Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Φυσιολογικός τοκετός ή καισαρική?


Φυσιολογικός τοκετός ή καισαρική?  

1.057

  1. 1. Φυσιολογικός τοκετός ή καισαρική?

    • Φυσιολογικός
    • Καισαρική κατ΄επιλογή
    • Καισαρική λόγω ανάγκης


Recommended Posts

Εγω λοιπον λεω να μη βγαλω καρκινο απο φυσιολογικο τοκετο οποτε θα κανω καισαρικη..... Ε,μα ελεος! Και δεν ειμαι απο εκεινες που πιστευουν οτι μετα την καισαρικη κανεις τουμπες... Αλλα οσες γνωστες ή φιλες εκαναν Κ.Τ. αναρωσαν κανονικα και αρκετα ευκολα-γρηγορα.

an1cMeT0g410000NTA4MTgxZHw2NzI5MTUwZGF8SCBtaWtyaSBtYXMgQXRoYW5hc2lhIGVpbmFp.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 391
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

εγω λεω μονο φυσιολογικα!! δεν θεωρω οτι γεννησα προ εξαμηνου αφου μου εκαναν καισαρικη....απλα μου κοψαν την κοιλια και βγαλαν το μωρο μου....δεν υπηρχε κανενασ λογοσ.....:mad: :mad:

δευτερο θα κανω φυσιολογικα ο κοσμοσ να χαλασει....θελω να νιωσω την στιγμη τησ γεννασ και να καταλαβω οτι εγινα μαμα.....

αποψη μου παντα....;)

glitterfy0001856T528D30.gif [sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

μπητε εδω

http://www.parentscafe.gr/showthread.php?p=725101#post725101

και διαβαστε τη συγκλονιστηκη μαρτυρια της κοπελας για τον εφιαλτη που εζησε κατα την ΚΤ.ξυπνησε την ωρα της επεμβασης!

η κοπελα ειναι η elenikaram

 

Τι θα πει "ξυπνησε"? Δεν ειναι ολικη η ναρκωση. Ξυπνια εισαι ετσι κ αλλιως.

an1cMeT0g410000NTA4MTgxZHw2NzI5MTUwZGF8SCBtaWtyaSBtYXMgQXRoYW5hc2lhIGVpbmFp.gif

Link to comment
Share on other sites

όταν μείνεις έγκυος με το καλό, ο τοκετός θα είναι το λιγότερο σημαντικό... εκεί σε πρώτο πλάνο μπαίνει η υγεία του παιδιού και μόνο...τουλάχιστον σε μένα έτσι λειτούργησε... σου εύχομαι πραγματικά να είσαι τυχερή να μείνεις έγκυος και να έχεις μια τελειόμηνη εγκυμοσύνη χωρίς τον γολγοθά που τραβάνε άλλες μανούλες, γιατί αλλιώς πραγματικά θα σου φαίνεται γελοίο να αναλώνεσαι στο πως θα γεννήσεις όταν θα έρθει εκείνη η μαγική στιγμή...

JnDWp3.png Η λίστα με τα eshops-->Εδώ
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εγω λοιπον λεω να μη βγαλω καρκινο απο φυσιολογικο τοκετο οποτε θα κανω καισαρικη..... Ε,μα ελεος! Και δεν ειμαι απο εκεινες που πιστευουν οτι μετα την καισαρικη κανεις τουμπες... Αλλα οσες γνωστες ή φιλες εκαναν Κ.Τ. αναρωσαν κανονικα και αρκετα ευκολα-γρηγορα.

 

πιστευεισ και εσυ οτι με το φυσικο τοκετο βγαζεις καρκινο?θα πηδηχτω απο το παραθυρο:confused:

Link to comment
Share on other sites

Μια ζωη στην αγκαλια μου θα ειναι! Δεν εχω τετοιο κολλημα να ακουσω το πρωτο κλαμα... Θα το ακουω και θα το βλεπω συνεχεια! Δεν ειναι αυτο λογος να μην κανω μεθη...

