Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

Love Parents.org.gr? Tell a friend!

ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΜΕ ΤΙΣ ΣΚΑΛΕΣ ΤΕΛΙΚΑ!

Recommended Posts

Χθές, μπήκα στο ασανσέρ μιας πολυκατοικίας για να πάω σε μια υπηρεσία. Δεν ήταν στη νομαρχία.Ήταν σε μια πολυκατοικία ανεξαρτητα.

Μόλις μπήκα, και πάτησα το κουμπί για να ανέβω στον τρίτο, ξανανοιξαν πίσω μου οι πόρτες και μπήκε ένας άντρας γύρω στα 50, μπορεί και παραπάνω.

-Γιατί το κάνει αυτό με τις πόρτες και ξανανοιγουν, με ρωτάει;

-Δεν ξέρω του λέω

-Σε ποιόν όροφο πηγαίνετε;

- Στον τρίτο λέω

-Κάπου σας ξέρω, μου λέει και με κοιτάει από την κορυφή μέχρι τα νύχια.Από κάποιο γραφείο; Είστε σε κάποιο γραφείο; Μου φαίνεται γνωστή η φυσιογνωμία σας.

- Όχι, εγώ δεν σας γνωρίζω του απαντώ και ευτυχώς εκείνη τη στιγμή, είχαμε φτάσει στον όροφο.

Δεν ξέρω...αλλά φοβήθηκα πραγματικά. Όταν βρίσκεσαι σε ένα χώρο 1Χ1, και πολύ κοντά σου, ένας άντρας αρχίζει να σου κάνει τέτοιες χαζές ερωτήσεις, και να σε κοιτάει εξονυχιστικά...δεν είναι να φοβάσαι;

Μπορεί να μην είχε κακή πρόθεση...........αλλά μπορεί και να είχε!Στο κατέβασμα, κατέβηκα τους 3 ορόφους με τα πόδια και κατέληξα στο συμπέρασμα ότι καλύτερα είναι να πηγαίνουμε με τις σκάλες σε πολυκατοικίες που δεν γνωρίζουμε. Μπορεί να είναι τραβηγμένο, αλλά φύλαγε τα ρούχα σου....!!!

Σκάλες και πάλι σκάλες!!!Κάνουμε και τη γυμναστική μας!!!!!!!!! :wink:

n3kPp3.png

zewgp3.png

Διαφημίσεις

Και γω θα τρόμαζα Μάτα μου... μήπως αν ήταν κανένας ανώμαλος ή βιαστής θα το έγραφε στο κούτελο?! Όχι φυσικά!

Εγώ μπαίνω σε ασανσέρ μόνο αν είναι τουλάχιστον 2 άτομα ακόμα. Μόνη με άντρα δεν μπαίνω πια... έχω φοβηθεί και γω τα τελευταία 2 χρόνια! :?

Καλημέρα,

θα σας φανεί περίεργο αλλά αυτό που περιγράφει η mata ήταν μια από τις φοβίες μου από πολύ μικρή.Είχε κάποια βάση η φοβία βέβαια γιατί σε αρκετά μικρή ηλικία, νομίζω ότι πήγαινα α λυκείου, στην πολυκατοικία της θείας μου που έμενε στο 5ο είχα μια τέτοια συνάντηση....Ενώ περιμέναμε το ασανσέρ μαζι με καποιον άντρα γυρω στα 40 ένιωθα να με γδύνει με τα ματια του...Ένιωσα πολυ χάλια και να για σας πω την αλήθεια σχεδον είχα κατουρηθεί από τον φόβο μου..Να προσθέσω ότι από περίπου 13 χρονών διάβαζα πάρα πολλά βιβλία αστυνομικής λογοτεχνίας αλλά και τρόμου και η φαντάσία μου γενικά κάλπαζε :lol:

Αλλά δεν ήταν αυτό, ακόμα και σήμερα είμαι σίγουρη ότι αν έμπαινα στο ασανσερ με αυτόν τον άντρα θα γινόταν κάτι κακό. Το έβαλα στα πόδια και ανέβηκα 5 ορόφους τρέχοντας. Ο άντρας αυτός τελικά δεν πήρε το ασανσερ αλλά έκανε μεταβολή και βγήκε από την είσοδο της πολυκατοικίας :shock:

