chrchin

φοβοςκαι κινδυνος κατα την οδηγηση

Recommended Posts

γενικα προτιμω να προσεχω και να αποφευγω τις ασκοπες μετακινησεις...σημερα επρεπε να κατεβουμε κεντρο οδηγουσε ο αντρας μου...αλλα πεσαμε σε μερικες λακκουβες με καθολου χλμ αλλα εγβ φοβηθηκα γιατι σε μια ταρακουνηθηνα ολοκληρα...υπαρχει πςριπτωση να εγινε τπτ;;; ειμαι παραλογη;; νομιζω συνεχεια πως οτι κ να κανω βηξω φταρνιστω κατι εγινε

Διαφημίσεις

αν δεν έχεις κάποιο θέμα, όπως πχ αποκόλληση ή γενικότερα χαμηλό πλακούντα, τότε δεν υπάρχει θέμα. εγώ πηγαινοέρχομαι στη δουλειά μου 3 ώρες πηγαινε έλα από τον 4ο μήνα σε δρόμο που εχει και λακούβες και δεν έχω πρόβλημα. αλλά δεν έχω και κάποια επιπλοκή.

Οταν βήχω ή φταρνίζομαι και είμαι όρθια κρατάω λίγο την κοιλίτσα μου χαμηλά γιατί καμιά φορά πονάω.

2t7wp3.png

γενικα προτιμω να προσεχω και να αποφευγω τις ασκοπες μετακινησεις...σημερα επρεπε να κατεβουμε κεντρο οδηγουσε ο αντρας μου...αλλα πεσαμε σε μερικες λακκουβες με καθολου χλμ αλλα εγβ φοβηθηκα γιατι σε μια ταρακουνηθηνα ολοκληρα...υπαρχει πςριπτωση να εγινε τπτ;;; ειμαι παραλογη;; νομιζω συνεχεια πως οτι κ να κανω βηξω φταρνιστω κατι εγινε

οχι βρε! μη φοβασαι!! λιγο προσοχη, με χαμηλη ταχυτητα σε λακουβες κ ολα καλα!!

οσο για το βηχα κ το ...φτερνισμα... δεν εχω ακουσει καμια να χει αποβαλει απ αυτα!!

9Kmap2.png

lupip2.png

εγω ειμαι περιπου 4.5 δεν μου πε για κατι η γιατρος...αλλα ποτε δεν ξερεις και φοβαμαι.μ.τι να πω..ευχαριστω κοριτσια

Οχι ρε κοριτσι κάτσε ρε συ , ειναι το πρωτο σου παιδι για αυτο φοβάσαι

Απλα χαμηλη ταχύτητα για να αποφεύγονται τα ατυχήματα!!

Κι εγω ως τον 6ο πήγαινα στη δουλεια καθε μερα κι απο λακούβες άλλο τίποτα, χαμηλή ταχύτητα κι όχι απότομα φρεναρίσματα. Βέβαια μια φίλη της μαμάς μου μαία μάλωνε, ν' αποφεύγουμε τα πολλά πολλά λεει κι ειδικά τα φρεναρίσματα. Μην αγχώνεσαι τόσο πάντως, λίγη προσοχή θέλει αν όλα είναι φυσιολογικά.

Με τον βήχα και το φτέρνισμα πονάω κι εγώ κατά καιρούς, βοηθά αν είσαι ξαπλωμένη να γυρίσεις προς το πλάι και να λυγίσεις λίγο τα πόδια. ;)

27pzp3.png

qIUIp2.png

καλημερα...χθες πεσαμε με το αμαξι σε μια αρκετα μεγαλη λακουβα,και πονεσε η κοιλια μ...πηρα τηλ τον γιατρο μου κ μου ειπε οτι αφου δεν βλεπω αιμα , δεν ειναι κατι ανησυχιτικο αλλα αν θελω,για να ηρεμησω να παω στο μαιευτηριο να ακουσουμε το μωρο..πηγαμε,και επειδη ηταν μικρη η κυηση δεν βρισκαμε παλμους...μετα απο κανενα 15το το ακουσαμε αλλα οση ωρα το εψαχνε αυτη με παταγε αρκετα δυνατα στην κοιλια και ποναγα...μπορει να εκανε τπτ στο μωρο??φοβαμαι....

Δεν κανουν τιποτα οι λακουβες, εχουν αναρτησεις τα αυτοκινητα. Εδω να πεταξεις με αεροπλανο επιτρεπεται, οι λακουβες θα πειραξουν? Το μωρο εχει το αμνιακο υγρο, την μητρα, τους μυς της κοιλιας μας και το λιπος για "αεροσακο". Αν δεν πεσατε σε χαραδρα και ηταν μια απλη λακουβα απο τις πολλες που εχουμε στους ελληνικους δρομους, το μωρο ισως και να μην καταλαβε τιποτα.

Πριν 10-12 χρόνια μια κοπέλα έγκυος έως τον 9 μήνα, με ένα αυτοκίνητο του 80, κατέβαινε κάθε μέρα το Σχιστό ανάποδα!!! ΧΩΡΙΣ να της συμβεί το παραμικρό και να πάθει τπτ και στα δυο της παιδιά!!!

επεξήγηση: επειδή το Σχιστό από Κερατσίνι προς Εθνική οδό, έπιανε τρομερή κίνηση τα πρωινά, πολλοί οδηγοί βγαίνανε στο αντίθετο ρεύμα, δεξιά λωρίδα και το κατεβαίνανε με την όπισθεν... ώσπου το κάνανε ρεπορτάζ στην τηλεόραση, κλείσανε το σημείο αυτό και πάπαλα....

Το μωρό είναι αρκετά προστατευμένο μέσα στο σάκκο του, υπερβολές δε θέλει!! ΠΧ ανάβαση στη Ριτσώνα με rallye κομμένη!!!

Μη αγχώνεστε και απολαύστε την εγκυμοσύνη σας

Η ΒΛΑΚΕΙΑ ΕΙΝΑΙ ΘΕΙΟ ΧΑΡΙΣΜΑ, ΑΡΚΕΙ ΝΑ ΜΗ ΓΙΝΕΤΑΙ ΚΑΤΑΧΡΗΣΗ ΤΗΣ.

πραγματικα οι λακουβες δεν κανουν τιποτα…δεν χρειαζονται οι υπερβολες..θα συμφωνησω.

Διαφημίσεις

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα