Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

προβλημα με το ονομα του μωρου μου!


gatoulaaa

Recommended Posts

κοριτσια σας ευχαριστω πολυ για τις απαντησεις.η καθε μια απαντηση ηταν ξεχωριστη.τελικα λυθηκε το προβλημα συναντωντας τον ιδιο το πατερ που θα μας κανει τη βαπτιση και μας ειπε οτι γινεται να τη βαπτισουμε χρυσοβαλαντη ειρηνη και μετα ποως θελουμε να τη φωναζουμε .οσο αναφορα τον πεθερο μου το λυσαμε και αυτο ,μιλησε ο αντρας μου και τελικα ολα καλα.

 

Μπράβο, το σημαντικότερο είναι ότι βρήκατε μια χρυσή τομή. Με το καλό και να σας ζήσει η μικρούλα!

 

gwgwtsa δε νομίζω πως είσαι υποχρεωμένη να βγάλεις και το όνομα του Αγίου επειδή γεννήθηκε εκείνη την ημέρα το παιδί-σύμφωνα με το εορτολόγιο κάθε μέρα γιορτάζει και κάποιος άγιος, όσιος ή μάρτυρας, δεν τους βγάζουμε όλους.. ;)

27pzp3.png

 

qIUIp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 51
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Ωραία, αφού βρήκατε λύση.

 

Πάντως να ξέρεις ότι δεν είναι υποχρεωτικό να πεις το Χρυσοβαλάντω. Καταρχήν δεν είναι Χρυσοβαλάντω, αλλά Χρυσοβαλάντου σε γενική, δηλαδή Ειρήνη, ηγουμένη της μονής Χρυσοβαλάντου. Ούτε τις Ειρήνες που γιορτάζουν 5 Μαΐου τις βαφτίζουν Ειρήνη Μεγαλομάρτυρα, ούτε βαφτίζουν Ιωάννη Πρόδρομο, Δημήτριο Μυροβλήτη, Νικόλαο Μύρων κτλ.

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...