Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΠΟΙΕΣ ΓΕΝΑΝΕ ΑΠΡΙΛΙΟ ΜΕ ΜΑΙΟ??


Recommended Posts


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 617
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Εδώ οι καλές αγορομάνεεεεεες! :lol:

Μέσα κι εγώ!

Έχω πάθει μια άρνηση όμως με τα μπλε... πήγα χθες για ψωνια και πήρα άσπρα, καφέ, πράσινα... έχω κολλήσει με τα πράσινα... και κάτι πορτοκαλί είδα, σα χρώμα το φοράει και ο μπαμπας μας, οπότε δεν πιστεύω να έχω ενστάσεις για το "αντρικό" του θέματος! :D Επίσης είδα στα prenatal τα φορμάκια για μασάζ... αξίζει τον κόπο άραγες? έχει πάρει καμιά?

Πάντως ιδιαίτερες εκπτώσεις πρεπει να πω ότι δεν είδα. Ρούχα εγκυμοσύνης χάλια μαυρα (στην κυριολεξία όμως, μαύρη μαυρίλα αμαν γμτ ένα χρονο πενθούσα και φόραγα μαυρα, τώρα θέλω να φορέσω κάτι πιο χαρούμενο και δε βρίσκω :? ), ούτε νυχτικό δε βρήκα της προκοπής σ' αυτά τα "εξειδικευμένα" υποτίθεται μαγαζιά. Θα συνεχίσω τις εξορμήσεις σήμερα και αύριο και βλέπουμε.

EXXQp3.pngAIzKp2.png
Link to comment
Share on other sites

αχ κοριτσια θελω κ εγω να παω να ψωνισω για τον γιο μου,δεν του εχω παρει ακομα τιποτα,ενω στην κορη μου απο τον τριτο μηνα ψωνιζα,εχω αρχισει κ αισθανομαι τυψεις,που δεν του εχω παρει τιποτα

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ

ΓΙΑ ΨΩΝΙΑ ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΤΗΝ ΕΓΚΥΜΟΣΗΝΗ ΠΗΓΕΝΕΤΕ ΣΤΟ Η&Μ ΕΧΕΙ ΠΟΛΥ ΒΟΛΙΚΑ Κ ΠΡΟΣΙΤΑ ΣΤΙΣ ΤΙΜΕΣ

ΕΜΕΝΑ Η ΖΟΥΟΖΟΥΝΑ ΜΟΥ ΔΕΝ ΜΕ ΑΦΗΝΕΙ ΣΕ ΗΣΥΧΙΑ ΟΛΗ ΜΕΡΑ & ΟΛΗ ΝΥΧΤΑ ΒΑΡΑΕΙ ΝΤΑΟΥΛΙΑ!!!!

ΛΕΤΕ ΝΑ ΒΓΕΙ ΝΤΑΟΥΛΤΖΟΥ????? :lol::lol::lol::lol:

H3Otp3.pngfxwfyd91vycpqaes.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ

ΓΙΑ ΨΩΝΙΑ ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΤΗΝ ΕΓΚΥΜΟΣΗΝΗ ΠΗΓΕΝΕΤΕ ΣΤΟ Η&Μ ΕΧΕΙ ΠΟΛΥ ΒΟΛΙΚΑ Κ ΠΡΟΣΙΤΑ ΣΤΙΣ ΤΙΜΕΣ

ΕΜΕΝΑ Η ΖΟΥΟΖΟΥΝΑ ΜΟΥ ΔΕΝ ΜΕ ΑΦΗΝΕΙ ΣΕ ΗΣΥΧΙΑ ΟΛΗ ΜΕΡΑ & ΟΛΗ ΝΥΧΤΑ ΒΑΡΑΕΙ ΝΤΑΟΥΛΙΑ!!!!

ΛΕΤΕ ΝΑ ΒΓΕΙ ΝΤΑΟΥΛΤΖΟΥ????? :lol::lol::lol::lol:

χαχαχααχα γελασα πολυ με το νταουλτζου! Κι εμενα η καταγωγη μου ειναι απο πανω και ειχα καιρο να την ακουσω τη λεξη!χαχαχα :wink:

ejdnoznx2qfczs7i.png
Link to comment
Share on other sites

Εδώ οι καλές αγορομάνεεεεεες! :lol:

Μέσα κι εγώ!

Έχω πάθει μια άρνηση όμως με τα μπλε... πήγα χθες για ψωνια και πήρα άσπρα, καφέ, πράσινα... έχω κολλήσει με τα πράσινα... και κάτι πορτοκαλί είδα, σα χρώμα το φοράει και ο μπαμπας μας, οπότε δεν πιστεύω να έχω ενστάσεις για το "αντρικό" του θέματος! :D Επίσης είδα στα prenatal τα φορμάκια για μασάζ... αξίζει τον κόπο άραγες? έχει πάρει καμιά?

