζει σε πιο απλό μπουκάλι(έτσι γλιτώνει τα χρήματα για σχεδιασμό και παρασκευή ακριβών συσκευασιών)δεν κάνει διαφήμιση στην τηλεόραση με top models αρα γλιτώνει κι απο εκει χρήματα,τα πουλάμε και τα διαφημίζουμε εμείς που είμαστε συνεργάτες,δεν διατίθενται στα μαγαζιά αρα γλιτώνει το ποσοστό των σημείων πωλήσεων.Όλα αυτά βοηθάνε στην μείωση της τιμής.Φαντασου ένα άρωμα που το αγοράζεις 70 ευρώ πχ να το αγοράζεις 13.90 ευρώ και να είναι ακριβώς το ίδιο όχι τύπου ή απομίμηση.Και σαν συνεργάτης το αγοράζεις 9.90 αρα να μανι μανι το κέρδος απο το άρωμα.Και πουλάει απο μόνο του γιατί αρωμα φοράει το 99% του πληθυσμού μας έτσι?Και δεν είναι άγνωστα αρώματα που θέλει τρέξιμο και μαγκιά για να το πουλήσεις.Μετά όταν αρχίζεις να γράφεις απο κάτω άτομα γιατί θα προκύψει κι αυτό παίρνεις ποσοστό κι απο το δίκτυο σου.Φαντάσου οτι εγώ είμαι νοικοκυρά με δύο παιδιά χρόνος όχι πολύς και γνωριμίες λιγες κι ήδη έχω δίκτυο 15 ατόμων χωρίς να το κυνηγήσω ιδιαίτερα.Ένα καφεδάκι κανονίζω οποτε μπορώ και κάνω και τη δουλειά μου παράλληλα.Και ξεκινάς έχοντας αγοράσει την κασετίνα με τα δείγματα 130 τεμ.τώρα 200τεμ απο το νεο χρόνο στην τιμή των 43 ευρώ.Με 5- 6 αρώματα κάνεις απόσβεση κεφαλαίου.Μπορώ να μιλάω ώρες γι αυτό είμαι πολύ ευχαριστημένη και ενθουσιασμένη με το αντικείμενο και βέβαια με τα χρήματα που βγάζω.Απλά η εταιρεία εξαπλώνεται με γρήγορους ρυθμούς και οι συνεργάτες είναι αναγκαίοι.Εχω ψάξει πολύ αυτού του τύπου τις δουλειές και μόνο αυτή με κάλυψε γιατί πουλάει απο μόνο του και γιατί δεν θέλει πολλά λεφτά για να ξεκινήσεις.Δεν ξέρω αν σε κάλυψα.ότι άλλο θέλεις ρώτα με.

an1cvfp-Q800010MzAwNjA2M2R8MjUzMTg1MTBkbGF8bXkgbGl0dGxlIGdpcmwgTWFyaWFuaWtpIGlz.gif.png
Link to comment
Share on other sites

Είναι πραγματικά ενδιαφέρον.Και φαντάσου οτι ο άντρας μου δεν ήθελε γιατι λεει δεν έχω μεγάλο κύκλο και τώρα εχει πάθει την πλάκα του συν του οτι πουλάει κι εκείνος γιατι είναι και πωλητης εργαλείων και το συνδυάζει.Φαντάσου οτι πουλαει μόνο με τον κατάλογο χωρίς τα δείγματα.Κουφάθηκες?Εγω ναι.Με την ανεργία που υπαρχει πρεπει να βρισκουμε δραστικες λυσεις και πραγματικα πηρα τα πανω μου γιατι απεκτησα ενα ενδιαφερον περα απο τα ζουζουνια μου που με ανανεωνει.Μολις ανοιγω το βαλιτσακι και μου ερχονται οι ευωδιες τρελλαινομαι.

an1cvfp-Q800010MzAwNjA2M2R8MjUzMTg1MTBkbGF8bXkgbGl0dGxlIGdpcmwgTWFyaWFuaWtpIGlz.gif.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Η γνώμη μου είναι πως αυτού του είδους τα δύκτια είναι καθαρή εκμετάλευση των επίδοξων συνεργατών.

Τους ξεζουμίζει τον οικογενειακό κύκλο πρώτα , μετά τους φίλους , τους συναδέλφους τους γείτονες και αυτό είναι ολο.

Είναι ένα πιο νόμιμο αεροπλανάκι :wink:

Σε βάζουν να αγοράσεις τα υποτιθέμενα απαραίτητα για να ξεκινήσεις τις πωλήσεις ( βγάζουν δηλαδή πρώτα από αυτό) και μετά προσμένουν για κέρδη τα οποία θα προέλθουν από τις αγορές που γίνονται σε συναντήσεις του καφέ.

 

Δεν λέω δουλειά να κάνουμε να βγάλουμε τα προς το ζειν , όμως διαφωνώ κάθετα με την τακτική του να πιέζω έμμεσα τους γνωστούς μου να αγοράσουν κάτι. Το ξέρω πως έχεις την επιλογή ( σαν νοήμων άνθρωπος) να μην αγοράσεις , αλλά υπάρχουν και άλλα πράγματα που απαγορεύται η πώληση τους έτσι ώστε να μην πέφτεις στον πειρασμό και τα αγοράσεις εύκολα :wink: .

