Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Εκσπερμάτιση έξω από το κόλπο - μεθοδος τράβηγμα


gina2

Recommended Posts

Καλησπερα χρειαζομαι επειγοντως μια γνωμη 

Χθες εκανα με το αγορι μου μονο προκαταρκτικα και οταν τελειωσε ελαχιστες σταγονες ακουμπησαν στο χερι μου και μετα απο 5 περιπου λεπτα αφου ειχε στεγνωσει  ακουμπησα  αθελα μου το αιδοιο μου 

Μετα απο λιγη ωρα αφου πλυναμε τα χερια συνεχισαμε να κανουμε προκαταρκτικα χρησιμοποιωντας μονο το στομα μας 

Υπαρχει καμια περιπτωση εγκυμοσυνης?

Το ξερω οτι θα φανει γελοιο αλλα πρεπει να ξερω επειγωντος 

Σας παρακαλω

ΥΓ(δεν καναμε μπανιο εκεινη την ωρα αλλα την αλλη μερα)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


20 ώρες πρίν, katerinakeh00 είπε:

Καλησπερα χρειαζομαι επειγοντως μια γνωμη 

Χθες εκανα με το αγορι μου μονο προκαταρκτικα και οταν τελειωσε ελαχιστες σταγονες ακουμπησαν στο χερι μου και μετα απο 5 περιπου λεπτα αφου ειχε στεγνωσει  ακουμπησα  αθελα μου το αιδοιο μου 

Μετα απο λιγη ωρα αφου πλυναμε τα χερια συνεχισαμε να κανουμε προκαταρκτικα χρησιμοποιωντας μονο το στομα μας 

Υπαρχει καμια περιπτωση εγκυμοσυνης?

Το ξερω οτι θα φανει γελοιο αλλα πρεπει να ξερω επειγωντος 

Σας παρακαλω

ΥΓ(δεν καναμε μπανιο εκεινη την ωρα αλλα την αλλη μερα)

Όχι δεν υπάρχει περίπτωση μην αγχώνεσαι!:)

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει περίπτωση να είσαι έγκυος αλλά θα σε συμβούλευα να επισκεφθείς έναν γυναικολόγο και να του εκφράσεις  όλες σου τις απορίες (χωρίς ντροπές ), να ζητήσεις να ενημερωθείς για όλα τα θέματα γύρω από την επαφή, από τα ΣΜΝ έως και την εγκυμοσύνη.

Δεν είναι υπερβολή αυτό που σου λέω είναι υποχρέωση σου απέναντι στον εαυτό σου, έτσι θα μάθεις πως να προστατεύεις εσένα και το σώμα σου .

 

Link to comment
Share on other sites

On 6/9/2018 at 5:57 ΜΜ, katerinakeh00 είπε:

Καλησπερα χρειαζομαι επειγοντως μια γνωμη 

Χθες εκανα με το αγορι μου μονο προκαταρκτικα και οταν τελειωσε ελαχιστες σταγονες ακουμπησαν στο χερι μου και μετα απο 5 περιπου λεπτα αφου ειχε στεγνωσει  ακουμπησα  αθελα μου το αιδοιο μου 

Μετα απο λιγη ωρα αφου πλυναμε τα χερια συνεχισαμε να κανουμε προκαταρκτικα χρησιμοποιωντας μονο το στομα μας 

Υπαρχει καμια περιπτωση εγκυμοσυνης?

Το ξερω οτι θα φανει γελοιο αλλα πρεπει να ξερω επειγωντος 

Σας παρακαλω

ΥΓ(δεν καναμε μπανιο εκεινη την ωρα αλλα την αλλη μερα)

Αντί να σε καθησυχάσω, θα σου πω ότι είναι θέμα χρόνου η ανεπιθύμητη εγκυμοσύνη όπως το παρουσιάζεις. Κλείσε ραντεβού με το γυναικολόγο σου να συζητήσεις για το πώς γίνεται η σύλληψη και ποιες οι μέθοδοι αντισύλληψης. Από τη στιγμή που έχεις επαφές, θα πρέπει να αντιλαμβάνεσαι και πώς λειτουργεί το σώμα σου και πώς να προφυλαχθείς.

Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...

Καλησπέρα. 

Πριν 2 μερες ειχα σεξουαλικη επαφή με το αγόρι μου με προφύλαξη. Λίγο πριν τελειώσει βγήκε για να τελειώσει επάνω μου. Συγκεκριμένα στο τελος της πλάτης μου. Το σπερμα όμως κατρακύλησε προς τα κάτω και νομίζω πως ακούμπησε τα γενετικά μου όργανα. Παρόλα αυτά σκουπίστηκα αμέσως με μπόλικο χαρτί. Υπάρχει περίπτωση να ειμαι έγκυος; Δεν έχω ακόμη καθυστέρηση περιόδου. Μου απομένουν 6 ημέρες όμως φοβαμαι γιατι έχω ακούσει διαφορά. Επίσης δεν μπορώ να πάρω το χάπι της επόμενης ημέρας γιατι το έχω πάρει ήδη μια φορά στο παρελθόν. Οποίος ξέρει ή έχει περάσει το ίδιο ας απάντησει παρακαλώ. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 1 month later...

Γεια σας. πριν μια εβδομαδα με το αγορι μου βρεθηκαμε και δεν χρησιμοποιήσαμε προφύλαξη στην αρχή.. Μετα εννοειται πως ναι. Το εχουμε ξανα κανει αυτο και αλλες φορες. θα ηθελα να ρωτησω αν η εγκυμοσύνη μπορει να προκληθεί αν δεν τελειώσει μεσα. Δηλαδη με τα προσπερματικα υγρα . παντως πανω απο 1 λεπτο χωρις προφυλακτικο δεν ηταν. Εχω ανχωθει πολυ. αν μπορείτε απαντήστε μου σας ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

On 16/7/2019 at 5:16 ΜΜ, eirinikk είπε:

Γεια σας. πριν μια εβδομαδα με το αγορι μου βρεθηκαμε και δεν χρησιμοποιήσαμε προφύλαξη στην αρχή.. Μετα εννοειται πως ναι. Το εχουμε ξανα κανει αυτο και αλλες φορες. θα ηθελα να ρωτησω αν η εγκυμοσύνη μπορει να προκληθεί αν δεν τελειώσει μεσα. Δηλαδη με τα προσπερματικα υγρα . παντως πανω απο 1 λεπτο χωρις προφυλακτικο δεν ηταν. Εχω ανχωθει πολυ. αν μπορείτε απαντήστε μου σας ευχαριστω.

Ναι μπορεί. Δε συμβαίνει συχνά αλλά συμβαίνει. Δεν πιστεύω να είσαι τόσο ατυχή αλλά την επόμενη φορά να είστε πιο προσεκτικοί. 

Link to comment
Share on other sites

  • 4 εβδομάδες μετά...

πολυ μικρη πιθανοτητα ως μηδαμινη θα ελεγα. καλο θα ηταν καποια συναντηση με γυναικολογο ειδικο σε θεματα γονιμοποιησης και συλληψης ωστε να σου εξηγησει πως ακριβως λειτουργει η ολη διαδικασια.

Link to comment
Share on other sites

  • 9 months later...

Καλημέρα.. Χθες βράδυ έκανα επαφές με το αγόρι μου και τελείωσε στην κοιλιά μου όμως τα υγρά "έτρεξαν" στα γεννητικά μου όργανα χωρίς να το καταλάβω αμέσως.. Όταν το κατάλαβα σκουπιστηκα με ένα χαρτομάντιλο και έκανα αμέσως ντουζ.. Υπάρχει περίπτωση να έχω μείνει έγκυος? 

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα! όπως το περιγράφεις μου φαίνεται δύσκολο έως απίθανο να έχεις μείνει έγκυος. παρ`όλα αυτά θα σου 'ελεγα να χρησιμοποιείτε προφυλάξεις,όχι μόνο για την αποφυγή ανεπιθύμητης εγκυμοσύνης αλλά και για τα μεταδιδόμενα νοσήματα..

Επεξεργάστηκαν by sweety**
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

On 27/5/2020 at 11:20 ΠΜ, Maria Eleni είπε:

Καλημέρα.. Χθες βράδυ έκανα επαφές με το αγόρι μου και τελείωσε στην κοιλιά μου όμως τα υγρά "έτρεξαν" στα γεννητικά μου όργανα χωρίς να το καταλάβω αμέσως.. Όταν το κατάλαβα σκουπιστηκα με ένα χαρτομάντιλο και έκανα αμέσως ντουζ.. Υπάρχει περίπτωση να έχω μείνει έγκυος? 

Λιγο απιθανο, ειδικα εαν δεν ησουν σε γονιμες μερες.

 
Link to comment
Share on other sites

On 27/5/2020 at 11:20 ΠΜ, Maria Eleni είπε:

Καλημέρα.. Χθες βράδυ έκανα επαφές με το αγόρι μου και τελείωσε στην κοιλιά μου όμως τα υγρά "έτρεξαν" στα γεννητικά μου όργανα χωρίς να το καταλάβω αμέσως.. Όταν το κατάλαβα σκουπιστηκα με ένα χαρτομάντιλο και έκανα αμέσως ντουζ.. Υπάρχει περίπτωση να έχω μείνει έγκυος? 

Ναι. Όχι εξαιρετικά πιθανό, αλλά είναι δυνατό. 

Link to comment
Share on other sites

On 5/27/2020 at 11:20 AM, Maria Eleni said:

Καλημέρα.. Χθες βράδυ έκανα επαφές με το αγόρι μου και τελείωσε στην κοιλιά μου όμως τα υγρά "έτρεξαν" στα γεννητικά μου όργανα χωρίς να το καταλάβω αμέσως.. Όταν το κατάλαβα σκουπιστηκα με ένα χαρτομάντιλο και έκανα αμέσως ντουζ.. Υπάρχει περίπτωση να έχω μείνει έγκυος? 

Κοίταξε , από τη στιγμή που έχετε επαφές ελεύθερα, πάντα υπάρχει η πιθανότητα να μείνεις έγκυος,. Όχι βέβαια από τα υγρά που έτρεξαν στα γεννητικά όργανα, αλλά από έστω και πολύ μικρή ποσότητα σπέρματος που μπορεί να του ξέφυγε πριν τραβηχτεί, ή από σταγόνες σπέρματος που μπορεί να έμειναν στην ουρήθρα από προηγούμενη εκσπερμάτωση. Δεν κατάλαβα αν φορούσε πριν προφύλαξη και το έβγαλε. Το τράβηγμα πάντως δεν είναι μέθοδος αντισύλληψης.

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

Μπορείτε να μου απαντήσετε σε κατι; Δεν έχω προχωρήσει ακόμα, αλλά μόνο προκαταρκτικα. Όταν βρέθηκα με το αγόρι μου κάναμε τα προκαταρκτικά, λοιπόν, και εκσπερμάτωσε στα οπίσθια μου αλλά έχω την εντύπωση ότι έτρεξε. Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος; Είμαι παρθένα να ξανά πω 

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, Marialr είπε:

Μπορείτε να μου απαντήσετε σε κατι; Δεν έχω προχωρήσει ακόμα, αλλά μόνο προκαταρκτικα. Όταν βρέθηκα με το αγόρι μου κάναμε τα προκαταρκτικά, λοιπόν, και εκσπερμάτωσε στα οπίσθια μου αλλά έχω την εντύπωση ότι έτρεξε. Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος; Είμαι παρθένα να ξανά πω 

Όχι δεν νομίζω να υπάρχει τέτοια περίπτωση. Ακόμα κ να έτρεξαν προς τον κόλπο πρέπει να μπουν βαθιά μέσα για να γονιμοποιηθούν με το ωάριο

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

8 ώρες πρίν, mama16 είπε:

Όχι δεν νομίζω να υπάρχει τέτοια περίπτωση. Ακόμα κ να έτρεξαν προς τον κόλπο πρέπει να μπουν βαθιά μέσα για να γονιμοποιηθούν με το ωάριο

Σίγουρα; Γιατί έχω αγχωθεί. Αλλά γίνεται; Αφού είμαι παρθένα;

Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πρίν, Marialr είπε:

Σίγουρα; Γιατί έχω αγχωθεί. Αλλά γίνεται; Αφού είμαι παρθένα;

Για το δεύτερο δεν ξέρω να σου απαντήσω αλλά κ παρθένα να μην ήσουνα με αυτόν τον τρόπο το θεωρώ αδύνατο να μείνεις έγκυος :) οπότε προσπάθησε να χαλαρώσεις, δεν χρειάζεται άγχος!! :)

 

Πόσο χρονών είσαι αν επιτρέπεται? Έχεις κανέναν δικό σου μεγαλύτερο που να εμπιστεύεσαι να ρωτήσεις κάποια πράγματα? Ακόμα κ την μητέρα σου αν νιώθεις άνετα να της μιλάς! Μια συμβουλή πάντως είναι όταν αρχίσεις τις επαφές πάντα να χρησιμοποιείται προφύλαξη κ να μην κάνεις τίποτα παρά τη θέληση σου! 

Link to comment
Share on other sites

14 ώρες πρίν, Marialr είπε:

Σίγουρα; Γιατί έχω αγχωθεί. Αλλά γίνεται; Αφού είμαι παρθένα;

Μαρία ο παρθενικός υμένας είναι απλά ένα κομμάτι υμένα. ΔΕΝ φράσει τον κόλπο. Όπως βγαίνει το αίμα περιόδου έτσι μπορεί να εισέλθει το οτιδήποτε. Οι πιθανότητες βέβαια είναι μηδαμινές σχεδόν αλλά καλό είναι όταν δεν επιθυμούμε εγκυμοσύνη το σπέρμα να μην έρχεται σε επαφή με την είσοδο του κόλπου μας. Μπορείς να επισκεφθείς μόνη σου η με τον σύντροφό σου έναν γυναικολόγο να σας εξηγήσει τα της αντισύλληψης ώστε να είσαστε σίγουροι ότι δεν θα υπάρχει περίπτωση εγκυμοσύνης ούτε τώρα ούτε όταν ξεκινήσετε τις επαφές κανονικά! 

Κράτα το

Κράτα το

Link to comment
Share on other sites

  • 1 χρόνο μετά...
On 27/4/2014 at 11:19 ΜΜ, gina2 είπε:

Καλησπερα!

 

Ειχα μια ατυχη στιγμη με το αγορι μου και θελω τη γνωμη σας.

 

Ειχαμε επαφη με προφυλακτικο. Λιγο πριν ολοκληρωσει εβγαλε το προφυλακτικο για να ολοκληρωσει πανω μου. Ομως κατα λαθος επεσε σπερμα πανω στα γεννητικα μου οργανα και στο πρωκτο μου. Επειδη το καταλαβα αμεσως το σκουπισα στην αρχη με το χερι μου και μετα με χαρτομαντηλο. Υπαρχει περιπτωση εγκυμοσυνης?

 

Εχω διαβασει παρα πολλα στο διαδικτυο: αλλοι λενε οτι δεν γινεται να μεινεις εγκυος αν το σπερμα δεν μπει μεσα στον κολπο ενω αλλοι λενε οτι γινεται? Τι ισχυει τελικα?

Καλησπερα ειχα μια επαφη απο πρωκτο με το αγορι μου και καταλαθος τελειωσε μεσα υπάρχει περιπτωση να εσταξε στο αιδιο μου και να εμεινα εγκυος ? Να παρω το χαπι της επομενης μερας?

Link to comment
Share on other sites

  • 1 χρόνο μετά...

παρομοίως αρχικά να αναφέρω οτι είμαι στα 15 μου χρονια και εχθές ολοκλήρωσα με την σχεση μου και τελείωσε εξω και πάνω από τα γεννητικά μου όργανα. επειτα το σκούπισα και μετα ουρησα . υπάρχει περίπτωση εγκυμοσύνης;;;

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

Εχθες το βράδυ βρέθηκα σεξουαλικά με το αγόρι μου με προφύλαξη αλλα την ώρα που τελείωσε το έβγαλε και έχυσε έξω. όμως το σπέρμα του ακούμπησε τον κόλπο μου ωστόσο δεν ενιωσα να μπαινει μέσα υγρό. κατευθείαν έκανα μπάνιο και πλυθηκα καλά τοπικά. δεν βρισκόμουν σε γόνιμες ημέρες. αλλα φοβαμαι μήπως έχω μέινει έγκυος

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, katiakh είπε:

Εχθες το βράδυ βρέθηκα σεξουαλικά με το αγόρι μου με προφύλαξη αλλα την ώρα που τελείωσε το έβγαλε και έχυσε έξω. όμως το σπέρμα του ακούμπησε τον κόλπο μου ωστόσο δεν ενιωσα να μπαινει μέσα υγρό. κατευθείαν έκανα μπάνιο και πλυθηκα καλά τοπικά. δεν βρισκόμουν σε γόνιμες ημέρες. αλλα φοβαμαι μήπως έχω μέινει έγκυος

Καλησπέρα πολύ απίθανο μου φαίνεται.

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, Super.mum είπε:

Καλησπέρα πολύ απίθανο μου φαίνεται.

σας ευχαριστω πολυ για το χρονο σας. θα ηθελα να κανω αλλη μια ερωτηση. τα προσπερματικά υγρα του αντρα υπαρχιυν σε καθε αντρα ? γιατι εχω ακουσει οτι δεν βγαζουν ολοι οι αντρες προσπερματικά υγρά

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας για τα προσπερματικά υγρά, δείτε εδώ:

 

Όπως θα διαβάσετε έχουμε αναδείξει δημοσιεύσεις μελών εδώ του φόρουμ που έχουν μείνει έγκυες με προσπερματικά υγρά.

 

 

Βοηθήστε στη διατήρηση της λειτουργικότητας του forum κάνοντας χρήση της αναζήτησης & αναφοράς.  Αν παρατηρήσετε κάποια δημοσίευση που θεωρείτε περίεργη επιθετική ή ενάντια στους κανόνες κάντε αναφορά δημοσίευσης  Οδηγίες για το πως γίνεται η αναφορά δείτε εδώ   Ευχαριστούμε

Ακολουθήστε μας και στο Instagram:

follow_insta.png.f136a60ab3d6a108659752cf6fcc0a5a.pngfollow_cafe.jpg.0bc77dbbb8cab70c6c8919c95cac08b8.jpg

 

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...