 

Η καθεμια κανει την επιλογη της και ειναι απολυτα σεβαστη. Σαν παθουσα ( καισαρικη με επισκληριδιο) θα σας πω οτι κατι μου λειπει απο την ολη διαδικασια και πιστεψε με εγω πεταγα την σκουφια μου για καισαρικη λογω φοβιων αλλα τωρα θεωρω ( προσωπικη αποψη παντα ) οτι η καισαρικη αν δεν συντρεχουν λογοι σοβαροι ειναι σαν να " βιαζεις" την φυση. Αλλωστε οταν ερθει η ωρα η φυση/ο θεος, οπως θελεις πες το σε εξοπλιζει με τεοια δυναμη και ψυχραιμια που δεν πιστευες οτι διεθετες και στο λεει μια που καθυστερουσε το θεμα παιδιου επειδη φοβοταν:oops::oops::oops:

"Ο φανατισμός είναι η μόνη μορφή θέλησης που μπορεί να διαπνέει τους αδύναμους"

Link to comment
Share on other sites

εγω λεω μονο φυσιολογικα!! δεν θεωρω οτι γεννησα προ εξαμηνου αφου μου εκαναν καισαρικη....απλα μου κοψαν την κοιλια και βγαλαν το μωρο μου....δεν υπηρχε κανενασ λογοσ.....:mad: :mad:

δευτερο θα κανω φυσιολογικα ο κοσμοσ να χαλασει....θελω να νιωσω την στιγμη τησ γεννασ και να καταλαβω οτι εγινα μαμα.....

αποψη μου παντα....;)

 

Δηλαδη τωρα δε νιωθεις μαμα? Ειναι δυνατον? Αυτο το κλισε του τυπου"αν δε νιωσω τον πονο,δε νιωθω μαμα" δεν το δεχομαι! Μαμα εισαι και μαλιστα πολυ ευτυχισμενη οπως και να γεννησεις... Αποψη μου παντα...

an1cMeT0g410000NTA4MTgxZHw2NzI5MTUwZGF8SCBtaWtyaSBtYXMgQXRoYW5hc2lhIGVpbmFp.gif

Link to comment
Share on other sites

μπητε εδω

http://www.parentscafe.gr/showthread.php?p=725101#post725101

και διαβαστε τη συγκλονιστηκη μαρτυρια της κοπελας για τον εφιαλτη που εζησε κατα την ΚΤ.ξυπνησε την ωρα της επεμβασης!

η κοπελα ειναι η elenikaram

 

H κοπέλα αναφέρε ότι ξύπνησε και άκουγε και αισθανόταν τα πάντα, αυτό συμβαίνει και με την επισκληρίδιο. Δεν ανέφερε ότι πονούσε. Είναι σαν να γεννούσε με επισκληρίδιο. Γιατί λοιπόν το αναφέρεις σαν "εφιάλτης";

O5X4p2.png 

Link to comment
Share on other sites

Sporiklos, κι εγώ έτσι.... Πριν γίνω μανούλα έλεγα ''Αααααα καισαρική θα κάνω, σίγα να μην κάτσω να σκυλοπονάω''. Εν τούτοις, στην 1η επίσκεψη στο γιατρό του πα '' Γιατρέ δε το συζητάω Φ.Τ..!''. Επίσης πριν γίνω μανούλα, δεν ήθελα να ακούω για θηλασμό, με το που γέννησα και το 'πιασα στα χέρια μου, η πρώτη μου κίνηση ήταν να του δώσω το στήθος μου....

Ποτέ λοιπόν, μη λέμε ποτέ.....

iyuNp3.png4hNCp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

διαβασε και θα καταλαβεισ τι εννοω

Το διαβασα αλλα και παλι δεν καταλαβα γιατι της εκαναν ολικη ναρκωση... Και κατι ακομη.Το οτι ο γιατρος της δεν ηταν καλος δεν το καταλαβε 9 μηνες που την παρακολουθουσε? Στη γεννα φανηκε που απαντησε "δεν ειμαι εγω ο πατερας¨" και τοτε της φανηκε γελοιος? Και κατι ακομη? Σε δημοσιο νοσοκομειο γεννησε?

an1cMeT0g410000NTA4MTgxZHw2NzI5MTUwZGF8SCBtaWtyaSBtYXMgQXRoYW5hc2lhIGVpbmFp.gif

Link to comment
Share on other sites

Το διαβασα αλλα και παλι δεν καταλαβα γιατι της εκαναν ολικη ναρκωση... Και κατι ακομη.Το οτι ο γιατρος της δεν ηταν καλος δεν το καταλαβε 9 μηνες που την παρακολουθουσε? Στη γεννα φανηκε που απαντησε "δεν ειμαι εγω ο πατερας¨" και τοτε της φανηκε γελοιος? Και κατι ακομη? Σε δημοσιο νοσοκομειο γεννησε?