Αυτά κάνουμε ο ένας στον άλλο και μετά λέμε δεν φτάνουν τα χρήματα ακρίβεια ακρίβεια ακρίβεια.

 

Σας παρακαλώ δεν είμαι οφ τόπικ , εδώ είναι το κατάλληλο σημείο για να πω αυτά που είπα :wink:

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ εν μέρη με τον Almak,όσον αφορά τις εταιρίες αυτές και τον τρόπο που έχουν βρει-μέσου δικτίου-να προοθούν το εμπόρευμά τους.

Απ΄την άλλη δεν συμφωνώ με τη λέξη "ξεζουμίζουν" για το συγκεκριμένο

είδος,δηλ. τα αρώματα.

Αν είναι όντος γνήσια,που εδώ έγώ έχω τις αμφιβολίες μου,πόσο να ξεζουμιστείς με 13 ευρώ που κάνει το άρωμα,όταν το αγοράζεις από μαγαζί 50 και 70 ευρώ.

Το πρόβλημα είναι με κάτι άλλες εταιρίες που πουλάνε απορυπαντικά ή ακόμα χειρότερα όταν προσπαθούν να σε πείσουν οτι θα αδυνατίσεις με κάθε είδους τσάι ή πορτοκαλάδα που σου πουλάνε και την πληρώνεις πάνω από 100 ευρώ.

Με έχουν πλησιάσει για τέτοια προιόντα και ευτυχώς δεν πείστηκα οτι μπορεί να γίνει κάτι τέτοιο.

Όλες αυτές οι εταιρίες λειτουργούν με τον ίδιο τρόπο και λένε ακριβώς τα ίδια πράγματα.

Για τα αρώματα δεν το είχα ξανακούσει.Ίσως είναι κάτι παρόμοιο με τις εταιρίες που πουλάνε καλλυντικά όπως η Oriflame και η Avon.

Και ρωτάω, είναι υποχρεωτικό να αγοράσεις τα δείγματα,ή μπορείς να πάρεις μόνο τον κατάλογο?

Και το σημαντικότερο,είναι πράγματι γνήσια τα αρώματα ή είναι πατσουλιά που απλά μυρίζουν το ίδιο και όταν περάσει λίγος καιρός αρχίσουν να βρωμάνε.Γιατί έχω δει και τέτοια.

Γι΄αυτό πρωτού δώσω εγώ ή ο καθένας τα 45 ευρώ θα ήθελα να είμαι σίγουρη για τα προιόντα που πρόκειτε να πουλήσω.

Και πως μπορεί να γίνει αυτό?

Παλιά είχα ασχοληθεί με καλυντικά και θα με ενδιέφερε τώρα με τα αρώματα αλλά έχω τις αμφιβολίες μου ως προς την γνησιότητα.

Αν γίνεται να πάρω μόνο τον κατάλογο ΟΚ,αλλά να δώσω 45 ευρώ για προιόντα μαιμού...δεν γίνεται.

Μπιζουδάκι λύσε μου τις απορίες αν θέλεις.

716217ybmeeuyfgz.gif

Μανόλης:9/9/95_Νίκος:8/12/06

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν καταρχάς δεν συμφωνώ με τον almak διότι δεν πιέζεις κανένα να πάρει τίποτα.Ισα ισα που δίνεις την ευκαιρεία στον κύκλο σου να αγοράσει φθηνότερα ένα προιόν.Οσο για τους συνεργάτες λεφτά βγάζουν δεν΄νομίζω οτι είναι κακό αυτό ουτε νιώθω οτι με ξεζουμίζουν.Να σου πω οτι πιο πολύ το ένιωθα οταν δούλευα στα αφεντικά και μου πίναν το αίμα μερα με τη μέρα ενω τώρα είμαι κυρία του εαυτού μου κι οταν γουστάρω δουλεύω κι οταν οχι χωρις να με ζαλίζει και κανένας.Δηλ με τη λογική αυτή δεν πρέπει κανένας να δουλεύει γιατι παντού τον εκμεταλέυονται αγαπητε μου φίλε.

Helen 18 τα προιόντα είναι αυθεντικότατα διαφορετικά τοσος κόσμος που τα αγοράζει αν ηταν μούφα θα είχαν βγει στην τηλεόραση και θα ειχαν κανει ρόμπα την εταιρεία οπως έγινε με γνωστη εταιρεία που προωθει αδυνατιστικά υποκαταστατα που εχουν γινει εκατονταδες μυνησεις εναντίον της.Μπορώ να σου δώσω όποιο δείγμα θέλεις ενος αρωματος που γνωρίζεις καλα και φορα το μεχρι να τελειώσει.Ποσο θα κρατησει ένα μηνα δυο?Ε θα δεις αν βρωμαει σαν πατσουλί.Και ναι επισης και καταλογο μπορώ να σου δώσω οπως επίσης και dvd με την παρουσιαση της εταιρείας για να παρεις μια εικόνα.Υπαρχει πλήρης διαφάνεια και η εταιρεία θέλει γυνεργάτες με πίστη και μεράκι.Τα 43 ευρώ δεν είναι αρπαχτή γι`αυτούς.

Εννοείται πως είναι χωρις καμια δεσμευση ολα αυτα που σου προσφέρω προκειμενου να βεβαιωθείς για την γνησιότητα.Εχω παλετολογιο ένα χρόνο τωρα που αγοραζει ξανα και ξανα.Πόσο χαζοί να είναι άραγε?

Εδω είμαι για οτι άλλο θες να ρωτησεις.

an1cvfp-Q800010MzAwNjA2M2R8MjUzMTg1MTBkbGF8bXkgbGl0dGxlIGdpcmwgTWFyaWFuaWtpIGlz.gif.png
Link to comment
Share on other sites

Βεβαια να διευκρινίσω οτι μονο με τον καταλογο δε μπορεις να δουλέψεις γιατι αγοράζοντας το δειγματολογιο ανοιγεις και τον κωδικο σου οπου και δουλευεις.Αν εσυ θες να δουλέψεις μονο με καταλογο για να μην δωσεις τα 43 ευρώ μπορείς να τα πουλας και να σου τα αγοράζω εγω πχ στον κωδικό μου και να βγάζεις το κέρδος απο το άρωμα.Οταν βεβαιωθείς για το γνησιο του προιοντος τοτε κανεις οτι εσυ αποφασισεις γιατι είναι κριμα να χανεις τα bonus σου απο την εταιρεια.

Υπαρχει και site αν θες θα στο στειλω με πμ γιατι δεν ξέρω αν μπορω απο εδω να βάλω το όνομα της εταιρείας.

an1cvfp-Q800010MzAwNjA2M2R8MjUzMTg1MTBkbGF8bXkgbGl0dGxlIGdpcmwgTWFyaWFuaWtpIGlz.gif.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Mpizoudaki άσχετο αλλά είχες γενεθλια?

Πολύχρονη και ευτυχισμένη!!!!

ευχαριστω jena μου να εισαι καλα κοριτσακι μου.Κι εσυ οτι επιθυμεις σου ευχομαι.

an1cvfp-Q800010MzAwNjA2M2R8MjUzMTg1MTBkbGF8bXkgbGl0dGxlIGdpcmwgTWFyaWFuaWtpIGlz.gif.png
Link to comment
Share on other sites

Mπιζουδάκι,μην με παρεξηγήσεις αλλά λογικό δεν είναι να έχω τις αμφιβολίες μου?

Γιατί 13 ευρώ είναι πολύ φθηνά για άρωμα.Άσε που στην εποχή που ζούμε αυτά είναι συνηθισμένα φαινόμενα.Δύσκολα εμπιστεύεσαι πια.

Θα σου στείλω πμ για να συνενοηθούμε πως μπορείς να μου στείλεις ένα δείγμα.

Άντε να κάνεις δίκτιο και στην Σάμο. :)

Στείλε μου το site.

716217ybmeeuyfgz.gif

Μανόλης:9/9/95_Νίκος:8/12/06

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν καταρχάς δεν συμφωνώ με τον almak διότι δεν πιέζεις κανένα να πάρει τίποτα.Ισα ισα που δίνεις την ευκαιρεία στον κύκλο σου να αγοράσει φθηνότερα ένα προιόν.Οσο για τους συνεργάτες λεφτά βγάζουν δεν΄νομίζω οτι είναι κακό αυτό ουτε νιώθω οτι με ξεζουμίζουν.Να σου πω οτι πιο πολύ το ένιωθα οταν δούλευα στα αφεντικά και μου πίναν το αίμα μερα με τη μέρα ενω τώρα είμαι κυρία του εαυτού μου κι οταν γουστάρω δουλεύω κι οταν οχι χωρις να με ζαλίζει και κανένας.Δηλ με τη λογική αυτή δεν πρέπει κανένας να δουλεύει γιατι παντού τον εκμεταλέυονται αγαπητε μου φίλε.

.......

Το ότι δεν πιέζεις κανέναν είναι σχετικό , μιας και οι συναντήσεις αυτές σε καφέ ή σε σπίτια αυτό το σκοπό έχουν.......μάλιστα με τα ανάλογα δώρα προς τον σπιτονοικοκύρη που μάζεψε κόσμο για να δει τις ευκαιρίες που πουλά το κάθε δύκτιο-εταιρεία.

 

Ξεζούμισμα θα ήθελα να καταλάβεις πως εννοώ το γεγονόςπως και σεις με την σειρά σας δημιουργείται τεχνιτές ανάγκες στον καταναλωτή .

Τι σημαίνει αυτό τώρα:

Λες για παράδειγμα στην άλλη

- χρησιμοποιείς κι εσύ ένα άρωμα σαν άνθρωπος που μάλον το χρυσοπληρώνεις σε κάποια αλυσίδα πώλησης καλυντκών.

