lop

χειρουργείο αφαίρεσης πολύποδα μήτρας

Recommended Posts

Μετά από αιμορραγία 20 μέρες τώρα, και αφού είδαμε στο τεστ - παπ -κολπικό υπέρηχο ένα πολύποδα που από τον περσυνό υπέρηχο διπλασιάστηκε, η γιατρός μου είπε ότι πρέπει να τον αφαιρέσουμε γιατί τρέφεται ο πολύποδας από ορμόνες, και επειδή είμαι 42 και όχι σε προκλιμακτήριο. Θέλω να ρωτήσω εμπειρίες κοριτσιών που κανανε το χειρουργείο.

Διαφημίσεις

Πριν 2 μερες εκανα την αφαιρεση του δικου μου πολυποδα.

Την Παρασκευη τον προεγχειρητικο ελεγχο και το Σαββατο το χειρουργειο. Βγαινεις εξω σε λιγες ωρες. Λιγο αιματακι...και πονους περιοδου εχεις μετα! Πινω και αντιβιωση για 4 μερες συνολικα.

Καλη επιτυχια!

κορίτσι περαστικά και να'ναι το τελευταίο. Μερικές ερωτήσεις : Η ηλικία σου? Εχεις παιδιά ? Πόσα cm ήταν ? Με μίσχο (δηλαδή τρεφόταν ?) Είχες ενδιάμεσες αιμορραγίες ανάμεσα στους κύκλους σου ? Πήρες και 2η γνώμη ? Με νάρκωση? Πόσο διάρκησε το χειρουργείο ? Μετά τι ποσότητα αίμα είχες ? Μου είπαν ότι μπορεί να ξαναβγεί . Ευχαριστώ.

Ειμαι 37χρν, εχω ενα παιδι και προσπαθω για δευτερο.

Πηρα περισσοτερες απο μια γνωμες και μου ειπαν να τον αφαιρεσω.

Δεν ειχα αιμορραγιες αλλα λογω επιδιωξης εγκυμοσυνης μου συσταθηκε να τον αφαιρεσω.

Το χειρουργειο δεν κραταει πολυ...Μπηκα χειρουργειο, μου συστηθηκε η αναισθησιολογος και εχασα επαφη....ξυπνησα και προσπαθουσα να συνελθω απο μεθη/ ναρκωση και να με μεταφερουν σε δωματιο. Κανα 2ωρο το ολο θεμα νομιζω.

Διαστασεις δεν θυμαμαι, αλλα ηταν στην μεση της ενδομητρικης κοιλοτητας...

και εγώ εχω αφαιρεσει πολυποδα ειναι απλό

με υστεροσκοπηση και μεθη και σε 20 λεπτα ξυπνησα ελαφρώς ζαλισμένη

δεν πονούσα καθόλου και ειχα λίγο αιμα κανα δυο μερούλες ολα οκ ευτυχώς

τωρα ειμαι εγκυος και ανυπομονώ να κρατησω το μπεμπακι μου αγκαλίτσα

Διαφημίσεις

κοριτσια καλημερα! εγω εχω ενα ενδομητριο ΓΕΜΑΤΟ πολυποδες..μιλαμε για ΧΙΛΙΑΔΕΣ πολυποδες, ετσι μου ειπε ο γιατρος μου. δεν εχει ξαναδει τετοια περιπτωση λεει..

Κ τωρα ψαχνω να βρω καποιον να εχει παρομοια εμπειρια. Δεν ξερω απο που να αρχισω για να παρω γνωμες. Μηπως γνωριζετε να μου συστησετε καποιον? Θα σας ημουν ευγνωμων.....

κοριτσια καλημερα! εγω εχω ενα ενδομητριο ΓΕΜΑΤΟ πολυποδες..μιλαμε για ΧΙΛΙΑΔΕΣ πολυποδες, ετσι μου ειπε ο γιατρος μου. δεν εχει ξαναδει τετοια περιπτωση λεει..

Κ τωρα ψαχνω να βρω καποιον να εχει παρομοια εμπειρια. Δεν ξερω απο που να αρχισω για να παρω γνωμες. Μηπως γνωριζετε να μου συστησετε καποιον? Θα σας ημουν ευγνωμων.....

Ελπιζω ο γιατρός σου να μη σε τρομαξε γιατι υπάρχουν τροποι και τροποι για να πεις κατι..

Να μην αγχωνεσαι ολα αντιμετωπιζονται.

Εαν θελεις μια ακόμη γνωμη το όνομα του γιατρου είναι χαρης χινιαδης και τα υπόλοιπα στοιχεία μπορείς να τα βρεις στο Internet.

και εγώ εχω αφαιρεσει πολυποδα ειναι απλό

με υστεροσκοπηση και μεθη και σε 20 λεπτα ξυπνησα ελαφρώς ζαλισμένη

δεν πονούσα καθόλου και ειχα λίγο αιμα κανα δυο μερούλες ολα οκ ευτυχώς

τωρα ειμαι εγκυος και ανυπομονώ να κρατησω το μπεμπακι μου αγκαλίτσα

Συγχαρητήρια..

Μετά από πόσο καιρό εμεινες εγκυος?

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα