Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Recommended Posts

.... Ενώ στο σπίτι τρώει τα πάντα.

Σας έχει τύχει αυτό; ενώ από μωρό έτρωγε τα πάντα και όταν είναι σπίτι θα φάει και φρούτα, αυγό κα στον παιδικό δεν τρώει τίποτα. Της λέμε διάφορες ιστορίες, πόσο νόστιμο είναι το φαγητό εκεί αλλά τίποτα. Αφήστε που με ζητάει την ώρα του φαγητού γιατί μάλλον πεινάει και από εκείνη την ώρα με ζητάει συνέχεια. Όταν πάω να την πάρω μετά το φαγητό, όλα τα παιδιάκια παίζουνε και η δικιά μου είναι αγκαλιά με τη δασκάλα και με περιμένει (νηστική)!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 210
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Εισαι τυχερη τουλαχιστον που στο σπιτι τρωει τα παντα, η δική μου και στο σπιτι ειναι πολύ λιγοφαγη και πρεπει να κανουμε τα χιλια δυο καραγκιοζιλικια για να φαει 5 μπουκιες :cry::cry: ...

 

Αρχες του μηνα αρχισαμε παιδικο και ημουν σιγουρη οτι δεν θα ετρωγε τιποτα (αλλωστε δεν θα την αφηνα μεχρι το απογευμα αλλα το μεσημερακι πηγαινει η μαμα μου και την παιρνει)... Εδώ και ενα μηνα στο σχολειο δεν ετρωγε τιποτα και ηταν με ενα γαλα απο το πρωι, πραγμα το οποιο με στενοχωρουσε πολυ...

 

Εδω και 2 ημερες μας ειπε η δασκαλα της πως κατι αρχισε να δοκιμαζει και χτες με εκπληξη εμαθα οτι εφαγε λιγο κολατσιο, λιγη μπανανα και λιγη σουπιτσα το μεσημερι :!::!::!: (να σημειωσω οτι την σουπα στο σπιτι ουτε που την δοκιμαζει)...

 

Εβγαλα λοιπον το συμπερασμα οτι ειτε "ζηλευει" και παρακινειται και απο τα αλλα παιδακια που τρωνε, ειτε αρχισε πια να εξοικειωνεται με το περιβαλλον...

 

Και σου μιλαω για ενα παιδι που το μονιμο αγχος μας ειναι το φαγητο της, και ζυγιζει μολις 10900 σχεδον 2,5 ετων, για να καταλαβεις ποσο δυσκολη ειναι στο φαγητο :cry:

 

Παντως η δασκαλα της μας ειπε απο την αρχη να μην εχουμε την απαιτηση να τρωει και αυτο θα γινει πολυ σταδιακα, αφου και παιδακια που ειναι πολυ καλοφαγα καιο τρωνε τα παντα, δυσκολα τρωνε στην αρχη στον παιδικο...

oaiqp2.pngm9YLp2.png
Link to comment
Share on other sites

Ο δικός μου γιος πέρυσι πήγε στον παιδικό σταθμό στα προνήπια. Δεν έφαγε ούτε μια μέρα φαγητό απο τον παιδικό σταθμό παρα μόνο ψωμί και τυρί που του έφτιαχνε η μαγείρισα που μου ηταν γνωστή. Προσπάθησα πολλές φορές να τον δελεάσω, του έταξα χίλια δυο πράγματα αλλα τίποτα... Μια ολόκληρη χρονια δεν έφαγε απολύτως τίποτα. Φέτος πηγαίνει σε άλλο νηπιαγωγείο τρώει τουλάχιστον το κουλούρι που του βάζω μαζί. Σε λίγο καιρό που θα επιστρέψω στην δουλειά μου θα τον αφήνω ολοήμερο. Δεν ξέρω τι θα κάνει...Λέει ότι μεγάλωσε και θα τρώει στο σχολείο.Θα δούμε....Τουλάχιστον τρώει στο σπίτι αλλα λίγο. Γενικά είναι παιδί που δεν δοκιμάζει και τρώει μονο αυτά που του αρέσουν πολύ. Αλλα νομίζω ότι δεν πρέπει να τα πιέζουμε. Αν είναι να φάει θα το κάνει απο μόνος του...ίσως κάποια στιγμη...ελπίζω...

Link to comment
Share on other sites

  • 1 χρόνο μετά...

