Recommended Posts

Διαφημίσεις

Εγω παντως αρνουμαι να αποδεχτω/κατανοησω οτι χρησιμοποιουμε ΛΑΘΟΣ οργανα για να παρεχουμε αντισυλληψη θετωντας σε κινδυνο την υγεια μας!!!

Τι μετραει αραγε περισσοτερο, μια ΠΑΡΟΝΤΙΚΗ ανεπιθυμητη εγκυμοσυνη (γιατι καπου στο μελλον θα την θελησουμε, γιαυτο αλλωστε ειμαστε πλασμενοι) η η ακεραιοτητα της υγειας μας???

Η φουρτουνα μου ηρθε...και ξεσηκωσε τον κοσμο μου στις 27/07/2012

Κάτσε ρε συ μην κοροιδευεις, η απόσταση πισω απο μπροστά ειναι παρα πολυ μικρή! Κανενας δεν μπορει να εγγυηθεί οτι δεν θα γίνει και μαλιςτα ο άλλος πρεπει να ειναι παρα πολυ προσεκτικός για να μην γίνει (εξαρτάται απο την στάση!)

Αν γίνεται με αυτο πμ τρόμο για αντισύλληψη και μονο λάθος! Μπορει και να μην πετύχει!

Και όντως μπορεις να πάθεις μόνιμη ζημιά αν χρησιμοποιείς αυτόν τρομερή τροπο συχνά!!

Με την ίδια λογική αν τελειώσει ο άντρας πάνω στο αιδοίο της γυναίκας εξωτερικά πάλι μπορεί να μείνει έγκυος... αλλά και πάλι μιλάμε ότι τελείωσε μέσα στον πρωκτό.. νομίζω πως είναι εξαιρετικά πολύ σπάνιο να γίνει αυτό που λες...

Όσο για την άγνοια νομίζω ότι παίζει ρόλο το ότι πλέον η έναρξη της σεξουαλικής ζωής γίνεται σε μικρότερη ηλικία.. Δεν νομίζω πως στα 14 και στα 15 γνωρίζουν την ανατομία του ανθρωπίνου σώματος ή την αναπαραγωγική λειτουργία... εκτός αυτού είναι και πιο ανώριμα... πάντως είναι περίεργο πως ενώ παλιότερα το σεξ αποτελούσε ταμπού, γινόταν κρυφά από γονείς και δεν υπήρχε ενημέρωση δεν υπήρχαν τόσα θέματα... ή ίσως απλά δεν γινόντουσαν γνωστά... τι να πω..

Το μόνο σίγουρο είναι πάντως πως η σεξουαλική απελευθέρωση και γενικά η ενεργή σεξουαλική ζωή δεν αποτελεί μόνο απόλαυση, όπως θέλουν να το παρουσιάζουν, αλλά εμπεριέχει κινδύνους που οφείλουμε να τους γνωρίζουμε και τρόπους που μπορούμε να προστατευτούμε από τους περισσότερους κινδύνους που επίσης οφείλουμε να γνωρίζουμε... Και φυσικά πάντα παίρνουμε ένα ρίσκο όταν θέλουμε να έχουμε πολλούς συντρόφους γιατί κανείς δεν εγγυάται ότι ένα προφυλακτικό δεν θα σπάσει και αυτό δεν σημαίνει μόνο ανεπιθύμητη εγκυμοσύνη αλλά και κίνδυνο να κολλήσεις σμν ή aids ή οτιδήποτε...

IZ8sp3.png?O4d4J7YUZjc7p3.png?EeRq5XkN

Εγω παντως αρνουμαι να αποδεχτω/κατανοησω οτι χρησιμοποιουμε ΛΑΘΟΣ οργανα για να παρεχουμε αντισυλληψη θετωντας σε κινδυνο την υγεια μας!!!

Τι μετραει αραγε περισσοτερο, μια ΠΑΡΟΝΤΙΚΗ ανεπιθυμητη εγκυμοσυνη (γιατι καπου στο μελλον θα την θελησουμε, γιαυτο αλλωστε ειμαστε πλασμενοι) η η ακεραιοτητα της υγειας μας???

Δεν νομίζω ότι γίνεται για λόγους αντισύλληψης, αλλά για λόγους ευχαρίστησης... δεν νομίζω πως υπάρχουν άτομα που κάνουν μόνο πρωκτικό, απλά κάνουν και αυτό..

Δεν νομίζω ότι γίνεται για λόγους αντισύλληψης, αλλά για λόγους ευχαρίστησης... δεν νομίζω πως υπάρχουν άτομα που κάνουν μόνο πρωκτικό, απλά κάνουν και αυτό..

