Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Λίστα με παιδιάτρους


VANILIA123M

Recommended Posts

edit Συντ. Ε:

Προστέθηκε το εξής ενημερωτικό κείμενο, μέσω επεξεργασίας δημοσίευσης

Παράθεση

'Αλιμος

Σοφιά Μαλαματένια

 

Γέρακας

Κόντος Αντώνης

 

Γλυφάδα

Κλεάνθους Πόλυς

 

Βύρωνας

Δημήτρης Χολέβας

 

Ηλιούπολη

Γρηγορακος Κωνσταντινος

Δρόσης Στέλιος

 

Ιλιον

Τουρουτσικα Χριστογιαννη Παναγιωτα

 

Ιλίσια

Αμπαζής Δημήτριος

 

Καλλιθέα

Μενεγας Δαμης,Τουλιάτου Βίκυ, Δαβακης Μιχαλης,Αστρά Ελένη

 

Κηφισιά

Λαμπρινός Λογοθέτης

 

Κορυδαλλός

Γιολάντα Ουζούνη

Ζωή Πολυχρονίδου

Νικολέτα Μποζίκη (ολίγον τι μαυσωλείο που σημαίνει έμπειρη άλλα τουλάχιστον δεν μας πρήζει που δεν κάνουμε τα εμβόλια κτλ.)

 

Κυψέλη

Καρύδης Κωνσταντίνος

Βασια Λεβιδιώτη (είναι και στο Μetropolitan)

 

Μαρούσι

Δοιτσίνη Μαγδα

Διαλυνά Προκοπία

 

Μενίδι

Βογιατζή Φωτεινή

 

Νέα Σμύρνη

Ανδριώτη Μαρία

Καχριμανίδου Γεσθημανή

Μαντά Χριστίνα

 

Νεα Χαλκηδόνα

Κυριακή Ζυγογιάννη

 

Νίκαια

Κάπου Αναστασία (εαν κάνετε ομοιοπαθητική δεν την συνιστώ γιατι για να μας δεχτεί μας εκβιασε να κάνουμε επιτόπου τα εμβόλια αλλιως να φύγουμε!...και ενω ειχαμε κανει ενα και της ειπαμε πως θα τα κάναμε αλλά σιγά σιγά- ειναι και στο ΙΚΑ της Νίκαιας πάντως που ισως βολευει κάποιους γονείς)

Μανδεκη Αριστεα

Κοτσωνης Κοσμάς

 

Πατήσια (Άνω)

Μανώλης Γιαμούρης

 

Π. Φάληρο

Γιάννης Μπουρλογιάννης(κοντά στην Παναγίτσα)

Τσάπαλη Ελένη - κοντά στο ΙΚΑ Αμφιθέας στην Αχιλλέως ..

 

Πεντέλη

Κονδύλης (μέσα στο Παίδων Πεντέλης)

 

Περιστέρι

Μπακολέας Βασίλης(λόφος αξιωματικών),Φράγκου Ειρήνη

 

Πετρούπολη

Κωστόπουλος Εμμανουήλ,Παπανδρέου Κώστας,Φανή Ζανάκη

 

Σπάτα

Δημητρίου Κατερίνα

 

Χαϊδάρι

Νικολοπούλου Γεωργία,Θέρμου Σελέκου Ασπασία

 

 

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΦΤΙΑΧΝΟΥΜΕ ΜΙΑ ΛΙΣΤΑ ΜΕ ΠΑΙΔΙΑΤΡΟΥΣ ΠΟΥ ΝΑ ΛΕΤΕ ΚΑΙ ΤΗ ΓΝΩΜΗ ΣΑΣ ....... ΕΜΕΝΑ ΜΕ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΙ ΠΕΡΙΟΧΗ ΔΥΤΙΚΑ ΠΡΟΑΣΤΙΑ ....ΤΙ ΠΡΟΤΕΙΝΕΤΕ? ΠΩΣ ΕΙΝΑΙ Ο ΔΙΚΟΣ ΣΑΣ ?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 387
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Βογιατζη Φωτεινη -Αχαρναι,Μενιδι

