Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Λίστα με παιδιάτρους


VANILIA123M

Recommended Posts

Εγω πηγαινω στον Ανδρεου στο Γαλατσι εδω και 6 χρονια και τα 2 μου παιδια .Ειμαι υπερευχαριστημενη για την εξυπηρετηση ,το ενδιαφερον και την συμπαρασταση.Αυτο που εχω παραδεχθει πιο πολυ σε αυτον τον γιατρο ειναι οτι δεν το παιζει παντογνωστης.Πραγματα που μας εχουν τυχει (κι εχουμε παθει διαφορα κουφα! με την κορη μου )παραδεχθηκε οτι δεν τα γνωριζει αλλα μας παρεμπεμψε στον σωστο ειδικο και τις 3 φορες.Οταν παθαμε πνευμονια απο πνευμονιοκκοκο (αυτον που κανουμε το εμβολιο PREVENAR υποχρεωτικα και υποτιθεται :!:μας καλυπτει αλλα καλυπτει μονο 13 τυπους οταν κυκλοφορουν 76 τυποι ιων)ειμασταν καθε μερα στο ιατρειο του χωρις χρεωση και συνεχη παρακολουθηση.(για να καταλαβετε τι τι εχω τραβηξει με την κορη μου-διαολο εχει μεσα στο site του φωτο της κορης μου απο τα ατυχημητα της)Επισης δεχεται δημοσιου

0gbKp3.png

w1Yrp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 387
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Νίκος Σπυρίδης στο Ψυχικό.

Είναι πολύ καλός και δεν σε ...τρελαίνει με το παραμικρό. Είναι και στο ΠΑΙΔΩΝ, πράγμα που θεωρώ σημαντικό. Ο πατέρας του Παναγιώτης Σπυρίδης ήταν ο δικός μου παιδίατρος (θεωρείται από τους top στην Ελλάδα) και τώρα ο γιος είναι της μικρής μου. Όποτε τον έχω χρειαστεί ήταν πάντα παρόν.

I LOVE LOVE LOVE MY LOVEs!!!

kk3v338aind9kxn9.png

 

kk3v94dfbst5o12x.png

Link to comment
Share on other sites

  • 4 εβδομάδες μετά...

Κάποια γνώμη για τους ακόλουθους παιδιάτρους Χολαργού που είναι συμβεβλημένοι με το δημόσιο;

ΔΗΜΗΤΡΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ

ΚΟΚΚΑΛΑ - ΛΑΚΑΦΩΣΗ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ

ΤΡΥΦΩΝΟΠΟΥΛΟΥ ΧΡΙΣΤΙΝΑ

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολους και ολες!

Ειμαι σε αναζητηση για παιδιατρο.

Αν καποιος-α γνωριζει καποιον καλο γιατρο στον Πειραια,

σας παρακαλω στειλτε μου το ονομα του σε προσωπικο μηνυμα για να μη θεωρηθει διαφημηση.

Σας ευχαριστω εκ των προτερων, και σας ευχομαι να σας ζησουν τα παιδακια σας!

Link to comment
Share on other sites

Προσέθεσα και την δική μας παιδίατρο. Καλύπτει τις περιοχές Άλιμο, Π. Φάληρο και Νέα Σμύρνη και είναι πολύ φιλική με τα παιδιά και τους γονείς και υποστηρικτή στο θηλασμό. Δεν είναι συμβεβλημένη με κανένα ταμείο.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ο δικος μας ειναι ο κυριος Ευθυμιου παναγιωτης στην περιοχη του ζωγραφου,ειναι πολυ καλος με τα παιδια και πολυ καλος επιστημονας.οποτε τον χρειαστηκα ηταν εξυπηρετικοτατος

 

κι εγω Ζωγράφου μένω (στο "παλιό") ;)