Μα οταν αυτα τα ατομα κανουν πρωκτικο ενω υπαρχει το ΣΩΣΤΟ οργανο και επιπλεον υπαρχει η λυση του προφυλακτικου και παρολαυτα αναρωτιουνται αν "θα μεινω εγκυος???" νομιζω οτι το πρωτο τους μελημα ειναι η αντισυλληψη!!!

Εχει τυχει να ειμαι παρων σε τετοιου ειδους συζητησεις και πραγματικα εμεινα αφωνη, γιαυτο το εκφραζω...!!!

Μα οταν αυτα τα ατομα κανουν πρωκτικο ενω υπαρχει το ΣΩΣΤΟ οργανο και επιπλεον υπαρχει η λυση του προφυλακτικου και παρολαυτα αναρωτιουνται αν "θα μεινω εγκυος???" νομιζω οτι το πρωτο τους μελημα ειναι η αντισυλληψη!!!

Εχει τυχει να ειμαι παρων σε τετοιου ειδους συζητησεις και πραγματικα εμεινα αφωνη, γιαυτο το εκφραζω...!!!

Ναι έτσι όπως το λες έχεις δίκιο!! Ευτυχώς δεν έχω ακούσει τέτοια συζήτηση και τα μαλλάκια μου είναι ακόμα στη θέση τους!!!:D:D:D

Πάντως τρελό troll το θεματάκι... Μπαίνει κάποιος γράφει ότι του κατέβει και εμείς γράφουμε κατεβατά... και φυσικά το άτομο που έβαλε το θέμα δεν ξαναεμφανίστηκε.... οπότε λίγο αμφιβάλλω αν το σκέφτεται στα αλήθεια αυτό που γράφει ή το γράφει μόνο και μόνο για να έχουμε να λέμε....

Κάτσε ρε συ μην κοροιδευεις, η απόσταση πισω απο μπροστά ειναι παρα πολυ μικρή! Κανενας δεν μπορει να εγγυηθεί οτι δεν θα γίνει και μαλιςτα ο άλλος πρεπει να ειναι παρα πολυ προσεκτικός για να μην γίνει (εξαρτάται απο την στάση!)

Αν γίνεται με αυτο πμ τρόμο για αντισύλληψη και μονο λάθος! Μπορει και να μην πετύχει!

Και όντως μπορεις να πάθεις μόνιμη ζημιά αν χρησιμοποιείς αυτόν τρομερή τροπο συχνά!!

Babycute εννοείται πως έχεις απόλυτο δίκιο...

και πως όντως υπάρχει σοβαρός κίνδυνος...

Απλα δεν άντεξα και ειπα να κανω λίγο χουμορ!!!!

Δεν απαντούσα σε εσένα προσωπικά πάντως,μην παρεξηγηθώ..

Μα koalaki αφου η κοπέλα μας έγραψε πως το ΣΩΣΤΟ ΌΡΓΑΝΟ περιοδευε εκείνες μέρες,

πως θα γινόταν η δουλειά;

Πάντως περα απο την πλάκα τώρα,μην το γελάτε καθόλου αυτο που λεει η babycute πως όντως μπορείς να μείνεις έγκυος...

εδω στο Φόρουμ μονο εχω ακούσει τρελές ιστορίες γυναικών που έμειναν έγκυες απο εκσπερμάτιση εκτός κόλπου....

Διαφημίσεις

Babycute εννοείται πως έχεις απόλυτο δίκιο...

και πως όντως υπάρχει σοβαρός κίνδυνος...

Απλα δεν άντεξα και ειπα να κανω λίγο χουμορ!!!!

Δεν απαντούσα σε εσένα προσωπικά πάντως,μην παρεξηγηθώ..

Χαχα δεν παρεξηγήθηκα καλε!!

Με την ίδια λογική αν τελειώσει ο άντρας πάνω στο αιδοίο της γυναίκας εξωτερικά πάλι μπορεί να μείνει έγκυος... αλλά και πάλι μιλάμε ότι τελείωσε μέσα στον πρωκτό.. νομίζω πως είναι εξαιρετικά πολύ σπάνιο να γίνει αυτό που λες....

Εννοείται οτι μπορει να συμβεί αυτο.. Εχει τύχει σε μάνα φίλης μου γιατι έπαιζε με το αγόρι της σε εκεινη γνώμη περιοχή!