:?

Αχ τι τραβαμε κ εμεις οι μανεεεες!!!!:shock:

Η μικρη μου θα παει προνηπια κ σκεφτομαι που δεν τρωει ευκολα,επιλεγει φαγητα,τα περισσοτερα τα τρωει σε σουπες.

Αρχιζουν απο εβδομαδα στο νηπιαγωγειο κ εχω αγχωθει αλλα δεν το δειχνω.

Τι θα γινει δεν ξερω.:roll:

Link to comment
Share on other sites

Πολλά παιδάκια που ξέρω δεν τρώνε στον παιδικό ιδίως τους πρώτους μήνες, μάλλον από άγχος του άγνωστου. Μετά προσαρμόζονται και όλα καλά.

 

Υπάρχουν όμως και τα άλλα παιδάκια σαν τον γιο μου και σαν τα πιο πάνω που διάβασα που είναι πολύ επιλεκτικά και δεν τρώνε τίποτα, μόνο μακαρόνια και γάλα.

Το αποτέλεσμα ο γιος μου 3 φορές την εβδομάδα είναι νηστικός από τις 7:30 έως τις 16:00 που τον παίρνω από το σχολείο.

O5X4p2.png 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

:confused::(

Οποτε κ η δικιά μου δεν βλεπω να τρωει.

Να φανταστεις για να φαει παιζουμε την σταχτοπουτα,την κοκκινοσκουφιτσα,και διαφορα αλλα που σκαρφιζομαι.

Θα δειξει απο εβδομαδα πως θα τα παμε....:shock:

Link to comment
Share on other sites

Φάση είναι, θα περάσει. Απλώς μην το κάνεις θέμα και σταμάτα να της διαφημιζεις το φαγητό του παιδικού. Απλώς πες της ότι αν δεν φάει μετά θα πεινάει μέχρι να έρθει στο σπίτι. Όταν γυρνάει από τον παιδικό και είναι πεινασμένη να της λες "δεν σου έδωσαν φαγάκι στο σχολείο ή δεν είχαν φαγάκι?" να δεις τι θα σου πει. Πες και στη δασκάλα να μην την πιέζει. Να μην εγκαταλείπει αμέσως, αλλά ούτε και να το κάνει ζήτημα. Να προσπαθεί με έμμεσο τρόπο.

Μην ανησυχείς πάντως. Ούτε η δικιά μου έτρωγε πέρυσι ειδικά την περίοδο που σταματήσαμε τα αλεσμένα. Νομίζω όλα τα παιδάκια περνάνε από παρόμοια φάση. Απλώς όσο το κάνεις ζήτημα τόσο θα επιμένει και το παιδί τραβώντας έτσι την προσοχή. Αν της δείξεις ότι δεν σε νοιάζει, θα αρχίσει να αναθεωρεί. :-)

 εχω δυο μπουμπουκακια

Link to comment
Share on other sites

Τώρα είδα ότι το θέμα είναι του 2008...:roll:

 

Και που είναι θέμα του 2008...

...η κατάσταση συνεχίζεται

και στα παιδάκια του 2010!!! :lol: :lol: :lol: :lol:

 

Αντε να δούμε τι θα κάνουμε κι εμείς που είναι μίζερη στο φαγητό...."απο κούνια"!!!

Link to comment
Share on other sites

μια από τα ίδια κορίτσια και εμείς δυστυχώς :(. Είναι η τρίτη εβδομάδα που πάει παιδικό και αν στην αρχή ξεκίνησε πολύ δυνατά, ούτε κλάμματα, έτρωγε όλο το φαγητό, αυτήν την εβδομάδα δεν έβαλε μπουκιά ....όταν λέμε μπουκιά μπουκιά.

Και γενικά τρώει τα πάνταααα..... ότι του δώσεις θα το κατεβάσει.

Νομίζω ότι γενικά τα πιτσιρίκια περνούν την φάση του αποχωρισμού από τους γονείς, για αυτό και δεν πρέπει να τα πιέζουμε

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Και που είναι θέμα του 2008...

...η κατάσταση συνεχίζεται

και στα παιδάκια του 2010!!! :lol: :lol: :lol: :lol:

 

Αντε να δούμε τι θα κάνουμε κι εμείς που είναι μίζερη στο φαγητό...."απο κούνια"!!!

