Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

πρωκτικο σεξ


Recommended Posts

Σωστος ο υποτιθεμενος διαλογος απλα δεν πιστευω να της το ελεγε ¨πρωκτικο σεξ¨ .....αλλιως θα το ελεγε...

 

Γιαυτο εγραψα "υποθετικος" διαλογος βρε nordor ;) !!!

Η φουρτουνα μου ηρθε...και ξεσηκωσε τον κοσμο μου στις 27/07/2012

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 70
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

το θεμα ειναι για γελια κ για κλαματα! ενα νεο κοριτσι 19 ετων να μην ξερει πως μπορει να μεινει εγκυος.

κ σαν αρχη μπορει κ εγω να γελασα αλλα μετα ντραπηκα που γελασα με τον καημο του κοριτσιου! μπαινω στη θεση της κ λεω πως θα αισθανομουν εγω αν ηξερα οτι ο αλλος γελαει με την ερωτηση μου? που για εμενα που δεν ξερω ειναι σοβαρη?

 

κ κατι χειροτερο. ειναι τραγικο να μην ξερει!! κ δεν ειναι το μοναδικο κοριτσι που δεν ξερει καποια πραγματα για το σεξ. πολλα παιδια(αγορια-κοριτσια) κανουν σεξ απο ηλικια 13 ετων!!! κ δεν ξερουν τιποτα. για εμενα καποιες φορες(για να μην πω της περισσοτερες φταιει ο γονιος!). ή δεν μιλανε οι γονεις για το σεξ καθολου ή οταν μιλανε τους φοβιζουν. π.χ ετσι κ κακομοιρα μου μεινεις εγκυος αλιμονο σου.(κ παει μετα κρυφα το κοριτσι για εκτρωση).

Link to comment
Share on other sites

Συγχωρέστε με αν αυτό που θα πω δεν είναι σωστό,

αλλα ειλικρινά δεν ντρέπομαι ουτε νιώθω άσχημα που γελάω με τέτοια θέματα...

 

Ο λόγος;

 

ολα αυτα τα παιδιά,απο τα 13 κ δυστυχώς νωρίτερα,ξερουν τα πάντα για το σεξ,

είναι ενημερωμένα σε τρομακτικό βαθμό για όλες τις στάσεις κ τους τρόπους,ακόμη και τους εναλλακτικούς πχ πρωκτικό κοκ....

 

Όπως αφιερωσαν τοσο χρόνο για να εκπαιδευτουν στο συγκεκριμένο άθλημα,

θα μπορούσαν να αφιερώσουν πολυ λιγότερο για να μάθουν πως να προστατεύονται κοκ

 

Και όταν αυτά τα θέματα τα θέτει κορίτσι 19 ετων,ουτε 14 ουτε 15,

σορρυ αλλα εκεί χανω πάσα ιδέα..

Link to comment
Share on other sites

Οταν εισαι ΕΝΗΛΙΚΑΣ και θετεις μια ερωτηση (και εχεις προλαβει ηδη να κανεις την πραξη) εισαι υποχρεωμενος να γνωριζεις και την απαντηση, εν ολιγοις πρεπει να γνωριζεις τις συνεπειες των πραξεων σου πριν προβεις σε αυτην, γιατι διαφορετικα θα βρεθουν πολλα αλλα κοριτσια και αγορια να αναρωτιουνται "υπαρχει περιπτωση να μεινω εγκυος η υπαρχει περιπτωση να την αφησω εγκυο η υπαρχει περιπτωση να κολλησω καποια ασθενεια???".

 

Αν απο τα 13 αρχιζουν το σεξ και στα 19 αναρωτιουνται τα παραπανω..., ΥΠΑΡΧΕΙ ΝΟΗΜΑ??? δεν νομιζω...!!!

 

Συμπερασματικα συμφωνω με την hara86!!!

Η φουρτουνα μου ηρθε...και ξεσηκωσε τον κοσμο μου στις 27/07/2012

Link to comment
Share on other sites

Γιατι Vivien9 δυσανασχετεις με αυτο που εγραψε η Mytwinroses? Ο Δημιουργος (η φυση η η τυχη για οσους δεν πιστευουν) μας εδωσε το σωμα μας και τα επιμερους οργανα για να επιτελουν συγκεκριμενες λειτουργιες, πχ η καρδια μεταφερει το αιμα, το ηπαρ διυλιζει τις χημικες ουσιες, ο πρωκτος αποβαλλει τα περιττωματα. Το πρωκτικο σεξ συνιστα παραχρηση οργανου, αφου χρησιμοποιειται ο πρωκτος με λαθος τροπο, αυτο αλλωστε αποδεικνυει η ιδια η φυσιολοφια του οργανου, η οποια ειναι εντελως διαφορετικη απο αυτην του κολπου. Επειδη ομως ζουμε σε μιαν εποχη πανσεξουαλισμου, οπου επικρατει η πορνογραφικη κουλτουρα, το πρωκτικο σεξ εχει γινει μοδα και επιβαλλεται κατα καποιον τροπο στις κοπελες ως κατι φυσικο και αναμενομενο απο τα αγορια που εχουν μεγαλωσει παρακολουθωντας κατα κορον πορνο, οπου η γυναικα ειναι ενα αβουλο ον ετοιμο ανα πασα στιγμη να ευχαριστησει τις ορεξεις του ερωτικου παρτενερ. Δεν θα μιλησω για τα ΣΜΝ, ο ιδιος ο Ασκητης εχει πει οτι το πρωκτικο σεξ χωρις προφυλαξη συνιστα ωρολογιακη βομβα.

Ε, τότε να τους κλείσουμε φυλακή για παράχρηση οργάνου..και μαζί με αυτούς και τους γκέι γιατί αυτοί οι καημένοι δεν έχουν άλλο τρόπο για να το κάνουν..ή μάλλον να τους κάψουμε όλους στην πυρά γιατί πάνε κόντρα στον Θέο (έλα να πάρει φωτιά το θέμα, ήρθα ορεξάτη απ΄τις διακοπές ;)). Τι σχέση έχει ο Θεός με όλα αυτά ακόμα προσπαθώ να καταλάβω.

 

Και για να σου απαντήσω, δυσανασχετώ γιατί δεν μπορώ να ακούω το πολυφορεμένο "δεν με αφορά τι κάνει ο άλλος στο κρεβάτι του" μαζί με το "αλλά το σωστό είναι αυτό", δυσανασχετώ , πώς να το κάνουμε. Αν δεν σε αφορά , μην ασχολείσαι και μην κατακρίνεις και κυρίως μην λες την γνώμη σου σαν να είναι η παγκόσμια αλήθεια ή το γράμμα του Θεού. Όλες οι συμβουλές για ενημερωση είναι σωστές, από έκει και πέρα ο κάθε ενήλικας κάνει ό,τι νομίζει.

 

Παρεπιπτόντως το θέμα είναι σαφώς τρολ, αδυνατώ να πιστέψω ότι πρόκειται για πραγματική απορία 20χρονης.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Οι καλυτεροι καβγαδες γινονται μετα απο διακοπες....νομος!

 

ΑΙ τοταλι αγκρι!:P

26/10/10 Ήρθε η kisha junior και είναι όντως γκαυ.....τσα!

Ο μικρός μου είναι κέβλαρρ  ! 20/02/12

Link to comment
Share on other sites

Ε, τότε να τους κλείσουμε φυλακή για παράχρηση οργάνου..και μαζί με αυτούς και τους γκέι γιατί αυτοί οι καημένοι δεν έχουν άλλο τρόπο για να το κάνουν..ή μάλλον να τους κάψουμε όλους στην πυρά γιατί πάνε κόντρα στον Θέο (έλα να πάρει φωτιά το θέμα, ήρθα ορεξάτη απ΄τις διακοπές ;)). Τι σχέση έχει ο Θεός με όλα αυτά ακόμα προσπαθώ να καταλάβω.

 

:lol::lol::lol:

 

Kαι να μην πουμε και για άλλα όργανα όπως το στόμα που είναι φτιαγμένο αποκλειστικά για να τρώμε....:lol::lol::lol: Δεν θα μείνει κανένας εκτός πυράς!

 

Και για να σου απαντήσω, δυσανασχετώ γιατί δεν μπορώ να ακούω το πολυφορεμένο "δεν με αφορά τι κάνει ο άλλος στο κρεβάτι του" μαζί με το "αλλά το σωστό είναι αυτό", δυσανασχετώ , πώς να το κάνουμε. Αν δεν σε αφορά , μην ασχολείσαι και μην κατακρίνεις και κυρίως μην λες την γνώμη σου σαν να είναι η παγκόσμια αλήθεια ή το γράμμα του Θεού. Όλες οι συμβουλές για ενημερωση είναι σωστές, από έκει και πέρα ο κάθε ενήλικας κάνει ό,τι νομίζει.

 

 

 

Σωστή!!!