Αν και εχω φυγει 40 χιλ μακρυα....δεν την αλλαζω με τιποτα.Γιατρος που δεν δινει αντιβιωσεις παρα μονο οταν πρεπει (εχουν παρει μονο απο 2 φορες αντιβιωση μεσα σ αυτα τα 7 χρ η μεγαλη και τα 5 τα διδυμα)

Και σ ολες τις πιο σοβαρες περιπτωσεις ....εχει πεισει μεσα... με το πρωτο 24ωρο ( μ εχει στειλει νοσοκομειο...με ουτε 24 ωρο πυρετο η μικρη και χωρις αλλα συπτωματα με την υποψια οτι προκεται γι αρχη πνευμονιας....και ενω οι γιατροι εκει στην αρχη λεγαν δενε χει τιποτα το παιδι με το που βγηκαν οι αιματος και καναμε ακτινογραφια γιατι τα λευκα ηταν στα υψη...βρηκαν οτι ξεκιναγε πνευμονια.. :wink: .)

Link to comment
Share on other sites

Καρύδης Κωνσταντίνος, Κυψέλη

 

Ήταν παιδίατρός μας, μετά άλλαξα πόλη και δυστυχώς τον άλλαξα. Ο καλύτερος παιδίατρος και ΣΥΜΒΟΥΛΟΣ!

Ακόμα και οι συνάδελφοί του μιλάνε με τα καλύτερα λόγια για αυτόν.

Πολύ λυπάμαι που έχω χάσει επαφή μαζί του....

 

 

«Γιατρε γιατί φογάς ροζ, Είσαι κοριτσάκι???»

Link to comment
Share on other sites

Γιολάντα Ουζούνη, Κορυδαλλός

 

Ποτέ δεν προτείνω γιατρούς, η συγκεκριμένη όμως είναι κορυφή. Εμένα μου γλίτωσε τη μικρή από μεγάλο πρόβλημα που είχε με το έντερό της και ο προηγούμενος γιατρός έλεγε δεν είναι τίποτα και την είχε φορτώσει με παραφινέλαιο και duphalac χωρίς καν να εξετάσει την κοιλιά της ή να μας στείλει για έναν υπέρηχο. Η κουμπάρα μου είχε αλλάξει δύο παιδιάτρους και η συγκεκριμένη με το που το άκουσε το παιδάκι σε ηλικία 6 μηνών βρήκε το φύσημα που είχε εκ γενετής.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γεωργία Νικολοπούλου - Χαϊδάρι.

 

Είναι παιδίατρος-λοιμωξιολόγος.Είμαι απόλυτα ευχαριστημένη, είναι καταπληκτικός άνθρωπος, οποιαδήποτε στιγμή είναι διαθέσιμη να σε βοηθήσει. Τις πρώτες μέρες με τη μπεμπούλα στο σπίτι μιλούσαμε κάθε μέρα στο τηλέφωνο. Όταν μπήκε νοσοκομείο με ίωση με στήριξε πάρα πολύ, μάθαινε νέα της μικρής και μας τα έλεγε και γενικά με βοήθησε και με βοηθάει πάρα πολύ. Νιώθω σαν να μιλάω με την μεγάλη μου αδερφή και όχι με γιατρό. Μ'αρέσει επίσης που στη μικρή μου από νεογέννητο της μιλάει σαν να είναι δικό της παιδί :D Είναι φοβερή και νιώθω πολύ τυχερή που την έχω γιατί για τον χαρακτήρα τον δικό μου που είμαι πάρα πολύ αγχώδης μόνο με ένα τέτοιο άνθρωπο θα μπορούσα να συννενοηθώ...Άλλος σίγουρα θα με είχε στείλει... :oops:

