Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Λίστα με παιδιάτρους


VANILIA123M

Recommended Posts

κοριτσια καλημερα σασ...η παιδιατροσ μασ ειναι στο ικα ν.ιωνιασ λεγεται κωνσταντοπουλου ιωαννα...εχει καμμια σασ ακουσει κατι για την συγκεκριμενη γιατρο??φαινεται καλη ,παντα προθυμη να βοηθησει,εχουμε ηδη κανει τα 2 πρωτα εμβολια αλλα προχθεσ την ρωτησα γιατι ο μικροσ μου τρεφεται με αντιαναγωγικο γαλα humana ar και συνεχιζει να βγαζει καποιεσ γουλιεσ..επισησ ενω εχει ρευτει μου βγαζει γαλα η ξυπναει και ρευεται ξανα μετα απο 2 ωρεσ...σημερα το πρωι ξυπνησε στισ πεντε του εδωσα λιγο κιντερτε και το εβγαλε μαζι με γαλα που ειχε φαει στισ 10!!!!και ειχε ξαναξυπνησει στισ 2...εχει πολλα αερια...οταν τη ρωτησα μου ειπε πωσ δε μπορουμε να κανουμε κατι αλλο....και κενωσεισ εχει μια φορα τη μερα....αχ αν ξερετε κατι η καποιον αλλο καλο παιδιατρο περιοχεσ πλατεια αττικησ κολωνο και γυρω ενημερωστε με!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 4 εβδομάδες μετά...

Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 387
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

τωρα με τον εοπυυ πρεπει να ξαναδηλωσουμε γιατρους για τον οαεε.ξερει κανεις τους εξης παιδιατρους στο περιστερι που θα ειναι συμβεβλημενοι?ειναι οι ΔΑΖΕΑΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ

ΚΟΛΟΒΟΥ ΑΛΕΞΑΝΔΡΑ ΚΟΛΟΒΙΝΟΥ ΕΛΕΝΗ

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια καλημερα σασ...η παιδιατροσ μασ ειναι στο ικα ν.ιωνιασ λεγεται κωνσταντοπουλου ιωαννα...εχει καμμια σασ ακουσει κατι για την συγκεκριμενη γιατρο??φαινεται καλη ,παντα προθυμη να βοηθησει,εχουμε ηδη κανει τα 2 πρωτα εμβολια αλλα προχθεσ την ρωτησα γιατι ο μικροσ μου τρεφεται με αντιαναγωγικο γαλα humana ar και συνεχιζει να βγαζει καποιεσ γουλιεσ..επισησ ενω εχει ρευτει μου βγαζει γαλα η ξυπναει και ρευεται ξανα μετα απο 2 ωρεσ...σημερα το πρωι ξυπνησε στισ πεντε του εδωσα λιγο κιντερτε και το εβγαλε μαζι με γαλα που ειχε φαει στισ 10!!!!και ειχε ξαναξυπνησει στισ 2...εχει πολλα αερια...οταν τη ρωτησα μου ειπε πωσ δε μπορουμε να κανουμε κατι αλλο....και κενωσεισ εχει μια φορα τη μερα....αχ αν ξερετε κατι η καποιον αλλο καλο παιδιατρο περιοχεσ πλατεια αττικησ κολωνο και γυρω ενημερωστε με!!!

 

ολα αυτα ειναι συμπτωματα των αναγωγων.για μενα μην του δινεις χαμομηλι γιατι θα σου τα βγαζει ολα με τη μια.οντως δεν μπορεις να κανεις κατι αλλο θυμαμαι οτι κ ο μικρος ο δικος μας τα ιδια ειχε κ σε μςγαλο βαθμο.θελει μεγαλα αποθεματα υπομονης η παλινδρομηση.θα δεεις οτι κ με το νερο μετα τον πεμπτο μηνα θα εχεις συμπτωματα με ρεψιμο κ ρουκετες.εγω αργησα να του δωσω νερο μετα τον 8ο μηνα ηταν κ χειμωνας βεβαια τοτε.καλο κουραγιο. εγω στη θεση σου θα αλλαζα το γαλα.στο humana δεν εχω πολυ εμπιστοσυνη σαν εταιρεια

Link to comment
Share on other sites

α μην νομιζεις οτι παιρνοντας γαλα ar θα φυγουν οι αναγωγες.θα εχει οχι ομως σε μεγαλι βαθμο.μπορει να ρευεται κ μετα απο δυο ωρες.μπορει να σου εχει ρευτει πεντε φορες κ μετα απο μιση ωρα να κλαιει σπαρακτικα κ να θελει παλι να ρευτει.τις γουλιες δεν τις αποφευγεις ακομα κ με το γαλα.α κατω απο το στρωματακι του παιδιου στο σημειο του κεφαλιου βαλε ενα μαξιλαρι η μια κουβερτα κ δωσε κλιση 45μοιρων.αυτο θα το βοηθησει πολυ στον υπνο του.εχω κανει διατριβη στις αναγωγες.μαρτυρησα με τον δικο μας 9 μηνες.μου ελεγαν θα σταματησουν με τις στερεες τροφες στο 5μηνο αλλα τιποτα.οι τρεις πρωτοι μηνες ηταν δραματικοι

Link to comment
Share on other sites

τωρα με τον εοπυυ πρεπει να ξαναδηλωσουμε γιατρους για τον οαεε.ξερει κανεις τους εξης παιδιατρους στο περιστερι που θα ειναι συμβεβλημενοι?ειναι οι ΔΑΖΕΑΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ

ΚΟΛΟΒΟΥ ΑΛΕΞΑΝΔΡΑ ΚΟΛΟΒΙΝΟΥ ΕΛΕΝΗ

 

το ξαναβαζω μπας και απαντησει κανεις!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Τωρα πια δεν εισαι υποχρεωμενη να δηλωσεις. Μπορεις να πας σε οποιο παιδιατρο θελεις απο αυτους που ειναι συμβαιβλημενοι με τον ΕΟΠΥΥ. Προσοχη ομως γιατι εχουν max επισκεψεων καθε μερα και μετα πληρωνεις

Link to comment
Share on other sites

Τωρα πια δεν εισαι υποχρεωμενη να δηλωσεις. Μπορεις να πας σε οποιο παιδιατρο θελεις απο αυτους που ειναι συμβαιβλημενοι με τον ΕΟΠΥΥ. Προσοχη ομως γιατι εχουν max επισκεψεων καθε μερα και μετα πληρωνεις

 

μαλισατ.ωραια βλακεια.τελοσπαντων ξερεις καποιον απο αυτους για να τον εχω μονιμο για τις μικρες?

Link to comment
Share on other sites

Μηπως παει κανεις τα παιδια του στην Γραμμενου Νασιοπουλου Αθανασια Νεοτητος 13 στο Ν.Ηρακλειο να μου πει λεπτομερειες.Με τη δικη μας παιδιατρο εχουμε πλεον φοβερο θεμα.Μενει διπλα μας κ την εχω παρακαλεσει να ερχεται να βλεπει τη μικρη που ειναι 50 ημερων να της κανει σπιτι τα εμβολια για να μην πηγαινουμε ιατρειο κ μου ειπε οτι δεν προλαβαινει.Οποτε στις 40 μερες την πηγαμε στο ιατρειο κ ολα τα παιδια ηταν αρρωστα με πυρετο κ τα πηρα στο κρανιο.Τελικα κολησαμε μια ιωσουλα με καταρροη κ μπουκωμα η μικρη κ καταληξαμε στο μητερα γιατι η παιδιατρος μας απεργουσε κ δεν απαντουσε στα τηλ κ μετα το εκλεισε κιολας.Ευτυχως δεν ηταν κατι σοβαρο το μπουκωμα την πλακωσα σε φυσιολογικους κ τωρα οκ.Πρεπει ομως να βρω επειγοντως αλλο παιδιατρο.Revythaki μου ειχες πει για την πετρομιχελακι.Τελικα εξακολουθεις να εισαι ευχαριστημενη;Ξερεις ποσα χρηματα παιρνει για επισκεψη;Και αν εχεις δυο παιδια παιρνει το ιδιο κ για τα δυο;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

οταν τη ρωτησα μου ειπε πωσ δε μπορουμε να κανουμε κατι αλλο....και κενωσεισ εχει μια φορα τη μερα....