"Great is the human who has not lost his childlike heart"-Mencius

Link to comment
Share on other sites

Kαι να μην πουμε και για άλλα όργανα όπως το στόμα που είναι φτιαγμένο αποκλειστικά για να τρώμε....:lol::lol::lol: Δεν θα μείνει κανένας εκτός πυράς!

Χαχαχαχαχαααααα, πολύ σωστόοοοοο!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

για να τρώμε και να πίνουμε,αποκλειστικά θα έλεγα!

όλα τα υπόλοιπα τιμωρούνται από την νεοσύστατη ΑΠΟ

από τα αρχικά της Αστυνομίας Παραποίησης Οργάνου.....

Link to comment
Share on other sites

O καθενας κανει στη ζωη του ο,τι θελει, αρκει να μην ενοχλει τους αλλους. Ιδιως στο θεμα του σεξ, που ειναι πολυ προσωπικο ζητημα. Αυτο παντως δεν αναιρει το γεγονος οτι καποιες πραξεις οντως συνιστουν παραχρηση οργανου. Αν εσυ θελεις να πεφτεις στα πατωματα και να τα γλυφεις με τη γλωσσα σου, εισαι ελευθερος/η να το κανεις, και μαλιστα να διασκεδασεις και απο πανω.Το οτι διασκεδαζεις κανοντας το δεν αναιρει το γεγονος οτι κανεις παραχρηση οργανου, αυτο ειπα για οποιον διαβασε το αρχικο μου μηνυμα.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ νομίζω να σταματήσει αυτή η γελοία συζήτηση όπως πχ να στείλουμε στη φυλακή τους γκέυ και όσους κάνουν πρωκτικό, και το ότι όσοι κάνουν πρωκτικό θα συλληφθούν απο την ΑΠΟ Αστυνομία Παράχρησης Οργάνου.

Δηλαδή έλεος. Με αυτόν τον τρόπο προσπαθείτε να δείξετε πώς είναι εντάξει όλο αυτό, όποιος θέλει ας το κάνει, δεν πειράζει σε τίποτα, δεν είναι κακό, δεν έχει καμία επίπτωση, κλπ κλπ...

Σκεφτείτε πόσοι έφηβοι διαβάζουν τώρα αυτό το τόπικ. Εσείς μάχεστε να τους πείτε ότι είναι οκ. Έχω 2 κόρες που κάποτε Θεού θέλοντος θα γίνουν έφηβες και θα μπαίνουν να διαβάζουν στα όπιαδήποτε τόπικ πχ για το πρωκτικό, και δεν θα ήθελα να διαβάζουν πώς είναι εντάξει να το κάνεις, σιγά μωρέ δεν έγινε και τίποτα. Ξανά λέω ΕΛΕΟΣ, σταματήστε να γράφετε βλακείες.... Δώστε το σωστό παράδειγμα. Όπως διάβασα κ πιό κατω, λόγια ενός επιστήμονα, το πρωκτικό είναι ωρολογιακή βόμβα.

Είτε σας αρέσει είτε όχι.

Και γω ορεξάτη ήρθα απτις διακοπές αλλα η έννοια μου δεν είναι να αρχίσω καβγά, αλλά τέτοιες συζητήσεις, ειδικά τώρα που έχω μωρά και δεν θέλω με τίποτα να βάλουν σε κίνδυνο τον εαυτό τους, είτε τώρα είτε όταν μεγαλώσουν, με βγάζουν έξω από τα ρούχα μου.

Link to comment
Share on other sites

O καθενας κανει στη ζωη του ο,τι θελει, αρκει να μην ενοχλει τους αλλους. Ιδιως στο θεμα του σεξ, που ειναι πολυ προσωπικο ζητημα. Αυτο παντως δεν αναιρει το γεγονος οτι καποιες πραξεις οντως συνιστουν παραχρηση οργανου. Αν εσυ θελεις να πεφτεις στα πατωματα και να τα γλυφεις με τη γλωσσα σου, εισαι ελευθερος/η να το κανεις, και μαλιστα να διασκεδασεις και απο πανω.Το οτι διασκεδαζεις κανοντας το δεν αναιρει το γεγονος οτι κανεις παραχρηση οργανου, αυτο ειπα για οποιον διαβασε το αρχικο μου μηνυμα.

 

Εγω πάντως συμφωνώ με το αρχικό σου μήνυμα...

 

Το οτι έχουμε κάνει την κάθε ανωμαλία συνήθεια και φτάνουμε να την θεωρούμε και φυσιολογικη είναι απλά η κατάντια της κοινωνίας μας..