Link to comment
Share on other sites

ζιαννη βασω -βυρωνα

και εχει και δημοσιο

και εκει που λεγαμε οτι χασαμε ηρθανε τα θαυματακια μας

η αννα μαρια μας γεννηθηκε στις 16/2/2009

και ο μπεμπης στις 17/7/2010

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Τον Βουδουρη τον ειχαμε κι εμεις για ενα χρονο... Δεν μπορω να πω οτι δεν ειναι καλος γιατρος (οχι οτι παθαμε κατι συγκλονιστικο για να τον κρινω περαιτερω) απλα εχει απιστευτα πολυ κοσμο. Νεογεννητα για εμβολια, μωρα αρρωστα, παιδακια να βηχουν, αλλα με πυρετο... 20-30 παιδια στοιβαγμενα στον ιδιο χωρο... Με ραντεβου περιμενεις τουλαχιστον μιση ωρα, χωρις ραντεβου (πραγμα το οποιο συμβαινει συχνα καθως τα ραντεβου του ειναι κλεισμενα για ενα μηνα τουλαχιστον) εχει τυχει να περιμενω και 2,5 ωρες με τον μικρο αρρωστο σε ηλικια 7-8 μηνων... Πραγμα απαραδεκτο κατα την αποψη μου... Δεν πηγαινει ποτε σε σπιτια, παρα μονο το πρωτο διμηνο, οταν το παιδι ειναι αρρωστο πρεπει να το πας στο ιατρειο του και να περιμενεις... Δεν εχει χρονο να εξηγησει καποια πραγματα... Γενικα ειναι πολυασχολος και δε μου ταιριαξε καθολου... Εγω θελω να ερχεται ο παιδιατρος στο σπιτι οποτε τον χρειαστω, να μπορω να τον ρωτησω 5 πραγματα χωρις να κοιταει το ρολοι του, να πηγαινω στο ιατρειο και να περιμενω ελαχιστα και οχι μια μια επισκεψη στον γιατρο να μου τρωει 3 ωρες και να εχει σαν αποτελεσμα ενα παιδι να χτυπιεται απο τα νευρα του...

 

παω στον βουδουρη 4 χρονια,,τον λατρευωωω!!!!!ειναι πολυ μακρια απο μασ αλλα ξερω πως ειναι καλος κ δεν ειναι με το ρολοι στο χερι!!!!

line_line_b_beg_17_time_1159329600_text_cf20e3e9fcf220eceff520e5dfede1e9.gif

line_feet_beg_39_time_1281412800_text_c720eafcf1e720eceff520e5dfede1e9.gif

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια οποια μπορει ας βαλει στη λιστα και το δικο μας παιδιατρο!

Λεγεται Ιωαννης Φιτσιαλος και εχει ιατρειο στην Ηλιουπολη. Ερχεται σπιτι οποτε τον χρειαστεις, δεν κοιταει να σε ξεπεταξει και σηκωνει το κινητο οποτε τον χρειαζεσαι. Επισης λυνει οποια απορια εχεις πριν ακομα τον ρωτησεις!

Τον υπεραγαπαω!!

Μετρα ποσα χερια ειναι εκει για να σκουπισουν το δακρυ σου και μετα κρινε το ποσο πλουσιος εισαι!

nDtZp2.png

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...
επίσης ο κορυφαίος παιδο-ουρολόγος στην Αττική είναι ο κ. Ζουπάνος Γ. Μαρούσι

εχω ακουσει και εγω καλα λογια για τον ζουπανο αλλα δν τον εχω γνωρισει. αυτος που εχω γνωρισει και ειναι καλος ειναι ο μιχαηλ στο ιασω και την ευρωκλινικη παιδων και ο κουσιδης επισης πολυ καλος

:P
Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

Γεια σας και από μένα,

Ξέρει κανένας να μου πει πόσα χρεώνει η κ. Πολυχρόνη Ψαρούλα και εντός αλλά και εκτός ιατρείου; :eek:

 

Υπάρχει κάποιος άλλος μήπως στην ευρύτερη περιοχή;

 

Ευχαριστώ πολύ

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Αλινα Λυρα και για εμας ,

Παντα με το χαμογελο , παντα διαθεσιμη , παντα με γλυκολογα στο μωρακι ...

 

μονο τα καλυτερα μπορω να πω !!!

(ειχαμε δοκιμασει αλλους 2 πριν )

12/7/10 my princess was born !!!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

καλησπερα!αν μπορειτε στειλτε μου τηλ απο παιδιατρους-νεογνολογους στην ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗ.και φυσικα τη γνωμη σας...το νινακι μου κι εγω σας ευχαριστουμε πολυ!

ptDip3.png
Link to comment
Share on other sites

η αγαπημενη μας παιδιατρος Γιολαντα Βακάκη στο Γερακα. Παντα στη διαθεση μας γλυκια για να τη πριζουμε.... Εχουμε φτασει να μιλαμε 1 φορα την εβδομαδα με συνταγη γιατρου:rolleyes: Λατρευει τα παιδια και αυτο φαινεται:-D:grin:

Λινακι μου κοιμήσου..... σε παρακαλώ!!!

  

Link to comment
Share on other sites

  • 5 εβδομάδες μετά...

Γειά σας,

η πρώτη δημοσίευση ανανεώθηκε με την τελευταία λίστα που συμπεριλαμβάνει όλες τις μεταγενέστερες δημοσιεύσεις των μελών.

