Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΠΟΙΕΣ ΓΕΝΑΝΕ ΑΠΡΙΛΙΟ ΜΕ ΜΑΙΟ??


Recommended Posts


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 617
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

ήθελα να ρωτήσω....από όσο βλέπω πολλές κάνουν την β επιπέδου σε προχωρημένο μήνα. εγώ στις 25/12 έκλεισα τον 4 και 9/1 πάω για β επιπέδου. Μου φαίνεται λίγο περίεργο...δεν είναι αρκετά νωρίς?

Link to comment
Share on other sites

Καλή χρονιά να έχουμε με υγεία :)

καλά είναι :) εγω κλείνω 14/1 τον τέταρτο και εκλεισα Β επιπέδου 11/2 και αυτο γιατι εχω καποια κιλά παραπάνω και δεν μπορεί να δει καλά σε μικρότερη εβδομάδα :) ΔΛΔ θα είμαι 22 εβδομαδων και μισό περιπου :)

Εμένα η απορία μου είναι άλλη :roll: σημερα κλείνω την 17η εβδομάδα...πως γίνετε να αλλάζω μήνα στις 14???? :shock:

HAmI.jpgHAmIp3.png

Μαρικακι 12/1/2007

Λενιώ 26/5/2009

Link to comment
Share on other sites

Εμένα η απορία μου είναι άλλη :roll: σημερα κλείνω την 17η εβδομάδα...πως γίνετε να αλλάζω μήνα στις 14???? :shock:

 

Οι γιατροί μετράνε την εγκυμοσύνη σε εβδομάδες, όπου 4 εβδομάδες είναι 1 μήνας --> 28 ημέρες, δλδ ένας σεληνιακός μήνας, όχι ημερολογιακός (θυμησου ότι με το ημερολόγιο οι μήνες διαρκούν 30 με 31 ημέρες), γι' αυτό χάνεσαι λίγο μετρώντας με τους μήνες. Οι μήνες αναφέρονται μόνο για να ενημερώνεται ο περίγυρος της εγκύου, θα σου ελεγα ξεχνα το και μέτρα σε βδομάδες :wink:

Επισης zouzounitsa79, αφού μπαίνεις στον μήνα σου 16/05 σημαίνει ότι έχεις ΠΗΤ 16/06, αρα ρίξε ένα ποστ και στο thread του Ιουνίου-Ιουλίου. :wink::)

EXXQp3.pngAIzKp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γειά σας και από μένα!!!Καλή χρονιά σε όλες!!!Και με το καλό να φέρουμε τα ζουζούνια μας στον κόσμο!!!!

Εγώ έχω ΠΗΤ 29/04/2009 και παραμονή Πρωτοχρονιάς μάθαμε ότι θα κάνουμε αγοράκι!!!χιχιχιχι :D:D:D:D

WqOQp2.png KyXNp2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας! Χρόνια πολλά και καλή χρονιά σε όλες! Εγώ είμαι καινούρια στο syte και είναι η πρώτη απάντηση και συμμετοχή που έχω! Εύχομαι τα καλύτερα σε όλες και με το καλό να έρθουν τα μωράκια μας στον κόσμο μας! Εγώ έχω πιθανή ημερομηνία τοκετού στις 03/05/2009, οπότε επειδή είναι και το πρώτο μας μωράκι, ο ιατρός, μας είπε ότι θα εξαντλήσουμε σχεδόν όλο το διάστημα! Α!! και εμάς μας έλεγε στην αρχή ότι είναι 70% αγόρι, αλλά στον μεγάλο τον υπέρηχο μας διαβεβαίωσε ότι είναι 1000% κοριτσάκι!!! :D Οπότε περιμένουμε την μικρή μπουμπού μας!!

(μήπως θα μπορούσατε να με βοηθήσετε, να μου πείτε με ποιον τρόπο μπορώ κι εγώ να βάλω την μπάρα με τα σχεδιάκια κάτω από το κείμενό μου?)

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας! Χρόνια πολλά και καλή χρονιά σε όλες! Εγώ είμαι καινούρια στο syte και είναι η πρώτη απάντηση και συμμετοχή που έχω! Εύχομαι τα καλύτερα σε όλες και με το καλό να έρθουν τα μωράκια μας στον κόσμο μας! Εγώ έχω πιθανή ημερομηνία τοκετού στις 03/05/2009, οπότε επειδή είναι και το πρώτο μας μωράκι, ο ιατρός, μας είπε ότι θα εξαντλήσουμε σχεδόν όλο το διάστημα! Α!! και εμάς μας έλεγε στην αρχή ότι είναι 70% αγόρι, αλλά στον μεγάλο τον υπέρηχο μας διαβεβαίωσε ότι είναι 1000% κοριτσάκι!!! :D Οπότε περιμένουμε την μικρή μπουμπού μας!!