Link to comment
Share on other sites

O καθενας κανει στη ζωη του ο,τι θελει, αρκει να μην ενοχλει τους αλλους. Ιδιως στο θεμα του σεξ, που ειναι πολυ προσωπικο ζητημα. Αυτο παντως δεν αναιρει το γεγονος οτι καποιες πραξεις οντως συνιστουν παραχρηση οργανου. Αν εσυ θελεις να πεφτεις στα πατωματα και να τα γλυφεις με τη γλωσσα σου, εισαι ελευθερος/η να το κανεις, και μαλιστα να διασκεδασεις και απο πανω.Το οτι διασκεδαζεις κανοντας το δεν αναιρει το γεγονος οτι κανεις παραχρηση οργανου, αυτο ειπα για οποιον διαβασε το αρχικο μου μηνυμα.

 

Δεν εννοούσα να γλύφω τα πατώματα, μίλησα για το στοματικό σεξ. (Από που κ ως που το παραλληλίζεις με το να γλύφει κάποιος τα πατώματα;;; καμία σχέση! ) Φυσικά και δεν είναι παράχρηση οργάνου. Με την λογική αυτή και το φιλί στο στόμα παράχρηση οργάνου είναι! Αφού γλύφεις το στόμα του άλλου και σου αρέσει κ από πάνω.

 

Το στόμα κατά την ερωτική λειτουργία παίζει πολύ σημαντικό ρόλο. Το ίδιο ισχύει και για πολλά άλλα σημεία (για όλο το σώμα θα έλεγα). Ανωμαλία όταν πρόκειται για το σεξ μεταξύ ενηλίκων, συνιστούν με βάση τους ειδικούς πολύ συγκεκριμένα κ ιδιαίτερα πράγματα τα οποία συνδέονται και με ψυχικά προβλήματα-διαταραχές. Το στοματικό και πρωκτικό σεξ σίγουρα δεν είναι μέσα σε αυτά, μιλάω για την επίσημη θέση πάνω στο θέμα. Σε προσωπικό επίπεδο τώρα, καθένας μπορεί να κατακρίνει κ να θεωρεί παράχρηση οτιδήποτε. (Και παλιότερα έλεγαν στους εφήβους ότι ο αυνανισμός είναι ανωμαλία και προκαλεί τύφλωση!)

 

Ιδίως εφόσον μας διαβάζουν κ έφηβοι-έφηβες θεωρώ ανεπίτρεπτο και επικίνδυνο για την ψυχοσεξουαλική τους υγεία να μεταφέρονται τέτοιου είδους μηνύματα και να ενοχοποιούνται για φυσιολογικές σεξουαλικές συμπεριφορές που υπό συγκεκριμένες προϋποθέσεις είναι απόλυτα ασφαλείς.

 

Με τέτοιου είδους αφορισμούς οδηγούμαστε σε παιδιά που δεν μιλούν στους γονείς που αισθάνονται άσχημα για τον εαυτό τους και που φτάνουν να κάνουν ερωτήσεις όπως του θέματος!

 

http://www.eumedline.eu/post/Prwktiko-seks-sth-gynaika-Swsto-h-lathos

Έτσι, σημαντικό είναι να τονίσουμε ότι η πρωκτική συνουσία, εφόσον πληροί όλες τις προϋποθέσεις της σεξουαλικής υγείας ως δείκτης αυτοσεβασμού και σεβασμού του συντρόφου, είναι καθαρά η επιλογή αυτών που αρέσκονται σε αυτού του είδους σεξουαλική συμπεριφορά, χωρίς να υπάρχει φόβος για οποιαδήποτε περαιτέρω επίπτωση.

Το άτομο είναι υγιές όταν νιώθει ελεύθερο μέσα στη σχέση του να εκφραστεί, να ζητήσει και να διεκδικήσει τη σεξουαλική του συμπεριφορά με το σύντροφό του. Ο φόβος, το άγχος, η ντροπή, οι ενοχές, οι εσφαλμένες πεποιθήσεις, οι μύθοι και οι προκαταλήψεις, καθώς και τα ταμπού γύρω από το σεξ, δεν προάγουν τη σεξουαλική υγεία, αντίθετα μάλιστα, δυσχεραίνουν την ικανότητα να απολαύσει το ζευγάρι την σεξουαλική του ζωή, κάνοντας την εμφάνισή του το σεξουαλικό πρόβλημα.

http://www.askitis.gr/sexualhealth/whatis

 

 

http://www.newsbeast.gr/woman/arthro/379342/erotika-paihnidia-pou-sokaroun/

Η πρωκτική διέγερση στον άνδρα λοιπόν, ως μέρος μιας «παλέτας» που περιλαμβάνει διάφορα ερωτικά παιχνίδια που διεγείρουν τους συντρόφους και τους οδηγούν στην κορύφωσή τους, δε σηματοδοτεί το σεξουαλικό του προσανατολισμό ούτε «χρωματίζει» τη σεξουαλική του συμπεριφορά ως «άρρωστη» ή «ανώμαλη».