Δημόσιο-Ιδιωτικό δεν έχει σχέση!!!!!!

Η κουμπάρα μας, ήταν να γεννήσει στο Ιασώ, αλλά λόγω επιπλοκών την έστειλαν στο Αλεξάνδρα και της φέρθηκαν καλύτερα και από ιδιωτικό.....

iyuNp3.png4hNCp3.png
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη τωρα δε νιωθεις μαμα? Ειναι δυνατον? Αυτο το κλισε του τυπου"αν δε νιωσω τον πονο,δε νιωθω μαμα" δεν το δεχομαι! Μαμα εισαι και μαλιστα πολυ ευτυχισμενη οπως και να γεννησεις... Αποψη μου παντα...

 

μα και η καισαρικη ποναει απλα οταν μπαινεις στο ρολο της μαμας σε ενδιαφερει πανω απο ολα το καλο του παιδιου σου και μην κοροιδευομαστε ο φυσιολογικος τοκετος ειναι καλυτερος για το παιδι αλλωστε το λεει και το ονομα "φυσιολογικος".

 

Thaumataki τα ιδια και εγω με τον θηλασμο. Στην αρχη ειπα δεν θα θηλασω καθολου, μετα ειπα σαραντα ημερες, μετα ειπα τρεις μηνες, τωρα εχω στοχευσει στο εξαμηνο αλλα μια φωνουλα μεσα μου μου λεει οτι δεν θα σταματησω ουτε εκει και με βλεπω εξω απο τα καγκελα του στρατοπεδου να ζηταω τον φανταρο-σπορικλο για να τον θηλασω:-D

 

Αχ αυτη η μητροτητα ποσα πραγματα με εμαθε για τον εαυτο μου. Ειλικρινα δεν με αναγνωριζω.:-D

"Ο φανατισμός είναι η μόνη μορφή θέλησης που μπορεί να διαπνέει τους αδύναμους"

Link to comment
Share on other sites

Δημόσιο-Ιδιωτικό δεν έχει σχέση!!!!!!

Η κουμπάρα μας, ήταν να γεννήσει στο Ιασώ, αλλά λόγω επιπλοκών την έστειλαν στο Αλεξάνδρα και της φέρθηκαν καλύτερα και από ιδιωτικό.....

 

Οσον αφορα το πώς θα σου φερθουν τις περισσοτερες φορες και συμφωνα παντα με οσα εχω ακουσει ΕΧΕΙ σημασια το αν θα ειναι σε δημοσιο ή ιδιωτικο. Δεν εχουν καμια σχεση το πώς σου φερονται στο ενα με το πώς σου φερονται στο αλλο! Στο ενα τα σταζεις και στο αλλο πας σχεδον τζαμπα.. Αυτο τα λεει ολα νομιζω....Μην κοροιδευομαστε τωρα!

an1cMeT0g410000NTA4MTgxZHw2NzI5MTUwZGF8SCBtaWtyaSBtYXMgQXRoYW5hc2lhIGVpbmFp.gif

Link to comment
Share on other sites

θα σας πω λοιπον κιεγω τα δικα μου, για τις μελλουσες μανουλες που διαβαζουν ολα αυτα και τρελλαινονται.

απο την στιγμη που εμεινα εγκυος ανακοινωσα στη γιατρο μου οτι αν ολα πανε καλα θα γεννησω με καισσαρικη κ δεν δεχομαι καμια συζητηση πανω σ'αυτο.

εκεινη-να ειναι καλα-μου απαντησε οτι ετσι θα γινει εφοσον αυτη ειναι η επιθυμια μου, να χαλαρωσω κ να απολαυσω την εγκυμοσυνη μου.

Εφτασα αισιως στην 40 εβδομαδα και εκει καναμε μια 2η κουβεντα, να παω με προκληση, να κανουμε μια αρχη για φτ και αν δουμε οτι δεν προχωραει, να μην με αφησει ωρες ατελειωτες να γενναω, να μου το παρει με κτ.

στην 1 ωρα και 10' γεννησα, αυτο που λενε με ενα πονο!!!

ουτε στην ανανηψη δεν εκατσα.

