Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΠΟΙΕΣ ΓΕΝΑΝΕ ΑΠΡΙΛΙΟ ΜΕ ΜΑΙΟ??


Recommended Posts


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 617
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

καλημερα κοριτσια

τα δικα μας νεα..τη προηγουμενη εβδομαδα πηγαμε γιατρο ζυγιζουμε πλεον 890 γραμμαρια, εγω είμαι τωρα στα +8,5 κιλα. Εχω κανει καμπυλη ζαχαρου βγηκαν καλα τα αποτελεσματα. Η ουρολοιμωξη φαινεται να εχει υποχωρησει αλλα η κοιλια αρχιζει και φουσκωνει και φουσκωνει....Ραγαδες δεν εχουν εμφανιστει δε ξερω βεβαια αν εμφανιζονται απο τωρα παντως φαγουρα δεν εχω. Κατα τα αλλα καλα κοριτσια...ελα και οι υπολοιπες....

8LVep3.png

ZxQWp3.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και από μένα!

 

Μεχρι στιγμής όλα καλά! Την επόμενη εβδομάδα θα κάνουμε το doppler και ανυπομονώ να δω ότι όλα ειναι καλά για το μικράκι μου!! Τον γιατρο τον βλέπουμε κάθε μήνα και θα τον δούμε τηνν Παρασκευη (αύριο). Θέλουμε να δούμε τον γιατρό για να του πούμε πως θα έχουμε την δική μας μαία στον τοκετό και όχι αυτή που πρότεινε αυτος...θα παιχτει μάχη είμαι σιγουρη, αλλα στην τελική εμεις είμαστε οι πελάτες και εμείς γεννάμε...Είμαι αποφασισμένη να του τα πω χύμα και αν δεν θέλει, κανένα πρόβλημα πάω σε άλλον γιατρο...Την μαία μου όμως από την Ευτοκία δεν την αλλάζω!

 

Καλή συνέχεια σε όλες μας!

T9oHp3.png
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας ζουζουνες κι απο μας! Κι εμεις ολα καλα, αν και χαθηκαμε λιγο γιατι τρεχουμε και δεν φτανουμε!!! Και απο βδομαδα θα τρεχουμε περισσοτερο για να τελιωσουμε το δωματιο μας!!! Εμεις ολα καλα, το ραντεβου μας θα γινεται καθε 3 βδομαδες απο δω και περα και βλεπουμε! Πριν απο μιαμιση βδομαδα που πηγαμε, ειμασταν 1207γραμμαρια και σιγουρα τωρα ανεβηκαμε!! Απο κιλα πηρα μεχρι τωρα 9 και ο γιατρος με κατσαδιαζει συνεχεια!!!! Προσπαθησα να τα χασω, εχασα εναμισι, αλλα τωρα το ξαναβαλα!!! Τι να κανω; Και ειδικα σημερα!!! Τετοια μερα να μην φαω; Γινεται; Μια φορα το χρονο ειναι Τσικνοπεμπτη!!! Δεν θα το τσικνιζαμε; Ψησαμε στο τζακι και του δωσαμε και καταλαβε!!! Η μπεμπα μας ηθελε να κανει μαμ!!!!!! :D

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα εγκυουλινες Απριλιου-Μαιου!

 

Πηγα την περασμενη Πεμπτη για Doppler (32w+5d) ολα καλα ο μπεμπης εφτασε τα 2743γρ!!! Μεγαλος ειναι πως θα τον βγαλω Παναγια μου :shock:Dali κι εγω 9 κιλα εχω παρει αλλα ο γιατρος μου δινει συγχαρητηρια! 2 βδομαδες τωρα δεν πηρα ουτε γραμμαριο δεν ξερω πως εγινε αυτο και τσικνισα και γουρουνιασα και τρωω και πολλα γλυκα! Μην τον ακους τον δικο σου εισαι μια χαρα!

Κοριτσια ο 8ος μου φαινεται δυσκολος δεν ξερω αν παρατηρησατε διαφορα οσες μπηκατε 8ο. Εχω βαρυνει, εχουν αρχισει να πονανε τα πλευρα μου και το ισχυο μου, το εντερο εγκαταλειπει τη λειτουργια του, ο υπνος δεν λεγεται πλεον υπνος και συν της αλλης ο μπεμπης κλοτσαει αλλυπητα με χερια και ποδια μαζι σαν να θελει νανοιξει τρυπα στην κοιλια μου και να βγει απο εκει! :shock:

Η μονη παρηγορια ειναι οτι εφυγε το αγχος με το δωματιο που ετοιμασαμε και πηραμε και το καροτσι μας. Μου μενει να πλυνω τα ρουχαλακια και τα σεντονακια του :wink:

iD56p3.pnglk6hp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

kalispera se oles!