Για να μην πολυλογώ matoula μου ήσουν πολύ τυχερή γλυκιά μου. Εγώ ποτε δεν παίρνω ασανσερ μόνη με αγνώστους ακόμα και για 1 όροφο πολυκαταστήματος :lol: Θεωρώ ότι είναι από τους πιο επικύνδινους χώρους για να γίνει κάτι κακό, ακόμα πιο επικύνδινος από ένα έρημο δρομάκι....

Διαφημίσεις

Σκάλες κοριτσάκια μου σκάλες!!!!! :lol::lol::lol:

Γιατί ποτέ δεν ξέρεις!!!!Ε...........αν τύχει να περιμένει να πάρει το ασανσέρ κάποιος στυλ Ρουβά, Κλούνει, και τα συναφή....ε θα την κάνω την εξαίρεση!!!! :lol::lol: Εκεί βέβαια μάλλον το αντίθετο θα γίνει!!! :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Νανσυ φαντάζομαι όταν τον είχες δεί τελικά να κάνει μεταβολή και κατάλαβες ότι δεν χρειαζόταν ασανσέρ!!!! :shock::shock:

Ισπανίδα μου 8 βαθμούς;;;;Πουντιάσατε βρε καλό μου!!!! :?

Πολλά ζεστά ελληνικά φιλιάαααααααααααα!!!!!!!!!!! :D:D:D

n3kPp3.png

zewgp3.png

Διαφημίσεις

Επειδή είναι Παρασκευή, επειδή είναι και ηλιόλουστη μέρα (Μαδρίτη κλάψε :lol: ), το μυαλό φεύγει εύκολα matoula...

Τον Ρουβά στον χαρίζω, στην πραγματικότητα έχω βρεθεί στο ασανσέρ μαζί του (μαζί με δυο συνεργάτες του) και το μόνο που μου έκανε εντύπωση ήταν η ευγένεια του και το άρωμα του :wink:

Αλλά για τον Κλούνει φιλενάδα με βλέπω να σπρώχνω τους πάντες για να μπω στο ασανσέρ μόνη μου μαζί του :lol:

Για να μην σας πω τι θα έκανα αν θα έβλεπα τον Πατσίνο να περιμένει το ασανσέρ :lol: (Θου κύριε.....).αχχχχχχχχχ

Mata για να καταλάβεις τον φόβο μου τότε, όταν άκουσα την πόρτα της εισόδου να κλείνει πίσω από τον άντρα, ήμουνα ήδη στον 2ο όροφο και άρχισα να τρέχω ακόμα πιο γρήγορα μέχρι τον 5ο. Αφού το πρωί που τα ξαναθυμήθηκα με την ιστορία σου με έπιασε ταχυκαρδία :shock:

Ε.....είναι να μην σε πιάσει βρε Νάνσυ;;;Τέτοια περιστατικά μας μένουν αλησμόνητα;;;;;;;;Βρε ποιό ασανσέρ ήταν εκείνο που συναντήθηκες με τον Ρουβά;;;;;;;;;;;;;;Αν έρθω Αθήνα να πάρω το ίδιο!!!!!!!!!Α.........και μη νομίζεις για τον Ρουβά δεν κόβω και φλέβες αλλά αν συναντηθείς σε κανένα ασανσέρ με τον Γιαννάκη τον Πλούταρχο......1)πατάς κόκκινο κουμπί stop 2) με παίρνεις τηλέφωνο και 3)παίρνω αεροπλάνο κι έρχομαι!!!!!!!! :lol::lol::lol::lol::lol::lol:

n3kPp3.png

zewgp3.png

Άκου να δεις Μαδριλένα γριά μου αν θες να σφαχτούμε πες το και έρχομαι :lol::lol::lol: ή ενναλακτικά μπορώ να σου στείλω την maryp να σε κανονίσει :lol:

