Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Δώρο για δασκάλα


Recommended Posts

Κορίτσια , θέλω για τις γιορτές να κάνω ένα δωράκι στην δασκάλα του γιου μου στον παιδικό.

Ιδέες ???? Δεν θα με πείραζε και κάτι πιο προσωπικό , αλλά όχι γούρια , 2015 κλπ

3W24p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εξαρταται βρε νικολ.

Απο την ηλικια , το χαρακτηρα , τα ενδιαφέροντά της...

 

Συμφωνω κι εγω για το βιβλιο.Επισης , μπορεις να της χαρισεις κατι που θα κατασκευασεις με τον μικρο σου ή κατι για το σπιτι της.Π.χ. Διακοσμητικο...

Σε καμια περιπτωση ,δε θα επελεγα κατι σε κοσμημα , ή κατι σε ρουχο , φουλαρι κλπ...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εξαρταται βρε νικολ.

Απο την ηλικια , το χαρακτηρα , τα ενδιαφέροντά της...

 

Συμφωνω κι εγω για το βιβλιο.Επισης , μπορεις να της χαρισεις κατι που θα κατασκευασεις με τον μικρο σου ή κατι για το σπιτι της.Π.χ. Διακοσμητικο...

Σε καμια περιπτωση ,δε θα επελεγα κατι σε κοσμημα , ή κατι σε ρουχο , φουλαρι κλπ...

 

Ναι, είχα σκοπό να δώσω κι άλλες πληροφορίες , αλλά δεν πρόλαβα....

Λοιπόν....είναι 45-50 νομίζω (έχει εγγονή συνομήλικη με τον γιο μου):P, αλλά είναι νέα. Ενδιαφέροντα....δεν ξέρω. Από κοσμήματα και φουλάρια φοράει και να πω την αλήθεια σκεφτόμουν φουλάρι:oops: γιατί , λες όχι ?

3W24p3.png

Link to comment
Share on other sites

Ναι, είχα σκοπό να δώσω κι άλλες πληροφορίες , αλλά δεν πρόλαβα....

Λοιπόν....είναι 45-50 νομίζω (έχει εγγονή συνομήλικη με τον γιο μου):P, αλλά είναι νέα. Ενδιαφέροντα....δεν ξέρω. Από κοσμήματα και φουλάρια φοράει και να πω την αλήθεια σκεφτόμουν φουλάρι:oops: γιατί , λες όχι ?

 

Δεν ξερω ...

Μαλλον επειδη δεν ειστε φιλες (εκτος αν ειστε) , η σχεση σας ειναι για εκεινη επαγγελματικη και για σενα "κοινωνικη".

Ισως επειδη δε θα ηθελα σε μια τετοιου ειδους σχεση , να λαβω αναλογο δωρο απο τον αλλον·δε θα ηθελα κατι τοσο προσωπικο , θα με "επνιγε" η ιδεα της υποχρεωσης-ανταποδοσης.

 

Α!επισης , σκεφτηκα και κατι αλλο, αν επιμενεις τοσο για προσωπικο δωρο.

Αν πας στα φρεσλαιν θα βρεις τελεια πραγματα.Σαπουνια , αιθερια ελαια , σαμπουαν (φυτικα) , κερια......κλπ.

Προσωπικο μεν , διακριτικο δε.

Link to comment
Share on other sites

γαντακια , σκουφακι κτλ... κανε κατι πρακτικο να το φοραει και να σε θυμαται και οχι ενα βιβλιο ή κατι που θα το βαλει σε ενα συρταρι...

 

Εξαρταται τί ειναι για τον καθενα ενα βιβλιο βρε χριστινακι...

Υπαρχουν ανθρωποι που δεν τρωνε για να αγοραζουν βιβλια.

Γι'αυτο ρωτησα για τα ενδιαφέροντά της.

Που , είναι σίγουρο σχεδόν οτι της αρέσουν τα βιβλία.

Σε όλους τους εκπαιδευτικούς αρέσουν.:P

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Δεν ξερω ...

Μαλλον επειδη δεν ειστε φιλες (εκτος αν ειστε) , η σχεση σας ειναι για εκεινη επαγγελματικη και για σενα "κοινωνικη".