Αυτές οι δημοσιεύσεις μεταφέρθηκαν στην ενότητα Παλιές δημοσιεύσεις έτσι ώστε να υπάρχει απλώς μία λίστα και η εύρεση των γιατρών να είναι πιο εύκολη.

ο σύνδεσμος αυτών των παλιότερων δημοσιεύσεων βρίσκεται εδώ: http://parents.org.gr/forum/showthread.php?t=74351

 

__________________

Ευχαριστούμε εκ των προτέρων για την κατανόηση

απο την ομάδα moderators

 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Γεωργία Νικολοπούλου - Χαϊδάρι.

 

Είναι παιδίατρος-λοιμωξιολόγος.Είμαι απόλυτα ευχαριστημένη, είναι καταπληκτικός άνθρωπος, οποιαδήποτε στιγμή είναι διαθέσιμη να σε βοηθήσει. Τις πρώτες μέρες με τη μπεμπούλα στο σπίτι μιλούσαμε κάθε μέρα στο τηλέφωνο. Όταν μπήκε νοσοκομείο με ίωση με στήριξε πάρα πολύ, μάθαινε νέα της μικρής και μας τα έλεγε και γενικά με βοήθησε και με βοηθάει πάρα πολύ. Νιώθω σαν να μιλάω με την μεγάλη μου αδερφή και όχι με γιατρό. Μ'αρέσει επίσης που στη μικρή μου από νεογέννητο της μιλάει σαν να είναι δικό της παιδί :D Είναι φοβερή και νιώθω πολύ τυχερή που την έχω γιατί για τον χαρακτήρα τον δικό μου που είμαι πάρα πολύ αγχώδης μόνο με ένα τέτοιο άνθρωπο θα μπορούσα να συννενοηθώ...Άλλος σίγουρα θα με είχε στείλει... :oops:

Γεια!Είμαι μια μανούλα νευριασμένη με τον παιδίατρο της:mad:.Εχθές το βράδυ είμασταν έξω με τον σύζυγο μου και ξαφνικά ενώ νανουρίζαμε τον μικρό εκείνος άρχισε να κλαίει ασταμάτητα.Και τι δεν έκανα για να τον ηρεμήσω.Τίποτα.Ο μπουμπούκος μου είναι 8 μηνών και δεν είναι από τα παιδιά που κλαίνε πολύ για αυτό και τρελάθηκα, φαινόταν σαν να πόναγε η κοιλιά του.Φύγαμε σαν τρελοί να πάμε το παιδί στο Παίδων.Πάμε εκεί χαμός, ρωτάω και μου λένε αναμονή 3ώρες.Έτσι αποφασίζω να πάρω τον παιδίατρο του.Του λέω τι έγινε και μου λέει "εντάξει μωρό είναι κάποια ενόχληση έχει και κλαίει"του λέω πως φοβάμαι γιατί το παιδί δεν έχει ξανακάνει έτσι...έδειχνε οτι πόναγε πολύ και επειδή έχω ακούσει περιπτώσεις που μωρά έχουν κάνει σκωληκοειδίτη φοβάμαι μου λέει "δεν είναι έτσι ο σκωληκοειδίτης",και πως είναι και αφού δεν είδε το παιδί πως ξέρει από το τηλ.:mad:;Τον ρωτάω μετά:"Μήπως φταίει ο σίδηρος που παίρνει;" "και τι;" μου λέει "μετά από τόσες μέρες τώρα τον πείραξε;Παρουσίασε δυσκοιλιότητα;" και επειδη σε ζάλισα το ξέρω :oops:τον ρώτησα αν μπορεί να δει το παιδί γιατι στο Παίδων γίνεται πανικός και μου λέει ότι δεν γίνεται αν είναι να το δεί αύριο.Τι να τον κάνω σήμερα:mad::x:x:x;Τα έχω πάρει άγρια.Γιατί τον πληρώνω δηλαδή για να μη με βοηθάει;Θα αναγκαστώ να αλλάξω πάλι γιατρό...Ας με βοήθαγε κάπως εκείνος ακουγόταν στο τηλ. λες και του φαινόταν αστείο αυτό που του έλεγα:mad:.Εσύ από ότι γράφεις βρίσκεις πολύ καλή τη γιατρό σου.Εγώ μένω Χαϊδάρι οπότε με βολεύει!Να ρωτήσω μόνο πως είναι στο θέμα τον φαρμάκων και του θηλασμού;Την πρώτη παιδίατρο την άλλαξα γιατί ήταν του depon γιατρός και άσχετη όσον αφορά το θηλασμό.Όταν της ζήτησα βοήθεια μου έδωσε κατευθείαν ξένο γάλα:?:.Αν μπορείς πες μου περισσότερες πληροφορίες.Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

