Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

OTAN TA ΜΑΛΛΙΑ ΠΕΦΤΟΥΝ...ΣΥΝΝΕΦΟ!


Recommended Posts

κοριτσια sos βρισκομε 18 εβδομαδων εγκυος εδω κ 1 μηνα εχω παρατηρισει μπορει κ παραπανω να μου πεφτουν τα μαλλια μου κ φοβαμεεε πολυ γτ κ η μαμα μου οταν ηταν εγκυος σε μενα της ειχαν πεσει αρκετα κ δεν της ξαναβγηκαν!!!τι να ειναι διαβασα σε αλλο θεμα που λετε οτι τα μαλλια στην εγκυμοσυνη δεν πεφτουν.....γτ σε μενα:(:( κ ειδικα οταν τα λουζο κ τα χτενιζω βγαινουν τουφες,σιδηρο παιρνω κανονικα ,επειδη αλλαξα γιατρο δεν τισ το ειπα ενω στην προηγουμενη το ειχα πει κ μου ειπε δεν ειναι τπτ!!εχω στεναχωρεθη πολυ γτ σε μενα!!!ξερετε καποιο κολπο κατι που να τα δυναμονη αλλα να μν πειραζει το μωρο!!ευχαριστω εκ το προτερων******ποιο πριν δεν εδωσα σημασια αλλα σημερα ηταν εντονο κ καπως εννιωσα

!!:cry::cry:

Κι εγώ νομίζω οτι δεν είναι τίποτα!

Ωστόσο υπάρχει ένα φυτό ''πολυτρύχι'' λέγεται που το βράζεις και λούζεσαι με το αφέψημα που προκύπτει. Το χρησιμοποιούσαν πολύ η γιαγια μου κ η μαμά μου γιατί ειχαν άφθονο στο χωρίο!

Ωστόσο!Δεν ξέρω εαν επιτρέπεται στην εγκυμοσύνη και δεύτερον αν όντως κάνει δουλειά ή είναι μύθος. Η γιαγια πάντως μέχρι τα 80 έκανε πλεξούδες :lol::lol:

Το πιο φρόνιμα πάντως θα ήταν εάν ανησυχείς και για να σου φυγει το άγχος να συμβουλευτείς ενα γιατρό σχετικό!Νομίζω ορμονολόγο :rolleyes:

Καλή συνέχεια και μην αγχώνεσαι:wink:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


καλημερα κοριτσια!!ναι συγουρα θα ρωτησω την γιατρο τον αλλο μηνα που θα παω,κ θα της αναφερω κ αυτα που μου ειπατε αν κανει να το χρησιμοπ ,κ το να ανχονομαι χειροτερα νομιζω ειναι αλλα προσπαθω!!!ευχαριστω πολυ για της απαντησει σας,εγω περιμενα λογω της βιταμινες να ηταν ποιο πολλα κ οχι να μου πευτουν,μπορει να ειναι κ η εποχη αλλα ποτε δεν το ειχα παρατησησει αυτο πφ**

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσάκι έχεις πολύ χαμηλό αιματοκρίτη όπως κατάλαβα και αυτό μάλον δείχνει ότι σου λείπει και ο σίδηρος.Αυτός μάλον είναι ο λόγος που πέφτουν τα μαλλιά σου και στο λέω με σιγουριά 99%.Οταν είχα έλλειψη σιδήρου μου είχαν πέσει τα μισά μαλλιά και μετά ξαναβγήκαν.Πάρε το γιατρό σου ένα τηλ.Μην αφηνεις ένα μήνα να περάσει.Μπορεί να χρειάζεται να αλλάξεις χάπια και αυτα που έχεις να μην είναι για σένα.

A14gp2.png

XEMvp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσάκι έχεις πολύ χαμηλό αιματοκρίτη όπως κατάλαβα και αυτό μάλον δείχνει ότι σου λείπει και ο σίδηρος.Αυτός μάλον είναι ο λόγος που πέφτουν τα μαλλιά σου και στο λέω με σιγουριά 99%.Οταν είχα έλλειψη σιδήρου μου είχαν πέσει τα μισά μαλλιά και μετά ξαναβγήκαν.Πάρε το γιατρό σου ένα τηλ.Μην αφηνεις ένα μήνα να περάσει.Μπορεί να χρειάζεται να αλλάξεις χάπια και αυτα που έχεις να μην είναι για σένα.

 

λες θα δω στην αρχη του ,μηνα θα παω!!ειχα κ την φερετηνη χαμηλη κ το σιδηρο 30 την τεταρτη θα παω για γενικη αιματος με εχει αγχώσει πολυ

Link to comment
Share on other sites

λες θα δω στην αρχη του ,μηνα θα παω!!ειχα κ την φερετηνη χαμηλη κ το σιδηρο 30 την τεταρτη θα παω για γενικη αιματος με εχει αγχώσει πολυ

ευχομαι καλη επιτυχια.Δεν ειναι τιποτα αν δεν εχεις σιδηρο θα σου επι ο γιατρος τι να τρως και τι χαπια να παρεις,Μην αγχωνεσαι.Με το καλο το μωρακι σου

A14gp2.png

XEMvp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ευχομαι καλη επιτυχια.Δεν ειναι τιποτα αν δεν εχεις σιδηρο θα σου επι ο γιατρος τι να τρως και τι χαπια να παρεις,Μην αγχωνεσαι.Με το καλο το μωρακι σου
ευχαριστω καλη μου κ εσυ οτι επιθυμεις!
Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...