Πάντως ιδιαίτερες εκπτώσεις πρεπει να πω ότι δεν είδα. Ρούχα εγκυμοσύνης χάλια μαυρα (στην κυριολεξία όμως, μαύρη μαυρίλα αμαν γμτ ένα χρονο πενθούσα και φόραγα μαυρα, τώρα θέλω να φορέσω κάτι πιο χαρούμενο και δε βρίσκω :? ), ούτε νυχτικό δε βρήκα της προκοπής σ' αυτά τα "εξειδικευμένα" υποτίθεται μαγαζιά. Θα συνεχίσω τις εξορμήσεις σήμερα και αύριο και βλέπουμε.

 

:D μια χαρα σε βρισκω! Εγω εχω παρει μονο 2 ολοσωμα φορμακια, ενα κορμακι κοντομανικο κι ενα ζακετακι :P . Μηπως πρεπει να το παρω πιο ζεστα το θεμα?Σκεφτομουν οτι τωρα τα περισσοτερα ειναι χειμωνιατικα και τον Απριλιο μαλλον θα χρειαστουμε πιο ανοιξιατικα ρουχαλακια που ελεγα να προμηθευτω απο την ανοιξιατικη κολεξιον! Λαθος το σκεφτηκα?

Καλα απο εγκυμοσυνης εχω παθει καταθλιψη βρε παιδι μου γιατι τα εχουν ολα μαυρα?Δεν το καταλαβαινω! Ουτε εγω βρηκα νυχτικα "εμφανισιμα" γιατι πως να το κανουμε θα ερχονται επισκεψεις στο μαιευτηριο και θελουμε να φοραμε κατι chic οχι το νυχτικο της γιαγιας :? Ασε που προτιμω πυτζαμες αλλα δεν βρηκα καμια της προκοπης ουτε στα εξειδικευμενα που λες μαγαζια ουτε στα Tres Jolie (αν το ξερετε ειναι μονο για πυτζαμες, νυστικα, εσωρουχα στη Βουλιαγμενης). Νομιζω ο επομενος σταθμος θα ειναι τα Marks and Spencer μηπως εχει παει καμια?

iD56p3.pnglk6hp3.png
Link to comment
Share on other sites

ΜARKS AND SPENCER ΔΔΑΓΚΩΤΟ....Πηγα το Δεκεμβρη και πηρα μια πολυ ομορφη μυζαμουλα ροζ καφε....Δεν αντεξα την φοραω και τωρα...Πηγα προχτες μια βολτα στο the mall και κατεληξα στο oysho των zara ωραιοτατη κοκκινη σε xl και ρομπιτσα ροζ βελουτε....Μη μιλησω για τις κορυφαιες παντοφλες κοκκινες αναπαυτικοτατες! Στο Tres Jollie παντως ουτε εγω ειδα κατι να μου αρεσει ...δεν νομιζω οτι ταιριαζει στην ηλικια μου!

 

Link to comment
Share on other sites

Την Πέμπτη πήγαμε στον γιατρό μας και όλα βαίνουν καλώς! Η μπουμπού μας είναι 800 γρ. και αναπτύσσεται κανονικότατα!

Όπως μας είπε ο μπαμπάς μας που ρώτησε τον γιατρό, 5-10 Απριλίου θα γεννήσουμε.

Το Σάββατο σταματάω και τη δουλειά επομένως η μπέμπα θα είναι ακόμα πιο χαλαρή και ξεκούραστη!

pJO3p2.pngB6Ndp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Το Σάββατο σταματάω και τη δουλειά επομένως η μπέμπα θα είναι ακόμα πιο χαλαρή και ξεκούραστη!

 

Πώς και σταματάς από τώρα, λίγο νωρίς δεν είναι? Εγώ με πητ 04/04 υπολογίζω ότι η άδεια λοχείας ξεκινάει 08/02. Εκτός αν παίρνεις μέρες απ' την κανονική σου άδεια... :?:

EXXQp3.pngAIzKp2.png
Link to comment
Share on other sites

Βρε και μέχρι το Σάββατο βουνό μου φαίνεται! Αλλά υπομονή θα σου πω κι εσένα. Έτσι κι αλλιώς δεν μπορείς να κάνεις κάτι. Αφού το πρωι που ξύπνησα είπα στον εαυτό μου "υπομονή, 4 μέρες ακόμα θα ξυπνάς στις 6". Άσε αυτή η διαδρομή, 1,5 ώρα πήγαινε και άλλη τόση έλα και όρθια γιατί όλοι είναι γαϊδούρια.