Link to comment
Share on other sites

Πάντως στο Μενίδι η Βογιατζή είναι απλά ΑΠΑΙΧΤΗ!!! Δυστυχώς όμως έχει πολλά παιδακια στο ιατρείο κ δεν δέχεται άλλα, είναι και στο ΙΚΑ με ραντεβού. Έχω ακούσει ότι δουλεύει μέχρι τις 10-11μμ (!). Την περασμένη βδομάδα λοιπόν που είχε η μικρή πυρετό, την παίρνω από τη νταντά με 39,5. Ήμουν καθ'οδόν, παραμονή Θεοφανείων, και σταματάω στο ΙΚΑ ενώ έχουμε άλλη παιδίατρο. Πήγα στην κα Βογιατζή, χωρίς ραντεβού και βιβλιάριο μαζί μου, μου την εξέτασε και με καθησύχασε. Ίωση ήταν και πέρασε μετά από 2μέρες χωρίς φάρμακα χωρίς τίποτα.

Κατά τ άλλα έχουμε παιδίατρο την Κράλλη η οποία είναι επίσης εξαιρετική και την εμπιστεύομαι πολύ. Δεν έχει βγάλει ποτέ λαθος διάγνωση και 1φορά μόνο που την αμφισβήτησα και πήγα στο ΠΑΙΔΩΝ μου είπαν τα ίδια μ εκείνη. Οπότε λέω πρώτα η γιατρός κ μετά νοσοκομείο.

Link to comment
Share on other sites

ΛΙΑΝΑ ΜΑΙΛΗ ΛΗΜΝΑΙΟΥ ΣΤΟΝ ΚΟΡΥΔΑΛΛΟ. ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΗ. ΜΟΥ ΤΗΝ ΕΙΧΕ ΣΥΣΤΗΣΕΙ Ο ΕΠΙΚΕΦΑΛΗΣ ΚΑΘΗΓΗΤΗΣ ΤΗΣ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΑΚΗΣ ΤΟΥ ΠΑΙΔΩΝ ΑΓΛΑΙΑ ΚΥΡΙΑΚΟΥ. ΤΗΝ ΕΧΩ ΕΔΩ ΚΙ ΕΝΝΕΑ ΧΡΟΝΙΑ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΧΕΙ ΣΩΣΕΙ ΚΑΙ ΤΑ ΔΥΟ ΠΑΙΔΙΑ ΚΥΡΙΟΛΕΚΤΙΚΑ.

 

ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ ΚΑΠΟΥ Η ΣΥΜΒΟΥΛΗ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΜΑΚΡΥΑΑΑΑΑΑ.

ΜΟΥ ΔΗΜΙΟΥΡΓΗΣΕ ΤΡΟΜΕΡΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ΚΑΙ ΣΤΑ ΔΥΟ ΜΟΥ ΠΑΙΔΙΑ. ΙΔΙΑΙΤΕΡΑ ΣΤΗΝ ΚΟΡΗ ΜΟΥ!!

Link to comment
Share on other sites

Αιγάλεω και στο Ιασώ

 

Κεχρής Σταύρος

 

1. τον βρίσκεις 24 ώρες πολυ πολυ σηματνικό μιας και τα παιδιά εχουν την ταση να αρρωσταινουν περιεργες ώρες

2. Πολύ καλός επεξηγηματικός υπομονοτικός και αστείος με την μικρή.

3. Και τελος πάτνων είναι ΑΝΘΡΩΠΟΣ τωρα δεν μπορώ να πω λεπτομέριες αλλα όποιος ενδοιαφερεται σε πμ ευχαριστως να εξηγήσω

 

Θα ήθελα να μάθω για τον γιατρό.Ο δικός μου με νευρίασε.Όταν τον χρειάστηκα Κυριακή μου είπε πως θα ήταν διαθέσιμος την δευτέρα το πρωί ενώ εγώ είχα φρικάρει γιατί ο μικρός μου είχε σκάσει στο κλάμα(είναι παιδί που δεν πολυκλαίει) έδειχνε να πονάει η κοιλίτσα του και εκείνος(ο παιδίατρος στην κοσμάρα του):mad:.Μου έλεγε πως αφού το μωρό σταμάτησε να κλαίει δεν θα είναι τίποτα.Μωρό είναι θα κλάψει:mad:...Ξενέρωσα τελείως...

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...