DoUwp3.png

Link to comment
Share on other sites

Παπανδρέου Κώστας - Πετρούπολη

 

Είμαστε πολύ πολύ ευχαριστημένοι, είναι χρυσός Άνθρωπος

Κάθε που τον παίρνω τηλέφωνο νομίζω ότι παίρνω ένα φίλο μου

Κι έτσι μας αντιμετωπίζει... σαν φίλους

Αγαπάει πολύ τα παιδιά και φαίνεται αυτό στον όλο τρόπο που τα αντιμετωπίζει

Είναι οικονομικός κι όχι ""κλέφτης""

Δεν εκμεταλλεύεται ποτέ την ανάγκη σου....

Έτυχε να χρειαστεί να μας δει για να μου φύγει εμένα ένα άγχος, ήθελα να τον ακροασθεί, και επειδή την επόμενη εβδομάδα θα πηγαίναμε για εμβόλιο δεν μας πήρε επίσκεψη!!!

Αυτό δεν θα το ξεχάσω ποτέ!

Link to comment
Share on other sites

Εμμανουηλ Κωστοπουλος - Πετρουπολη

 

Κι εμεις ειμαστε πολυ ευχαριστημενοι. Ειναι παντα διαθεσιμος και πολυ συζητησιμος. Δουλευει στο Παιδων και στους δημοτικους παιδικους σταθμους στο Ιλιον και εχει ιατρειο στην Πετρουπολη καθημερινα

Link to comment
Share on other sites

Γιάννης Μπουρλογιάννης, Π. Φάληρο (κοντά στην Παναγίτσα)

 

Πολύ καλός, σοβαρός και επειδή έχουμε χρόνιο πρόβλημα με αλλεργίες (εγώ) έχει εμπειρία σε αυτά τα θέματα.

Τι ωραία που είναι να είσαι μαμά!

Link to comment
Share on other sites

Δάμης Μενεγας - Καλλιθέα

 

Παρόλο ποθ μένω Ίλιον, οτι θελω και όποτε το θελω ειναι παρον και με επισκεψεις στο σπιτι. Μου τον προτεινε ο γυναικολόγος μου και πραγματικά νιώθω σιγουριά και ασφάλεια.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 2 months later...
Γιολάντα Ουζούνη, Κορυδαλλός

 

Ποτέ δεν προτείνω γιατρούς, η συγκεκριμένη όμως είναι κορυφή. Εμένα μου γλίτωσε τη μικρή από μεγάλο πρόβλημα που είχε με το έντερό της και ο προηγούμενος γιατρός έλεγε δεν είναι τίποτα και την είχε φορτώσει με παραφινέλαιο και duphalac χωρίς καν να εξετάσει την κοιλιά της ή να μας στείλει για έναν υπέρηχο. Η κουμπάρα μου είχε αλλάξει δύο παιδιάτρους και η συγκεκριμένη με το που το άκουσε το παιδάκι σε ηλικία 6 μηνών βρήκε το φύσημα που είχε εκ γενετής.

 

Γιολάντα ή Ουρανία??? Είναι η ίδια που είναι και στο Κεντρο μάνας και παιδιού?? Απλά φοβερή! Θα ήταν η αμέσως επόμενη επιλογή μου. Αλλά και η δικιά μας είναι σούπερ, Κάπου Αναστασία στη Νίκαια. Πολυ ήρεμη και συνεργάσιμη, δεν μπορείτε να φανταστείτε τι βλακείες την έχω ρωτήσει και όμως με έχει ακούσει και με έχει βοηθήσει με τη μικρη.