Άντε τώρα γιατί θα έιναι η πρώτη φορά που θα πάω στο αρχείο αν συνεχίσεις τις απειλές σου :lol::lol:

Mata και ο Πλούταρχος χάρισμα σου (μα παιδί μου συγκρίνεις τις βούρτσες με #$^#$%^;;;;;;;;)

Ο Ρουβάς είχε έρθει στην δουλειά μου για μια κοινωνική συνάντηση με το αφεντικό. Εγώ δεν το ήξερα, ούτε είδα το παρκαρισμένο πορσικό( :shock: ),έτυχε ακριβώς την στιγμή κάλεσα το ασανσέρ να ανεβαίνει οπότε βρεθήκαμε σε ένα στενό σχετικά ασανσέρ 4 άνθρωποι (το μέγιστο). Πολύ γέλιο, να σου πω την αλήθεια χάζεψα αλλά βρε παιδί μου ....πολύ babyface για τα γούστα μου (η κολώνια του άπαιχτη...ακόμα την ψάχνω για να την πάρω στον δικό μου Ρουβά :wink: )

Επειδή εγώ έχω μια εμπειρία σε ασανσέρ, βέβαια πέρασανχρόνια, ήμουν φοιτήτρια και έμενα μόνη, σας λέω είναι τρομακτικό,

μπήκε ο τύπος μαζί μου στο ασανσέρ, μάλον με ακολουθούσε από τον δρόμο, και όταν πάτησα τον όροφο, άρχισε να με πιάνει... εγώ άρχισα να τσιρίζω, ακούστηκαν πόρτες να ανοίγουν από άλλα διαμερίσματα, και όταν φτάσαμε στον όροφο, άνοιξε και έφυγε σαν σίφουνας, δεν έγινε τίποτα πέρα από αυτό, αλλά έτρεμα για ημέρες μετά και δεν ξαναμπήκα σε ασανσέρ μόνη μου...ΠΡΟΣΟΧΗ ΚΟΡΙΤΣΙΑ!!!!!!

Από τότε που κουράστηκα να ψάχνω, έμαθα να βρίσκω. Και από τότε που ο άνεμος μού εναντιώθηκε, έμαθα να σαλπάρω με όλους τους ανέμους. Φ. Νίτσε

Διαφημίσεις

και το πιο σημαντικό:

επειδή έχουμε κόρες, πολύ μεγάλη προσοχή όταν γίνουν 12-13 χρονών και ανεβοκατεβαίνουν μόνα τους, ΠΡΟΣΟΧΗ στα παιδιά μας

Από τότε που κουράστηκα να ψάχνω, έμαθα να βρίσκω. Και από τότε που ο άνεμος μού εναντιώθηκε, έμαθα να σαλπάρω με όλους τους ανέμους. Φ. Νίτσε

Έχω κι εγώ να σας διηγηθώ μια φρικιαστική ιστορία σε ασανσέρ, άλλου τύπου όμως.

Φανταστείτε καλοκαίρι, 11 ατομα σε ασανσερ των 10, αντι να ανέβει προς τα πάνω, κατέβηκε και φυσικά έμεινε εκεί, καπου τρία τέταρτα, ωσπου να έρθει η πυροσβεστική να μας βγάλει. Δε μας έφτανε η ζέστη και η δύσπνοια, ο καθένας έλεγε το μακρύ του και το κοντό του (του στυλ "θα πεθάνουμε", "θα σκάσουμε", "δεν αναπνέω" και άλλα τέτοια χαριτωμένα), ενώ η κυρία δίπλα μου παραπονιόταν για στομαχόπονο. Κάποια στιγμή την είδα να καθεται, θα κουράστηκε σκέφτηκα... ΕΥΤΥΧΩΣ εκείνη ακριβώς τη στιγμή μας άνοιξαν τις πόρτες και βγήκαμε έξω, γιατί αλλιώς πράγματι θα μας έβρισκαν σκασμένους... η κυρία ξελάφρωσε απ' την ενόχληση στο έντερό της, αν καταλαβαίνεται τι εννοώ.... Μπλιάχχχχ ακόμα και τώρα το σκέφτομαι και ανακατεύομαι....