ειχα τοση ενεργεια που ανεβηκα, εκανα μπανιο, εφαγα το τελειο φαγακι του μητερα και περιμενα το κοριτσακι μου, λες και ειχα παει επισκεπτρια! ακομα θυμαμαι τις 2 κοπελες στα διπλανα κρεββατια -με κτ- πως με κοιταζαν..:oops:

οσο για τα ραματα, την ρωταγα για πολυ καιρο αν με ειχε ραψει, δεν καταλαβαινα κατι...:lol:

Σιγουρα η καθε περιπτωση ειναι διαφορετικη, αλλα για σκεψου να με ειχε παρει σοβαρα η γιατρος...

θα ειχα ταλαιπωρηθει πολυ με ενα χειρουργειο μονο κ μονο απο το φοβο μου για τους πονους που ολες οι γυναικες ειμαστε προγραμματισμενες να μπορουμε να αντεξουμε!

θελω να το ξαναζησωωωω:!::!::!:

MD1op3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Οσον αφορα το πώς θα σου φερθουν τις περισσοτερες φορες και συμφωνα παντα με οσα εχω ακουσει ΕΧΕΙ σημασια το αν θα ειναι σε δημοσιο ή ιδιωτικο. Δεν εχουν καμια σχεση το πώς σου φερονται στο ενα με το πώς σου φερονται στο αλλο! Στο ενα τα σταζεις και στο αλλο πας σχεδον τζαμπα.. Αυτο τα λεει ολα νομιζω....Μην κοροιδευομαστε τωρα!

Στο λέω από προσωπική πείρα.... Γέννησα στο Ιασώ, από ψώνιο για να στο πω ξεκάθαρα. Για να λέω ότι γέννησα εκεί κι ότι έσκασα τόσα. Στην ουσία ξενοδοχείο πληρώνεις.

Η κουμπάρα μας γέννησε πέρυσι και μάλιστα 7μηνήτικο και ο γιατρός της είπε ''Στο Αλεξάνδρας, το Ιασώ δεν αναλαμβάνει τέτοια ευθύνη''. Οι γιατροί, ο ανασαθησιολόγος, η μαία, όλα ήταν άψογα. Η μόνη διαφορά ήταν στο ''ξενοδοχείο''.

iyuNp3.png4hNCp3.png
Link to comment
Share on other sites

Οσον αφορα το πώς θα σου φερθουν τις περισσοτερες φορες και συμφωνα παντα με οσα εχω ακουσει ΕΧΕΙ σημασια το αν θα ειναι σε δημοσιο ή ιδιωτικο. Δεν εχουν καμια σχεση το πώς σου φερονται στο ενα με το πώς σου φερονται στο αλλο! Στο ενα τα σταζεις και στο αλλο πας σχεδον τζαμπα.. Αυτο τα λεει ολα νομιζω....Μην κοροιδευομαστε τωρα!

 

Βρε κοριτσάκι μου, με όλο το σεβασμό, επειδή εμείς έχουμε την εμπειρία πίσω μας, καλό θα ήταν να μην αμφισβητείς αυτά που σου λέμε κατά τέτοιο τρόπο! αν έχεις απορίες ευχαρίστως να τις απαντήσουμε, αλλά επέτρεψέ μας να γνωρίζουμε εκ των έσω κάποια πράγματα... η φράση σου "μην κοροϊδεύομαστε τώρα" είναι επιεικώς προσβλητική προς τις μητέρες που αφιερώνουν λίγο από το χρόνο τους να απαντούν εδώ, δε νομίζεις;

JnDWp3.png Η λίστα με τα eshops-->Εδώ
Link to comment
Share on other sites

θα σας πω λοιπον κιεγω τα δικα μου, για τις μελλουσες μανουλες που διαβαζουν ολα αυτα και τρελλαινονται.

απο την στιγμη που εμεινα εγκυος ανακοινωσα στη γιατρο μου οτι αν ολα πανε καλα θα γεννησω με καισσαρικη κ δεν δεχομαι καμια συζητηση πανω σ'αυτο.

εκεινη-να ειναι καλα-μου απαντησε οτι ετσι θα γινει εφοσον αυτη ειναι η επιθυμια μου, να χαλαρωσω κ να απολαυσω την εγκυμοσυνη μου.

Εφτασα αισιως στην 40 εβδομαδα και εκει καναμε μια 2η κουβεντα, να παω με προκληση, να κανουμε μια αρχη για φτ και αν δουμε οτι δεν προχωραει, να μην με αφησει ωρες ατελειωτες να γενναω, να μου το παρει με κτ.