 

Απλώς απαντούσα προσωπικά σε εκείνη την κοπέλα!:mrgreen::mrgreen: Ό,τι έγραψα όμως μπορούν να το εφαρμόσουν οι μαμάδες του 2010(με αντίστοιχες περιπτώσεις)

 

Και η δικιά μου μίζερη είναι στο φαγητό, το οποία είναι πάντα τελευταίο στη λίστα προτεραιοτήτων της...

 εχω δυο μπουμπουκακια

Link to comment
Share on other sites

Τελικα δεν ειναι σε ολοημερο ,αλλα μας ειπανε πριν κ αλλα μετα.

Τελος παντων.

Στο θεμα μας, το κολατσιο της το πρωι το κουτσοτρωει.

Αλλα στερεψα απο ιδεες τι να τις φτιαχνω εκτος απο το τοστακι με ενα ξερο γκουντα ,αντε κανενα κεικ ,γιαουρτακι ,μηλοπιτα... ειναι επιλεκτικη και φοβαμαι οτι θα βαρεθει να τρωει ολο τα ιδια.

:confused:

Link to comment
Share on other sites

Τελικα δεν ειναι σε ολοημερο ,αλλα μας ειπανε πριν κ αλλα μετα.

Τελος παντων.

Στο θεμα μας, το κολατσιο της το πρωι το κουτσοτρωει.

Αλλα στερεψα απο ιδεες τι να τις φτιαχνω εκτος απο το τοστακι με ενα ξερο γκουντα ,αντε κανενα κεικ ,γιαουρτακι ,μηλοπιτα... ειναι επιλεκτικη και φοβαμαι οτι θα βαρεθει να τρωει ολο τα ιδια.

:confused:

 

Το ίδιο πρόβλημα έχω κι εγώ με τη μικρή μου.Τώρα μόλις την πήρε ο άντρας μου από τον παιδικό και δεν έχει φάει ούτε πρωϊνό ούτε δεκατιανό ούτε μεσημεριανό. Γύρισε και άδειασε 1 1/2 μπουκαλι νερό. Τι θα την κάνω μου λέτε; Στενοχωριέμαι που δεν τρώει τίποτα...

AtKRp3.png
Link to comment
Share on other sites

Το ίδιο πρόβλημα έχω κι εγώ με τη μικρή μου.Τώρα μόλις την πήρε ο άντρας μου από τον παιδικό και δεν έχει φάει ούτε πρωϊνό ούτε δεκατιανό ούτε μεσημεριανό. Γύρισε και άδειασε 1 1/2 μπουκαλι νερό. Τι θα την κάνω μου λέτε; Στενοχωριέμαι που δεν τρώει τίποτα...

 

Εγω την ρωταω απο το προηγουμενο βραδυ ,

"Τι θες αγαπη μου να σου βαλω αυριο στο σχολειο μαζι σου?"

απαντηση

" Κανε μου εκπληξη "

:shock:

"Ναι κοπελα μου κ αν δεν τα φας?"

"να σου φτιαααααξω .... εεεεε? να σου φτιαξω τοστακι με γκουντα και παριζακι?"

"οοοοοοοοοοχι παριζακι"

γκρρρρρρρρρρρ:evil:

"καλα σκετο με γκουντα"

"Θελω με μελι τοστακι αλλα το μελι να ειναι απο πανω και να μην εχει βουτυρο"

γκρρρρρρρρρρρρρρ:evil:

ΑΧ ΤΙ ΝΑ ΤΗΝ ΚΑΝΩ?

Ε?

Ε?

 

eleni2008 αν δεν τρωει εκει αστην να τρωει σπιτι,αλλα το θεμα ειναι τι ωρα σχολαει?

Link to comment
Share on other sites

Εγω την ρωταω απο το προηγουμενο βραδυ ,

"Τι θες αγαπη μου να σου βαλω αυριο στο σχολειο μαζι σου?"

απαντηση

" Κανε μου εκπληξη "

:shock:

"Ναι κοπελα μου κ αν δεν τα φας?"

"να σου φτιαααααξω .... εεεεε? να σου φτιαξω τοστακι με γκουντα και παριζακι?"

"οοοοοοοοοοχι παριζακι"

γκρρρρρρρρρρρ:evil:

"καλα σκετο με γκουντα"

"Θελω με μελι τοστακι αλλα το μελι να ειναι απο πανω και να μην εχει βουτυρο"

γκρρρρρρρρρρρρρρ:evil:

ΑΧ ΤΙ ΝΑ ΤΗΝ ΚΑΝΩ?

Ε?

Ε?

 

eleni2008 αν δεν τρωει εκει αστην να τρωει σπιτι,αλλα το θεμα ειναι τι ωρα σχολαει?[/QUO

 

Φευγω να πάω να την πάρω αλλα θα τα πούμε τη Δευτέρα

αν δεν σε πειράζει..

AtKRp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εγω την ρωταω απο το προηγουμενο βραδυ ,

"Τι θες αγαπη μου να σου βαλω αυριο στο σχολειο μαζι σου?"

απαντηση

" Κανε μου εκπληξη "

:shock:

"Ναι κοπελα μου κ αν δεν τα φας?"

"να σου φτιαααααξω .... εεεεε? να σου φτιαξω τοστακι με γκουντα και παριζακι?"

"οοοοοοοοοοχι παριζακι"

γκρρρρρρρρρρρ:evil:

"καλα σκετο με γκουντα"

"Θελω με μελι τοστακι αλλα το μελι να ειναι απο πανω και να μην εχει βουτυρο"

γκρρρρρρρρρρρρρρ:evil:

ΑΧ ΤΙ ΝΑ ΤΗΝ ΚΑΝΩ?

Ε?

Ε?

 

eleni2008 αν δεν τρωει εκει αστην να τρωει σπιτι,αλλα το θεμα ειναι τι ωρα σχολαει?[/QUO

 

Φευγω να πάω να την πάρω αλλα θα τα πούμε τη Δευτέρα

αν δεν σε πειράζει..

 

 

οκ καλο Σ/Κ:P

Link to comment
Share on other sites

Εμένα πέρυσι ο δικός μου άρχισε να τρώει μετά από 3 εβδομάδες:shock: και από λίγο, ώσπου μετά έτρωγε κανονικά. Και μιλάμε για ένα παιδί απίστευτα δύσκολο που τρώει μόνο με τρελλά καταγκιοζηλίκια και είναι και πολύ αδύνατος. Να φανταστείτε ότι την περίοδο εκείνη έχασε 700γρ. περίπου! (από πού τα έχασε είναι άλλο θέμα)

Μου είχε πεί η δασκάλα του μην ανυσηχείς θα μάθει να τρώει όπως όλα τα παιδάκια στο φαγητό. Ελάχιστα είναι αυτά που δεν τρώνε. Και έτσι έγινε. Καταρχήν φρουτόκρεμα σε εμένα δεν την έτρωγε καθόλου μόνο σκόνη και αυτή με καραγιοζηλίκι. Εκεί έμαθε να την τρώει όπως και όλα σχεδόν τα φαγητά. Εμένα φυσικά εξακολουθεί να μου βγάζει το λάδι...

Φέτος έχω πρόβλημα με το πρωϊνό που δεν το αγγίζει καν...γάλα δεν το πίνει καθόλου και εκεί έχουν γάλα με ψωμί, βούτυρο και μαρμελάδα ή μέλι ή δημητριακά. Νηστικός είναι κάθε πρωϊ...με το γάλα έχουμε μεγάλο θέμα από πολύ μωρό.

Link to comment
Share on other sites

Είναι περίοδος προσαρμογής. Εκτός από το φαγητό ενδεχομένως κάποιες μανούλες να παρατηρήσουν δυσκολίες στην τουαλέτα, στον ύπνο ή ακόμη και πισωγυρίσματα π.χ. πιπίλας, μπιμπερό κ.λ.π. Είναι τελείως φυσιολογικά και μόλις ολοκληρωθεί η προσαρμογή θα εξαφανιστούν.

 

Για να βοηθήσετε την κατάσταση μπορείτε:

1. να είστε σταθεροί στη φοίτηση του παιδιού (απουσίες χωρίς λόγο επιμηκύνουν την περίοδο αυτή)

2. Να είστε σταθεροί στα όρια στο σπίτι (μη χαρίζεστε γιατί ζορίζονται. Καλά μη τα βάλετε να σπάνε πέτρες στο κάτεργο, αλλά ας μη δημιουργηθεί η εντύπωση ότι υπάρχει χώρος για διαπραγματεύσεις. Προσεγγίστε με κατανόηση, αλλά σταθερότητα).

