Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Λίστα με παιδιάτρους


VANILIA123M

Recommended Posts

Καλημερα σε ολους και ολες!

 

Γεννησα την Πεμπτη που μας περασε και τωρα ειμαι σε αναζητηση για παιδιατρο. Αν καποιος-α γνωριζει καποιον καλο γιατρο στον Πειραια που να υποστηριζει τον μητρικο θηλασμο, σας παρακαλω στειλτε μου το ονομα του σε προσωπικο μηνυμα για να μη θεωρηθει διαφημηση.

Σας ευχαριστω εκ των προτερων, και σας ευχομαι να σας ζησουν τα παιδακια σας!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 387
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

καλησπερα ο Καρυδης Κωνσταντινος στην Κυψελη ειναι καλος?

θελω να αλλαξω παιδιατρο και εχω αγχωθει

εχω ακουσει και για τον Βλαχο Κωστα στο Γαλατσι

περιμενω να μου πειτε τη γνωμη σας

ευχαριστω πολυ!!!!

Link to comment
Share on other sites

ΟΙΚΟΝΟΜΑΚΟΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΝΕΑ ΙΩΝΙΑ

ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΕ ΟΛΗ ΤΗ ΣΗΜΑΣΙΑ ΤΗΣ ΛΕΞΗΣ. ΧΩΡΙΣ ΥΠΕΡΒΟΛΕΣ ΧΩΡΙΣ ΑΝΤΙΒΙΩΣΕΙΣ ΚΑΙ ΠΑΝΤΑ ΔΙΠΛΑ ΣΟΥ. ΜΟΥ ΜΕΓΑΛΩΣΕ ΔΥΟ ΠΑΙΔΙΑ ΥΓΕΙΕΣΤΑΤΑ ΚΑΙ ΕΙΧΑΜΕ ΚΑΙ ΕΝΑ ΠΟΛΥ ΑΣΧΗΜΟ ΠΕΡΙΣΤΑΤΙΚΟ ΠΟΥ ΜΑΣ ΓΛΥΤΩΣΕ ΑΠΟ ΤΑ ΧΕΙΡΟΤΕΡΑ. ΑΝΕΠΙΦΥΛΑΚΤΑ ΕΙΝΑΙ ΚΟΡΥΦΗ

Link to comment
Share on other sites

γεια σας κοριτσια και καλη χρονια :)

 

λογω μετακομισης μου ειναι δυσκολο να πηγαινω στον παιδιατρο που παρακολουθει την Λυδια μου. Μηπως εχετε καποιον σε Γαλατσι- Λαμπρινη-Κυψελη ή Ανω Πατησια ?( κοιταξα για τον Καρυδη που εχετε γραψει και μου βγαζει μονο εναν καρδιολογο )

 

ευχαριστω

ΟΙΚΟΝΟΜΑΚΟΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΣΤΗΝ ΝΕΑ ΙΩΝΙΑ ΣΤΟ ΑΓΑΛΜΑ ΤΗΣ ΜΗΤΕΡΑΣ

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 2 εβδομάδες μετά...
εγω εχω τον ΚΑΙΑΦΑ ΧΑΡΗ κορυδαλλο ειναι και στο ΙΑΣΩ μεχρι τωρα καλος

 

Τον ίδιο έχουμε και εμείς μερικές φορές με εκνευρίζει αλλά γενικα είναι καλός .Σου έχω στείλει πμ/.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ΝΙΚΟΣ ΒΟΥΔΟΥΡΗΣ στην Ηλιουπολη παρα πολυ καλος ειναι και στο Μητερα

 

Τον Βουδουρη τον ειχαμε κι εμεις για ενα χρονο... Δεν μπορω να πω οτι δεν ειναι καλος γιατρος (οχι οτι παθαμε κατι συγκλονιστικο για να τον κρινω περαιτερω) απλα εχει απιστευτα πολυ κοσμο. Νεογεννητα για εμβολια, μωρα αρρωστα, παιδακια να βηχουν, αλλα με πυρετο... 20-30 παιδια στοιβαγμενα στον ιδιο χωρο... Με ραντεβου περιμενεις τουλαχιστον μιση ωρα, χωρις ραντεβου (πραγμα το οποιο συμβαινει συχνα καθως τα ραντεβου του ειναι κλεισμενα για ενα μηνα τουλαχιστον) εχει τυχει να περιμενω και 2,5 ωρες με τον μικρο αρρωστο σε ηλικια 7-8 μηνων... Πραγμα απαραδεκτο κατα την αποψη μου... Δεν πηγαινει ποτε σε σπιτια, παρα μονο το πρωτο διμηνο, οταν το παιδι ειναι αρρωστο πρεπει να το πας στο ιατρειο του και να περιμενεις... Δεν εχει χρονο να εξηγησει καποια πραγματα... Γενικα ειναι πολυασχολος και δε μου ταιριαξε καθολου... Εγω θελω να ερχεται ο παιδιατρος στο σπιτι οποτε τον χρειαστω, να μπορω να τον ρωτησω 5 πραγματα χωρις να κοιταει το ρολοι του, να πηγαινω στο ιατρειο και να περιμενω ελαχιστα και οχι μια μια επισκεψη στον γιατρο να μου τρωει 3 ωρες και να εχει σαν αποτελεσμα ενα παιδι να χτυπιεται απο τα νευρα του...