Ισως επειδη δε θα ηθελα σε μια τετοιου ειδους σχεση , να λαβω αναλογο δωρο απο τον αλλον·δε θα ηθελα κατι τοσο προσωπικο , θα με "επνιγε" η ιδεα της υποχρεωσης-ανταποδοσης.

 

Α!επισης , σκεφτηκα και κατι αλλο, αν επιμενεις τοσο για προσωπικο δωρο.

Αν πας στα φρεσλαιν θα βρεις τελεια πραγματα.Σαπουνια , αιθερια ελαια , σαμπουαν (φυτικα) , κερια......κλπ.

Προσωπικο μεν , διακριτικο δε.

 

Φίλες δεν είμαστε , αλλά ο μικρός είναι δεύτερη χρονιά μαζί της , και λέμε παραπάνω από τα τυπικά και μόνο τα του παιδιού....

Freshline, πολύ καλή ιδέα:P

3W24p3.png

Link to comment
Share on other sites

Εμένα το φουλάρι μου φαίνεται καλή ιδέα, αφού φοράει φουλάρια. Τουλάχιστον ξέρεις ότι είναι κάτι που της αρέσει. Σαπούνια, σαμπουάν και αιθέρια έλαια (ή και βιβλία ακόμα) ξέρουμε σίγουρα πως θα της αρέσουν; Εγώ ας πούμε σε μαγαζί Freshline δεν έχω μπει ποτέ. Τόσο ενδιαφέρον έχω για τα προϊόντα τους :P

 

Μια καλή λύση είναι η αγορά δώρου από ένα μαγαζί που δίνει δυνατότητα αλλαγής π.χ Public. Αλλά στην τελική νομίζω πως κάθε δασκάλα θα χαιρόταν με οποιοδήποτε δώρο. Αυτό που μετράει είναι η σκέψη.

Link to comment
Share on other sites

Εμένα το φουλάρι μου φαίνεται καλή ιδέα, αφού φοράει φουλάρια. Τουλάχιστον ξέρεις ότι είναι κάτι που της αρέσει. Σαπούνια, σαμπουάν και αιθέρια έλαια (ή και βιβλία ακόμα) ξέρουμε σίγουρα πως θα της αρέσουν; Εγώ ας πούμε σε μαγαζί Freshline δεν έχω μπει ποτέ. Τόσο ενδιαφέρον έχω για τα προϊόντα τους :P

 

Μια καλή λύση είναι η αγορά δώρου από ένα μαγαζί που δίνει δυνατότητα αλλαγής π.χ Public. Αλλά στην τελική νομίζω πως κάθε δασκάλα θα χαιρόταν με οποιοδήποτε δώρο. Αυτό που μετράει είναι η σκέψη.

 

Εχεις δίκιο:Pαλλωστε απ ότι μου έχει πει , φοράει συγκεκριμένες κρέμες κλπ.

Ίσως τα freshline (ούτε εγώ έχω μπει μέσα:shock:),να είναι καλύτερη ιδέα για την 2η δασκάλα -βοηθό , που ήρθε φέτος και είναι μικρή κοπελίτσα. Βέβαια γι αυτήν και κάτι απλό και μοντέρνο για τον λαιμό θα μου άρεσε

 

Σε PUBLIC κλπ δεν νομίζω να μπω στην διαδικασία , ούτε κι αυτή μετά να το αλλάξει

 

Σας ευχαριστώ πάντως:P

3W24p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Φοράει κρεμαστάρια; Αν ναι, γιατί όχι?

 

κάποιες φορές ναι, αν και στον παιδικό τα αποφεύγουν γενικά γιατί εχουν να κάνουν με τόσα παιδιά , σκύβουν κλπ ...αλλά μικρή κοπέλα είναι. είδα χθες κατι πολύ ωραία μεταλλικά .ματ, ή τύπου ροζάριο.νομίζω ο,τι πρέπει:P

3W24p3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλέ δεν έχει να κάνει με την ηλικία αυτό. Ή σου αρέσουν τα κρεμαστάρια ή δεν σου αρέσουν.

