Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Διακοπή εγκυμοσύνης/ πρόκληση αποβολής με χάπια ή αποξεση;


4vasso4

Recommended Posts

Καλησπέρα, είναι εύκολο να μου δώσετε το τηλέφωνο του γιατρού που κάνει διακοπή κύησης με χάπια; Είμαι 6 εβδομάδων και δε θέλω να κάνω απόξεση. Ήμουν στην Αγγλίαν και εκεί τη χρησιμοποιούν πολύ αυτή τη μέθοδο. Έχω επισκεφθεί κάποιους ιδιώτες και όλοι μου λένε για απόξεση. Περιμένω απάντησή σας! Σας ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


On 24/8/2019 at 2:39 ΠΜ, Lenakimou είπε:

Καλησπέρα, είναι εύκολο να μου δώσετε το τηλέφωνο του γιατρού που κάνει διακοπή κύησης με χάπια; Είμαι 6 εβδομάδων και δε θέλω να κάνω απόξεση. Ήμουν στην Αγγλίαν και εκεί τη χρησιμοποιούν πολύ αυτή τη μέθοδο. Έχω επισκεφθεί κάποιους ιδιώτες και όλοι μου λένε για απόξεση. Περιμένω απάντησή σας! Σας ευχαριστώ.

Δεν υπάρχει κάποιος γιατρός συγκεκριμένα που δίνει χαπια, απλά βλέπουν αν είναι αρχή η εγκυμοσύνη ότι δεν υπάρχει λόγος για απόξεση και δίνουν χάπι!! Τώρα εσύ μπορείς σε κάποιον ιδιώτη που θα πας να του πεις ότι θελεις χάπι και όχι απόξεση....βέβαια αυτό έχει και παρακολούθηση και αν δεν έχεις καθαρίσει σωστά τότε μπαίνεις και για απόξεση!! Έχει σταματήσει η ανάπτυξη του και σου είπαν για απόξεση? 

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Γειά σας, νέα στο φόρουμ.  Δυστυχώς στους 2 μήνες καταλήξαμε στο σύνδρομο κενού σακου (έμβρυο δεν είδαμε ποτέ παρά μόνο σάκο ).  Τη Δευτέρα πάω για τελευταία εξέταση αν και 2 μέρες έχω λίγο αίμα.  Υπάρχει κάποια με το ίδιο σύνδρομο που να απέβαλε φυσικά χωρίς αποξεση; 

Link to comment
Share on other sites

  • 4 εβδομάδες μετά...
On 18/1/2020 at 10:43 ΜΜ, Marilia_ είπε:

Γειά σας, νέα στο φόρουμ.  Δυστυχώς στους 2 μήνες καταλήξαμε στο σύνδρομο κενού σακου (έμβρυο δεν είδαμε ποτέ παρά μόνο σάκο ).  Τη Δευτέρα πάω για τελευταία εξέταση αν και 2 μέρες έχω λίγο αίμα.  Υπάρχει κάποια με το ίδιο σύνδρομο που να απέβαλε φυσικά χωρίς αποξεση; 

Αντιμετωπιζω το ιδιο θεμα. Πριν μια βδομαδα βρισκομενη στην 6η βδομαδα ειδαμε οτι ο σακος ηταν κενος. Οπως ακριβως κ χτες. Οποτε ο γυναικολογος μου ειπε οτι σιγα σιγα θ αρχισει ν αποβαλλεται μονος του ο σακος. Δεν μου ειπε να παρω χαπια, απλως μου τ ανεφερε γιατι τον ρωτησα εγω,. Απλα μου ειπε αν θελω να κανω αποξεση το θετικο ειναι οτι παιρνουν δειγμα για να κανουν βιοψια για το τι μπορει να εφταιξε. Εγω θα περιμενω ακομα μια εβδομαδα για φυσικη αποβολη και. θα δειξει αν θα προχωρησω στην αποξεση. Εσυ τελικα απεβαλλες φυσιολογικα? 

Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...