Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

βοήθεια.διακοπές με το αγόρι μου


Recommended Posts

εγω παντως ελεγα ψεματα για να βρεθω με το φιλο μου και ειναι η αληθεια αυτο!αχαχαχδνε ηθελαν να δεχτουν τη σχεση μου-τωρα τον λουζονται!αχαχχα αλλα δε γινοταν αλλιως/δεν πιστευω οτι καμια σας δενεεχει πει ψεματα στους δικους σας.αλλο τι ειναι σωστο και τι δεν ειναι!

 

Ekavi, ως συνήθως, θα σου απαντήσω ότι ΔΕΝ ΕΙΠΑ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΕΣΥ ΕΓΡΑΨΕΣ!

 

ΑΛΛΑ, ακόμα κι έτσι που το θέτεις και το καλοσκέφτομαι, ναι: πιστεύω ότι όλα τα παιδιά έχουν πει ψέματα κάποια στιγμή στη ζωή τους... είτε για διακοπές με γκόμενο, είτε για ένα γλειφιτζούρι... Από το πιο σοβαρό μέχρι το πιο αστείο...

 

Πες τα Kisha... δεν είπαμε ότι είναι σωστό, είπαμε, όμως, ότι συμβαίνει!!

;););)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Ekavi, ως συνήθως, θα σου απαντήσω ότι ΔΕΝ ΕΙΠΑ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΕΣΥ ΕΓΡΑΨΕΣ!

 

ΑΛΛΑ, ακόμα κι έτσι που το θέτεις και το καλοσκέφτομαι, ναι: πιστεύω ότι όλα τα παιδιά έχουν πει ψέματα κάποια στιγμή στη ζωή τους... είτε για διακοπές με γκόμενο, είτε για ένα γλειφιτζούρι... Από το πιο σοβαρό μέχρι το πιο αστείο...

 

Πες τα Kisha... δεν είπαμε ότι είναι σωστό, είπαμε, όμως, ότι συμβαίνει!!

;););)

 

 

Δεν κατάλαβα το "ως συνήθως"...

 

Εγώ κάνω πάντα παράθεση και δεν βάζω λόγια στο στόμα κανενός. Αν δεν εννοούσες αυτό που κατάλαβα, απλώς διευκρίνησέ το. Δεν χρειάζεται να το στολίζεις...

 

Όσο για τα ψέμματα, μην συγκρίνεις το να πει ψέμματα κάποιος για ένα γλειφιντζούρι με το να πάει κρυφά διακοπές με τον γκόμενο. Νομίζω υπάρχει τεράστια απόσταση... Ότι συμβαίνει, συμβαίνει. Δεν απαντάμε όμως όλοι ξεχνώντας πως ήμασταν στην εφηβεία. Προφανώς δεν έχουν όλοι οι έφηβοι την ίδια συμπεριφορά.

 

Η κοπέλα όμως διευκρίνησε τη θέση της, θα πάνε τελικά παρέα διακοπές, οπότε το πρόβλημα λύθηκε.:-)

Link to comment
Share on other sites

Eγω φιλη μου ειχα πολυ πιο αυστηρους γονεις απο εσενα ...... αλλα δεν θα επεκταθω για να μην φρικαρετε :) . Παντα ελεγα οταν γινω μανα δεν θα γινω ποτε σαν τους γονεις μου στο θεμα της αυστηροτητας και της ελευθεριας. Δυστυχως τωρα πια βαδιζω στα χναρια τους..... φυσικα δεν θα γινω ποτε σαν την μαμα ου και τον μπαμπα μου αλλα κρατησα αρκετα πραγματα απο αυτους. Τωρα οσον αφορα αυτο που λες..... το οτι εισαι 18 και τελειωσες το σχολειο και θελεις και εσυ επιτελους να ξεκουραστεις και να περασεις ενα υπεροχο καλοκαιρι με το αγορι σου δεν σημαινει αυτοματα οτι οι γονεις σου τωρα πια θα σε βλεπουν μ αλλο ματι. Μονο με την ωριμοτητα σου θα τους κερδισεις ;) Νομιζω οτι ουτε και εγω θα αφηνα τον γιο μου ή την κορη μου για ενα ρομαντικο ταξιδακι. Οπως για εσενα ειναι μια μεταβατικη περιοδος η ηλικια των 18 ετσι φενεται και σ εμας τους γονεις κα ιβαζω και τον ευατο μου μεσα. Ενας χρονος ισως κανει την διαφορα, πχ στα 19. Το ξερω οτι μπορει να φενται χαζο και υπερβολικο απλα προσπαθω να το δω σφαιρικα και να σε βοηθησω με εξυπνες κινησεις . Κερδισε τους με την ωριμοτητα σου <3

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...