Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Πότε ακούσατε καρδιά;;;


Recommended Posts

4 ώρες πρίν, Μαρίαααα είπε:

Τελικά παλινδρόμησε είχε σταματήσει να αναπτύσσεται εδώ και δύο εβδομάδες ο γυναικολόγος μου είναι πλέον σίγουρος Επειδή είχα δύο παλίνδρομες κυήσεις και οι δύο σταμάτησαν την ίδια εβδομάδα ότι έχω θρομβοφιλία

Λυπάμαι πολύ για την εξέλιξη.. Σ εύχομαι γρήγορα να ξανά μείνεις έγκυος κ να πάνε καλά τα πράγματα. Καλό είναι να κάνεις τις εξετάσεις για θρομβοφιλια για να μην σ ξανά τύχει κάτι παρόμοιο..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 59
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

19 ώρες πρίν, mama16 είπε:

Λυπάμαι πολύ για την εξέλιξη.. Σ εύχομαι γρήγορα να ξανά μείνεις έγκυος κ να πάνε καλά τα πράγματα. Καλό είναι να κάνεις τις εξετάσεις για θρομβοφιλια για να μην σ ξανά τύχει κάτι παρόμοιο..

Αρχές Νοέμβρη θα κάνω την εξέταση Για θρομβοφιλία

Link to comment
Share on other sites

On 16/10/2018 at 6:30 ΜΜ, Μαρίαααα είπε:

Αρχές Νοέμβρη θα κάνω την εξέταση Για θρομβοφιλία

Μαρακι κουραγιο..

Κανε τισ εξετασεισ κ να πανε ολα καλα απο εδω κ περα

Link to comment
Share on other sites

On 10/15/2018 at 6:28 PM, Μαρίαααα said:

Τελικά παλινδρόμησε είχε σταματήσει να αναπτύσσεται εδώ και δύο εβδομάδες ο γυναικολόγος μου είναι πλέον σίγουρος Επειδή είχα δύο παλίνδρομες κυήσεις και οι δύο σταμάτησαν την ίδια εβδομάδα ότι έχω θρομβοφιλία

Nα κάνεις εξετάσεις έτσι ώστε να επιβεβαιώσεις τον λόγο. Εφόσον ο γιατρός σου είναι σίγουρος ζήτησε του να σου γράψει τον έλεγχο για θρομβοφιλία .

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, kotsifikos είπε:

Nα κάνεις εξετάσεις έτσι ώστε να επιβεβαιώσεις τον λόγο. Εφόσον ο γιατρός σου είναι σίγουρος ζήτησε του να σου γράψει τον έλεγχο για θρομβοφιλία .

Πρέπει να αναρρώσω πρώτα και θα κάνω

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 3 months later...

Γεια σας , είμαι νέο μέλος στην ομάδα.

Είμαι έγκυος περίπου 8 βδομάδων ... χθες επισκέφτηκα το γιατρό μου ελπίζοντας ότι θα ακούσουμε τη καρδούλα του μωρού.

όμως δεν την ακούσαμε , με αποτέλεσμα να στενοχωρηθώ.

Ο γιατρός δε μου ανέφερε κάτι παρά μόνο ότι ακόμα δεν ανησυχεί κι αν υπήρχε έστω και κάποιος ενδοιασμός θα μου το έλεγε για να το ξέρω.

Ακόμα, μου είπε ότι υπάρχει απόκλιση 4-5 μερών σε σχέση με την ημερομηνία που είχα δώσει ως πρώτη ημέρα της τελευταίας περιόδου.

Η β-χοριακή μου είναι αρκετά καλή όπως μου το ανάφερε.

Μου είπε να ξαναπάω σε 3 μέρες να κάνουμε υπερηχογράφημα.

Φοβάμαι πολύ. Σκέφτομαι ότι δε θα το ακούσουμε πάλι κι ότι τα πράγματα δε θα πάνε καλά.

Εσείς πότε ακούσατε τη καρδούλα του;

Link to comment
Share on other sites

Μην ανησυχείς, για να το λέει ο γιατρός ότι δεν υπάρχει λόγος ανησυχίας κάτι θα ξέρει... Εγώ όταν ήμουν έγκυος στον γιο μου δεν θυμάμαι ακριβώς, νομίζω ότι ήταν γύρω στην 9η εβδομάδα αλλά δεν είχα πάει νωρίτερα. Πριν μερικούς μήνες που ήμουν έγκυος, την άκουσα 6 εβδομάδων και 2 ημερών αλλά δεν την ξανά άκουσα... Παλινδρομησε. Μια φίλη μου την άκουσε στην 9η εβδομάδα παρόλο που είχε πάει και νωρίτερα. Από ότι φαίνεται δεν είναι κάτι στάνταρ οπότε αφού δεν ανησυχεί ο γιατρός καλύτερα να ηρεμησεις κι εσύ και να κάνεις ότι σου λέει. Θετική σκέψη να έχεις κι όλα καλά θα πάνε!!! 

Link to comment
Share on other sites

On 22/1/2019 at 3:28 ΜΜ, paparouna85 είπε:

Γεια σας , είμαι νέο μέλος στην ομάδα.

Είμαι έγκυος περίπου 8 βδομάδων ... χθες επισκέφτηκα το γιατρό μου ελπίζοντας ότι θα ακούσουμε τη καρδούλα του μωρού.

όμως δεν την ακούσαμε , με αποτέλεσμα να στενοχωρηθώ.

Ο γιατρός δε μου ανέφερε κάτι παρά μόνο ότι ακόμα δεν ανησυχεί κι αν υπήρχε έστω και κάποιος ενδοιασμός θα μου το έλεγε για να το ξέρω.

Ακόμα, μου είπε ότι υπάρχει απόκλιση 4-5 μερών σε σχέση με την ημερομηνία που είχα δώσει ως πρώτη ημέρα της τελευταίας περιόδου.

Η β-χοριακή μου είναι αρκετά καλή όπως μου το ανάφερε.

Μου είπε να ξαναπάω σε 3 μέρες να κάνουμε υπερηχογράφημα.

Φοβάμαι πολύ. Σκέφτομαι ότι δε θα το ακούσουμε πάλι κι ότι τα πράγματα δε θα πάνε καλά.

Εσείς πότε ακούσατε τη καρδούλα του;

Για να είμαι ειλικρινής δεν θυμάμαι ακριβώς περίπου 8-9 εμβομαδων πρέπει να ήμουν. Ευχομαι να πάνε όλα καλά! 

Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πρίν, Mama_Anesti_ είπε:

Για να είμαι ειλικρινής δεν θυμάμαι ακριβώς περίπου 8-9 εμβομαδων πρέπει να ήμουν. Ευχομαι να πάνε όλα καλά! 

σε ευχαριστώ , αλλά έχω πέσε ψυχολογικά και φοβάμαι για το χειρότερο.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 εβδομάδες μετά...

Καλησπέρα κορίτσια  θα ήθελα να σας πω είχα μια εγκυμοσύνη το Σεπτέμβρη αλλά τελικά έπαθα παλινδρόμη κύηση δεν αναπτύχθηκε το έμβρυο!!!! Τώρα 5 Ιανουαρίου 2019 ήταν η τελευταία μου περίοδος έκανα τέστ πρόσφατα θετικό πήγα στο γιατρό με χοριακη 10730 κ είδαμε μόνο σάκο ..μου είπε να ξαναπάω σε δύο βδομάδες έχω ανχωθει πολύ φοβάμαι για την ακρίβεια πως γίνεται να μην είδαμε κάτι ....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...