- ε ναι σου λέει και η άλλη , άνθρωπος είμαι..................και γίνονται συνειρμοί του στυλ , πρέπει να έχω εκείνο πρέπει να έχω το άλλο , κι έτσι ξεζουμίζεται ο καταναλωτής.

 

Ξέρεις μπιζουντάκι , δεν θα έλεγα κουβέντα για τις επιχειρηματικές σου δραστηριότητες ( προβλημά σου , όπως και πρόβλημα αυτών που επενδύουν σε ένα μπουκαλάκι άρωμα για την ευπρεπή και "ανθρώπινη" εμφανισή τους).

Τα λες όμως σε ένα φόρουμ το οποίο δεν είναι χώρος για διαφήμιση ( πρόβλημα των άντμιν) αλλά το κυριότερο για μένα σε ένα φόρουμ ονόματι πάρεντς όπου κοιτάμε με κουβέντα τα των παιδιών μας και της οικογενείας μας γενικότερα.

Είναι δικό σου θέμα να είσαι αφεντικό του εαυτού σου και όχι θέμα συζήτησης και κυρίως δικαιολογίας για την έμμεση αλίευση πελατών-συνεργατών. Το τελευταίο με ενοχλεί , ίσως να μην το καταλαβαίνεις ....αλλά το κάνεις.

Μπορεί και να μην ενοχλεί κανέναν , αλλά ήθελα να καταλάβεις πως ενοχλεί εμένα.

Αν πάλι δεν καταλαβαίνεις , έχεις ίδη το τηλεφωνό μου με πμ :)

Link to comment
Share on other sites

Εγώ να ρωτήσω εχουν σχέση αυτα τα αρώματα με αυτά που βλέπουμε να πουλάνε τελευταια σε φαρμακεία ;;; Αυτά που λεω εγω είναι σε μικρα ευχρηστα πλαστικά vaporisator σε μέγεθος χοντρού μαρκαδόρου σε γαλαζιο και ροζ χρώμα. Έχουν ονομασίες σαν τα κανονικά ... και η τιμή τους εκει στα 12 - 13 ευρώ αν θυμάμαι καλά ... Έχω παρει δυο φορές, βολεύουν πολυ για την τσάντα και εμεινα πολύ ευχαριστημένη ...

Μπιζουδάκι λύσε μου αν μπορεις την απορία ...

1aLup3.png

 

BtUIp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Μπιζουδάκι, άν πουλάτε "Chanel no 5" χωρίς άδεια του Οίκου, είστε παράνομοι.

 

Αν πουλάτε "Ψιψινέλ νο 5" που μυρίζει σα Σανέλ κλπ κλπ. δεν πουλάτε το γνήσιο προϊόν και κάνετε κατανάλωση εις βάρος του γνήσιου προϊόντος.

 

Μόνο άν πουλάτε "Ψιψινέλ νο 5" και το διαφημίζετε ως τέτοιο είστε σωστοί.

 

Αλλά, απ'ότι κατάλαβα, μάλλον το δεύτερο κάνετε.

Εμένα οι πωλήσεις αυτού του τύπου δεν μου αρέσουν.

Αποδείξεις κόβετε; Εφορία πώς πληρώνει ο κάθε ντήλερ;

Τί ρωτάω τώρα ...

Link to comment
Share on other sites

Ακου ΑΛΜΑΚ καταρχάς επειδη καπου εχεις σκαλωσει και μιλας χωρις να ξερεις εμεις δεν κάνουμε επιδείξεις σε σπίτια κι επομένως δεν δινουμε δωράκια στους σπιτονοικοκύροιδες.Δεν γινόμαστε ταγάρι σε κανέναν.Ο κύκλος του καθενός ξέρει οτι ασχολούμαστε με αυτο κι οποιος θέλει απο μόνος του εκδηλώνει ενδιαφέρον να αγοράσει.Εσυ με τη λογική σου μάλλον δεν πρεπει να εχεις και τηλεοραση στο σπιτι σου για να μη σου δημιουργούν επιθυμίες οι διαφημίσεις.Ξερεις υποτιμας τον κόσμο με αυτο που λες γιατι αν ειμαι τοσο παντοδύναμη ωστε να κατευθυνω τις επιθυμιες των άλλων τοτε ποιος τη χαρη μου.Θα επρεπε να εχω περιουσιες αμυθητες.

Το αν ο καθενας φοραει ένα άρωμα ειναι δικη του επιλογη και οχι δικη μου και την επιθυμια την εχει απο μονος του.Εμένα με ψαχνουν για να αγορασουν δεν κυνηγαω κανεναν και ξερεις γιατι?Γιατι γλιτωνουν τα ωραια τους χρήματα και μενουν απολυτα ικανοποιημενοι.