3. Συμφωνήστε στο μενού της εβδομάδας, αν το παιδί είναι αρκετά μεγάλο, αλλά μη δίνεται πολλές επιλογές γιατί τα παιδιά "χάνονται"

4. Επαινείτε την πρόοδο (μπράβο που έφαγες 2 1/2 μπουκές από το μισό τοστ), αποσιωπήστε την αφαγία. Μην το κάνετε πολύ μεγάλο ζήτημα, απλά, χαλαρά και ωραία επαναδιαπραγματευτείτε το μενού, αλλά ως εκεί.

5. Μην πιέζετε γενικώς και μην κάνετε άλλες αλλαγές αυτό το διάστημα (αν είναι εφικτό).

 

Το κυριότερο είναι να είστε προετοιμασμένες ότι μετά τα Χριστούγεννα και το Πάσχα, αλλά πολλές φορές και μετά τα σ/κ τώρα στην αρχή ίσως να έχετε μικρά προβληματάκια μετά την ολοκλήρωση της προσαρμογής, αλλά τα είπαμε ΔΕ ΜΑΣΑΜΕ (μικροί μεγάλοι).

FLcUp3.png0BQfp3.png
Link to comment
Share on other sites

Εμένα πέρυσι ο δικός μου άρχισε να τρώει μετά από 3 εβδομάδες:shock: και από λίγο, ώσπου μετά έτρωγε κανονικά. Και μιλάμε για ένα παιδί απίστευτα δύσκολο που τρώει μόνο με τρελλά καταγκιοζηλίκια και είναι και πολύ αδύνατος. Να φανταστείτε ότι την περίοδο εκείνη έχασε 700γρ. περίπου! (από πού τα έχασε είναι άλλο θέμα)

Μου είχε πεί η δασκάλα του μην ανυσηχείς θα μάθει να τρώει όπως όλα τα παιδάκια στο φαγητό. Ελάχιστα είναι αυτά που δεν τρώνε. Και έτσι έγινε. Καταρχήν φρουτόκρεμα σε εμένα δεν την έτρωγε καθόλου μόνο σκόνη και αυτή με καραγιοζηλίκι. Εκεί έμαθε να την τρώει όπως και όλα σχεδόν τα φαγητά. Εμένα φυσικά εξακολουθεί να μου βγάζει το λάδι...

Φέτος έχω πρόβλημα με το πρωϊνό που δεν το αγγίζει καν...γάλα δεν το πίνει καθόλου και εκεί έχουν γάλα με ψωμί, βούτυρο και μαρμελάδα ή μέλι ή δημητριακά. Νηστικός είναι κάθε πρωϊ...με το γάλα έχουμε μεγάλο θέμα από πολύ μωρό.

 

 

Να έχω ελπίδες δηλαδή ότι κάτι μπορεί να αλλάξει;

Γιατί επί του παρόντος το μόνο που υπάρχει περίπτωση να φάει είναι το φρούτο.

Άραγε κάθονται να ασχοληθούν καθόλου με τα παιδάκια μας;

Όσο για το γάλα, άστα να πάνε! Αν πιει 5 γουλιές (στο σπίτι εννοείται, γιατί στον παιδικό με τίποτα) κάνουμε κολοτούμπες. Αφού να φανταστείς, τώρα παίρνει αντιβίωση και δεν ξέρω πως να της δώσω να πάρει το ultra levure. Ενώ αν έπινε το γάλα πολύ θα με διευκόλυνε!

AtKRp3.png
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Το ίδιο πρόβλημα κι'εμείς.... Τέταρτη βδομάδα στον Παιδικό και δεν τρώει ΤΙΠΟΤΑ... Ενω σπιτι τρωει ανα μια-δυο ωρες... Μαγειρευουν εκει το μεσημερι κ τους δινουν κ κολατσιο κ εχω τυχει πολλες φορες κ ετοιμαζουν ωραια κ διαφορα...Αλλα τιποτα.. Και μενει μεχρι τις 2 νηστικη.. Χθες μου ειπε η δασκαλα οτι μοιραζαν ψωμακια κ ετρεχαν τ σαλια της..αλλα εκει..Βραχος!! Δε πηρε τελικα... Ποιος ξερει τι σκεφτεται..Οταν ρωταω μου λεει, θελω να τρωω το φαγητο σου μονο.... Σημερα μου προτεινε η δασκαλα να της βαζω κατι στη τσαντα μηπως, δε ξερει πλεον κι'αυτη τι να μου πει... Μηπως ομως δε θα μαθει ετσι;; Και απ'την αλλη, δε μπορει να μενει νηστικο μιση μερα...... Τι να κανω;;;Να της βαζω;