Για τις αναγωγές δεν ξέρω να σου πω, αλλά οι κενώσεις φυσιολογικές μου ακούγονται. Τα παιδιά που πίνουν ξένο γάλα έχουν κενώσεις κάθε 1-3 μέρες.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Μανούλες εμείς πάμε το γιο μας στον κ. Πισκοντάκη Βασίλη, στην Ανω Γλυφάδα είναι το ιατρείο του. Είναι καλός, ήρεμος, φιλικός και το σημαντικό για μένα είναι οτι δε θα σου πει με το παραμικρό α φέρε το παιδί στο ιατρείο να το δω μπλα μπλα για να πάρει την επίσκεψη ( που μου συνέβει με την πρώτη παιδίατρο) ούτε θα δώσει στο παιδί φαρμακο για ψύλλου πήδημα!

Link to comment
Share on other sites

Μανούλες καλημέρα!!Γεννάω σε καμιά εβδομάδα και μου είπαν ότι μια εβδομάδα μετά την έξοδό μας από το μαιευτήριο πρέπει να έρθει παιδίατρος να δει την μπέμπα!!έχω ασφάλεια ΟΠΑΔ και μένω Καλλιθέα??Μπορείτε να με βοηθήσετε???

Έχω υπόψη μου έναν καλό παιδίατρο αλλά παίρνει 50 ευρώ την επίσκεψη και καταλαβαίνετε????

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας,

Πολύ καλός γιατρός είναι ο Κος Σπυρίδης Νίκος που βρίσκεται Ψυχικό,εμείς εκεί πάμε την κορούλα σας και είμαστε πολύ ικανοποιημένοι.όταν είχαμε έρθει απο το μαιευτήριο είχε έρθει αμέσως ημέρα Κυριακή κιόλας..όποια ενδιαφέρεται να μου στείλει πμ να δώσω το τηλέφωνο του.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Μανούλες καλημέρα!!Γεννάω σε καμιά εβδομάδα και μου είπαν ότι μια εβδομάδα μετά την έξοδό μας από το μαιευτήριο πρέπει να έρθει παιδίατρος να δει την μπέμπα!!έχω ασφάλεια ΟΠΑΔ και μένω Καλλιθέα??Μπορείτε να με βοηθήσετε???

Έχω υπόψη μου έναν καλό παιδίατρο αλλά παίρνει 50 ευρώ την επίσκεψη και καταλαβαίνετε????

 

Καλημέρα. Με το καλό το νέο σας μέλος.

Ο δικός μας παιδίατρος ήθελε να βλέπει τα παιδιά με το έβγαιναν από το μαιευτήριο.

Ο συγκεκρμένος που βρήκες επίσκεψη παίρνει 50 ΕΥΡΩ αλλά δεν σου κόβει απόδειξη για να τα πάρεις πίσω; (δεν ξέρω τι ισχύει με τα άλλα ταμεία γιατί με το δικό μου πληρώνω όσους δεν είναι συμβεβλημένους, μου κόβουν απόδειξη κάνω δαπάνη και παίρνω όλα τα χρήματα πίσω μετά από κανένα 6μηνο).

Τέλοσπάντων Καλλιθέα δεν ξέρω κανέναν. Μοσχάτο έχω ακούσει πολύ καλά λόγια για τον Λυμπέρη Αντώνη. Ο δικός μας είναι στο Ρέντη αν σε ενδιαφέρει (είναι λίγο πιο μακρυά)

Link to comment
Share on other sites

Μανούλες καλημέρα!!Γεννάω σε καμιά εβδομάδα και μου είπαν ότι μια εβδομάδα μετά την έξοδό μας από το μαιευτήριο πρέπει να έρθει παιδίατρος να δει την μπέμπα!!έχω ασφάλεια ΟΠΑΔ και μένω Καλλιθέα??Μπορείτε να με βοηθήσετε???

Έχω υπόψη μου έναν καλό παιδίατρο αλλά παίρνει 50 ευρώ την επίσκεψη και καταλαβαίνετε????

 

Έχουμε πολύ καλή παιδίατρο, που έχει ιατρείο και μένει στην Καλλιθέα, Λυκούργου και Δημητρακοπούλου. Με βοήθησε στο θηλασμό, έχει και αυτή ένα κοριτσάκι και είναι χαλαρός και γλυκός άνθρωπος. Δεν είμαι σίγουρη πόσα χρεώνει για την επίσκεψη στο σπίτι, νομίζω 40. Πάντα κόβει απόδειξη. Λέγεται Τινέλλη Μαρία.

