Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Tρίτεκνοι-πολύτεκνοι.Έτυχε ή πέτυχε??


Recommended Posts

Koριτσι μου,σε ευχαριστώ πολύ,ένα μόνο θα σου πω ζούμε με ενα μισθο ,είμαστε στα υπερχρεωμένα και του χρόνου θα γινει το δικαστήριο τα 2 τελευταια παιδιά δεν τα υπολογίζαμε καν διοτι όλα με καισαρική αλλά ελα που είμαστε τόσο γόνιμοι και οι 2 που ηρθαν αλλά επειδή με τη θέληση όμως και την πίστη μας θα τα καταφέρουμε. Ελπίζω και τα παιδια μας να μας εκτιμήσουν για αυτό αργότερα και αν όχι μόνο γερά και υγιή να είναι!!!Σου εύχομαι η απόφαση που θα πάρεις να είναι η καλύτερη διότι εμένα μπορείς να με πεις απερίσκεπτη αλλά δεν ξέρω πως σε δύσκολες στίγμες κάτι γίνεται και μας βοηθά και πάλι συνεχίζουμε .

 

Νομίζω ότι είπες τις λέξεις κλειδιά ΘΕΛΗΣΗ και ΠΙΣΤΗ...Εγώ έχω και τα δύο, ο άντρας μου κανένα...οπότε μας βλέπω να μένουμε με τα τρία.Οικονομικά εμείς alexele,είμαστε με δυο μισθούς-κουτσουρεμένους, αλλά δυο οπότε δε μιλάω, δόξα τω Θεώ λέω....Αλλά συμφωνώ με την εγκυούλα πολύτεκνη φίλη μας ότι πάντα κάτι γίνεται και βρίσκουμε την άκρη ;);););) Με το καλό το πέμπτο σου, έλα μια βόλτα να πείσεις και τον άντρα μου:mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen:

H μάνα του λόχου: 2006-2008-2011-2015

 

39177juaehpmaxa.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 58
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Koριτσι μου,σε ευχαριστώ πολύ,ένα μόνο θα σου πω ζούμε με ενα μισθο ,είμαστε στα υπερχρεωμένα και του χρόνου θα γινει το δικαστήριο τα 2 τελευταια παιδιά δεν τα υπολογίζαμε καν διοτι όλα με καισαρική αλλά ελα που είμαστε τόσο γόνιμοι και οι 2 που ηρθαν αλλά επειδή με τη θέληση όμως και την πίστη μας θα τα καταφέρουμε. Ελπίζω και τα παιδια μας να μας εκτιμήσουν για αυτό αργότερα και αν όχι μόνο γερά και υγιή να είναι!!!Σου εύχομαι η απόφαση που θα πάρεις να είναι η καλύτερη διότι εμένα μπορείς να με πεις απερίσκεπτη αλλά δεν ξέρω πως σε δύσκολες στίγμες κάτι γίνεται και μας βοηθά και πάλι συνεχίζουμε .

Κοπέλα μου σε καμία περίπτωση δεν θα μου πέρναγε από το μυαλό ότι είσαι απερίσκεπτη! Ίσα ίσα για ηρωίδα θα έλεγα και μπράβο σας! Όπως λες το κυριότερο είναι να είναι γερά και καλότυχα στη ζωή τους!

Απλά εμάς γόνιμους δεν μας λες, και δυστυχώς ο άντρας μου αγχώνεται πάαααααρα πολύ με το οικονομικό ζήτημα! Μονίμως τα ρίσκα τα παίρνω εγώ στην οικογένεια!

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι είπες τις λέξεις κλειδιά ΘΕΛΗΣΗ και ΠΙΣΤΗ...Εγώ έχω και τα δύο, ο άντρας μου κανένα...οπότε μας βλέπω να μένουμε με τα τρία.Οικονομικά εμείς alexele,είμαστε με δυο μισθούς-κουτσουρεμένους, αλλά δυο οπότε δε μιλάω, δόξα τω Θεώ λέω....Αλλά συμφωνώ με την εγκυούλα πολύτεκνη φίλη μας ότι πάντα κάτι γίνεται και βρίσκουμε την άκρη ;);););) Με το καλό το πέμπτο σου, έλα μια βόλτα να πείσεις και τον άντρα μου:mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen:

 

 

 

Mπα σε καλό σου γέλασα χιχι.Πες μου μερος και μερα και σου ερχομαι!!!Ευχαριστώ πολύ για τις ευχες !!!