uADxp3.pngΑγάπες μου .... HqIgp3.png
Link to comment
Share on other sites

σεμας στο παιδικο η απαντηση που περνω ειναι αν εφαγε,,,<<< μονο ψωμι>>> καθε μερα ιδια απαντηση δεν ξερω τι νακανω και εγω τωρα τελευταια τρωει μονο μακαρονια παλια ετρωγε κανενα φρουτο λαχανικο και καμια σουπιτσα, τωρα μονο μακαρονια και αυτα στο σπιτι μετα απο πολυ παρακαλι απο εμενα...εφηστε ολοι τα ιδια πανω κατω ειναι....δεν τρωνε με τιποτα:-(:sad::-(

Link to comment
Share on other sites

Να σε ρωτησω κατι ΕΛΕΝΑ, συγνωμη, προσπαθω ν βαλω αυτα τα τικερακια στην υπογραφη αλλα ανεβαζω ενα μονο, πώς βαζετε δύο μαζί;;; (Sorry, ειμαι καινουρια...) :wink: Παντως, ειμαι σε δειλημμα, θα αρχισω να της βαζω μαλλον εγω, γιατι θα μου παθει τιποτα απ'τη νηστικομαρα τοσες ωρες....

uADxp3.pngΑγάπες μου .... HqIgp3.png
Link to comment
Share on other sites

Να σε ρωτησω κατι ΕΛΕΝΑ, συγνωμη, προσπαθω ν βαλω αυτα τα τικερακια στην υπογραφη αλλα ανεβαζω ενα μονο, πώς βαζετε δύο μαζί;;; (Sorry, ειμαι καινουρια...) :wink: Παντως, ειμαι σε δειλημμα, θα αρχισω να της βαζω μαλλον εγω, γιατι θα μου παθει τιποτα απ'τη νηστικομαρα τοσες ωρες....

 

ειμαστε λιγο οφ http://parents.org.gr/forum/showthread.php?t=26648 εγω ακολουθησα τα βηματα αυτα και το εφτιαξα, ;)

Link to comment
Share on other sites

Πάρα πολύ ωραία!!! Και νόμιζα ότι ήμασταν οι μόνοι. Και η δικιά μου λοιπόν, αφού έχει κόψει την φρουτόκρεμα από το καλοκαίρι (κομμάτια δεν τα έτρωγε και δεν τα τρώει με τίποτα), το ψάρι, το ρύζι με κιμά και τα μακαρόνια με κιμά, και το μπιφτέκι, τώρα τρώει μόνο μακαρόνια (άσπρα!!), παστίτσιο, μουστοκούλουρα (!!) και φυσικά την ψίχα του ψωμιού. Μα μη φανταστείτε ότι και αυτά τα τρώει στο σχολείο... Πίνει το γάλα της το πρωί κατά τις 6 - 6.30 και μετά τρώει λίγο μπισκοτάκι ή ψωμάκι για δεκατιανό το μεσημέρι ψωμάκι και μετά στο σπίτι, μακαρόνια... Δεν αντέχεται άλλο αυτή η κατάσταση. Δεν ζηλέυει να φάει τίποτα! Δεν ζητάει ποτέ φαγητό. Μίζερη στο φαγητό όσο δεν πάει άλλο. Παρόλαυτά είναι 13.7 κιλά, 98 εκ ύψος, 2 χρονών και 8 μηνών. Οι δασκάλες λένε στις γιαγιάδες να μην της δείχνουμε ότι ανησυχούμε για το φαγητό και το εκμεταλεύεται το παιδί. Εγώ απλά πιστεύω ότι απλά δεν θέλει να φάει τίποτε άλλο πέρα από τα μακαρόνια.

Η Δαναη μου ήρθε 16-2-2008

Αντίο μεμπάκι 28-7-2010

Ο Τάσος μου ήρθε 22-8-2011

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...