GJMap2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Γνωρίζει κάποιος ένα παιδίατρο που να είναι συμβεβλημένος με ταμείο στρατού ή να βρίσκεται κάπου βορριοανατολικά;Ανθούσα μένω. Είχα ένα τέλειο γιατρό στο πρώτο μου παιδί αλλά μένει κέντρο κια δεν εξυπηρετούμε. Ευχαριστώ πολύ!

Link to comment
Share on other sites

Μηπως παει κανεις τα παιδια του στην Γραμμενου Νασιοπουλου Αθανασια Νεοτητος 13 στο Ν.Ηρακλειο να μου πει λεπτομερειες.Με τη δικη μας παιδιατρο εχουμε πλεον φοβερο θεμα.Μενει διπλα μας κ την εχω παρακαλεσει να ερχεται να βλεπει τη μικρη που ειναι 50 ημερων να της κανει σπιτι τα εμβολια για να μην πηγαινουμε ιατρειο κ μου ειπε οτι δεν προλαβαινει.Οποτε στις 40 μερες την πηγαμε στο ιατρειο κ ολα τα παιδια ηταν αρρωστα με πυρετο κ τα πηρα στο κρανιο.Τελικα κολησαμε μια ιωσουλα με καταρροη κ μπουκωμα η μικρη κ καταληξαμε στο μητερα γιατι η παιδιατρος μας απεργουσε κ δεν απαντουσε στα τηλ κ μετα το εκλεισε κιολας.Ευτυχως δεν ηταν κατι σοβαρο το μπουκωμα την πλακωσα σε φυσιολογικους κ τωρα οκ.Πρεπει ομως να βρω επειγοντως αλλο παιδιατρο.Revythaki μου ειχες πει για την πετρομιχελακι.Τελικα εξακολουθεις να εισαι ευχαριστημενη;Ξερεις ποσα χρηματα παιρνει για επισκεψη;Και αν εχεις δυο παιδια παιρνει το ιδιο κ για τα δυο;

Tώρα ειδα το μήνυμά σου:oops:

ναι,είμαι ευχαριστημένη.παίρνει 50ε την επίσκεψη αλλά δεν εχω δεύτερο παιδάκι για να ξέρω τι ισχύει σε αυτή την περίπτωση...βέβαια τώρα που εγιναν ετσι τα ταμεια και εγω το σκέφτομαι να αλλάξω...:roll::roll:

Παρεπιπτόντως μήπως εχει καμια σας παιδίατρο την Τεχλεμετζη Ευθυμία στη Λυκόβρυση?Πως είναι σαν γιατρός?

10Ddp3.png

OaR2p3.png

Link to comment
Share on other sites

Τελικά τους ξέρει κανείς τους κάτωθι:

  • ΔΑΛΙΕΡΑΚΗΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ
  • ΚΑΝΤΑΡΟΣ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ
  • ΣΑΛΙΑΓΚΑ ΜΑΡΙΑ
  • ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΥ ΝΑΤΑΛΙΑ
  • ΤΖΙΝΗ ΕΛΕΝΗ

και τι παίζει με τον ΕΟΠΥΥ. Είναι να διαλέξω έναν από τους παραπάνω αλλά δεν έχω βρει στο φόρουμ σχόλια. Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Τελικά τους ξέρει κανείς τους κάτωθι:

  • ΔΑΛΙΕΡΑΚΗΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ
  • ΚΑΝΤΑΡΟΣ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ
  • ΣΑΛΙΑΓΚΑ ΜΑΡΙΑ
  • ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΥ ΝΑΤΑΛΙΑ
  • ΤΖΙΝΗ ΕΛΕΝΗ

και τι παίζει με τον ΕΟΠΥΥ. Είναι να διαλέξω έναν από τους παραπάνω αλλά δεν έχω βρει στο φόρουμ σχόλια. Ευχαριστώ.