Link to comment
Share on other sites

κορίτσα μήπως εκτός απο παιδιατρους θα μπορούσαμε να γράφουμε και για άλλες ιδικότητες;πχ παιδοπνευμονολόγους παιδοχειρούργους κτλ.πιστεύω θα ήταν πολύ χρήσιμο :!:

Ευγενία10/08/2007 Χριστιάννα 11/06/2011

Link to comment
Share on other sites

Τουλιάτου Βίκυ - Καλλιθέα

Απλά καταπληκτική και απαντάει σε όλες τις ερωτήσεις. Το καλοκαίρι που ήμουνα Χαλκιδική μου βρήκε τι είχε η μικρή μου μόνο απο την περιγραφή των συμπτωμάτων δια τηλεφώνου... !!! Συν το γεγονός ότι μόλις της είπα τι πρόβλημα είχα με την 2η εγκυμοσύνη μου (είναι επιστημονική συνεργάτιδα στο τμήμα γεννετικής του Παίδων Αγ. Σοφία και καθηγήτρια Ιατρικής στο Πανεπιστήμιο και μόνο 40 χρονών!!!!) και οτι φοβάμαι μην έχει πάθει κάτι το (τότε) έμβρυο κάθησε και μου εξήγησε γιατί ΔΕΝ θα έχει κάτι το μωρό μου και ότι τον Δεκέμβριο θα το έχω στα χέρια μου υγιέστατο...!!! :D

και Θέρμου Σελέκου Ασπασία - Χαϊδάρι

την είχα όταν έμενα Αιγάλεω και να'ναι καλά η γυναίκα μου έσωσε την κορούλα μου απο την βλακεία της πρώτης παιδιάτρου που ούτε το όνομά της θέλω να θυμαμαι. (το μόνο αρνητικό είναι ότι έχει πααααρα πολύ κόσμο και παρόλο που κλεινεις ραντεβού πάλι περιμένεις κατιτις... :( )

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ΑΜΠΑΖΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ ΓΙΑΤΡΟΣ ΠΑΙΔΙΑΤΡΟΣ ΣΤΑ ΙΛΙΣΣΙΑ.ΜΕΓΑΛΟΣ ΑΛΛΑ ΜΕ ΠΕΙΡΑ.ΠΟΛΥ ΚΑΛΟΣ.ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΟΛΑ ΑΝΘΡΩΠΟΣ
οπως το ειπες "μεγαλος" σε ηλικια και πολυ κλασικος!Δεν θα τον προτεινα για πολλους λογους.
Link to comment
Share on other sites

Βογιατζη Φωτεινη -Αχαρναι,Μενιδι

Γιολάντα Ουζούνη, Κορυδαλλός

Δρόσης Στέλιος Ηλιούπολη

Καρύδης Κωνσταντίνος, Κυψέλη

Εμμανουηλ Κωστοπουλος - Πετρουπολη

Νικολοπούλου Γεωργία - Χαϊδάρι.

Παπανδρέου Κώστας - Πετρούπολη

Aυλωνιτης -Σπυριδων & Βουγιουκλακης Παναγιωτης(εχω δυο για μια δευτερη γνωμη )

Μπακολέας Βασίλης - Περιστέρι Λόφος Αξιωματικών

Μενεγας Δαμης- Καλλιθεα

Τσολακη Μαρια- Φαρσαλα

Δοιτσίνη Μαγδα- Μαρούσι

 

ΦΑΝΗ ΖΑΝΑΚΗ - ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗ

 

Μας αρεσει πολυ σαν γιατρος και σαν ανθρωπος......ειναι φιλικη, δεν υπονομευσε τον θηλασμο μας (περαν της αρχικης προτροπης των γνωστων μισαωρων) ισα ισα μας προετρεψε να συνεχισουμε. Επισης μας βοηθησε και μας βοηθα τηλεφωνικα (την ειχα πρηξει οταν γεννησα στα τηλεφωνα πριν ακομα ερθει να μας δει!), Πολυ προσεχτικη γιατρος, δινει σημασια σε ολα και δε σε τρεχει ιδιαιτερα χωρις λογο.........εκτιμησα και το γεγονος οτι δεχθηκε να μας δει πολυ αργα σε μια επειγουσα κατασταση για να μας ξεαγχωσει απλα και δεν δεχθηκε χρηματα.......

“Itʼs difficult to get someone to understand something when his salary depends upon his not understanding it.”

Al Gore - An Inconvenient Truth

Link to comment
Share on other sites

Να σας πω και τον δικο μας!

Μπουζαλάς Γιάννης

 

ιατρειο εχει στην Παλληνη και το πρωι ειναι στο ικα στα Σπάτα για οσες ενδιαφερονται!

 

Εμας μας βλεπει σπιτι μας! ακομα δεν την παμε στο ιατρειο του! και κοβει και αποδειξεις μια χαρα ο ανθρωπος! οχι σαν μερικους αλλους που μας ειχαν δει νωριτερα! :evil: ειναι παααααααρα πολυ καλος! εμεις τον εχουμε οικογενειακως (και τα αλλα ανηψακια) και αρκετοι φιλοι και γνωστοι! απανταει στα τηλεφωνα αμεσως και ειναι και πολυ αναλυτικος! Υπερ του μητρικου θηλασμου και δεν προωθει συγκεκριμενα προιοντα:wink:

 

Να'ναι καλα ο ανθρωπος!

l8gxp3.png 7SGKp3.png
Link to comment
Share on other sites

Πόλυ Τεκνετζή

Β.Όλγας 142, Περιοχή Μαρτίου

Θεσσαλονίκη

 

Εξαιρετική Παιδίατρος (Διδάκτορ Πανεπιστημίου), με πολύ αγάπη για τα παιδιά, πολύ καλή συμπεριφορά στο παιδί, γλυκομίλητη και πάνω απ όλα Άνθρωπος.

Link to comment
Share on other sites

ΑΤΤΙΚΗ

 

Γέρακας

Κόντος Αντώνης

 

Ηλιούπολη

Δρόσης Στέλιος

 

Ιλίσια

Αμπαζής Δημήτριος

 

Καλλιθέα

Μενεγας Δαμης,Τουλιάτου Βίκυ

 

Κορυδαλλός

Γιολάντα Ουζούνη

 

Κυψέλη

Καρύδης Κωνσταντίνος

 

Μαρούσι

Δοιτσίνη Μαγδα

 

Μενίδι

Βογιατζή Φωτεινή

 

Νέα Σμύρνη

Ανδριώτη Μαρία

Καχριμανίδου Γεσθημανή

Μαντά Χριστίνα

 

 

Νίκαια

Κάπου Αναστασία

 

Π. Φάληρο

Γιάννης Μπουρλογιάννης(κοντά στην Παναγίτσα)

Τσάπαλη Ελένη - κοντά στο ΙΚΑ Αμφιθέας στην Αχιλλέως ..

 

Περιστέρι

Μπακολέας Βασίλης(λόφος αξιωματικών)

 

Πετρούπολη

Κωστόπουλος Εμμανουήλ,Παπανδρέου Κώστας,Φανή Ζανάκη

 

Χαϊδάρι

Νικολοπούλου Γεωργία,Θέρμου Σελέκου Ασπασία

 

ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

Πόλυ Τεκνετζή Β.Όλγας 142, Περιοχή Μαρτίου

 

ΠΕΛΟΠΟΝΝΗΣΟΣ

ΤΣΑΜΠΑ ΧΑΡΑ - Αγ.Γεωργίου 132, Ριον, Πάτρα 2610994929

ΠΑΤΡΩΝΗ ΑΘΗΝΑ - Ερμού 53 , Πάτρα 2610274781

 

ΥΠΟΛΟΙΠΕΣ ΠΕΡΙΟΧΕΣ

 

Φαρσαλα

Τσολακη Μαρια

Θεοδώρα : 31/03/2006 , Νικόλας : 25/11/2008

All I ever wanted..All I ever needed is here in my arms!!

 

Thank you Roger Waters for bringing this AMAZING show in Greece .. Ευχαριστούμε !!

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...