Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Εκσπερμάτιση έξω από το κόλπο - μεθοδος τράβηγμα


gina2

Recommended Posts

Καλησπερα!

 

Ειχα μια ατυχη στιγμη με το αγορι μου και θελω τη γνωμη σας.

 

Ειχαμε επαφη με προφυλακτικο. Λιγο πριν ολοκληρωσει εβγαλε το προφυλακτικο για να ολοκληρωσει πανω μου. Ομως κατα λαθος επεσε σπερμα πανω στα γεννητικα μου οργανα και στο πρωκτο μου. Επειδη το καταλαβα αμεσως το σκουπισα στην αρχη με το χερι μου και μετα με χαρτομαντηλο. Υπαρχει περιπτωση εγκυμοσυνης?

 

Εχω διαβασει παρα πολλα στο διαδικτυο: αλλοι λενε οτι δεν γινεται να μεινεις εγκυος αν το σπερμα δεν μπει μεσα στον κολπο ενω αλλοι λενε οτι γινεται? Τι ισχυει τελικα?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Σωστοι οι χειρισμοι σας να χρησιμοποιησετε προφυλακτικο (για πολλους και ευνοητους λογους), ωστοσο εγκυμοσυνη δεν μπορει να επιτευχθει ΣΕ ΚΑΜΙΑ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ αν το σπερμα δεν ΕΙΣΧΩΡΗΣΕΙ στον κολπο!!!

 

Το internet πολλες φορες ενημερωνει, αλλα πολλες φορες παραπληροφορει κιολας ;) !!!

Η φουρτουνα μου ηρθε...και ξεσηκωσε τον κοσμο μου στις 27/07/2012

Link to comment
Share on other sites

Το ξερω οτι πολλες παραπλανει το διαδικτυο και γι αυτο μπηκα εγω για να μιλησω με καποια πιο εμπειρη απο μενα.

 

Ευχαριστω πολυ για την απαντηση. Προσεχουμε παντα και αγχωθηκα πολυ με αυτο που εγινε!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 8 months later...

Πριν λίγες ώρες έκανα σεξ με το αγόρι μου με προφυλακτικό, έσπασε κάτα την διάρκεια και δεν το κατάλαβε.. Παρόλα αυτά όταν ήταν να εκσπερματώσει τραβήχτηκε... Έχυσε πάνω στο αιδίο μου και δεν ένιωσα να μπαίνει μέσα... Έγινε πριν λίγους μήνες τέτοιο ατύχημα με προφυλακτικό και πήρα το χάπι γιατί ήμουν πολύ πανικοβλημένη και τώρα δεν μπορώ να πάρω! Είμαι σε γόνιμη μέρα και ανησυχώ πολύ. Τι μπορώ να κάνω; Εκείνη την ώρα τα σκούπισα αρχικά με το χέρι μου, έπειτα με μωρομάντηλα και μετά από λίγα λεπτά πλύθηκα με νερό και καθώς διαβάσαμε ότι αυτό κάνει καλό, μου έβαλε με μια σύριγκα μπεντανίν μέσα μου... Πείτε μου την γνώμη σας έγκαιρα.. Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

γεια σαςς. πριν λιγες ωρες εκανα σεξ μετο αγορι μου χωρις προφυλακτικο και οταν του ηρθε το εβγαλε και εκανε γυρω γυρω στην τρυπα μου δν 3ρ πως μπορει να πεταχτηκε υπαρχει καμια περιπτωση εγκυμοσηνης? δν 3ρ αν του εφυγε λιγο μεσα γτ ειμασταν λιγο πιομενοι αλλα αυτος μου ειπε κρατηθηκε το εβγαλε και εκανε..ειμαι πλ αγχωμενη

Link to comment
Share on other sites

γεια σαςς. πριν λιγες ωρες εκανα σεξ μετο αγορι μου χωρις προφυλακτικο και οταν του ηρθε το εβγαλε και εκανε γυρω γυρω στην τρυπα μου δν 3ρ πως μπορει να πεταχτηκε υπαρχει καμια περιπτωση εγκυμοσηνης? δν 3ρ αν του εφυγε λιγο μεσα γτ ειμασταν λιγο πιομενοι αλλα αυτος μου ειπε κρατηθηκε το εβγαλε και εκανε..ειμαι πλ αγχωμενη

 

Καλα κανεις και εισαι αγχωμένη γιατι δυστυχώς υπάρχει περίπτωση

Να προσεχείς

Link to comment
Share on other sites

δλδ να παρω το χαπι τσ επομενης μερες? καποιοι μου ειπα οτι μετα την περιοδο δν γντ ν μεινεις δυσκολαα ηταν η δευτερη μερα που μ τελιωσε... και επισης μου ειπαν για την ηλικια

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ειπαα ναα παρωω γνωμηη αποο μιαα πιο εμπηρηη γιατιι αλλα μου λενεε αλλοι και αλλαα αλλοι επδ δν ειμαι στσ γονιμες μερες και η επαφη μου ηταν 1 μερα μετα την περιοδο καποιοι ειπανν δν γινετεε τιποταα καιι ρωταω γτ δν θελωω ν παρω τζαμπα το χαπι..