Οσο για το forum πριν γραψω το post ειδα οτι υπαρχουν αγγελιες ασχετες με τα θεματα που μπαινουμε να συζητησουμε οπως πώληση αυτοκινητων,ακινητων,μανικιουριστες,γυναικες για σιδερο δεν καταλαβα λοιπον ποιο ειναι το κακο?Δεν διαφημισα καμια εταρεια επώνυμα για να κατηγορηθω οτι χρησιμοποιω το forum κακοβουλα.

Σαν γυναικα με δυο παιδια ξέρω οτι υπαρχουν κι αλλες σαν κι εμένα που ενω θελουν να βοηθησουν οικονομικα τα σπιτια τους δεν μπορουν να βγουν να δουλεψουν λογω παιδιών και χρονου.Εμένα καποιος καλος ανθρωπος μου εδωσε τη δυνατοτητα να το κανω ετσι κι εγω το ανακοινωσα για να δωσω τη δυνατοτητα σε καποιους αλλους και αν το εκανα υστεροβουλα δεν θα εδινα το site θα προσπαθουσα να επωφεληθω προσωπικα εμενα δε με νοιαζει κι αν καποιος επικοινωνησει προσωπικα με την εταιρεια και γραφτει απο μόνος του χωρις προσωπικο όφελος.

Δεν εχω αναγκη να αλιευσω συνεργατες.Εχω ηδη πολλους.Την ευκαιρεια προσφερω φιλε μου.Αν οι αγγελιες αναφεροντουσαν μονο σε θεματα parents δεν θα την εβαζα καν αλλα απο οτι βλεπω οτι θες αφορούν και δε με προσβάλει αυτό καθόλου.

an1cvfp-Q800010MzAwNjA2M2R8MjUzMTg1MTBkbGF8bXkgbGl0dGxlIGdpcmwgTWFyaWFuaWtpIGlz.gif.png
Link to comment
Share on other sites

Μπιζουδάκι, άν πουλάτε "Chanel no 5" χωρίς άδεια του Οίκου, είστε παράνομοι.

 

Αν πουλάτε "Ψιψινέλ νο 5" που μυρίζει σα Σανέλ κλπ κλπ. δεν πουλάτε το γνήσιο προϊόν και κάνετε κατανάλωση εις βάρος του γνήσιου προϊόντος.

 

Μόνο άν πουλάτε "Ψιψινέλ νο 5" και το διαφημίζετε ως τέτοιο είστε σωστοί.

 

Αλλά, απ'ότι κατάλαβα, μάλλον το δεύτερο κάνετε.

Εμένα οι πωλήσεις αυτού του τύπου δεν μου αρέσουν.

Αποδείξεις κόβετε; Εφορία πώς πληρώνει ο κάθε ντήλερ;

Τί ρωτάω τώρα ...

κοιτα να δεις ψιψινελ ειναι και μυριζει πατσουλί.Αποδείξεις?Φοροδιαφευγουμε.Συγνώμη αλλα απαντάω μονο σε οποιον θελει πραγματικα να μαθει κι οχι σε οποιον θελει απλα κατι να πει.Ξερεις η CHANEL τεσσερα χρονια τωρα θα επρεπε να μας εχει κανει χιλιαδες μυνησεις αρα αυτο κατι σημαινει.Τωρα αν εχεις μυρισει ποτε τη chanel νοημων ανθρωπος εισαι μπορεις απο το δειγμα να καταλαβεις αν ειναι μουφα.Τελος παντων δεν θελω να επεκταθω αλλο.Δεν πιεζουμε κανεναν.

an1cvfp-Q800010MzAwNjA2M2R8MjUzMTg1MTBkbGF8bXkgbGl0dGxlIGdpcmwgTWFyaWFuaWtpIGlz.gif.png
Link to comment
Share on other sites

Εμένα καποιος καλος ανθρωπος μου εδωσε τη δυνατοτητα να το κανω ετσι κι εγω το ανακοινωσα για να δωσω τη δυνατοτητα σε καποιους αλλους και αν το εκανα υστεροβουλα δεν θα εδινα το site θα προσπαθουσα να επωφεληθω προσωπικα εμενα δε με νοιαζει κι αν καποιος επικοινωνησει προσωπικα με την εταιρεια και γραφτει απο μόνος του χωρις προσωπικο όφελος.

 

Αμ αυτό είναι το θέμα όμως, λέγε λέγε το κοπέλι, καν την κοπελιά και θέλει :roll:

 

τι φαγατε την κοπελα.

απλα οποιος δεν ενδιαφερετε αγνοει το μηνυμα και παει στο παρακατω.

Δεν είν' έτσι Αγκαλίτσα.

Αύριο μπορεί να πιάσουν κώτσο το δικό μου παιδί, τη φίλη μου, τον αδερφό μου.

Γι αυτό δεν πάω παρακάτω, εδώ θα μείνω απόψε.

 

Αρχικά, μια ενδιαφέρουσα ιστοσελίδα για το σύστημα MLM (multi level marketing), που, άν και πιό πολύ ασχολείται με μεγάλες πυραμίδες, αναλογικά μπορεί να μάθει κανείς και για τους "μικρούς".

 

http://www.geocities.com/apatesgr/whatis.htm.