(μήπως θα μπορούσατε να με βοηθήσετε, να μου πείτε με ποιον τρόπο μπορώ κι εγώ να βάλω την μπάρα με τα σχεδιάκια κάτω από το κείμενό μου?)

kali mou kalos ithles!!!! me to kalo h mpoumouka sou!!!! loipon tha patiseis panw sto agoraki mou kai tha se paei sta tickers tha deis auto pou grafei get your custom pregnancy ticker patas pali ekei, tha grapseis pote gennans xrwma mwroukai otan teleiwseis pata to get my ticket tha kaneis copy to mesaio bbcode .. kai tha pas sto profil sou kai tha kaneis pace stin upografh sou. kai eisai etoimh!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ dovisdepi μου! Ήταν πολύ εύκολο, μου άρεσε κι έπαιξα αρκετά με διάφορα! Μπορεί αργότερα να το ξαναλλάξω! Να'σαι καλά! Ευχαριστώ και πάλι! :D Φιλάκια!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

επειδη θελω να το παιξω εμπειρη :cool: θα μπω και εγω στην ομαδα σας εχω ΠΗΤ-5-6 αλλα πιστευω οτι 8α γεννησω στις 38 εβδομαδες που ειναι γυρω στις 22-5..

 

οσο για τα χτυπηματα που λεει η MargaritaM αυτα τα νοιωθει κανεις οταν βρησκετε στον 7 μηνα που ειναι πολυ μεγαλο. στον μηνα που ειμαι εγω τωρα ,εαν δεν εχεις λυπος στην κοιλια νοιωθεις το μωρο να κουνιετε,

εγω το ενοιωσα πρωτη φορα τα χριστουγεννα και οσο περνουν οι μερες γινονται πιο εντονα και πιο συχνα,και οταν ανυσηχω λιγακι πιεζω ελαφρα κατω χαμηλα και με χτυπαει. :oops:

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω πιθανή ημερομηνία τοκετού στις 03/05/2009 ... στον μεγάλο τον υπέρηχο μας διαβεβαίωσε ότι είναι 1000% κοριτσάκι!!!

 

Καλωσήρθες Dali!! Κι εγώ έχω ΠΗΤ 03/05 και έχω κι εγώ κοριτσάκι :D !!! Μόνο που εγώ θα γεννήσω σίγουρα νωρίτερα γιατί είμαι με καισαρική.. Το να εξαντλήσεις όλο το περιθώριο είναι λογικό αφού είναι το πρώτο σου, εκτός και αν η μπουμπού αποφασίσει να βγει νωρίτερα!!! Μην ξεχνάς ότι απ' την Κυριακή των Βαϊων (37εβδ.) τα μωρά μας δεν θα θεωρούνται πρόωρα!

5dyVp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλωσοριζω ολες τις καινουριες εγκυουλες του Απριλιου-Μαιου! Τι κανετε κοπελουδες τι νεα απο τα μωρα σας? Εμεις πηγαμε προχθες στο γιατρο. Μπαινουμε αισιως στον 7ο, ο μπεμπουλης μας ειναι 1237γρ (παμε για 4 κιλα τελικο δηλαδη :shock: ) εμεις ειμαστε +7 κιλα :oops: , η μεση ποναει, δε βολευομαι πουθενα και ο αιματοκριτης στα πατωματα 30,8! Κι εχουμε αλλους τρεις μηνες, βουνο βρε κοριτσια μου φαινεται θελω να γεννησω ΤΩΡΑ!

iD56p3.pnglk6hp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλμερα και απο μενα την μελλουσα μανουλα :lol::lol::lol:

Εμεις σημερα μπηκαμε στον 6ο και ειμαστε 509γρ χιχι

εγω εχω βαλει 4,5 κιλα δηλαδη μονο κοιλιτσα :lol::lol:

Και μενα η μεσουλα μου λεει να σπασει ωρες ωρες κ ο γιατρος ειπε:

ΟΤΑΝ ΣΕ ΠΙΑΝΕΙ ΒΑΖΕΙΣ ΕΝΑ ΜΑΞΙΛΑΡΙ ΣΤΗΝ ΠΛΑΤΗ ΣΟΥ Κ ΞΑΠΛΑ ΓΙΑ 24 ΩΡΕΣ!!!!!! δοκιμασε το σαν αρχη για λιγες ωρες και αν δεις οτι βοηθαει καντο συστημα