 

Η ερωτική ζωή του ζευγαριού μπορεί να εξελίσσεται στο χρόνο, να γίνεται πλούσια και απολαυστική, να ταξιδεύει τον άνδρα και τη γυναίκα σε μοναδικά μονοπάτια ηδονής και κορύφωσης, απογυμνωμένα από ταμπού που παγιδεύουν. «Στο ερωτικό παιχνίδι όλα επιτρέπονται… αρκεί να συναινούν ψυχικά και σωματικά και οι δύο σύντροφοι».

 

Μπορεί μια γυναίκα να φτάσει σε οργασμό με πρωκτικό σεξ;

 

Η απάντηση είναι «ναι», βεβαίως και μπορεί να φτάσει. Ο πρωκτός ο ίδιος όμως δεν έχει οργασμική κορύφωση. Ο πρωκτός έχει νευρικές απολήξεις και στα δύο φύλα, δηλαδή μπορεί να φέρει οργασμό και στα δύο φύλα. Όταν τώρα μια γυναίκα νιώθει ηδονή, καθώς διεγείρεται διαμέσου του πρωκτού, η οργασμική της κορύφωση είναι αντανακλαστικού τύπου: μεταδίδεται νευρογενώς από την περιοχή του πρωκτού στην κλειτορίδα ή τον κόλπο.

"Great is the human who has not lost his childlike heart"-Mencius

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Melina22 συμφωνώ σε όλα.

 

Και ας μην ξεχνάμε ότι αυτό το αστειάκι που σήμερα γελάμε, το "από μπροστά παρθένα κι απο πίσω μπαίνουν τρένα"", στην ουσία δείχνει που μπορεί να οδηγήσει η αφόρητη σεξουαλική καταπίεση των νέων και η υποκρισία μιας κοινωνίας όχι και τόσο μακρινής από τη σημερινή. Για αυτό ας μην είμαστε τόσο απόλυτοι και αφοριστικοί, οι νέοι θα τον βρουν τον δρόμο τους, αρκεί να έχουν ενημέρωση.

Link to comment
Share on other sites

Melina22 συμφωνώ σε όλα.

 

Και ας μην ξεχνάμε ότι αυτό το αστειάκι που σήμερα γελάμε, το "από μπροστά παρθένα κι απο πίσω μπαίνουν τρένα"", στην ουσία δείχνει που μπορεί να οδηγήσει η αφόρητη σεξουαλική καταπίεση των νέων και η υποκρισία μιας κοινωνίας όχι και τόσο μακρινής από τη σημερινή. Για αυτό ας μην είμαστε τόσο απόλυτοι και αφοριστικοί, οι νέοι θα τον βρουν τον δρόμο τους, αρκεί να έχουν ενημέρωση.

 

Έτσι είναι, πολύ σωστό αυτό που λες. Προκαλεί γέλιο όταν το συζητάμε, αλλά αν δούμε πως προέκυψε το ρητό και όλο αυτό..είναι απλά τραγικό και λυπηρό για μια νέα κοπέλα.

"Great is the human who has not lost his childlike heart"-Mencius

Link to comment
Share on other sites

όλα είναι αποδεκτά στο σεξ αρκεί να το θέλουν και οι δύο, αλλά πιστεύω ότι πολλές γυναίκες δέχονται για να μην τις πουν οπισθοδρομικές

 

Αν δέχεσαι οτιδήποτε προκειμένου να μη σε πουν κάτι, πάλι αρνείσαι τα θέλω σου και τον εαυτό σου, και λειτουργείς υποκριτικά, οπότε είναι η άλλη όψη του ίδιου νομίσματος. Το θέμα είναι να "ακούς" τις πραγματικές ανάγκες σου, να βάζεις όριο σε ότι δεν θες και να διεκδικείς όσα θες..

"Great is the human who has not lost his childlike heart"-Mencius

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...