Οσο πιο νέα ειναι κάποια και οσο πιο καλο και κινητικό το σπερμα τόσο μεγαλύτερο το ρίσκο!!

Οι περισσότερες το κάνουν για αντισύλληψη παρα για ευχαρίστηση!!! Τρελλο ε;

να μείνεις έγκυος με αυτόν τον τρόπο δεν το φαντάζομαι, αλλά βρε κοριτσάκι μου τι ευχαρίστηση σου δίνει το πρωκτικό σεξ, άσε που μπορεί με την κατάχρηση να βγουν και αιμοροίδες. Κρίμα είναι. Είχα μια φίλη κάποτε που το έκανε με τον φίλο της έτσι για να μείνει παρθένα και να μην το καταλάβουν οι γονείς της ότι έχει ολοκληρωμένη σχέση γιατί ήταν πολύ συντηρητικοί. Προσωπικά δεν θα το έκανα γιατί σαν σκέψη δε μου αρέσει..

s-age.pngs-age.png

να μείνεις έγκυος με αυτόν τον τρόπο δεν το φαντάζομαι, αλλά βρε κοριτσάκι μου τι ευχαρίστηση σου δίνει το πρωκτικό σεξ, άσε που μπορεί με την κατάχρηση να βγουν και αιμοροίδες. Κρίμα είναι. Είχα μια φίλη κάποτε που το έκανε με τον φίλο της έτσι για να μείνει παρθένα και να μην το καταλάβουν οι γονείς της ότι έχει ολοκληρωμένη σχέση γιατί ήταν πολύ συντηρητικοί. Προσωπικά δεν θα το έκανα γιατί σαν σκέψη δε μου αρέσει..

Και εγώ όταν είχα ακούσει "από μπροστά παρθένα και από πίσω μπαίνουν τρένα" αναρωτιώμουν τι εννοούσαν:roll:

Πάντως της είπε κανείς ότι ουσιαστικά δεν είχε ολοκληρωμένες σχέσεις με το φίλο της;;; τι άλλο θα ακούσουμε εδώ μέσα;;;

Διαφημίσεις

Και εγώ όταν είχα ακούσει "από μπροστά παρθένα και από πίσω μπαίνουν τρένα" αναρωτιώμουν τι εννοούσαν:

Χαχαχαχ α ,τελικα καταλαβες.? Ωραια φραση

ΤΑ ΤΡΙΑ ΜΟΥ ΠΑΙΔΙΑ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΝΟΗΜΑ ΤΗΣ ΖΩΗΣ ΜΟΥ

Koριτσια να πω κατι που πιθανον θα ειναι εκτος θεματος? Περα απο την απιστευτη αγνοια των νεων παιδιων για τη φυσιολογια του σωματος τους, αυτο που με ενοχλει πολυ ειναι που εχει χαθει στις νεαρες-εφηβικες ηλικιες το καρδιοχτυπι, ο ρομαντισμος, αυτη η αισθηση οτι εισαι πολλλλλυ ερωτευμενος και το παιχνιδι για να κατακτησεις η να κατακτηθεις. Ειναι ολα λιγο "ψεκαστε, σκουπιστε, τελειωσατε", ολα πολυ επιδερμικα, με μονη εμφαση στο σεξ. Αυτο δεν ειναι καπως ανησυχητικο για αυτην τη γενια? Σαν να εξοβελιζουν απο τη ζωη τους το ρομαντικο συναισθημα. Ποιος θα τους υπενθυμισει οτι ο ερωτας προυποθετει κυριως συναισθηματικη ενωση? Πολλες σχεσεις, πολλες εναλλαγες συντροφων απο πολυ νωρις, χωρις σκοπο.

Και εγώ όταν είχα ακούσει "από μπροστά παρθένα και από πίσω μπαίνουν τρένα" αναρωτιώμουν τι εννοούσαν:

Χαχαχαχ α ,τελικα καταλαβες.? Ωραια φραση

E μετά από την κ*λοσυζήτηση νομίζω πως το πιασα το νόημα!! :D

Koριτσια να πω κατι που πιθανον θα ειναι εκτος θεματος? Περα απο την απιστευτη αγνοια των νεων παιδιων για τη φυσιολογια του σωματος τους, αυτο που με ενοχλει πολυ ειναι που εχει χαθει στις νεαρες-εφηβικες ηλικιες το καρδιοχτυπι, ο ρομαντισμος, αυτη η αισθηση οτι εισαι πολλλλλυ ερωτευμενος και το παιχνιδι για να κατακτησεις η να κατακτηθεις. Ειναι ολα λιγο "ψεκαστε, σκουπιστε, τελειωσατε", ολα πολυ επιδερμικα, με μονη εμφαση στο σεξ. Αυτο δεν ειναι καπως ανησυχητικο για αυτην τη γενια? Σαν να εξοβελιζουν απο τη ζωη τους το ρομαντικο συναισθημα. Ποιος θα τους υπενθυμισει οτι ο ερωτας προυποθετει κυριως συναισθηματικη ενωση? Πολλες σχεσεις, πολλες εναλλαγες συντροφων απο πολυ νωρις, χωρις σκοπο.