Φιλακια προς το παρον

H3Otp3.pngfxwfyd91vycpqaes.png
Link to comment
Share on other sites

Και εμείς στον 6ο είμαστε, περιπατάμε προς τον 7ο, την Πέμπτη έχουμε ραντεβού με τον γιατρό να δούμε ότι είναι όλα οκ. Η μπέμπα μας από την Πρωτοχρονιά και μετά κάνει κάτι παραπάνω από αισθητή την παρουσία της καθ' όλη τη διάρκεια της ημέρας και κάνει πολύ χαρούμενη τη μαμά! Από κιλά, φτάσαμε τα 3 μιας και αφέθηκα λίγο παραπάνω στις βλακείες. Η μέση μου κλασσικά σε τραγική κατάσταση, όπως και οι γοφοί μου. Όμως όσο κι αν πονάω δεν θέλω να γεννήσω, θέλω να απολαύσω κλοτσιές!

pJO3p2.pngB6Ndp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλημερα κοριτσια!!!!!!!! και μεις σε μια βδομαδα μπενουμε στον 7!!!! πριν μια βδομαδα που του εκανα dvd να τον εχω ηταν 800 γρα. :lol: εγω κοριτσια ειμαι +12 κιλα πανω :( αλλα δεν με πολυ νιαζει να ειναι γερος ο μπεμπακος μου!!! ενταξει ο γιατρος μου τιν ειπε.. :roll: αλλα δεν μπορω να καταλαβω πως εβαλα τοσα πολλα! ουτε γλυκα τρωω ουτε και υπερβολικο φαει :roll: πολλα χορτα θελω και σαλατες..τι στο καλο???? κατακρατιση ειναι??? φοβαμαι μονο για την γεννα μην βαρυνο και δεν τα καταφερω?? :roll:

Link to comment
Share on other sites

Μην φοβάσαι δεν θα βαρύνεις. Λίγο άμα προσέξεις θα φτάσεις τα 15 θα είσαι μια χαρά. Και εγώ περίπου εκεί κυμαίνομαι. Όλα καλά θα πάνε. Με το καλό να έρθει το μπεμπάκι σου.

Kiki + George = Panagiotis + Maria

Link to comment
Share on other sites

καλημερα κοριτσια!!!!!!!! και μεις σε μια βδομαδα μπενουμε στον 7!!!! πριν μια βδομαδα που του εκανα dvd να τον εχω ηταν 800 γρα. :lol: εγω κοριτσια ειμαι +12 κιλα πανω :( αλλα δεν με πολυ νιαζει να ειναι γερος ο μπεμπακος μου!!! ενταξει ο γιατρος μου τιν ειπε.. :roll: αλλα δεν μπορω να καταλαβω πως εβαλα τοσα πολλα! ουτε γλυκα τρωω ουτε και υπερβολικο φαει :roll: πολλα χορτα θελω και σαλατες..τι στο καλο???? κατακρατιση ειναι??? φοβαμαι μονο για την γεννα μην βαρυνο και δεν τα καταφερω?? :roll:

 

dovisdepi σε καταλαβαινω ΑΠΟΛΥΤΑ ουτε εγω ξερω πως τα πηρα αυτα τα 7 κιλα, τρωω γλυκα αλλα ετρωγα απο παντα!

Μπραβο στα κοριτσια που τα χουν καταφερει με 3 και 4 κιλα ως τωρα μου φαινεται απιστευτο μπραβο κοπελουδες συνεχιστε ετσι! :wink:

iD56p3.pnglk6hp3.png
Link to comment
Share on other sites

Συγχαρητηρια στα κοριτσια που πηραν τοσο λιγα κιλα! Μπραβο τους! Εγώ μεχρι τωρα πηρα 6 κιλά και ωρες-ωρες με πιανει απογοητευση! Αλλά οταν κλοτσαει η μπεμπουλα μας, χαλαρωνω και σκεφτομαι αυτη να μου ειναι καλα και τα κιλα χανονται! Εμεις την Δευτερα θα παμε στον γιατρο και σιγουρα θα μας την πει για τα κιλα μας!!! Αλλα τι να κανουμε βρε κοριτσια? μια φορα το χρονο ειναι Χριστουγεννα και γιορτες με τετοια ωραια γλυκα!!!!

Link to comment
Share on other sites

Μην φοβάσαι δεν θα βαρύνεις. Λίγο άμα προσέξεις θα φτάσεις τα 15 θα είσαι μια χαρά. Και εγώ περίπου εκεί κυμαίνομαι. Όλα καλά θα πάνε. Με το καλό να έρθει το μπεμπάκι σου.

 

ααα!!! καλα σιγα μην καταφερω να παρω μονο 3 κιλα σε αλους τρεις μηνες .. απο τον 5 μηνα βαζω 4 κιλα το μηνα!! :shock: τι να πω??? και οσο για την δικαιολογια ελα μωρε χριστουγαννα ηταν !!! να δω τι θα φαμε το πασχα!!!!!! οσες θα εχουμε γεννηση .πρωτα ο θεος με το καλο!!!! θα λεμε, ελα μωρε θηλαζω τωρα..χαχαχαχα :lol::lol: και βαλε κιλα ολες!!! ναι κοριτσια μπραβο σας που τα καταφερνετε με τοσα λιγα κιλα!!!!!