Thelw na rwtisw sxetika me to lastex. H giatros mou apo tin arxh tis egkumosunis me evale na agorasw lastex me tis diastaseis pou eixa kai mou eipe pws meta ton toketo tha mou "patisei" thn koilia kai tha foresw to lastex etsi wste na mhn mou meinei koilia. Akouw diafora omws kai exw katalavei pws oi misoi giatroi to uposthrizoun kai oi alloi misoi to aporriptoun entelws! Den kserw ti einai kalo :?: Poia einai h gnwmh twn giatrwn sas????

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλες τις εγκυούλες!!

 

Είναι η πρώτη φορά που γράφω στο forum αν και το διαβάζω από τον Οκτώβριο.

Με λένε Γιάννα και είμαι στον έβδομο μήνα. Χθες κάναμε υπέρηχο και η μπεμπούλα μας ζυγίζει 1350 Kg!!!! Έχω ΠΗΤ 18/5/09.

Είμαστε πολύ χαρούμενοι και οι δύο, είναι το πρώτο μας παιδάκι και ανυπομονώ τρελά να έρθει. Αν και έτσι που την έχω μέσα μου πάλι καλά είναι.

 

Φιλάκια σε όλες!!!

.png
Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΑΙ ΑΠΟ ΜΕΝΑ

ΕΓΩ ΝΑ ΚΑΝΩ ΜΙΑ ΧΑΖΗ ΕΡΩΤΗΣΗ???

ΔΙΑΒΑΖΩ ΟΤΙ ΤΑ ΜΩΡΑΚΙΑ ΣΑΣ ΕΙΝΑΙ ΠΑΝΩ ΑΠΟ 1 ΚΙΛΟ ΚΑΙ ΕΙΣΤΕ ΣΤΗΝ 28 ΒΔΟΜΑΔΑ.

ΕΓΩ ΠΗΓΑ ΠΡΙΝ ΑΠΟ 2 ΒΔΟΜΑΔΕΣ 27+3 ΚΑΙ Η ΜΠΕΜΠΑ ΜΟΥ ΗΤΑΝ 980γρ ΜΗΠΩΣ ΕΙΝΑΙ ΛΙΓΟ ΜΙΚΡΟΥΛΑ Η ΔΙΚΙΑ ΜΟΥ Η ΜΟΥ ΦΑΙΝΕΤΕ????

H3Otp3.pngfxwfyd91vycpqaes.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

γενναω ιασω,κ ειναι το δευτερο παιδακι μου πρωτα ο Θεος,

δεν εχω μεχρι στιγμης καμια ενοχληση,κ ευχομαι να συνεχισω κ ετσι.

asteroyla μια χαρα ειναι το μωρακι σου,οσο πρεπει να ειναι κ εσυ εαν πηγαινες χθες να κανεις υπερηχο θα ηταν πανω απο 1500 :D

Link to comment
Share on other sites

σημερα ειχα το ντοπλερ... ειδα και το μουτρακι του τρισδιαστατο! τι γλυκο!!!! πηραμε και dvd... ειμαστε μια χαρα και 1.175κ.... νομιζω οτι εχει τη μυτουλα του μπαμπα του!!! :wink:

me and my men...

Link to comment
Share on other sites

Asteroyla η δικιά μου σε έναν μήνα από 800 πήγε 1.600 άρα μην ανησυχείς. Επίσης, μια ξαδέλφη μου γέννησε κλείνοντας τον 8ο και το μωράκι γεννήθηκε 1,5 κιλό. Λίγους μήνες μετά ήταν μια χαρά! Δεν παίζουν ρόλο τα κιλά! Γερά να ναι τα μωράκια μας!

pJO3p2.pngB6Ndp2.png
Link to comment
Share on other sites

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΜΟΛΙΣ ΓΥΡΙΣΑ ΑΠΟ ΤΟΝ ΓΙΑΤΡΟ ΚΑΙ ΟΛΑ ΚΑΛΑ

Η ΜΠΕΜΠΟΥΛΑ ΜΑΣ ΕΙΝΑΙ ΠΛΕΟΝ 1364γρ+7 ΜΕΡΕΣ ΣΤΗΝ ΑΝΑΠΤΥΞΗ ΤΗΣ!!!