Γιατί να μην είχα πάει με τις σκάλες...........

EXXQp3.pngAIzKp2.png

Επειδή εγώ έχω μια εμπειρία σε ασανσέρ, βέβαια πέρασανχρόνια, ήμουν φοιτήτρια και έμενα μόνη, σας λέω είναι τρομακτικό,

μπήκε ο τύπος μαζί μου στο ασανσέρ, μάλον με ακολουθούσε από τον δρόμο, και όταν πάτησα τον όροφο, άρχισε να με πιάνει... εγώ άρχισα να τσιρίζω, ακούστηκαν πόρτες να ανοίγουν από άλλα διαμερίσματα, και όταν φτάσαμε στον όροφο, άνοιξε και έφυγε σαν σίφουνας, δεν έγινε τίποτα πέρα από αυτό, αλλά έτρεμα για ημέρες μετά και δεν ξαναμπήκα σε ασανσέρ μόνη μου...ΠΡΟΣΟΧΗ ΚΟΡΙΤΣΙΑ!!!!!!

Ο παλιοκερατάς!!! :mad::mad:

συμφωνω κ γω σε όλα κορίτσια!!!!!!!!!!!!!!

ειναι πολυ επικυνδυνα τα πράγματα!!!!

κ άντε εμεις οι μεγάλες ριχνουμε κ καμια αδεσποτη,

αλλα τα μικρα πανικοβάλονται κ κοκκαλωνουν

κ δε μπορουν να αντιδράσουν.....

κ τιποτα να μη γινει μενει μεγάλο στιγμα!!!!

καποτε οταν ημουν 10 ενας γειτονας αλβανος, όλο με κοιταζε κ μου λεγε διαφορα απο το μπαλκονι!!!!!!!!!

φοβομουν πολυ να το πω στη μαμα μου...τελικα αφου ειδα κ αποειδα

γιατι τραβηξε καιρο αυτό....... το πα, καλα τον πηρε κ τον σηκωσε!!!!

τεσπα ξεφυγα συγνωμη...

παιδια εγω γενικως δεν παιρνω ανσασερ!!!!!

ειμαι σεισμοφοβικια!!!!!

xWWzp2.png

675093qccdm00t72.pngEΓΧΡΩΜΗ TV----->ΑΣΠΡΟΜΑΥΡΗ ΖΩΗ...

συμφωνω κ γω σε όλα κορίτσια!!!!!!!!!!!!!!

ειναι πολυ επικυνδυνα τα πράγματα!!!!

κ άντε εμεις οι μεγάλες ριχνουμε κ καμια αδεσποτη,

αλλα τα μικρα πανικοβάλονται κ κοκκαλωνουν

κ δε μπορουν να αντιδράσουν.....

κ τιποτα να μη γινει μενει μεγάλο στιγμα!!!!

καποτε οταν ημουν 10 ενας γειτονας αλβανος, όλο με κοιταζε κ μου λεγε διαφορα απο το μπαλκονι!!!!!!!!!

φοβομουν πολυ να το πω στη μαμα μου...τελικα αφου ειδα κ αποειδα

γιατι τραβηξε καιρο αυτό....... το πα, καλα τον πηρε κ τον σηκωσε!!!!

ακομα θυμαμαι τη φάτσα του κ καπως μου ερχεται

τεσπα ξεφυγα συγνωμη...

παιδια εγω γενικως δεν παιρνω ανσασερ!!!!!

ειμαι σεισμοφοβικια!!!!!

xWWzp2.png

675093qccdm00t72.pngEΓΧΡΩΜΗ TV----->ΑΣΠΡΟΜΑΥΡΗ ΖΩΗ...

Ανάλογη ιστορία με την Μάτα έζησα στην τρίτη λυκείου. Μυαλό δεν έβαλα...Περνώ συνεχώς το ασανσέρ...Μάλλον πρέπει να αναθεωρήσω τις απόψεις μου! :wink:

Grow up and get a life!