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ!

 

Η ΔΙΚΗ ΜΟΥ ΠΗΤ ΕΙΝΑΙ 11/5/09 ΚΑΙ ΘΑ ΓΕΝΝΗΣΩ ΣΤΟ ΕΛΕΝΑ!!!

 

Η ΑΠΟΡΙΑ ΜΟΥ ΛΟΙΠΟΝ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΕΧΩ ΔΙΑΒΑΣΕΙ ΕΙΝΑΙ ΠΟΤΕ ΤΕΛΙΚΑ ΥΠΟΛΟΓΙΖΟΥΜΕ ΤΗΝ ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΓΕΝΝΗΣΗΣ;;

ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΠΗΤ;;;ΚΑΙ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΠΡΙΝ ΠΟΣΟ ΠΙΟ ΝΩΡΙΣ;;;

Π.Χ. ΤΟ ΠΑΣΧΑ ΕΓΩ ΘΑ ΕΙΜΑΙ ΣΤΗΝ 38 ΕΒΔΟΜΑΔΑ. ΕΙΝΑΙ ΠΙΘΑΝΟ ΝΑ ΓΕΝΝΗΣΩ ΤΟΤΕ;;; ΕΠΙΣΗΣ ΑΚΟΥΣΑ ΟΤΙ ΑΝ Ο ΥΠΕΡΗΧΟΣ ΔΕΙΞΕΙ ΟΤΙ ΤΟ ΜΩΡΟ ΕΙΝΑΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΩΝ ΕΒΔΟΜΑΔΩΝ ΑΠΟ ΟΤΙ ΕΧΕΙ ΥΠΟΛΟΓΙΣΕΙ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΤΟΤΕ ΑΛΛΑΖΕΙ ΚΑΙ Η ΠΗΤ. ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΚΑΜΙΑ ΑΝ ΙΣΧΥΕΙ ΑΥΤΌ;;

 

 

ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΑ ΚΙΛΑ ΒΡΑΣΤΕ ΤΑ !!! ΕΧΩ ΗΔΗ ΠΑΡΕΙ 15 ΚΑΙ ΕΙΜΑΙ ΜΟΛΙΣ ΣΤΗΝ 22 ΕΒΔΟΜΑΔΑ. ΝΑ ΚΛΑΨΩ;;;;

ΠΟΛΥ ΑΣΤΕΙΕΣ ΜΟΥ ΑΚΟΥΓΟΝΤΑΙ ΑΥΤΕΣ ΠΟΥ ΑΝΗΣΥΧΟΥΝ ΓΙΑ ΤΑ 5-6 ΚΙΛΑ΄;;

Link to comment
Share on other sites

Με το κσλό το μωρό σου. Εγώ πάντως δεν έχω δει καμία μας να ανησυχεί για 5-6 κιλά. Απλά αναφέρουμε την πορεία της εγκυμοσύνης μας, στο πλαίσιο της οποίας αναφέρουμε και τα κιλά. Γι αυτό θα σε παρακαλούσα να λείπουν οι χαρακτηρισμοί τύπου "αστείες" κ.λπ. γιατί και εμείς οι αστείες πολύ εύκολα θα μπορούσαμε να χαρακτηρίσουμε και εσένα...

 

Εγώ προσωπικά ανησυχώ μόνο για το αν είναι καλά το μωράκι μου...

pJO3p2.pngB6Ndp2.png
Link to comment
Share on other sites

καλημερα σε ολες

asteroyla ειχες δικιο. χθες εκανα β' επιπεδου και περιμενω κοριτσακι. ευχομαι ολα να πανε καλα μεχρι το τελος και να ειναι γερη. οπως και ολα τα μωρα του forum. εγω μεχρι τωρα εχω παρει 3 κιλα και τρωω τα παντα. ελπιζω να μπορω να το κανω μεχρι τελους.

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ!!!

ΛΥΠΑΜΑΙ ΠΟΛΥ ΚΑΙ ΖΗΤΑΩ ΣΥΓΓΝΩΜΗ ΑΝ Ο ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΣΜΟΣ ΑΣΤΕΙΕΣ ΦΑΝΗΚΕ ΚΑΚΟΣ ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΣΜΟΣ.

ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΚΑΜΙΑ ΤΕΤΟΙΑ ΔΙΑΘΕΣΗ!!! ΠΙΟ ΠΟΛΥ ΤΟΝ ΕΥΑΤΟ ΜΟΥ ΚΟΡΟΙΔΕΥΑ!!!

ΕΥΧΟΜΑΙ ΟΤΙ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΣΕ ΟΛΕΣ ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ!!!

Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...