 

σωστό κι αυτό:Pκι εγώ που δεν είμαι μικρή κοπέλα ,μου αρέσουν:mrgreen:

 

αλλά βέβαια εγώ είμαι μεγάλη για τζιν ,αποφάσισε ο γιος μου......:shock:να φοράω λέει μόνο φόρμες:confused:

3W24p3.png

Link to comment
Share on other sites

Εμένα το φουλάρι μου φαίνεται καλή ιδέα, αφού φοράει φουλάρια. Τουλάχιστον ξέρεις ότι είναι κάτι που της αρέσει. Σαπούνια, σαμπουάν και αιθέρια έλαια (ή και βιβλία ακόμα) ξέρουμε σίγουρα πως θα της αρέσουν;.

 

Αν πλενεται ,σιγουρα θα της αρεσουν....:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Αν πλενεται ,σιγουρα θα της αρεσουν....:rolleyes:

Να πλένεται με Καραβάκι Παπουτσάνης και να μην θέλει να πασαλειφτεί με αρωματικά σαπούνια και αιθέρια έλαια δεν παίζει, ε?

Link to comment
Share on other sites

Εγώ ήμουν για χρόνια στην αντίπερα όχθη (είμαι νηπιαγωγός αλλά πλέον δεν εργάζομαι) και μπορώ να σας πω ότι με τα δώρα είναι όλα σχετικά. Μου είχαν χαρίσει τα πάντα: φουλάρια, κοσμήματα, τσάντες, πορτοφόλια, διακοσμητικά για το σπίτι, καλλυντικά, βιβλία, κρασιά, σοκολάτες, ομπρέλες, ρούχα, κορνίζες, κούπες, μπρελόκ, ρολόγια κλπ άλλα μου άρεσαν και τα κράτησαν, άλλα τα άλλαξα και άλλα τα χάρισα. Αυτό που κρατούσα πάντα ήταν οι κάρτες που μου έγραφαν ή ζωγράφιζαν τα παιδάκια.

Μπορεί να μου έφερναν πχ ένα βιβλίο που γενικά τα λατρεύω αλλά το συγκεκριμένο είδος ή ο συγγραφέας να μην μου άρεσε. Ότι και να πάρετε μπορεί να αρέσει μπορεί και όχι αλλά η κίνηση είναι που μετράει ;) .

S02fp3.png

 

 

LnVyp3.png

Link to comment
Share on other sites

Να πλένεται με Καραβάκι Παπουτσάνης και να μην θέλει να πασαλειφτεί με αρωματικά σαπούνια και αιθέρια έλαια δεν παίζει, ε?

 

Όλα παίζουν, είχα συνάδελφο που είχε πολύ ευαίσθητο δέρμα και χρησιμοποιούσε μόνο συγκεκριμένα προϊόντα από το φαρμακείο.

S02fp3.png

 

 

LnVyp3.png

Link to comment
Share on other sites

Να πλένεται με Καραβάκι Παπουτσάνης και να μην θέλει να πασαλειφτεί με αρωματικά σαπούνια και αιθέρια έλαια δεν παίζει, ε?

 

Δεν ειναι αρωματικα σαπουνια.Ειναι φυτικα προϊόντα με διαφορα αρωματα , χωρις αρωματα , υποαλλεργικα , για ξηροδερμια , κυτταριτιδα κλπ...

Τελος παντων , δεν εχω προσωπικο ωφελος για να διαφημισω τα συγκεκριμενα καταστηματα , απλα λεω τη γνωμη μου.

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να μου έφερναν πχ ένα βιβλίο που γενικά τα λατρεύω αλλά το συγκεκριμένο είδος ή ο συγγραφέας να μην μου άρεσε. Ότι και να πάρετε μπορεί να αρέσει μπορεί και όχι αλλά η κίνηση είναι που μετράει

 

Αυτό ακριβώς.

Link to comment
Share on other sites

Καλέ δεν έχει να κάνει με την ηλικία αυτό. Ή σου αρέσουν τα κρεμαστάρια ή δεν σου αρέσουν.

 

Το μεσημέρι που πήγα να πάρω τον μικρό , η κοπέλα φορούσε κρεμαστάρι:P

3W24p3.png

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...