ΟΣΟ ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΜΑΣ ΕΛΕΓΕ ΓΙΑ ΤΗΝ ΔΙΑΦΟΡΑ ΣΤΟΝ ΜΗΡΟ ΑΚΟΥΣΤΕ ΤΙ ΕΙΠΕ:

ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΔΙΑΦΟΡΑ Ο ΕΝΑΣ ΜΕ ΤΟΝ ΑΛΛΟΝ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΤΑ ΔΥΟ ΤΗΣ ΠΟΔΑΡΑΚΙΑ ΕΙΝΑΙ 1 ΒΔΟΜΑΔΑ ΜΙΚΡΟΤΕΡΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΗΛΙΚΙΑ ΤΗΣ!!!!

ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΙ ΑΝΗΣΥΧΗΤΙΚΟ ΑΛΛΑ ΙΣΩΣ ΚΑΙ ΛΑΘΟΣ ΤΟΥ ΗΠΕΡΙΧΟΥ ΘΑ ΔΙΞΕΙ ΦΥΣΙΚΑ ΜΟΛΙΣ ΓΕΝΝΗΘΕΙ...

ΕΧΟΥΜΕ ΓΥΡΙΣΕΙ ΤΟ ΚΕΦΑΛΑΚΙ ΜΑΣ ΠΡΟΣ ΤΑ ΚΑΤΩ ΚΑΙ ΕΤΟΙΜΑΖΟΜΑΣΤΕ ΝΑ ΠΑΡΟΥΜΕ ΘΕΣΗΗΗΗΗΗΗΗ!!!!!!

ΒΙΑΖΕΤΕ Η ΖΟΥΖΟΥΝΑ ΝΑ ΒΓΕΙ :lol::lol::lol::lol:

H3Otp3.pngfxwfyd91vycpqaes.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

για πριν το τοκετο δεν εχω ακουσει,οταν γεννησα κ ρωτησα την μαια μου,μου ειπε οτι επειδη ειναι η πρωτη μου γεννα δεν χρειαζεται,κ οντως δεν χρειαστηκε, τωρα στο δευτερο παιδι δεν ξερω να σου απαντησω γιατι κ εγω θα το ρωτησω,αλλα μετα τν γεννα

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ για πριν την γέννα δεν ξέρω τίποτα και δεν το έχω ξανακούσει. Μετά την πρώτη μου γέννα που ρώτησα τον γιατρό μου είπε να το φορέσω αν θέλω κακό δεν κάνει. Δεν ξέρω αν κάνει και πολύ μεγάλο καλό. Εγώ το φόρεσα πάντως. όχι καθημερινά. Μόνο όταν έβγαινα έξω για να μπορώ να κουμπόνω πιο άνετα τα παντελόνια.

Kiki + George = Panagiotis + Maria

Link to comment
Share on other sites

kalispera se oles,

euxaristw poly koritsia. Emena me evale na to agorasw me tis diastaseis pou eixa sto 2o mina. Mou eipe pws meta ton toketo tha mou patisei thn koilia kai tha mou to foresei gia na mazepsei h koilia. Akouw omws apo files oti oi giatroi tous einai antithetoi. To idio kai h maia sta mathimata anwdinou toketou. Gia auto kai rwtaw exw mperdeutei pragmatika. Genika empisteuomai th giatro mou alla kalo einai na rwtas. Eyxaristw pantws gia tis plhrofories.

 

kalo bradaki

Link to comment
Share on other sites

κι εγω ειχα παντα την απορια... οχι κατα τη διαρκεια της εγκυμοσυνης... εκει δεν δεχομαι ουτε τα ρουχα μου, αλλα για το μετα... οι μισοι λενε βαλε οι αλλοι μισοι λενε οτι το σωμα μαθαινει και "γυμναζεται" μονο του και επανερχεται... παντως αν και δεν φορεσα στην 1η εγκυμοσυνη, δεν ειδα τραγικα αποτελεσματα που δεν το εκανα...

me and my men...