 

Λοιπον τι παιζει με τον ΕΟΠΥΥ. Οσοι γιατροι ειναι συμβεβλημενοι πλεον αμοιβονται με 6,65 ευρω την καθε επισκεψη απο το ταμειο του καθενος μας κ οχι 20 ευρω οπως παλια.Οποτε οπως καταλαβαινεις πολυ δυσκολα οι ιδιωτες γιατροι κανουν συμβαση με τον ΕΟΠΥΥ εχουν μαθει να εισπραττουν πολυ περισσοτερα.Οποτε αν θες να πας σε καποιον συμβεβλημενο θα πρεπει να κλεισεις ραντεβου απο τα πρωτα που θα ξεκινησουν κατα τη διαρκεια της μερας γιατι αν συμπληρωθουν τα δεκα πρωτα ραντεβου μετα σταματουν να δεχονται με ΕΟΠΥΥ κ θα πρεπει καθενας να πληρωσει κανονικη επισκεψη.Οσοι απο εμας εχουμε ταμειο που ειναι συμβεβλημενο με τον ΕΟΠΥΥ μπορουμε να κλεινουμε πλεον ραντεβου μεσω του 184 στις μοναδες του ικα.Ετσι εκανα εγω σημερα για να γραψω εξετασεις κ φαρμακα που θελω.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον τι παιζει με τον ΕΟΠΥΥ. Οσοι γιατροι ειναι συμβεβλημενοι πλεον αμοιβονται με 6,65 ευρω την καθε επισκεψη απο το ταμειο του καθενος μας κ οχι 20 ευρω οπως παλια.Οποτε οπως καταλαβαινεις πολυ δυσκολα οι ιδιωτες γιατροι κανουν συμβαση με τον ΕΟΠΥΥ εχουν μαθει να εισπραττουν πολυ περισσοτερα.Οποτε αν θες να πας σε καποιον συμβεβλημενο θα πρεπει να κλεισεις ραντεβου απο τα πρωτα που θα ξεκινησουν κατα τη διαρκεια της μερας γιατι αν συμπληρωθουν τα δεκα πρωτα ραντεβου μετα σταματουν να δεχονται με ΕΟΠΥΥ κ θα πρεπει καθενας να πληρωσει κανονικη επισκεψη.Οσοι απο εμας εχουμε ταμειο που ειναι συμβεβλημενο με τον ΕΟΠΥΥ μπορουμε να κλεινουμε πλεον ραντεβου μεσω του 184 στις μοναδες του ικα.Ετσι εκανα εγω σημερα για να γραψω εξετασεις κ φαρμακα που θελω.

 

και την επίσκεψη την πλήρωσες;

Link to comment
Share on other sites

Tώρα ειδα το μήνυμά σου:oops:

ναι,είμαι ευχαριστημένη.παίρνει 50ε την επίσκεψη αλλά δεν εχω δεύτερο παιδάκι για να ξέρω τι ισχύει σε αυτή την περίπτωση...βέβαια τώρα που εγιναν ετσι τα ταμεια και εγω το σκέφτομαι να αλλάξω...:roll::roll:

Παρεπιπτόντως μήπως εχει καμια σας παιδίατρο την Τεχλεμετζη Ευθυμία στη Λυκόβρυση?Πως είναι σαν γιατρός?

 

Για την Τεχλεμετζή θα ήθελα κι εγώ πληροφορίες αν γνωρίζει κάποιος;

Link to comment
Share on other sites

Για την Τεχλεμετζή θα ήθελα κι εγώ πληροφορίες αν γνωρίζει κάποιος;

Λοιπόν πήγα σήμερα στην Τεχλεμετζή για μια πρώτη γνωριμία.

Σαν γιατρός και σαν άνθρωπος μου φάνηκε μια χαρά,στα 15λεπτά βέβαια που μιλήσαμε μαζί της.Εξέτασε τη μικρή σχολαστικά και μας μιλούσε χωρίς βιασύνη παρότι απο έξω περίμεναν 20άτομα...και αυτό είναι το αρνητικό!Το ιατρείο ανοιγε στις 5 και εμείς πήγαμε 4.40 και ήδη περίμεναν ουρά ο κόσμος:rolleyes::rolleyes:Και επειδή είναι συμβεβλημένη με τον ΕΟΠΥ μετά απο εμας θα εξέταζε μόνο λίγους ακόμη και θα συμπληρωνε τους 50!Δηλ Δευτέρα και Τρίτη καλυψε ήδη το εβδομαδιαίο όριο...χαμός:(Αρα πρέπει να πηγαίνουμε Δευτέρα μόλις ανοίγει(και πιο πριν μη σου πω)για να πιάσουμε σειρά

Αυτά;)

10Ddp3.png

OaR2p3.png

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...