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα μανούλες και μπαμπάδες!!

Θα ήθελα την βοήθειά σας για να βρούμε παιδίατρο. Μετακομίσαμε στα Μέθανα και ψάχνουμε παιδίατρο. Ξέρετε κάποιον στην ευρύτερη περιοχή? Ή στο Ναύπλιο?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...
γεια σας!γνωριζει κανεις την ομοιοπαθητικο παιδιατρο Μεγρεμη Αμαλια που ειναι στο Περιστερι? με βολευει η περιοχη αλλα δεν εχω συστασεις απο κανεναν.

 

Κι εγώ θέλω συστάσεις για αυτή την γιατρό.Βρήκα το όνομα της στην λίστα με τους ιατρούς-ομοιοπαθητικούς αλλά ψάχνω για σύσταση.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω την Φράγκου Ειρήνη στο Περιστέρι και είναι και στο ΙΚΑ.Το κακό είναι πως δεν έρχεται σπίτι και όταν πήγα την μικρή στο ΙΚΑ ένα πρωί που ξύπνησε με 39 πυρετό και είχε ίωση,δεν την εξέτασε όπως στο ιατρείο και δεν θυμάται τα παιδιά...Ίσως τα παιδιά που αρρωσταίνουν συνέχεια ή πάνε για όλα τα εμβόλια στο ιατρείο της να τα θυμάται καλύτερα.Την άλλαξη όταν η κόρη μου έγινε 3 χρόνων γιατί τα φάρμακα που της έδινε για να καταπολεμηθεί μια σειρά ιώσεων δεν έκαναν τίποτα.

Από τότε έχω την Αστρά Ελένη.Έρχεται σπίτι χωρίς γκρίνια και παίρνει 60 ευρώ.Ήταν και αυτή στο ΙΚΑ Περιστερίου αλλά δυστυχώς παραιτήθηκε.Είναι ατού το να είναι ο γιατρός και στο ΙΚΑ γιατί μπορεί να σου γράψει με την μία φάρμακα και εμβόλια...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Έχει καμια τον Λυμπέρη στο Μοσχατο? Περιμένω να γεννησω και με βολέυει γιατι είναι στο ΙΚΑ. 2082330u3fqru619i.gif

 

 

 

Όλοι στο Μοσχάτο λένε ... μακριά απο Λυμπέρη!! Δεν ξέρω γιατί...

Βρες κάποιον άλλο και ας μην είναι στο ΙΚΑ

 

Το ΙΚΑ έτσι κι αλλιώς θα στα γράφει τα εμβόλια (είναι υποχρεωμένοι) που θα σου λέει ο ιδιώτης γιατρός σου. Αρκεί να τους πηγαίνεις το βιβλιάριο εμβολίων του παιδιού και να ελέγχουν τι εμβόλια έχει κάνει.

 

Ετσι κάνουμε εμείς.

Link to comment
Share on other sites

sos Καλησπέρα σε όλους. Είμαι καινούργια μαμά με ενα αγγελούδι μόλις ενός έτους και ακομα ψαχνουμε έναν σωστό παιδίατρο.Εναν που να μπορούμε να επικοινωνουμε, να μιλάμε τον ίδιο κώδικα και να ξέρω οτι ανα πάσα στιγμή τον χρειαστώ θα τον έχω.Αν κάποιος απο σας γνωρίζει κάποιον στην περιοχή κερατσινίου-αμφιάλη.......είμαι σε απογνωση!Ούτε τη διατροφή θα ακολουθήσω απο δω και πέρα δεν γνωρίζω.:confused::roll:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κοριτσια..

Θα ηθελα να ρωτησω αν καποια γνωριζει παιδιατρο στα Νοτια προαστια θετικο με θηλασμο και συζητησιμο σε οτι αφορα τα εμβολια?

Και αν εχει καπιος γνωμη για τον κος.Βαβλα στην Αργυρουπολη γιατι βλεπω παρραααααα πολυ κοσμο καθημερινα στο ιατρειο (ειναι η σταση μου κατω :):)

Ευχαριστω

qbd8p2.png
Link to comment
Share on other sites

sos Καλησπέρα σε όλους. Είμαι καινούργια μαμά με ενα αγγελούδι μόλις ενός έτους και ακομα ψαχνουμε έναν σωστό παιδίατρο.Εναν που να μπορούμε να επικοινωνουμε, να μιλάμε τον ίδιο κώδικα και να ξέρω οτι ανα πάσα στιγμή τον χρειαστώ θα τον έχω.Αν κάποιος απο σας γνωρίζει κάποιον στην περιοχή κερατσινίου-αμφιάλη.......είμαι σε απογνωση!Ούτε τη διατροφή θα ακολουθήσω απο δω και πέρα δεν γνωρίζω.:confused::roll:

 

Σου έστειλα πμ αν ψάχνεις ακόμη παιδιατρο.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Αιγάλεω και στο Ιασώ

 

Κεχρής Σταύρος

 

1. τον βρίσκεις 24 ώρες πολυ πολυ σηματνικό μιας και τα παιδιά εχουν την ταση να αρρωσταινουν περιεργες ώρες

2. Πολύ καλός επεξηγηματικός υπομονοτικός και αστείος με την μικρή.