Link to comment
Share on other sites

Εμενα η μαια μου ειπε οτι στις μερες μας δεν χρειαζεται lastex εχουν βγει ειδικα βρακακια της sloggi που πιεζουν στην κοιλια. Πηγα ηδη και πηρα μερικα νομιζω θα σας βολεψουν καλυτερα. Νομιζω το να μην κανεις τιποτα ειναι λιγο παρακινδυνευμενο αλλα και το να βαλεις lastex λιγο υπερβολη. Να γεννησουμε πρωτα και βλεπουμε τι κανουμε. Δεν ειναι κι ευκολο πραγμα να φορας κατι που σε στενευει ολη μερα και να τρεχεις κιολας με το μωρο...

iD56p3.pnglk6hp3.png
Link to comment
Share on other sites

Τι εγινε κοριτσια; Που χαθηκατε; Ολα καλα; Μηπως πηρατε τα βουνα για να πεταξετε χαρταετο; Πως τα πατε; Εμεις καλα, αν και κουραζομαστε λιγο παραπανω, με το παραμικρο που κανουμε!!! Εχει ανοιξει και η ορεξη μας και δεν ξερω τι θα κανουμε!!!! Σε δυο μερες μπαινουμε στον 8ο!!! Εσεις πως τα πατε; Φουσκωνετε; Φουσκωνετε;

Link to comment
Share on other sites

Εμείς μπήκαμε στον 8ο στις 24/2 και δεν κάνουμε τίποτα άλλο από το να φουσκώνουμε. Που θα φτάσουμε στο τέλος. Τωρα είμαι στο +11, και από όρεξη καλά πάμε αλλά κάνω τρομερές προσπάθειες να τρωω κανονικές μερίδες και όχι διπλάσιες όπως έκανα γιατί ο γιατρός μου είναι αυστηρός και με κατσαδιάζει κάθε φορά αν πάρω πολλά κιλα.

Δεν είμαστε έγκυος προσέχουμε την σιλουέτα μας, είμαστε έγκυος δεν πρέπει να φάμε πολυ, Μα πότε επιτέλους θα φάμε ???

Kiki + George = Panagiotis + Maria

Link to comment
Share on other sites

Καλε που ειναι ο λαος αυτου του θεματος γιατι μειναμε ετσι λιγες? Δωστε καμια συμπαρασταση βρε κοριτσια!

 

Εγω εχω βαρυνει πολυ με τη μεταφορικη εννοια γιατι κατα τα αλλα στον 8ο δεν εχω παρει γραμμαριο εχω παραμεινει στα +9. Δεν μπορω ομως να παρω τα ποδια μου νιωθω να εχω μπει σε αλλη φαση. Κατι πονακια χαμηλα εχουν ξεκινησει "ειναι επειδη μαλακωνει ο τραχηλος" μου ειπε ο γιατρος. Κουραζομαι και που αναπνεω, το να βαλω ενα καλσον μου φαινεται σαν να πρωραγωνιστω στο mission impossible! Ανακοινωσα στον αντρα μου οτι δεν μπορω πλεον να ντυνομαι σαν γυναικα με φορεματακια και καλσον και τετοια με μια φορμα θα τη βγαζω απο δω και περα και σ'οποιον αρεσω! :P

 

Απο ορεξη εχουμε μπολικη αλλα μαλλον τα τρωει ολα ο μπεμπης! Ειμαι στη φαση σιδερωματος ρουχων μωρου και μαλλον πρεπει να αρχισω να ψαχνω για νυχτικα για το μαιευτηριο....

iD56p3.pnglk6hp3.png
Link to comment
Share on other sites

το να βαλω ενα καλσον μου φαινεται σαν να πρωραγωνιστω στο mission impossible! Ανακοινωσα στον αντρα μου οτι δεν μπορω πλεον να ντυνομαι σαν γυναικα με φορεματακια και καλσον και τετοια με μια φορμα θα τη βγαζω απο δω και περα και σ'οποιον αρεσω! :P

 

Απο ορεξη εχουμε μπολικη αλλα μαλλον τα τρωει ολα ο μπεμπης! Ειμαι στη φαση σιδερωματος ρουχων μωρου και μαλλον πρεπει να αρχισω να ψαχνω για νυχτικα για το μαιευτηριο....

 

καλσον!!! :shock::shock: ελεος πως να μπουμε εκει!!! και εγω τα ιδια φορμες ολε!!! δεν ειμαι για στενεματα, το μπανιο βρε κοριτσια πολυ δυσκολο μου φενετε πια, το ξυρισμα το εκανα μεχρι πριν 2 βδομαδες ετσι οπως ειναι η κοιλοουμπα μου δεν τα καταφερνω πια.. :( εβαλα ενα φορεματακι που πριν ενα μηνα εμπενα μια χαρα και μου ηταν και φαρδυ.. και τωρα με την κοιλια μου ειναι τσιτα :shock: το εβαλα ομως τι να κανω γκαστρουσω ειμαι :lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...