 

Κάπως έτσι αποφάσισα να σταματήσω νωρίτερα.

pJO3p2.pngB6Ndp2.png
Link to comment
Share on other sites

Εγώ είμαι τυχερή, η δουλειά μου είναι 4 km από το σπίτι μου, τις καλές εποχές πήγαινα και με τα πόδια. Τωρα οδηγώ ακόμα, αλλά η αλήθεια είναι ότι προτιμώ αν χρειαστεί να περπατήσω, παρά να μπω στο λεωφορείο. Την Παρασκευή το βράδυ μπήκα στο λεωφορείο και μ' έπιασαν τα διαόλια μου, οχι απλά δε σηκώθηκε κανένας (εντάξει ήταν και μικρή η διαδρομή μου, δε με ένοιαζε να κάτσω, απλά... ξέρετε τώρα, σε βλέπουν με την κοιλιά και κοιτάζουν αλλού), κάποια στιγμή σηκώθηκε μια κυρία (γύρω στα 50) για να βγει στην επόμενη στάση και δεν έκανε τουλάχιστον στην άκρη να περάσω να πάω να κάτσω, στεκόταν μπροστά μου και μου έκλεινε το δρόμο, λες και το έκανε επίτηδες! :evil: Να 'ναι καλά ένας κύριος που στεκοταν δίπλα μου και είπε δυο κουβέντες...

Αφού μπορείς να σταματήσεις, καλά κάνεις. Εγώ σκέφτομαι να κρατήσω την άδεια για το τέλος του χρόνου, μιας και σκέφτομαι να μην κάνω χρήση ολοκληρου του εξαμήνου και να επιστρέψω κάπου Οκτώβριο-Νοέμβριο.

EXXQp3.pngAIzKp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εμεις μαλλον θα πετυχουμε το ζωδιο του ταυρου!

Για 21-Μαι-2009 μας εχουνε πει και μεχρι τωρα (6ος μηνας) προς τα εκει βαδιζουμε!

 

Κανεις αλλος 21-Μαι και νοσοκομειο ΜΗΤΕΡΑ?

 

Μαγδα & Πανος

Link to comment
Share on other sites

:D μια χαρα σε βρισκω! Εγω εχω παρει μονο 2 ολοσωμα φορμακια, ενα κορμακι κοντομανικο κι ενα ζακετακι :P . Μηπως πρεπει να το παρω πιο ζεστα το θεμα?Σκεφτομουν οτι τωρα τα περισσοτερα ειναι χειμωνιατικα και τον Απριλιο μαλλον θα χρειαστουμε πιο ανοιξιατικα ρουχαλακια που ελεγα να προμηθευτω απο την ανοιξιατικη κολεξιον! Λαθος το σκεφτηκα?

 

Μια χαρά το σκέφτηκες!

Η δική μου σκέψη απλά ήταν διαφορετική.

Με ΠΗΤ 04/04, σημαίνει ότι πολύ άνετα ο μπέμπης θα μπορουσε να έρθει μέσα στον Μάρτιο. Εν τω μεταξύ στο σπίτι που μένουμε για την ώρα, δεν υπάρχει καλοριφέρ, οπότε και προμηθεύτηκα κάμποσα ζεστά φορμάκια, μη μου κοκαλώσει το μωρό! Εντάξει, μη φανταστείς ότι σήκωσα τα μαγαζιά... 6 φορμάκια πήρα και κάμποσα εσωρουχάκια χωρίς μανίκι που μαλλον θα χρειαστούν και μετά.

 

Και για να συνεχίσω με τα ψώνια... Πήγα στο H&M στο Athens Heart και ούτε εκει βρήκα κατι να μου αρέσει. Δε θέλω φουστες/παντελόνια, με ενοχλούν στην κοιλιά, οπότε ψάχνω για φορεματάκια... τζίφος :cry: Μόνο δυο καλτσόν εγκυμοσύνης πήρα. Ευτυχώς που μου κάνουν ακόμα τα φορέματα που είχα προ εγκυμοσύνης, από ελαστικό ύφασμα, αλλιώς θα είχα μεγάλο θέμα... Τελευταία παρατήρησα ότι κάποια κοντυναν επικίνδυνα και είπα να ανανεώσω το στοκ, αλλά η αγορά φαίνεται προστατεύει το πορτοφόλι μου! :)

 

Αληθεια κοριτσάκια δε μου λετε, παλτό εγκυμοσύνης θα πάρετε?

Προσπαθώ να το γλιτώσω, αλλά δεν ξέρω τι θα γίνει με τα κρύα μέχρι να γεννήσουμε...

