Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Σχολική τσάντα: τρόλεϊ ή πλάτης


Recommended Posts

Εμένα η μεγάλη κόρη μου είχε την ίδια τσάντα με τρόλει από την 1η έως την 4η δημοτικού. Τελικά την δώσαμε (η μόνη φθορά που είχε ήταν στη μία εξωτερική τσέπη που έμπαινε το παγούρι) επειδή στην πέμπτη ήθελε να πάρει πλάτης γιατί τέτοια είχαν όλες οι φίλες της. Την πρώτη τσάντα την είχαμε αγοράσει βέβαια 60 ευρώ αλλά θεωρώ ότι έβγαλε τα λεφτά της. Τώρα στη μικρή κόρη μου - που είναι πρωτάκι - πήραμε αντίστοιχη τσάντα κατόπιν και συμβουλής της παιδιάτρου.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 56
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Στην πρώτη δημοτικού είχε τσάντα τρόλευ καλής ποιότητας και παρόλο που η τάξη ήταν στο πρώτο όροφο δεν είχε πρόβλημα να την κουβαλήσει.

Της είχα πει βέβαια να μην την παίρνει στη πλάτη αλλά να τη σέρνει στις σκάλες και ας χαλάσει η τσάντα.

Στη δευτέρα δημοτικού άρχισε να μου παραπονιέται, κάποιοι δάσκαλοι την αναγκάζανε να την βάζει στη πλάτη για να κατέβει (ίσως ενοχλούσε τα άλλα παιδιά στις σκάλες; δε ξέρω) και επειδή έχει τον εξοπλισμό, ήταν βαριά για τη τσάντα.

Στη μεση της δευτέρας λοιπόν πήραμε μια ώμου η οποία την βόλεψε πολύ και θα την έχουμε και φέτος εννοείται.

 

Το βασικό είναι για μενα είναι είτε είναι πλάτης είτε είναι τρόλευ να είναι καλής ποιότητας για να μη ταλαιπωρεί το παιδί.

Επίσης από ό,τι βλέπω όσο μεγαλώνει το παιδί προτιμάει της πλάτης και όχι το τρόλευ.

Link to comment
Share on other sites

Βρε κορίτσια, τα τρόλευ πως καθαρίζονται;

 

Πώς πλένονται εννοείς; Εγώ την έπλυνα στη μπανιέρα με ένα σφουγγάρι όπως και της πλάτης.

Αν εννοείς τα ροδάκια σε καθημερινή χρήση φαντάζομαι με μωρομάντιλα.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Το δίλημμα τρολει ή πλάτης νομιζω ότι μπαίνει κυρίως σε παιδιά που διανύουν κάποια απόσταση και η τάξη τους είναι στο ισόγειο.

Εμάς που είναι στον πρώτο όροφο της πήραμε μια πλάτης που εκτός από τους πίσω ιμάντες πλάτης έχει και ιμάντα στήθους-ζώνη που την κάνει πιο σταθερή για τα παιδιά.

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...