 

 

Πάμε τώρα στα αρώματα. Είναι πολύ πονηροί οι τύποι.

Δεν πουλάνε αρώματα στην ουσία, πουλάνε βαλιτσάκια (starter kits) σε ανερχόμενους "επιχειρηματίες".

Βασίζονται στην άγνοια, στην ανεργία, στην κρίση που βιώνεται απ'όλους μας, αλλά περισσότερο απ'ολα στην ανθρώπινη απληστία, που μας οδηγεί στο να βγάζουμε φραγκα πίνοντας καφέδες.

 

Δείτε λοιπόν.

Η εταιρία (δεν ξέρω άν είναι η εταιρία που διαφημίζει το μπιζουδάκι)

http://gr2.fmgroup.dega.com.pl/index.php?dzid=49&did=276

Η σύμβαση διανομέα

http://gr2.fmgroup.dega.com.pl/slyks-register/

Οι όροι της σύμβασης

http://gr2.fmgroup.dega.com.pl/slyks-register/rules.php

 

Ελεος ρε, έτσι ψωνίζω κι απο πακιστανό στο σταθμό του τραίνου :lol:

 

Μπιζουδάκι ν'απαντάς όπου θέλεις κι εγώ θα λέω τα δικά μου :wink:

Link to comment
Share on other sites

Μπορεις να λες οτι θέλεις γλυκια μου δεν σου το απαγορευει κανενας.Δεν πουλαμε κλεμμενα αρα δεν φοβομαστε.Αποψη σου και σεβαστή.Σε λιγα χρονια ολες οι εταιρειες με mlm θα δουλευουν.

an1cvfp-Q800010MzAwNjA2M2R8MjUzMTg1MTBkbGF8bXkgbGl0dGxlIGdpcmwgTWFyaWFuaWtpIGlz.gif.png
Link to comment
Share on other sites

Μπορεις να λες οτι θέλεις γλυκια μου δεν σου το απαγορευει κανενας.Δεν πουλαμε κλεμμενα αρα δεν φοβομαστε.Αποψη σου και σεβαστή.Σε λιγα χρονια ολες οι εταιρειες με mlm θα δουλευουν.

 

Ηθελα να ξερα ποιός έγινε πορφυρένια ορχιδέα αυτό το μήνα.:roll:

 

http://gr2.fmgroup.dega.com.pl/index.php?dzid=57&did=368

 

Με ποιο αυτοκίνητο θα πρέπει να μετακινείται ένας Leader; Προφανέστατα με το καλύτερο! Γιʼ αυτό και η FM GROUP θα χορηγήσει για τους ξεχωριστούς της Leaders τέσσερα πολυτελή αυτοκίνητα Mercedes – Bens!

ΤΙΤΛΟΣ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟ

Πορφυρένια Ορχιδέα Mercedes Α class

Αμάρανθη Ορχιδέα Mercedes C class

Χρυσή Ορχιδέα Mercedes E class

Διαμαντένια Ορχιδέα Mercedes S class

 

Πώς μπορείς να αποκτήσεις κάποιο από τα παραπάνω ξεχωριστά αυτοκίνητα; Είναι πολύ απλό, αφού πραγματικά θέλουμε να διευκολύνουμε την απόκτησή του!

 

Στην περίπτωση που έφτασες στο επίπεδο της Πορφυρένιας Ορχιδέας και τα έσοδά σου ήταν τουλάχιστον 1500 ? καθαρά και επαναλάβεις το ίδιο αποτέλεσμα μέσα σε οποιοδήποτε μήνα που διαρκεί το Πρόγραμμά μας, τότε η FM GROUP αναλαμβάνει την υποχρέωση να καταβάλει μέσα σε 4 χρόνια την μηνιαία δόση της χρονομίσθωσης για το Mercedes Α class (εάν τον συγκεκριμένο μήνα κατακτήσεις τον τίτλο τουλάχιστον της Πορφυρένιας Ορχιδέας, ενώ τα έσοδά σου (από αμοιβές) δεν θα πέσουν κάτω από 1500 ? καθαρά)!

 

Εάν από την άλλη, ήσουν στο επίπεδο της Αμάρανθης, Χρυσής είτε Διαμαντένιας Ορχιδέας, οι όροι που θέτουμε είναι ακόμα πιο απλοί! Το μόνο που χρειάζεται είναι να φτάσεις στο αντίστοιχο επίπεδο μέσα σε οποιονδήποτε μήνα της διάρκειας του Προγράμματος. Σε αυτή την περίπτωση η FM GROUP αναλαμβάνει την υποχρέωση να καταβάλει την μηνιαία δόση της χρονομίσθωσης για τα επόμενα 3 χρόνια για το εκπληκτικό αυτοκίνητο, το οποίο αντιστοιχεί στο επίπεδο που κατέκτησες! (εάν τον συγκεκριμένο μήνα διατηρήσεις τον τίτλο της Ορχιδέας, με βάση τον οποίο απέκτησες το συγκεκριμένο αυτοκίνητο)

 

Παραδείγματα:

 

* 1. Εάν τον Νοέμβριο 2007 και τον Ιανουάριο 2008 ήσουν στο επίπεδο της Χρυσής Ορχιδέας, η FM GROUP από την πλευρά της θα σου προσφέρει τον Φεβρουάριο την απόκτηση μιας πολυτελούς Mercedes E class με χρονομίσθωση. Μέσα στα επόμενα 3 χρόνια η εταιρεία θα πληρώνει για σένα την μηνιαία δόση για το αυτοκίνητο, εάν και μόνο τον συγκεκριμένο μήνα θα συνεχίσεις να βρίσκεσαι στο επίπεδο της Χρυσής, είτε υψηλότερης Ορχιδέας!