3. Και τελος πάτνων είναι ΑΝΘΡΩΠΟΣ τωρα δεν μπορώ να πω λεπτομέριες αλλα όποιος ενδοιαφερεται σε πμ ευχαριστως να εξηγήσω

Link to comment
Share on other sites

ΛΙΑΣΚΟΥ ΚΑΤΕΡΙΝΑ ΣΤΟ ΒΑΣΙΛΙΚΟ ΕΥΒΟΙΑΣ

ΤΕΛΕΙΑ ΗΡΕΜΗ ΚΑΙ ΕΠΙΣΚΕΨΕΙΣ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ

Τα σημαντικότερα πλάσματα για μας χρειάζονται το πιο πολυπόθητο αγαθό της ζωής μας.Το χρόνο μας.

http://www.facebook.com/home.php?

Link to comment
Share on other sites

Παπαγιανακοπούλου Αργυρό στην Φιλολαου στο Παγκράτι απεναντι πλευρα απο το Jumbo πριν τα φαναρια.

Την Ξέρουμε 10 χρονια , είναι πολυ καλή στην δουλειά της , κάνει επισκέψεις σε σπίτια Μας έσωσε την ζωή του μεγάλου μου του γιου (ειναι 9 τώρα).

Δεν μασ έχει ποτε γεμισει φάρμακα , όπως και ποτε δεν ''μας κυνήγησε'' να πάμε επίσκεψη ή να έρθει. Πολλά -πολλά τηλέφωνα , ακομα και στις διακοπές

Εννοείται ότι ακόμα και τώρα που μένουμε Βόρια προάστια , καταβαίνουμε Παγκρατι .

(είναι στον τηλεφ.καταλογο)

 

Λατουσάκης Γιώργος

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι ??? Συνήθως πόσα χρήματα παίρνει ένας παιδίατρος για επίσκεψη στο σπίτι και πόσα για επίσκεψη στο ιατρείο ??

Μου σύστησε μια φίλη μου μια παιδίατρο στο Νέο Ηράκλειο Πολυχρόνη - Ψαρούδα Ιουλία λέγεται στην οδό Αυγής έχει ιατρείο και μας είπε ότι είναι καταπληκτική, έρχεται και στο σπίτι, είναι επιμελήτρια στο Παίδων, δε δίνει με το παραμικρό φάρμακα και το κυριότερο μένει ακριβώς απέναντι από το σπίτι μας (εάν τύχει το οτιδήποτε), ενώ το ιατρείο της είναι στα 400μ. Το κακό είναι ότι το ταμείο μου (ΤΥΔΚΥ) δεν είναι συμβεβλημένο μαζί της και δυστυχώς θα πρέπει να πληρώνουμε όλες τις επισκέψεις για τον μικρό όταν με το καλό έρθει. Επιπλέον η ασφαλιστική ζωής που έχουμε καλύπτει το παιδί μόνο εάν έχει συμπληρώσει ένα εξάμηνο ζωής. Οπότε το πρώτο εξάμηνο θα πρέπει να πληρώνουμε τα πάντα. Δε με πειράζει βέβαια γιατί το να είναι ο παιδίατρος κοντά σου δίνει μια σιγουριά. Απλά θα ήθελα να δω τι πληρώνεται από επισκέψεις και πόσο συχνά πρέπει ο παιδίατρος να βλέπει το παιδί. Και κάτι άλλο πολύ σημαντικό...............λέω να πάω στο ιατρείο της για μια επίσκεψη πριν έρθει το μωρό. Να δω πως είναι, να μιλήσουμε, να γνωριστούμε κτλ και όχι να τρέχω όταν γεννηθεί το μωρό. Είναι καλή ιδέα ή όχι ??

Link to comment
Share on other sites

Γεια σου eliana1976 με το καλό να δεχτείς το μωράκι σου. Ειναι πολύ καλή η ιδέα σου να γνωριστείς με την παιδίατρο πριν γεννήσεις. Ασχετα με τις συστάσεις που μπορείς να έχεις μπορεί να δεις κάτι που να μην σου αρέσει ή να μην σε καλύπτει ή τέλος πάντων κάτι που δεν θα θέλεις να την έχεις για γιατρό. Τώρα όσον αφορά τις επισκέψεις εξαρτάται από τον γιατρό. Εμείς δινουμε 30 στο ιατρείο και 50 στο σπίτι

 

 

Link to comment
Share on other sites

Τόνια ευχαριστώ !! Αυτή που λέω εγώ παίρνει 70 στο σπίτι, αλλά δεν ξέρω πόσο στο ιατρείο. Θα πάω να την επισκευτώ μέσα στο Δεκέμβριο να δω πόσο συνεργάσιμη είναι και δεν πειράζουν τα χρήματα, αρκεί να είναι καλά το μωρό !

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...