Τα παιδακια μου ειναι η ζωη μου ολη.

Link to comment
Share on other sites

Ξερεις το απερισκεπτη το ειπα διοτι το έχω ακούσειπολλές φορές απο πίσω.Να φανταστεις σημερα το είπαμε στην πεθερα μου,βασικά ο αντρας μου απο το τηλ τσιριζε και το καλύτερο που είπε ντροπή θα μας κοιτανε όλοι και θα λένε 5 έχει αυτή.

Τα παιδακια μου ειναι η ζωη μου ολη.

Link to comment
Share on other sites

Άστη να λέει.......... θα βάλουμε και τροχονόμο στη κρεβατοκάμαρα? Άσε το γιο της να συννενοείτε μαζί της!

Η ντροπή είναι σε αυτούς που σχολιάζουν και όχι σε εσάς!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Πολύ πετυχημένο αυτό με τον τροχονόμο ,προσπαθω να είμαι ηρεμη γιατι αυτή η εγκυμοσύνη είναι επικινδυνη και πρεπει να ειμαι καλα ψυχολογικά για αυτό και ο αντρας μου την απαγόρεψε να με πάρει τηλ.;)

Τα παιδακια μου ειναι η ζωη μου ολη.

Link to comment
Share on other sites

Πολύ πετυχημένο αυτό με τον τροχονόμο ,προσπαθω να είμαι ηρεμη γιατι αυτή η εγκυμοσύνη είναι επικινδυνη και πρεπει να ειμαι καλα ψυχολογικά για αυτό και ο αντρας μου την απαγόρεψε να με πάρει τηλ.;)

 

Ωπ....ΤΗΝ απαγόρεψε να σε πάρει τηλέφωνο?Μακεδονία μου μυρίζει εδώ, το πέτυχα?Αν ναι, είσαι πιο κοντά μου απ' ότι νόμιζα...Τι θα γίνει...θα έρθεις να πείσεις το σύζυγο ή να περιμένω την επιφοίτηση του Αγίου Πνεύματος???

H μάνα του λόχου: 2006-2008-2011-2015

 

39177juaehpmaxa.gif

Link to comment
Share on other sites

Θεσσαλονικία εγω,Σερραίος ο αντρας μενουμε στην Περαία της Θεσσαλονίκης,ελάτε εσείς προς τα εδω γιατι εμένα ο γιατρός μου απαγορεύει οποιαδήποτε μετακίνηση εκτος Θεσ/νίκης,κερνάμε καφε και κουλουράκι μπορεί και ουζάκι με μεζεδάκι:P

Τα παιδακια μου ειναι η ζωη μου ολη.

Link to comment
Share on other sites

Θεσσαλονικία εγω,Σερραίος ο αντρας μενουμε στην Περαία της Θεσσαλονίκης,ελάτε εσείς προς τα εδω γιατι εμένα ο γιατρός μου απαγορεύει οποιαδήποτε μετακίνηση εκτος Θεσ/νίκης,κερνάμε καφε και κουλουράκι μπορεί και ουζάκι με μεζεδάκι:P

 

Έχεις δύσκολη εγκυμοσύνη και σου είπε να προσέχεις ή λόγω πέμπτης καισαρικής?Αλήθεια, είναι κοντά στην προηγούμενη?Τι ηλικίες έχουν τα παιδάκια σου?Πολλές απορίες!!!Εμείς μένουμε Γιαν...ά, 50 χλμ από Θεσσαλονίκη, καλά σε κατάλλλλλαβα χαχα!Τα δικά μου θηριάκια είναι 8, 6 και 3 χρόνων....