* 2. Στην περίπτωση που, ως Αμάρανθη Ορχιδέα αποφάσισες να αποκτήσεις την Mercedes C class, ενώ τον δεδομένο μήνα δεν κατέκτησες το επίπεδό σου και έπεσες στο επίπεδο της Πορφυρένιας, τότε την μηνιαία δόση της χρονομίσθωσης θα καταβάλεις εσύ ο ίδιος. Όμως έχεις το δικαίωμα και μπορείς να συνεχίσεις να συμμετέχεις στο Πρόγραμμα Επιβράβευσης! Πέρα από αυτό, εάν σε κάποιο επόμενο μήνα εκπληρώσεις τις προϋποθέσεις που θέτονται τότε, η FM GROUP θα πληρώσει ξανά τη δόση για σένα!

* 3. Εάν ήσουν Πορφυρένια Ορχιδέα και τον συγκεκριμένο μήνα δεν κατατάχθηκες στη Λέσχη της Ορχιδέας τότε, τη δόση την πληρώνεις εσύ.

 

ΠΡΟΣΟΧΗ! Διαβάστε προσεκτικά τον Κανονισμό Διεξαγωγής του συγκεκριμένου Προγράμματος!

Link to comment
Share on other sites

Δεν χρειάζεται να βλέπουμε παντού απάτες ρε κορίτσια.

Επειδή στο παρελθόν είχα ασχοληθεί με πώληση καλυντικών και πιο παλιά με ρούχα δεν σημαίνει οτι με έπιασαν κορόιδο.

Μπορεί λεφτά να μην έβγαλα,αλλά είχα όλα τα καλυντικά μου τσάμπα όπως επείσης και αρκετά ρούχα.Τα έβγαζα από τα κέρδη μου.

Δεν ζήμιωσα πουθενά,δεν μου έφαγαν λεφτά και γενικά δεν με εκμεταλεύτηκε κανένας.

Κερδοσκοπικές εταιρίες είναι,καθόλα νόμιμες και κοιτάν το κέρδος τους όπως είναι φυσικό.Εννοείται οτι θα δώσεις κάποιο ποσό για να πάρεις δείγματα για αρχή.Μήπως θα έπρεπε να στα χαρίσουν?Ότι δουλειά και να ξεκινήσεις δεν θα πρέπει να βάλεις κεφάλαιο.Εδώ το μόνο ρίσκο που έχεις είναι τα 45 ευρώ.

Για μένα απάτη είναι οταν σου υπόσχονται κάτι που δεν πρόκειτε να γίνει ποτέ,όπως κάποια προιόντα που λένε οτι αδυνατίζουν για παράδειγμα.

Εδώ πουλάς αρώματα,όποιος θέλει παίρνει και όποιος δεν θέλει δεν παίρνει.Και αν τελικά δεν είναι καλά απλά δεν ξαναπέρνεις και το πρόβλημα το έχει η εταιρία και όχι αυτός που έδωσε 13 ευρώ για ένα μπουκαλάκι.

 

Όσο για το άσχετο του θέματος με το σάιτ,σας πληροφορώ οτι έχω δει πολλά άσχετα τόπικ και πολλές έμμεσες διαφημίσεις.

Δεν με ενοχλεί όμως τίποτα απ΄όλα αυτά γιατί έχω την νοημοσύνη και μπορώ να κρίνω πότε θα αγοράσω κάτι και ποτέ απλά θα το προσπεράσω.

Δεν είμαστε παιδάκια για να παρασυρθούμε από δελεαστικές προτάσεις.

Έχετε σκεφτεί τι πλύση εγκεφάλου μας κάνουν οι διαφημίσεις στην τηλεόραση ή στα περιοδικά?Όμως κι εδώ την δουλειά τους κάνουν.

Κάπως πρέπει να ζήσουν κι αυτοί αλλιώς ας γίνουν κλέφτες.

Υπάρχει τόση απάτη γύρω μας .....ξεκινώντας από το κράτος, συνεχίζοντας με την εκκλησία .....και πάει λέγοντας.

Μια εταιρία που πουλάει αρώματα μας έφταιξε..? ή μήπως το μπιζουδάκι που το μόνο που κάνει είναι να προσπαθεί να βοηθήσει την οικογένειά της με τον τρόπο που εκείνη μπορεί.

Ενώ κάποιοι άλλοι αλωνίζουν ελεύθερα με τις ευλογίες μας!