στην 1 ωρα και 10' γεννησα, αυτο που λενε με ενα πονο!!!

ουτε στην ανανηψη δεν εκατσα.

ειχα τοση ενεργεια που ανεβηκα, εκανα μπανιο, εφαγα το τελειο φαγακι του μητερα και περιμενα το κοριτσακι μου, λες και ειχα παει επισκεπτρια! ακομα θυμαμαι τις 2 κοπελες στα διπλανα κρεββατια -με κτ- πως με κοιταζαν..:oops:

οσο για τα ραματα, την ρωταγα για πολυ καιρο αν με ειχε ραψει, δεν καταλαβαινα κατι...:lol:

Σιγουρα η καθε περιπτωση ειναι διαφορετικη, αλλα για σκεψου να με ειχε παρει σοβαρα η γιατρος...

θα ειχα ταλαιπωρηθει πολυ με ενα χειρουργειο μονο κ μονο απο το φοβο μου για τους πονους που ολες οι γυναικες ειμαστε προγραμματισμενες να μπορουμε να αντεξουμε!

θελω να το ξαναζησωωωω:!::!::!:

 

εισαι σπανια περιπτωση..ακου 1 ωρα.....

an1cMeT0g410000NTA4MTgxZHw2NzI5MTUwZGF8SCBtaWtyaSBtYXMgQXRoYW5hc2lhIGVpbmFp.gif

Link to comment
Share on other sites

τοτε και εγω ειμαι σπανια γιατι πρωτη γεννα εκανα σε 2 ωρες και 2η γεννα σε 15 λεπτα.νομιζα οτι εισαι εγκυος αλλα απο οτι ειδα πιο πανω δεν εισαι ακομα.ειδες γνωμες απο κοπελες που γεννησαν με ΦΤ και απο κοπελες που εκαναν ΚΤ,ωστοσο αμφισβητεις και τις 2 πλευρες χωρις καμια εμπειρια αλλα απο οτι σου ειπαν ''γνωστες΄΄

Link to comment
Share on other sites

και εγω σε δημοσιο γεννησα....μια χαρα μου φερθηκαν!

Δεν εχω παραπονο...ισα-ισα μεσα στον πονο μου που ημουν καλωδιωμενη ενα ολοκληρο βραδυ και χωρις κανεναν δικο μου διπλα μου...γιναμε και φιλοι.Και οι μαιες οποτε τις καλουσες ερχοντουσαν.

Ενταξει...δεν μπορω να πω...σεντονια 5 μερες δεν μου αλλαξαν και μαξιλαρι εφερα δικο μου για να ειναι πιο απαλο...αλλα δεν με νοιαζει!!Σαμπως στο σπιτι μου αλλαζω τα σεντονια καθε μερα???

Η τουαλετα πεντακαθαρη ηταν,δεν μας ελειψε τιποτε...!

Και σε δικλινο μαλιστα!!

Link to comment
Share on other sites

Βρε κοριτσάκι μου, με όλο το σεβασμό, επειδή εμείς έχουμε την εμπειρία πίσω μας, καλό θα ήταν να μην αμφισβητείς αυτά που σου λέμε κατά τέτοιο τρόπο! αν έχεις απορίες ευχαρίστως να τις απαντήσουμε, αλλά επέτρεψέ μας να γνωρίζουμε εκ των έσω κάποια πράγματα... η φράση σου "μην κοροϊδεύομαστε τώρα" είναι επιεικώς προσβλητική προς τις μητέρες που αφιερώνουν λίγο από το χρόνο τους να απαντούν εδώ, δε νομίζεις;

 

Οχι δε νομιζω γιατι αυτο δεν το ειπα για σας που αφιερωνετε χρονο,αλλα για τα δημοσια νοσοκομεια για τα οποια μονο ευτραπελα ακουω να συμβαινουν! Συμφωνω οτι εχετε εμπειρια την οποια δεν εχω και γι αυτο αφιερωνω κι εγω το χρονο μου σε σας και τις συμβουλες σας. Ομως ας βλεπουμε ολοι και τις 2 οψεις του νομισματος και δεν μπορω να καταλαβω σχολια οπως "δε νιωθω μαμα με καισαρικη" ή "στο δημοσιο σου φαιρονται συνηθως μια χαρα". Μπορει να μην εχω γεννησει αλλα εχω ερθει σε επαφη με δημοσιο νοσοκομειο και φιλοι μου το ιδιο και χαιρι δεν ειδαμε. Εχω λοιπον κ εγω την αποψη μου στο θεμα. Δε σνομπαρω εσας,απλα εκφραζω τις αντιρρησεις που εχω.