EXXQp3.pngAIzKp2.png
Link to comment
Share on other sites

:D μια χαρα σε βρισκω! Εγω εχω παρει μονο 2 ολοσωμα φορμακια, ενα κορμακι κοντομανικο κι ενα ζακετακι :P . Μηπως πρεπει να το παρω πιο ζεστα το θεμα?Σκεφτομουν οτι τωρα τα περισσοτερα ειναι χειμωνιατικα και τον Απριλιο μαλλον θα χρειαστουμε πιο ανοιξιατικα ρουχαλακια που ελεγα να προμηθευτω απο την ανοιξιατικη κολεξιον! Λαθος το σκεφτηκα?

 

Μια χαρά το σκέφτηκες!

Η δική μου σκέψη απλά ήταν διαφορετική.

Με ΠΗΤ 04/04, σημαίνει ότι πολύ άνετα ο μπέμπης θα μπορουσε να έρθει μέσα στον Μάρτιο. Εν τω μεταξύ στο σπίτι που μένουμε για την ώρα, δεν υπάρχει καλοριφέρ, οπότε και προμηθεύτηκα κάμποσα ζεστά φορμάκια, μη μου κοκαλώσει το μωρό! Εντάξει, μη φανταστείς ότι σήκωσα τα μαγαζιά... 6 φορμάκια πήρα και κάμποσα εσωρουχάκια χωρίς μανίκι που μαλλον θα χρειαστούν και μετά.

 

Και για να συνεχίσω με τα ψώνια... Πήγα στο H&M στο Athens Heart και ούτε εκει βρήκα κατι να μου αρέσει. Δε θέλω φουστες/παντελόνια, με ενοχλούν στην κοιλιά, οπότε ψάχνω για φορεματάκια... τζίφος :cry: Μόνο δυο καλτσόν εγκυμοσύνης πήρα. Ευτυχώς που μου κάνουν ακόμα τα φορέματα που είχα προ εγκυμοσύνης, από ελαστικό ύφασμα, αλλιώς θα είχα μεγάλο θέμα... Τελευταία παρατήρησα ότι κάποια κοντυναν επικίνδυνα και είπα να ανανεώσω το στοκ, αλλά η αγορά φαίνεται προστατεύει το πορτοφόλι μου! :)

 

Αληθεια κοριτσάκια δε μου λετε, παλτό εγκυμοσύνης θα πάρετε?

Προσπαθώ να το γλιτώσω, αλλά δεν ξέρω τι θα γίνει με τα κρύα μέχρι να γεννήσουμε...

 

Χμμμμ ε αμα δεν εχετε καλοριφερ ειναι ενα θεμα! Καλα εκανες και πηρες χειμωνιατικα για το μπεμπη τοτε :wink: Απο ρουχα εγκυμοσυνης εχω βρει διαφορα σε κανονικα μαγαζια σε φαρδια γραμμη αλλα εχω δυσκολευτει πολυ να τα βρω. Ετρωγα ολη τη μερα στα μαγαζια για να βρω ΕΝΑ φορεμα. Εμενα τα ρουχα μου προ εγκυμοσυνης ηταν ολα κολητα γιατι ποτε δεν μου αρεσαν τα φαρδια! Που να ηξερα οτι τωρα θα παω στο αλλο ακρο :D

 

Παλτο βρηκα στα ZARA στην κανονικη κολεξιον ωραιοτατο σε Α γραμμη με φερμουαρ κιολας που χωραω εγω, ο μπεμπης και....μη σου πω ακομα ενας μπεμπης :D

 

Lilou καλως ηρθες! Εγω ειμαι στα +7 κιλα. Μπεμπη ή μπεμπουλα εχεις εσυ?

iD56p3.pnglk6hp3.png
Link to comment
Share on other sites

καλε αυτος ο Απριλης ολο αγορομανες θα χει! :D Κι εμενα πρωτο ειναι, η κοιλια τουρλα δεν το πιστευω οτι ειναι δικη μου! Οσο περναει ο καιρος γινονται πιο δυσκολα τα πραγματα και εκνευριζομαι πως θα βγαλω τον υπολοιπο καιρο δεν ξερω! :cry:

iD56p3.pnglk6hp3.png
Link to comment
Share on other sites

καλε αυτος ο Απριλης ολο αγορομανες θα χει!

 

Ε, καλά μην το πολυ λές και το διαβάζουμε εμείς οι κοριτσομάνες! Πάντως δεν ξέρω για τον Απρίλιο αλλά φέτος θα γεννηθεί πολύ κορίτσι βρε κορίτσια! Πλέον κανείς δεν με ρωτάει τι φύλο είναι! Λένε όλοι με σιγουριά "κορίτσι ε?" Και το 2005 που γεννήθηκε η ξαδελφούλα μου είχαμε γεμίσει στις μπεμπούλες. Λες και βγαίνουν φουρνιές - φουρνιές.

 

Αντε με το καλό όλες μας!

pJO3p2.pngB6Ndp2.png
Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...