Ο νοών νοήτω!

716217ybmeeuyfgz.gif

Μανόλης:9/9/95_Νίκος:8/12/06

Link to comment
Share on other sites

Ακου ΑΛΜΑΚ καταρχάς επειδη καπου εχεις σκαλωσει και μιλας χωρις να ξερεις εμεις δεν κάνουμε επιδείξεις σε σπίτια κι επομένως δεν δινουμε δωράκια στους σπιτονοικοκύροιδες.Δεν γινόμαστε ταγάρι σε κανέναν.Ο κύκλος του καθενός ξέρει οτι ασχολούμαστε με αυτο κι οποιος θέλει απο μόνος του εκδηλώνει ενδιαφέρον να αγοράσει.Εσυ με τη λογική σου μάλλον δεν πρεπει να εχεις και τηλεοραση στο σπιτι σου για να μη σου δημιουργούν επιθυμίες οι διαφημίσεις.Ξερεις υποτιμας τον κόσμο με αυτο που λες γιατι αν ειμαι τοσο παντοδύναμη ωστε να κατευθυνω τις επιθυμιες των άλλων τοτε ποιος τη χαρη μου.Θα επρεπε να εχω περιουσιες αμυθητες.

Το αν ο καθενας φοραει ένα άρωμα ειναι δικη του επιλογη και οχι δικη μου και την επιθυμια την εχει απο μονος του.Εμένα με ψαχνουν για να αγορασουν δεν κυνηγαω κανεναν και ξερεις γιατι?Γιατι γλιτωνουν τα ωραια τους χρήματα και μενουν απολυτα ικανοποιημενοι.

Οσο για το forum πριν γραψω το post ειδα οτι υπαρχουν αγγελιες ασχετες με τα θεματα που μπαινουμε να συζητησουμε οπως πώληση αυτοκινητων,ακινητων,μανικιουριστες,γυναικες για σιδερο δεν καταλαβα λοιπον ποιο ειναι το κακο?Δεν διαφημισα καμια εταρεια επώνυμα για να κατηγορηθω οτι χρησιμοποιω το forum κακοβουλα.

Σαν γυναικα με δυο παιδια ξέρω οτι υπαρχουν κι αλλες σαν κι εμένα που ενω θελουν να βοηθησουν οικονομικα τα σπιτια τους δεν μπορουν να βγουν να δουλεψουν λογω παιδιών και χρονου.Εμένα καποιος καλος ανθρωπος μου εδωσε τη δυνατοτητα να το κανω ετσι κι εγω το ανακοινωσα για να δωσω τη δυνατοτητα σε καποιους αλλους και αν το εκανα υστεροβουλα δεν θα εδινα το site θα προσπαθουσα να επωφεληθω προσωπικα εμενα δε με νοιαζει κι αν καποιος επικοινωνησει προσωπικα με την εταιρεια και γραφτει απο μόνος του χωρις προσωπικο όφελος.

Δεν εχω αναγκη να αλιευσω συνεργατες.Εχω ηδη πολλους.Την ευκαιρεια προσφερω φιλε μου.Αν οι αγγελιες αναφεροντουσαν μονο σε θεματα parents δεν θα την εβαζα καν αλλα απο οτι βλεπω οτι θες αφορούν και δε με προσβάλει αυτό καθόλου.

Δεν υποτιμώ την νοημοσύνη κανενός , απλά εσύ έχεις υποτιμήσει τουλάχιστον την δική μου όταν προσπαθείς να με πείσεις πως έρχονται οι πελάτες και σας βρίσκουν σχεδόν από το πουθενά.

Η δημοσίευση αυτής της δραστηριότητας αυτό θα σου αποφαίρει , και ίδη έχεις τα πρώτα πμ και ερωτήσεις. Θες δεν θες αλιεύεις πελάτες και επίδοξους συνεργάτες τους οποίους θα βάλεις από "κάτω" για να απομακρυνθείς από την βάση της πυραμίδας. :wink:

 

Θες να με πέισεις επίσης τώρα πως έκανες το θέμα για να ενημερωθούν οι μαμάδες του φόρουμ έτσι ώστε να μην επιβαρύνουν τον οικογενειακό προϋπολογισμό με υπέρογκα ποσά για την αγορά πανάκριβων αρωμάτων.

 

Η δική μου τουλάχιστον λογική ( εξακολουθείς να υποτιμάς την νοημοσύνη μου) δεν λέει να μην έχουμε τιβί σπίτια μας μπιζουδάκι , είπα και ξαναδιάβασετο πως είμαστε νοήμονες άνθρωποι και είναι στο χέρι μας να επιλέξουμε , όμως αυτό δεν σημαίνει πως δεν αντιδρούμε και σε τίποτα.

 

Δεν είπα για παράδειγμα ότι πουλάτε φύκια , είπα όμως πως διαφωνώ με τον τρόπο πώλησης , τον οποίο τον θεωρώ πιό ύπουλο και από τον δούρειο ίππο :roll::roll:

Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...