H μάνα του λόχου: 2006-2008-2011-2015

 

39177juaehpmaxa.gif

Link to comment
Share on other sites

Να σου λύσω τις απορίες λοιπόν έχω έναν γιο 11 ετών ,κορη 5μισι ετων,γιο 3 ετων και το μωρό μου είναι 7μισι μηνων,πολύ μωρό δεν πηγαίναμε για άλλο αλλα ήρθε.... Το μωρό πιάστηκε στο πιο κατω μέρος της μήτρας δηλαδή πάνω απο τον τράχηλο δηλαδή εκτοπη τραχηλική κύηση.Το θέμα είναι οτι αλλαξα 4 γυναικολογους οι οποίοι μου είπαν οτι και διακοπή να κάνω επικινδυνο θα ηταν και καλύτερα να πήγαινα σε νοσοκομείο.Στο τέλος μου σύστησε κάποιος μια πολύ καλή γυναικολόγο η οποία μου είπε διακοπή εγώ δεν αναλαμβάνω αλλά αναλαμβάνω να σε έχω εγώ!!!

Ενα μέρος του πλακούντα έχει εισχωρησει στην καισαρική τομη και για αυτο κατα 90 τοις εκατό θα βγει και η μήτρα με την γέννα αλλά και το μωρο θα πρέπει να βγει τουλάχιστον στις 32 εβδομάδες.Ενα μεγάλο διαστημα ήμουν ψυχολογικά χάλια αλλά πλέον νιώθω δυνατή να τα αντιμετωπίσω όλα!!!

Τα παιδακια μου ειναι η ζωη μου ολη.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Να σου λύσω τις απορίες λοιπόν έχω έναν γιο 11 ετών ,κορη 5μισι ετων,γιο 3 ετων και το μωρό μου είναι 7μισι μηνων,πολύ μωρό δεν πηγαίναμε για άλλο αλλα ήρθε.... Το μωρό πιάστηκε στο πιο κατω μέρος της μήτρας δηλαδή πάνω απο τον τράχηλο δηλαδή εκτοπη τραχηλική κύηση.Το θέμα είναι οτι αλλαξα 4 γυναικολογους οι οποίοι μου είπαν οτι και διακοπή να κάνω επικινδυνο θα ηταν και καλύτερα να πήγαινα σε νοσοκομείο.Στο τέλος μου σύστησε κάποιος μια πολύ καλή γυναικολόγο η οποία μου είπε διακοπή εγώ δεν αναλαμβάνω αλλά αναλαμβάνω να σε έχω εγώ!!!

Ενα μέρος του πλακούντα έχει εισχωρησει στην καισαρική τομη και για αυτο κατα 90 τοις εκατό θα βγει και η μήτρα με την γέννα αλλά και το μωρο θα πρέπει να βγει τουλάχιστον στις 32 εβδομάδες.Ενα μεγάλο διαστημα ήμουν ψυχολογικά χάλια αλλά πλέον νιώθω δυνατή να τα αντιμετωπίσω όλα!!!

 

Μόνο ότι υποκλίνομαι θα γράψω, θα έγραφα κι άλλα αλλά δε θέλω δημοσίως.Έχεις τον απεριόριστο θαυμασμό και σεβασμό μου!!!

H μάνα του λόχου: 2006-2008-2011-2015

 

39177juaehpmaxa.gif

Link to comment
Share on other sites

O Θεός ήθελε να μου το δώσει,δεν ξέρω για ποιο λόγο αλλά ελπίζω αφου το ήθελε θα με προστατέψει κιόλας να τα καταφέρω στον δυσκολο αγώνα και προσευχομαι να είμαι γερή και δυνατη να τα μεγαλώσω γιατι πραγματικά τα αγαπάω με όλη τη δύναμη της ψυχής μου!!!

Τα παιδακια μου ειναι η ζωη μου ολη.

Link to comment
Share on other sites

βρε κορίτσια χαρά στο κουράγιο σας! εγώ με δύο και τα έχω φτύσει...

αλλά δεν τα αλλάζω με τίποτα!