Και ποιος πιστεύεις οτι ευθύνεται γι' αυτό;;;

Βλέπεις κάτι άλλο στην τηλεόραση, στα σήριαλ, στους διάσημους, στα βιντεοκλίπ;;; Αυτό διαφημίζουν και εμείς αφήνουμε τα παιδιά να τα βλέπουν... τι θα θεωρήσουν και αυτά φυσιολογικό;;

Ε και λίγο νομίζω πως φταίει και η προηγούμενη γενιά που λόγω καταπίεσης σε αυτό το θέμα έφτασε στο άλλο άκρο...

Και εγώ όταν είχα ακούσει "από μπροστά παρθένα και από πίσω μπαίνουν τρένα" αναρωτιώμουν τι εννοούσαν:roll:

Πάντως της είπε κανείς ότι ουσιαστικά δεν είχε ολοκληρωμένες σχέσεις με το φίλο της;;; τι άλλο θα ακούσουμε εδώ μέσα;;;

Χαχαχχαχαχα αυτο με τα τρενα θα ειχα να το ακουσω και 20 χρονια χαχαχχα

Που το θυμηθηκες.....οντως το θεμα ειναι τρελο troll αλλα εχω γελασει απιστευτα

Καλα ειναι δυνατον η αλλη να το εκανε απο εκει για να ειναι παρθενα μετα;

Επισης γελασα με το σχολιο που λεει το αλλο οργανο περιοδευει χαχαχχαχα

Λες και ειναι λουνα παρκ χαχαχαχαχχα ......δεν θυμαμαι ποιος το εγραψε και δεν θελω να τον προσβαλω αφου ειναι σωστο σαν εκφραση απλα το μυαλο σε παει αλλου...

Μα koalaki αφου η κοπέλα μας έγραψε πως το ΣΩΣΤΟ ΌΡΓΑΝΟ περιοδευε εκείνες μέρες,

πως θα γινόταν η δουλειά;

Ενα "δεν γινεται για αυτους τους λογους..." αρκουσε πιστευω, αλλα δεν προσεχουμε τον εαυτο μας θελωντας να ικανοπιησουμε τους αλλους και την στιγμιαια "καψα μας", χωρις να σκεφτουμε οτι μπορει να "καουμε" εφ' ορου ζωης απο ενα σμν!!!

Οι περισσότερες το κάνουν για αντισύλληψη παρα για ευχαρίστηση!!! Τρελλο ε;

Μονο τρελο :shock::shock::shock:???

Διαβαστε εναν (υποθετικο και ισως αληθινο) διαλογο μεταξυ ενος ζευγαριου!!!

-ελα μαναρι μου να κανουμε σεξ...

-δεν μπορω, ειμαι αδιαθετη!!!

-ε, καλα, ελα να κανουμε πρωκτικο σεξ...

-ε, ενταξει, αλλα θα εξακολουθω να ειμαι παρθενα!!!

-ναι, οτι πεις!!!

-ε, και αν μεινω εγκυος???

-παντως αν μεινεις εγκυος σιγουρα μην περιμενεις να σε λενε παλι μετα παρθενα!!!

-ναι, οτι πεις!!!

-παντως αν μεινεις εγκυος σιγουρα μην περιμενεις να σε λενε παλι μετα παρθενα!!!

χαχαχαχαχα.τελικα μαλλον ειχαμε αναγκη ολες να διασκεδασουμε αλλιως δεν δικαιολογειτε γιατι ασχοληθηκαμε τοσο με το θεμα.

Μια κ.λο συζητηση χρειαζοταν.

ΤΑ ΤΡΙΑ ΜΟΥ ΠΑΙΔΙΑ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΝΟΗΜΑ ΤΗΣ ΖΩΗΣ ΜΟΥ

-ναι, οτι πεις!!!

Σωστος ο υποτιθεμενος διαλογος απλα δεν πιστευω να της το ελεγε ¨πρωκτικο σεξ¨ .....αλλιως θα το ελεγε...

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα