Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΠΟΙΕΣ ΓΕΝΑΝΕ ΑΠΡΙΛΙΟ ΜΕ ΜΑΙΟ??


Recommended Posts


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 617
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις


Διαφημίσεις

εγω εχω ΠΗΤ 14/4 καμια αλλη με τετοια ΠΗΤ?

 

Pelagia, εγώ θα γεννήσω περίπου 14/4 με καισαρική στο Μητέρα. Εσύ σε ποιο Μαιευτήριο ?

 

εγω μενω ροδο οποτε θα γεννησω και ροδο στο γενικο νοσοκομειο.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

εγώ έχω ΠΗΤ 7 Μαΐου και περιμένω κοριτσάκι!

με το καλο η τσουπα σου !!!! με το καο σε ολες μας....

πλισιαζει ο καιρος και εχω ενα φοβο.... :shock: χτες εβλεπα στο υπνο μου νοσοκομεια... γιατρους ... πω πω !!! ολα καλα να πανε θεουλη μου!!! φοβαμαι και της ενεσεις θα μου βαλουν και ορο και καθετιρα εμαθα θα χω και την επισκληριδιο... ονειρο ! :shock: ονειρο ! :shock::?:?

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΕ ΟΛΕΣ

 

ΕΙΜΑΙ ΝΕΟ ΜΕΛΟΣ, ΑΝ ΚΑΙ ΚΑΙΡΟ ΤΩΡΑ ΜΠΑΙΝΩ ΣΤΟ ΦΟΡΟΥΜ ΚΑΙ ΔΙΑΒΑΖΩ ΣΧΕΔΟΝ ΤΑ ΠΑΝΤΑ! ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΚΑΘΟΜΑΙ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΡΓΑΖΟΜΑΙ ΤΟ ΠΗΡΑ ΑΠΟΦΑΣΗ ΝΑ ΓΙΝΩ ΚΑΙ ΜΕΛΟΣ :)

 

ΕΧΩ ΠΗΤ 10/04/2009 ΚΑΙ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΟΧΙ ΑΠΛΑ ΚΛΩΤΣΑΕΙ ΑΛΛΑ ΓΕΡΟ ΝΑ ΝΑΙ ΔΕΝ ΣΤΑΜΑΤΑ :D

Link to comment
Share on other sites

καλος τα κοριτσια!!! mpoympoyki ! kai ntinatom ! με το καλο τα μπουμπουκακια μας!!! :lol::lol: εμενα οτ παλικαρακι μου χτες με αφησε να κοιμηθω!!!! :D απο τις κλωτσιες δεν με αφηνει... ολο σφουρες ειναι !!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ευχαριστώ για το καλωσόρισμα :) dovisdepi.

 

Έχω μια ερώτηση, μπορείτε να το πιστέψετε οτι σε λίγο καιρό θα υπάρχει άλλη μια ζωούλα στο σπίτι μας και στις ζωές μας; Εμένα αν και μου κάνει αισθητή την παρουσία της κάθε μέρα δεν μπορώ ακόμη να το πιστέψω!!!!

Link to comment
Share on other sites

Kοριστσαι καλησπερα

Καιρο εχουμε να τα πουμε...

Για πες τε να νεα σας,πως πατε φουσκωνετε φουσκωνετε????

Εγω μεχι στιγμης εχω παρει 7 κιλα κ η μπεμπα μου πριν απο 10 μερες ηταν 650γρ :lol::lol:

Η μεση μου κ το ισχιο μου κοντευουν να με ξεκανουν υπνο δεν εχουμε τα βραδια αλλα κατα τα αλλα μια χαρα!!!!

Σε λιγες μερεσ κλεινουμε τον 6ο και μπαινουμε στον 7ο χιχιχι

Χθες το πρωι καναμε καμπηλη ζαχαρου και τα αποτελεσματα παρα πολυ καλα....

Σειρα σας τωρα....

Περιμενω νεααααααααααααααα

H3Otp3.pngfxwfyd91vycpqaes.png
Link to comment
Share on other sites

εμενα η κοιλια μου δεν εχει φουσκωσει πολυ!τα κιλα ομως μπηκαν,το που ειναι ενα αλλο θεμα!μεχρι στιγμης εχω παρει 12.παιρνω κορτιζονη και μαλλον ειναι κατακρατηση γιατι δεν μπορεις να πεις οτι σκαω και στο φαγητο!τελος παντων τα μωρακια μας να ειναι καλα και τα κιλα θα χαθουν.αυτη την εβδομαδα καναμε β επιπεδου και ηταν ολα καλα!η μπεμπα μας ειναι 484γρ και εχει ψηλα ποδια!

OAFfp3.png
Link to comment
Share on other sites

και κατι αλλο κοριτσια,μου ειπε ο γιατρος οτι ο πλακουντας μου ειναι προσθιος και χαμηλος.δεν ειναι λεει ανησυχητικο αλλα εγω διαβασα οτι πρεπει να προσεχω πολυ!ξερει καμια κατι γι'αυτο;

OAFfp3.png
Link to comment
Share on other sites

kalhmera kai kalo mhna se oles!

 

mpoumpoukaki den monizw oti prepei na anhsyxeis idiaitera! an eprepe tha sou efistouse thn prosoxh o giatros sou! einai epaggelmaties kai den prokeitai na afhsoun na pathoume kati oute emeis oute ta mwrakia mas!

Epishs filikh sumboulh, gia opoia aporia exeis rwta kalutera to giatro polles fores an xreiastei mexri na hremhseis esu. Einai kalutero apo to na diabazeis kati pou den mporeis na to aksiologhseis opws enas eidikos eite na akous thn proswpikh istoria kathe gynaikas h opoia einai enas allos anthrwpos kai enas teleios diaforetikos organismos apo to diko sou!

 

kalo meshmeraki

Link to comment
Share on other sites

oso gia kila exw parei 9 kai thn allh ebdomada mpainw ston 8o mhna. elpizw na mhn parw polla akomh. ponaw pantws poly h plath idiws otan kathomai sto autokinhto eite se thesh pou den voleuei. ston ypno einai arketa kala ta pragmata, apla ksypnaw apo ta xaramata kai den koimamai olh mera. mallon kanw proponhsh!!!

Link to comment
Share on other sites

καλημερα κοριτσια και καλο μηνα

εμεις καναμε β' επιπεδου πριν απο τρεις εβδομαδες και η μπεμπα ηταν 341g και πολυ πεισματαρα. δεν γυρναγε με τιποτα για να κανει τις εξετασεις ο γιατρος. αφου κι εγω δεν την ακουγα καθολου. αλλα εδω και 2-3 μερες με εχει ταραξει στις κλωτσιες. καλυτερα ομως να ειναι ζωηρη και να την νιωθω παρα ησυχη και να ανησυχω.

η κοιλια μου εχει φουσκωσει λιγο και εχω παρει μεχρι τωρα γυρω στα 7 κιλα. ελπιζω να μην παρω πολλα μεχρι το τελος.

αυτα κι απο εμενα. σε λιγες μερες θα κανω καμπυλη ζαχαρου οποτε θα επιστρεψω με φρεσκα νεα.

Link to comment
Share on other sites

και κατι αλλο κοριτσια,μου ειπε ο γιατρος οτι ο πλακουντας μου ειναι προσθιος και χαμηλος.δεν ειναι λεει ανησυχητικο αλλα εγω διαβασα οτι πρεπει να προσεχω πολυ!ξερει καμια κατι γι'αυτο;

 

Mpoumpouki κι εμενα ο πλακουντας ειναι προσθιος και χαμηλος δεν ειναι κατι ανησυχητικο απλως ΔΕΝ πρεπει να φαμε τουμπα με την κοιλια γιατι θα ξεκολλησει και ΔΕΝ πρεπει να μας χτυπησουν στην κοιλια. Το μωρο δεν θα παθει τιποτα γιατι ο πλακουντας θα λειτουργησει ως μαξιλαρι :P . Μην το σκεφτεσαι λοιπον καθολου γιατι και τα δυο ειναι μαλλον απιθανα!

 

Οσο αναφορα την προοδο μας απο κιλα εχω παρει 8 μεχρι στιγμης και ο μπεμπης την 27η εβδομαδα ηταν 1237. Ο υπνος μας δεν ειναι και ο καλυτερος και τα πηγαινελα στην τουαλετα μου χουν σπασει τα νευρα!!! Νιωθω σαν να εχει κατσει ο μικρος ακριβως πανω στην κυστη μου και την πιεζει :? θα "ξαναζυγιστουμε" την επομενη Δευτερα στο γιατρο μας και θα εχουμε νεοτερα!

iD56p3.pnglk6hp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κοριτσια..

καιρο εχουμε να εμφανισουμε το θέμα μας.. τα νεα μας μπαινουμε στον 6ο και ήδη παθαμε μια ουρολοιμωξη με αποτελεσμα να νοσηλευτουμε στο νοσοκομειο. Δυστυχως ήταν αρκετα σοβαρη με αποτελεσμα να επηρεαστει το νεφρο μου (πυελονεφριτιδα) - ο πονος :?: πολυ δυνατός στο δεξι πλευρό. Πηρα αντιβιωση 5 μερες ενδοφλεβια στο νοσοκομειο και 7 μερες στο σπιτι σε χαπι...Τωρα ειμαι standby μη τυχον μου γυρισει σε κολπιτιδα λογω της αντιβιωσης...και τη δευτερα θα ξανακανω καλλιεργεια ουρων για να δουμε αν ξεπεραστηκε η ουρολοιμωξη. Κατα τα άλλα απο χθες αρχισε να κανει την εμφανιση της η καθετη γραμμη στη κοιλια μου καθως και να σκουραινει η περιοχη γυρω απο τον αφαλο. Η πρωτη μου κράμπα στο ποδι με επισκεφθηκε χθες το βραδυ την ωρα που κοιμομουν και ξυπνησα με τρελα ουρλιαχτα! Οι ξινιλες επανηλθαν και η κοιλια αρχιζει να τσιτωνει και να μεγαλωνει πιο γρηγορα...αυτα μπορω να θυμηθω μεχρι στιγμης..

εσεις σε τι κατασταση βρισκεστε? :?::?::?::?::?:

8LVep3.png

ZxQWp3.png

Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...