Link to comment
Share on other sites

ειπαα ναα παρωω γνωμηη αποο μιαα πιο εμπηρηη γιατιι αλλα μου λενεε αλλοι και αλλαα αλλοι επδ δν ειμαι στσ γονιμες μερες και η επαφη μου ηταν 1 μερα μετα την περιοδο καποιοι ειπανν δν γινετεε τιποταα καιι ρωταω γτ δν θελωω ν παρω τζαμπα το χαπι..

Πριν είπες 2 μέρες;;

:confused::shock::confused::shock::confused::shock:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

λαθος μετρημα.. υπαρχει περιπτωση να ειναι?

απαντηστε ου εγκαιρα για να παρω το χαπι..

 

Δεν μπορεί κανείς από το Internet αν υπάρχει περίπτωση να έμεινες έγκυος ή αν θα πάρεις το χάπι. Πως είναι δυνατόν ?

 

Τι εννοείς για την ηλικία ?

 

Μόνο γιατρός μπορεί να σου απαντήσει !!

 

** Θεωρητικά 1-2 μετά την περίοδο δεν γίνεται, αλλά ...............

3W24p3.png

Link to comment
Share on other sites

δεν είμαστε γιατροί για να σου πουμε να πάρεις το χάπι.

έχεις πιθανότητες σου έιπε η κοπέλα.

από εκεί και πέρα κρίνεις και πράττεις!

ούτε μέσα στον κόλπο σου είμαστε για να ξέρουμε τι γίνεται!!!!!!!!

2t7wp3.png
 
Link to comment
Share on other sites

Φιλη μου απο τη στιγμη που εχεις σεξουαλικες επαφες πρεπει να ενημερωνεσαι και να προσεχεις τον εαυτο σου. Υπαρχουν περιπτωσεις παιδιων που γεννηθηκαν ενω ειχαν ληφθει τα απαραιτητα μετρα (εγκυμοσυνη με σπιραλ, εγκυμοσυνη απο επαφη σε μη γονιμες -υποτιθεται- μερες κλπ). Δεν ειναι απιθανο να γινουν διαφορα, επομενως εγω στη θεση σου θα επαιρνα το συντροφο μου και θα πηγαινα στο γυναικολογο μου για μια εξεταση και κυριως για μια συζητηση σχετικα με την αντισυλληψη. Το προφυλακτικο για να κανει αυτο που λεει το ονομα του πρεπει να το φοραει ο συντροφος σου απο την αρχη ως το τελος της ερωτικης πραξης. Εκτος απο τις ανεπιθυμητες εγκυμοσυνες υπαρχουν και τα ΣΜΝ που μπορει να σου προκαλεσουν πολλα προβληματα.

Link to comment
Share on other sites

Το χάπι της επόμενης ημέρας επιτρέπεται να το πάρεις μόνο με συνταγή ιατρού. Εκτός από αυτό η συχνή του χρήση είναι "υπεύθυνη" για εμφάνιση καρκίνου μελλοντικά! Σίγουρα πρέπει να συμβουλευτείτε έναν γυναικολόγο!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 χρόνο μετά...

Καλησπέρα σας έχω να κάνω μια ερώτηση σχετικά με κάτι που συνέβη και να μου απαντήσετε σοβαρά γιατί έχω ακούσει πολλά και έχω φοβηθεί! Την τρίτη που μας πέρασε  (ημέρα οωρρηξιας) βρέθηκα με το αγόρι μου αλλά δενα κάναμε σεξ απλά προκαταρκτικα.όταν ήταν να τελειώσει τελειώσε πάνω μου και συγκεκριμένα στο στηθος μου! Μετά πήγα και Έπλυνα τα χέρια μου με νερο και σαπούνι γιατί είχα σπέρμα στο χέρι και ξεπλυθηκα με νερο στο σώμα. Μετά μπήκα στην μπανιέρα και έριχνα νερό στο σώμα μου και έτσι όπως έκανα πάνω κάτω το χέρι μου έτυχε να ακουμπήσω για πολύ λίγο το αιδιο μου και μετά πλυθηκα με σαπούνι στο σώμα. Θέλω να ρωτήσω υπάρχει πιθανότητα μέχρι τότε να υπάρχει σπέρμα και να το μετέφερα με το χέρι εκεί άθελά μου μετά από 2 πλύσιματα με νερο και να το αποροφησε  το αιδιο μου με αποτέλεσμα να μείνω εγκυος; σας παρακαλώ απαντήστε μου αν ξερετε