an1cMeT0g410000NTA4MTgxZHw2NzI5MTUwZGF8SCBtaWtyaSBtYXMgQXRoYW5hc2lhIGVpbmFp.gif

Link to comment
Share on other sites

τοτε και εγω ειμαι σπανια γιατι πρωτη γεννα εκανα σε 2 ωρες και 2η γεννα σε 15 λεπτα.νομιζα οτι εισαι εγκυος αλλα απο οτι ειδα πιο πανω δεν εισαι ακομα.ειδες γνωμες απο κοπελες που γεννησαν με ΦΤ και απο κοπελες που εκαναν ΚΤ,ωστοσο αμφισβητεις και τις 2 πλευρες χωρις καμια εμπειρια αλλα απο οτι σου ειπαν ''γνωστες΄΄

 

Δεν αμφισβητω και τις 2 πλευρες,κανεις λαθος... Απλα ειμαι υπερ της καισαρικης για την ωρα τουλαχιστον,τοσο κακο ειναι? Και για την κοπελα που ξυπνησε την ωρα της επεμβασης δεν καταλαβα απλα γιατι εκανε ολικη ναρκωση! Απο τα λιγα που ξερω,ολικη δεν κανουν στην καισαρικη εκτος φανταζομαι αν υπαρχει ιδιαιτερος λογος ,κατι το οποιο η κοπελα δεν το ξεκαθαριζει. Αδικο εχω που απορω με αυτο δηλαδη? Σου φανηκε φυσιολογικο εσενα και λες οτι την αμφισβητω?

an1cMeT0g410000NTA4MTgxZHw2NzI5MTUwZGF8SCBtaWtyaSBtYXMgQXRoYW5hc2lhIGVpbmFp.gif

Link to comment
Share on other sites

Οχι δε νομιζω γιατι αυτο δεν το ειπα για σας που αφιερωνετε χρονο,αλλα για τα δημοσια νοσοκομεια για τα οποια μονο ευτραπελα ακουω να συμβαινουν! Συμφωνω οτι εχετε εμπειρια την οποια δεν εχω και γι αυτο αφιερωνω κι εγω το χρονο μου σε σας και τις συμβουλες σας. Ομως ας βλεπουμε ολοι και τις 2 οψεις του νομισματος και δεν μπορω να καταλαβω σχολια οπως "δε νιωθω μαμα με καισαρικη" ή "στο δημοσιο σου φαιρονται συνηθως μια χαρα". Μπορει να μην εχω γεννησει αλλα εχω ερθει σε επαφη με δημοσιο νοσοκομειο και φιλοι μου το ιδιο και χαιρι δεν ειδαμε. Εχω λοιπον κ εγω την αποψη μου στο θεμα. Δε σνομπαρω εσας,απλα εκφραζω τις αντιρρησεις που εχω.

Ελένη μου, δες και τις 2 όψεις του νομίσματος.... Μη βλέπεις μοναχά τη μία και μη τα ισοπεδώνεις όλα.....

Αυτά στα λέω εγώ που υπήρξα και υπάρχω οπαδός του ιδιωτικού και σε ιδιωτικό γέννησα. Αλλά είναι καλό δικό μας, αλλά και του τόπου μας να επισημαίνουμε και τα θετικά των δημοσίων και να μη τα κοιτάμε υπεροπτικά.

iyuNp3.png4hNCp3.png
Link to comment
Share on other sites

Αν το παρουμε ετσι η κουμπαρα του αδερφου μου εκανε καισαρικη σε δημοσιο και δεν την καθαρισαν καλα με αποτελεσμα να παει και να την ξαναανοιξουν την κοιλια λιγο καιρο μετα!! Και στη δευτερη καισαρικη σε αλλο δημοσιο ψιλοχαλια της φερθηκαν..

an1cMeT0g410000NTA4MTgxZHw2NzI5MTUwZGF8SCBtaWtyaSBtYXMgQXRoYW5hc2lhIGVpbmFp.gif

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...