Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Επαναλαμβανόμενες αποτυχίες στην εμφύτευση εμβρύων


Recommended Posts

Just now, bourboulythra είπε:

Στα εμβόλια αναφέρεσαι λογικά....

Ελπίζω να μου ρίξουν την άμυνα του οργανισμού κ να μη βλέπει ως ξένο σώμα το έμβρυο. Έχω κάνει δυο φορές προσπάθεια με βλαστοκυστες 5 ημερών ΑΑΑ κ ομως ούτε ένα θετικό τεστ. Είναι σαν να τα διώχνει ο οργανισμός μου. Δεν ξέρω τι άλλο να κάνω . Πιάνομαι από όπου μπορώ . 
 

προεμφυτικο κ ενα καλο ελενχο στην μητρα πλεον υπαρχουν πολλες εξετασεις για την μητρα γιατι δεν εμφυτευει. το εχεις ψαξει? νομιζω εκει θα βρεις απαντησεις. 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Διαφημίσεις


On 3/10/2020 at 4:10 ΠΜ, μαγιοπουλας είπε:

Δεν υφίσταται αυτη η θεωρια εδω κ πολλά χρόνια.Δυο φορες προσπαθεια μην νομίζεις ότι είναι κ πολλές.Στα έμβρυα η στη μήτρα βρίσκεται η απαντηση σου μαλλον.θεωρω οτι τα ενδοκρινολογικα τα έχεις ελεγμένα.

Ναι τα ενδοκρινολογικα είναι και αυτά ελεγμένα. Και τη μήτρα ελέγξαμε με λαπαροσκόπηση -υστεροσκοπηση . Βρέθηκε μικρού βαθμού ενδομητριωση.  Μακάρι να ήταν αυτό που έφταιγε. Ο γιατρός επιμένει στην φυσιολογική προσπάθεια . 6στις 10 λέει μετά τον καθαρισμό της ενδομητριωσης μένουν έγκυες. 

On 3/10/2020 at 4:13 ΠΜ, ninaki80 είπε:

προεμφυτικο κ ενα καλο ελενχο στην μητρα πλεον υπαρχουν πολλες εξετασεις για την μητρα γιατι δεν εμφυτευει. το εχεις ψαξει? νομιζω εκει θα βρεις απαντησεις. 

Προεμφυτικο έλεγχο δεν κάναμε ποτε γιατί εμένα με 2 βλαστοκυστες και απλά τις βάζαμε. Η μόνη εξέταση που έκανα για την μήτρα είναι υστεροσκοπηση-λαπαροσκόπηση, και μου πήρανε κ δείγμα για τυχόν λοίμωξη στη μήτρα το οποίο ομως ήταν αρνητικό ευτυχώς.

Ποιες άλλες εξετάσεις υπάρχουν σχετικές με την εμφύτευση; 

Link to comment
Share on other sites

Just now, bourboulythra είπε:

Ναι τα ενδοκρινολογικα είναι και αυτά ελεγμένα. Και τη μήτρα ελέγξαμε με λαπαροσκόπηση -υστεροσκοπηση . Βρέθηκε μικρού βαθμού ενδομητριωση.  Μακάρι να ήταν αυτό που έφταιγε. Ο γιατρός επιμένει στην φυσιολογική προσπάθεια . 6στις 10 λέει μετά τον καθαρισμό της ενδομητριωσης μένουν έγκυες. 

Προεμφυτικο έλεγχο δεν κάναμε ποτε γιατί εμένα με 2 βλαστοκυστες και απλά τις βάζαμε. Η μόνη εξέταση που έκανα για την μήτρα είναι υστεροσκοπηση-λαπαροσκόπηση, και μου πήρανε κ δείγμα για τυχόν λοίμωξη στη μήτρα το οποίο ομως ήταν αρνητικό ευτυχώς.

Ποιες άλλες εξετάσεις υπάρχουν σχετικές με την εμφύτευση; 

καποιες φλεγμονες δεν φαινονται με την υστεροσκοπηση γιαυτο υπαρχουν το emma test ,το ngs endometriume  κ η εξεταση του Νικα ολες περιπου βρισκουν το ιδιο πραγμα το ψαχνεις κ επιλεγεις την πιο αποδεχτει απο τον γιατρο σου.  επισης υπαρχει κ το era test που βρισκει το παραθυρο εμφυτευσης δηλαδη αν υπαρχει διαφορετικη ημερα που εμφυτευει η μητρα σου απτο συνιθισμενο των περισσοτερων γυναικων. 

Επεξεργάστηκαν by ninaki80
Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...