Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΑΔΕΙΑ ΑΝΑΤΡΟΦΗΣ ΣΤΟ ΔΗΜΟΣΙΟ ΤΜΗΜΑΤΙΚΑ??


argini

Recommended Posts

Πλησιάζω στην έναρξη του εννιαμηνου ανατροφής και στο τμημα που εργαζομαι υπάρχει τρομακτικη πιεση λόγω έλλειψης προσωπικου ( σημειωτεον εργαστηκα κανκονικοτατα μεχρι τον ογδοο μηνα κυησεως χωρις μια μερα αναρρωτικης αδειας)...εξηγησα στους συναδελφους ότι θηλαζω και μεχρι να γινει η μικρη 6 μηνων δεν μπορω να επιστρεψω...αν γυρισω πχ μετα από 5 μηνες στη δουλεια οι υπολοιποι 4 μηνες του εννιαμηνου χάνονται?? Δεν μπορω να τους παρω καποια άλλη χρονικη περιοδο μεχρι να γινει το παιδι 4 ετων? Δεν ξερω αν παιζει ρολο αλλα εργαζομαι σε ΝΠΔΔ.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Πλησιάζω στην έναρξη του εννιαμηνου ανατροφής και στο τμημα που εργαζομαι υπάρχει τρομακτικη πιεση λόγω έλλειψης προσωπικου ( σημειωτεον εργαστηκα κανκονικοτατα μεχρι τον ογδοο μηνα κυησεως χωρις μια μερα αναρρωτικης αδειας)...εξηγησα στους συναδελφους ότι θηλαζω και μεχρι να γινει η μικρη 6 μηνων δεν μπορω να επιστρεψω...αν γυρισω πχ μετα από 5 μηνες στη δουλεια οι υπολοιποι 4 μηνες του εννιαμηνου χάνονται?? Δεν μπορω να τους παρω καποια άλλη χρονικη περιοδο μεχρι να γινει το παιδι 4 ετων? Δεν ξερω αν παιζει ρολο αλλα εργαζομαι σε ΝΠΔΔ.

Κι εγω σε ΝΠΔΔ ειμαι και οταν γεννησα εκανα χρηση του 9μηνου που ηταν να επιστρεψω νοεμβριο αλλα τελικα γυρισα μαιο λογω αναγκης της υπηρεσιας.Απο την επομενη μερα εκανα χρηση του μειωμενου μου ωραριου 2 ωρες την ημερα.τελειωνει τον σεπτεμβριο που η μικρη μου θα κλεισει τα 4.Κανονικα θα επαιρνα καποια χρονια απο μια ωρα την ημερα , αλλα λογω οτι για ενα μεγαλο διαστημα παλι λογω δουλειας {και δικης μου βλακειας γιατι δεν πατησα ποδι αλλα με πατησαν και καθομουν περα του ωραριου μου} πηρε παραταση το χρονικο των 2 ωρων και για αυτο εφτασε μεχρι τωρα.Στο επομενο ομως δεν θα χαρισω ουτε ωρα....θα γυρισω μονο χωρις να κανω χρηση της αδειας του χρονοου του μειωμενου μου για να εχω μειωμενο ωραριο ...

 

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...