Link to comment
Share on other sites

46 minutes ago, Dela said:

Καλησπέρα σας έχω να κάνω μια ερώτηση σχετικά με κάτι που συνέβη και να μου απαντήσετε σοβαρά γιατί έχω ακούσει πολλά και έχω φοβηθεί! Την τρίτη που μας πέρασε  (ημέρα οωρρηξιας) βρέθηκα με το αγόρι μου αλλά δενα κάναμε σεξ απλά προκαταρκτικα.όταν ήταν να τελειώσει τελειώσε πάνω μου και συγκεκριμένα στο στηθος μου! Μετά πήγα και Έπλυνα τα χέρια μου με νερο και σαπούνι γιατί είχα σπέρμα στο χέρι και ξεπλυθηκα με νερο στο σώμα. Μετά μπήκα στην μπανιέρα και έριχνα νερό στο σώμα μου και έτσι όπως έκανα πάνω κάτω το χέρι μου έτυχε να ακουμπήσω για πολύ λίγο το αιδιο μου και μετά πλυθηκα με σαπούνι στο σώμα. Θέλω να ρωτήσω υπάρχει πιθανότητα μέχρι τότε να υπάρχει σπέρμα και να το μετέφερα με το χέρι εκεί άθελά μου μετά από 2 πλύσιματα με νερο και να το αποροφησε  το αιδιο μου με αποτέλεσμα να μείνω εγκυος; σας παρακαλώ απαντήστε μου αν ξερετε

καμία πιθανότητα.

Κράτα το

Κράτα το

Link to comment
Share on other sites

@λουκουμαδάκι σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση σου απλά επειδή δεν ξέρω αν με το νερό που έριξα με το χέρι μου και καθαριζομουν μεταφέρθηκε το σπερμα και ακουμποντας εκεί καταλαθος γινόταν απορρόφηση...δηλαδή με το νερό φεύγει εντελώς ετσι; 

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Dela said:

@λουκουμαδάκι σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση σου απλά επειδή δεν ξέρω αν με το νερό που έριξα με το χέρι μου και καθαριζομουν μεταφέρθηκε το σπερμα και ακουμποντας εκεί καταλαθος γινόταν απορρόφηση...δηλαδή με το νερό φεύγει εντελώς ετσι; 

τα σπερματοζωάρια είναι εκατομμύρια σε κάθε εκσπερμάτιση γιατί ελάχιστα (και όταν λέω ελάχιστα εννοώ 20 με 30) επιζούν για να φτάσουν στις σάλπιγγες και να γονιμοποιήσουν το ωάριο μετά από μια ολοκληρωμένη επαφή. τώρα με το σκηνικό σας και αφού έπλυνες το χέρι σου και έριξες νερό και πέρασε το χέρι σου πάνω από το εξωτερικό δέρμα αντιλαμβάνεσαι ότι δεν υπάρχει καμία μα καμία περίπτωση όχι να εναπόθεσες κάποια αλλά ούτε να επέζησε κανένα! επίσης τα σπερματοζωάρια δεν έχουν gps, να στο πω απλά, ώστε να τα αφήσεις στο πόδι σου πχ και να βρουν τον σωστό δρόμο. ενεργοποιείται ολόκληρος μηχανισμός από το σπερματικό υγρό που τα περικλείει και σε συνέχεια στον κόλπο μας στον τράχηλό μας με τις κατάλληλες προυποθέσεις ρευστοποίση σπέρματος/τραχηλικά υγρά/θερμοκρασία/ph κλπ κλπ ώστε να καταφέρουν να επιζήσουν όσα μπορέσουν.

διάβασε ενημερώσου πως γίνεται μια γονιμοποίηση λάβε τα κατάλληλα μέτρα αντισύλληψης στην πλήρη επαφή και μην ακούς 'πολλά'! οι άνθρωποι για να καλύψουν την δική τους αμέλεια που έφερε μια εγκυμοσύνη μπορεί να επικαλεστούν και εκσπερμάτιση στο διπλανό δωμάτιο! μη μασάς με τέτοιες ιστορίες!

Κράτα το

Κράτα το

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...