πάλι καλά που είστε και σεις γιατί ακούω και κάτι γνωστούς μας (αρκετά ζευγάρια, όχι μεμονωμένη περίπτωση) που μένουν με ένα γιατί ''θέλουν να ζήσουν''...

και αναφέρομαι σε περιπτώσεις που δεν έχουν ούτε οικονομικό πρόβλημα, ούτε έλλειψη στήριξης, απλά θεωρούν ότι ένα δεύτερο παιδί δεν θα τους επέτρεπε να κάνουν το πρόγραμμά τους όπως το θέλουν και το έχουν φανταστεί.

Είναι αλήθεια ότι ακόμα και το δεύτερο παιδί αλλάζει τις ισορροπίες και όσο είναι μικρά τα παιδιά οι γονείς πρέπει να προσαρμόζονται στις ανάγκες τους, αλλά αν μου έταζες μια ζωή ευκολίας και ανεμελιάς σε αντάλλαγμα του δεύτερου παιδιού, ούτε καν θα το σκεφτόμουν!

Απλά εμείς λόγω κέντρου Αθήνας (εντελώς απάνθρωπη πόλη για να μεγαλώσουν παιδιά, πλέον, κατά τη γνώμη μου), λόγω έλλειψης υποστήριξης, λόγω μειωμένων οικονομικών (βγάζουμε πλέον οι δυο μας όσα έβγαζα μόνη μου όταν έκανα το πρώτο), λόγω ηλικίας και λόγω θεμάτων υγείας, δεν έχουμε το περιθώριο καν για τρίτο.

Οπότε respect από μένα σε όσες τολμήσατε το τρίτο, τέταρτο, πέμπτο...

Link to comment
Share on other sites

O Θεός ήθελε να μου το δώσει,δεν ξέρω για ποιο λόγο αλλά ελπίζω αφου το ήθελε θα με προστατέψει κιόλας να τα καταφέρω στον δυσκολο αγώνα και προσευχομαι να είμαι γερή και δυνατη να τα μεγαλώσω γιατι πραγματικά τα αγαπάω με όλη τη δύναμη της ψυχής μου!!!

 

Όλα να σου πάνε καλά και να χαίρεσαι την οικογένειά σου!

Link to comment
Share on other sites

Tα οικονομικά μεγάλη υπόθεση αλλά δεν είναι και η απόλυτη ευτυχία ,τωρα τα 2 μεγάλα μου πήγαν ωδείο ,ο ο τρίτος κοιμάται και χαζεύω την μικρή που είναι στην πλατφόρμα και λέει τα δικά της:D

Κορίτσια πολλές φορές θα ήθελα να εχω χρόνο για τον εαυτό μου και προσπάθησα να βγω με τον άντρα μου μόνοι μας αλλά έλα το μυαλό που δεν ξεκολάει απο τα στρουμφάκια μου,περνάμε καλύτερα οταν είναι και αυτά μαζί μας όσο και να μη το παραδεχόμαστε,είναι ησυχα δεν ξέρω βέβαια αν είχα ζωηρά θα έλεγα το ίδιο:rolleyes:

Τα παιδακια μου ειναι η ζωη μου ολη.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Όλα να σου πάνε καλά και να χαίρεσαι την οικογένειά σου!

 

 

 

Και σε σένα οτι καλύτερο και στην οικογενειά σου!!!!!!!!!:-D

Τα παιδακια μου ειναι η ζωη μου ολη.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Γεια σας και από μένα!

Αφορμή να ανακαλύψω αυτό το ποστ ήταν ένα μήνυμα σε άλλο τόπικ (επιπωματικού πλακούντα) της Happymummy.

Πριν πω οτιδήποτε να σας πω ότι ειμαι μαμά τριών υπέροχων παιδιών 12,9 και 3ετών και έγκυος στο τέταρτο παιδάκι μου,θαυματακι μου.

Happymummy,οι ιστορίες μας ειναι τόσο ίδιες!!!Η μόνη μας διαφορά ειναι στο ένα παιδί!!! Χαχαχα!!!

Η δικιά μου κύηση ξεκίνησε έτσι ακριβώς όπως η δική σου....το παιδί είχε πιαστεί πολύ πολύ χαμηλά και η πλακουντοποίηση ξεκίνησε πάνω και κάτω από την καισαρική τομή,ως αποτέλεσμα πήρα έναν ωραίο επιπωματικό πλακούντα ο οποίος παρα ταύτα θρέφει το αγοράκι μου παραπάνω από ικανοποιητικά εδώ και 32 βδομάδες,όλοι οι γιατροί τριβουν τα μάτια τους....το μωρό εχει φτάσει ήδη τα 2050 γρ κι εγώ ειμαι χαρούμενη γιατί το ασφαλές πλέον βαρος του,του εξασφαλίζει ποιοτική επιβίωση ακόμη και αν γεννηθεί τώρα,πρόωρα...με παραμονή σε θερμοκοιτίδα φυσικά για κάποιες μέρες... Ευχαριστώ τον Θεό γιαυτο!!! Και κάθε μέρα που περνάει τη νιώθω σα μια νίκη,σαν άλλο ένα σκαλοπάτι που ανεβαίνω για να συναντήσω το μωρό μου!!!

Δεν θα αναλωθώ στο να σου πω πόσο πίνο,κλάμα και αγωνία έχω περάσει από τον Νοέμβρη όταν και έμαθα για την δυσκολη έκβαση της εγκυμοσύνης...τα ακουσα όλα! Ο πρώτος γιατρός στον οποίο πήγα μέχρι την 8η βδ μου είπε πεντακάθαρα να εκτρώσω το κατά τα άλλα άψογο μωρό μου γιατί θα πεθάνω στη γέννα (αν καταφέρεις να φτάσεις μέχρι εκεί,είπε). Επίσης διατυμπάνιζε το γεγονός ότι θα αποβάλλω σίγουρα γιατι το παιδι ήταν πιασμένο πολύ χαμηλά (σχεδόν τραχηλική κύηση). Θυμάμαι μας είχε καθίσει στο γραφείο του και μας εξηγούσε με ποιούς δυο τρόπους μπορούσαμε να εκτρώσουμε το παιδί....

Τι αλγεινές θύμισες..

Φυσικά δεν ξαναπάτησα στον αγύρτη,ξαναγύρισα στον γιατρό που με ξεγέννησε στα αλλα τρία παιδιά,στον υπέροχο γιατρό μου!!! Αυτό βέβαια σήμαινε αυτόματα ότι έπρεπε να κατέβω Αθήνα,να τους εγκαταλείψω όλους στο νησί (τρία παιδιά και σύζυγο ο οποίος έχει γίνει ΜΠΑΜΑΣ,παλεύει μόνος του με τρία παιδιά παρά την απαιτητική δουλειά του και με μοναδική βοήθεια μια αγία κυρία που προσέχει τον μικρούλη μας τα πρωινά). Ειμαι στην Αθήνα από 10 Γενάρη,λόγω της high risk εγκυμοσύνης μου,έπρεπε να παρακολουθούμαι συστηματικά και να ειναι δυνατή η νοσηλεία μου σε μαιευτική κλινική δημόσιου νοσοκομείου σε περίπτωση που παραστεί ανάγκη,το οποίο και έγινε....ειμαι από 13 Μαρτίου νοσηλευόμενη στο Αλεξάνδρα και θα βγω από εδώ ΜΟΝΟ μαζί με το μωρό μου,σε δυο βδομάδες πρώτα ο Θεός!!!Έχω δώσει υπόσχεση στον εαυτό μου! Ο κόσμος να γυρίσει ανάποδα εγώ αυτό το παιδί θα το πάρω γερό στην αγκαλιά μου!

Σε όλη την πορεία της εγκυμοσύνης μου ο Θεός και η Παναγία με βοηθάνε,το νιώθω...κοντρα στις προβλέψεις όλων πάω καλά! Το παιδί μεγαλώνει πολύ καλά!Δοξα τω Θεώ!

Αναμένω ένα δύσκολο χειρουργείο αλλά έχω πίστη!

Happymummy,βάστα γερά! Και το πιο σημαντικό: Να είσαι αισιόδοξη και με την βοήθεια του Θεού όλα θα πάνε καλά!

Σε φιλώ!

Ο,τι θελήσεις στη διάθεσή σου!

Είμαι πλέον μια πολύτεκνη μαμά!!!!

I have been blessed with five angels!

qwlrp3.png

Link to comment
Share on other sites

huppymummy και vasdeli αξιζετε τοσο μα τοσο πολλα...ειμαι σιγουρη οτι καποιοι δεν μπορουν να κατανοησουν το λογο για τον οποιο αποφασισατε να τα περασετε ολα αυτα αντι να πατε στην "ευκολη" λυση...ομως για μενα αξιζετε ΠΟΛΛΑ ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ και ειμαι σιγουρη πως οταν κοιτατε τις καρδουλες σας αφου γεννηθουν θα ανταμειφθειτε..παλι θα βουρκωνετε αλλα θα ειναι απο ευγνωμοσυνη;) Ολα μα ολα να σας πανε καλα!

Link to comment
Share on other sites

vasdeli μου ακριβως αυτό κάνω έχω εμπιστοσύνη στον Χριστό και στη Παναγία για αυτό το έταξα και στον Χριστο.Κοινωνάω κάθε Κυριακή στο σπίτι πλέον αφού την προηγούμενη εβδομάδα νοσηλεύτηκα με αιμορραγία η οποια είναι πλέον σε καφε αποχρώσεις και ξάπλα στο κρεβάτι με βοήθεια όποιον μπορεί.Με πιάνει η απελπισία,ο φοβος καθε φορά ειδικά που παω τουαλέτα.Εχω και εγω ααργοτερα ενα πολυ πολύ δυσκολο χειρουργείο και ελπίζω και εμένα ο πλακούντας να παει έστω και λίγο προς τα επάνω.

Ο πνευματικός μου λέει οτι δεν νομίζει να μου το έδωσε το μωρό για να πάθω κατι εξάλλου καθε μερα του λεω εσυ μου το έδωσες ,στο ταζω και ελπίζω να καταλαβαινεις την θυσία που κανω και εγω για σενα αλλά και για το ίδιο το μωρό να μην του στερησω τη ζωή,προστατεψε με!!!

¨Ολοι στο νοσοκομείο προσπάθησαν να με μεταπείσουν αλλά δεν έλεγαν οτι ακόμη και η διακοπή κυησης ήταν επικινδυνη.Ο διευθυντης μας κάλεσε και μας είπε οτι πρεπει να κάνουμε διακοπή και μάλιστα προσπάθησε να μεταφέρει και τύψεις στον αντρα μου οτι αν δεν με μεταπείσει θα κανει εγκλημα ως προς εμένα.Ο γιατρος μου ενω στην αρχή είπε θα με αναλάβει

την επόμενη ημέρα ήρθε και μου ειπε δεν ξερω αν μπορω να σε αναλαβω γιατί όλο το καλοκαιρι θα είμαι εδω για σενα και μου είναι πολύ δυσκολο.Είχα πάθει σοκ!!!!Ο αντρας μου κατέβηκε του μιλησε και ειπε οτι θα το σκεφτει.Την επόμενη ημέρα ηρθε και μας είπε ίσως έβαλε ο Θεος το χέρι του οτι θεωρει ηθική υποχρεωση του να με αναλάβει και δεν μπορει να λογοδοτησει αργοτερα στον Θεο οτι δεν εκανε τιποτα για εμένα!!!

 

 

Ευχαριστώ όλες σας για τις ευχες ,προσευχηθείτε για όλες τις μανούλες που περνάνε δύσκολα!!!

Τα παιδακια μου ειναι η ζωη μου ολη.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...
εύχομαι να είσαι καλά...

περιμένουμε νέα σου.....

Εγώ γεννάω αύριο,πρώτα ο Θεός!!!

 

Σου ευχομαι ολοψυχα ο Θεος , η Παναγια μας και οι Αγιοι μας να ειναι διπλα σου! Θα προσευχηθω...

JU4zp3.png
Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...