Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΑΝΤΙΠΑΤΡΙΚΑ ΑΝΤΙΣΩΜΑΤΑ


Recommended Posts

Καλημέρα κορίτσια. Ευχαριστώ mpoympoykaki για τις πληροφορίες. Την Δευτέρα θα δω τον γιατρό και βλέπουμε. Εγώ εξακολουθώ να μην είμαι υπερ της θεραπείας. Θα πάρω και τρίτη γνώμη από κάποιον άλλο γυναικολόγο και αναλόγως αποφασίζω. Πάντως λένε πως αν μια εγκυμοσύνη πάει καλά μετά από εμβόλιο δεν σημαίνει πως ευθύνονται τα αντιπατρικά, είναι θέμα τύχης. Ποιος ξέρει?

Καμιά που να βγήκαν θετικά υπάρχει?

5JP7p3.png

rnsFp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 117
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημέρα Ειρήνη!! Δεν είναι θέμα άγχους απλά έχω μπερδευτεί. Από την μια βλέπω ό,τι οι πειρσσότεροι δεν τα δέχονται από την άλλη δεν μπορώ να πάρω και την ευθύνη να τα αποκλείσω έτσι απλά.

Θα δείξει! Πάντως δεν το θεωρώ σοβαρό πρόβλημα. Δεν έω ακούσει ποτέ ό,τι αυτή η τιμή βγήκε θετική!

Θα μπω αργότερα γιατί έχω να κάνω κάτι τώρα. Θα σου πω πότε!

5JP7p3.png

rnsFp2.png

Link to comment
Share on other sites

ναι female ειναι τα αντιπατρικα.η εξεταση λεγεται μοριακη τυποποιηση HLA ταξης II.γινεται δοκιμασια ανιχνευσης αντι-HLA λεμφοκυτταροξικων αντισωματων(αντιπατρικων αντισωματων) με τη μεθοδο λεμφοκυτταροτοξικοτητος δυο σταδιων(ορος της συζυγου/κυτταρα του συζυγου).το αποτελεσμα ηταν 8% αρνητικο και μου συνεστησαν τα εμβολια.

 

ΑΚΡΙΒΩΣ ΤΟ ΙΔΙΟ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΕΙΧΑ ΚΙ ΕΓΩ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΕΧΩ ΜΙΛΗΣΕΙ ΑΚΟΜΗ ΜΕ ΤΟΝ ΓΙΑΤΡΟ. ΕΓΩ ΕΧΩ ΑΠΟΦΑΣΙΣΕΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΟΤΙ ΜΟΥ ΠΕΙ. ΔΕΝ ΕΧΩ ΑΛΛΗ ΕΠΙΛΟΓΗ.

gzTDp3.png
Link to comment
Share on other sites

ΡΕΝΑΤΑ σου έγραψε ο γυναικολόγος σου να κάνεις τα ΑΝΤΙΠΑΤΡΙΚΑ? Αν ναι τότε πιθανόν να είναι στο 5% εκείνων που τα υποστηρίζουν.

Ξέρει καμιά αν δικαιολογεί την θεραπεία το ΙΚΑ ή αν γίνονται σε δημόσιο νοσοκομείο? Τα κορίτσια που έκαναν την θεραπεία ας μας πουν πάνω κάτω ποιο είναι το κόστος και σε τι τμήμα την έκαναν! Ανοσολογικό φαντάζομαι αλλά πού?

5JP7p3.png

rnsFp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ΧΘΕΣ ΠΗΡΑ ΤΙΣ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΤΟΥ ΕΧΩ ΜΙΛΗΣΕΙ ΑΚΟΜΗ. ΘΑ ΣΟΥ ΠΩ ΟΤΑΝ ΜΟΥ ΠΕΙ. ΑΛΛΑ ΓΙΑ ΝΑ ΜΟΥ ΔΩΣΕΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΤΗΝ ΕΞΕΤΑΣΗ ΜΑΛΛΟΝ ΤΑ ΠΙΣΤΕΥΕΙ. ΚΑΙ ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ ΚΑΙ ΚΑΤΙ ? ΕΠΕΙΔΗ ΞΕΡΩ ΖΕΥΓΑΡΙΑ ΠΟΥ ΤΑ ΒΟΗΘΗΣΑΝ ΤΑ ΠΙΣΤΕΥΩ ΚΙ ΕΓΩ. ΔΕΝ ΕΧΩ ΒΡΕΙ ΚΑΠΟΙΑ ΑΛΛΗ ΑΙΤΙΑ ΤΩΝ ΠΑΛΛΙΝΔΡΟΜΩΝ ΚΑΙ ΔΕΝ ΠΙΣΤΕΥΩ ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ ΟΤΙ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΙΤΙΑ. ΕΙΠΑΜΕ ΝΑ ΜΕ ΚΥΝΗΓΑΕΙ Η ΓΚΑΝΤΕΜΙΑ ΑΛΛΑ ΟΧΙ ΚΙ ΕΤΣΙ.

gzTDp3.png
Link to comment
Share on other sites

ΛΟΙΠΟΝ FEMALE,

ΤΑ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ 2 ΧΡΟΝΙΑ 2 ΠΑΛΛΙΝΔΡΟΜΕΣ ΚΑΙ ΜΙΑ ΧΗΜΙΚΗ ΑΠΟΒΟΛΗ. ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΠΡΟΓΓΕΝΗΤΙΚΟΥ (ΚΑΙ Ο ΣΥΖΥΓΟΣ), ΑΝΟΣΟΛΟΓΙΚΕΣ, ΟΡΜΟΝΟΛΟΓΙΚΕΣ, ΣΑΛΠΙΓΓΟΓΡΑΦΙΑ, ΑΝΤΙΠΑΤΡΙΚΑ, ΝΚ CELLS, ΓΟΝΙΔΙΑΚΟ ΕΛΕΓΧΟ, ΛΥΚΟ, ΑΝΤΙΦΩΣΦΩΛΙΠΙΔΙΚΑ ΚΛΠ.(ΔΕΝ ΘΥΜΑΜΑΙ ΤΙΣ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΤΙΣ ΕΧΩ ΜΑΖΙ ΜΟΥ. ΣΤΗΝ ΔΕΥΤΕΡΗ ΠΑΛΛΙΝΔΡΟΜΗ ΕΚΑΝΑ ΚΡΥΟΤΥΠΟ ΕΜΒΡΥΟΥ. ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΒΡΕΘΗΚΕ ΠΟΛΥΠΟΔΑΣ ΚΑΙ ΣΥΜΦΥΣΕΙΣ ΤΑ ΟΠΟΙΑ ΑΦΑΙΡΕΘΗΚΑΝ ΜΕ ΕΠΕΜΒΑΤΙΚΗ ΥΣΤΕΡΟΣΚΟΠΗΣΗ, ΔΙΑΤΑΡΑΧΗ ΤΗΣ ΙΝΣΟΥΛΙΝΗΣ ΠΟΥ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΟΤΙ ΕΛΕΓΧΕΤΑΙ ΜΕ ΔΙΑΤΡΙΦΗ ΚΑΙ ΤΟ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ ΕΙΝΙΑ ΑΡΝΗΤΙΚΑ ΑΝΤΙΠΑΤΡΙΚΑ ΣΕ ΠΟΣΟΣΤΟ 8%. ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΚΑΙ ΤΟΝ ΓΟΝΙΔΙΑΚΟ ΓΙΑ ΝΑ ΜΙΛΗΣΩ ΜΕ ΤΟΝ ΓΙΑΤΡΟ. ΑΥΤΑ...ΕΝ ΣΥΝΤΟΜΙΑ.

gzTDp3.png
Link to comment
Share on other sites

ΟΚ ΡΕΝΑΤΑ. ΤΑ ΚΑΛΥΨΕΣ ΟΛΑ ΤΑ ΘΕΜΑ ΝΟΜΙΖΩ. ΟΙ ΣΥΜΦΥΣΕΙΣ ΥΠΟΘΕΤΩ ΗΤΑΝ ΑΠΟ ΤΙΣ ΑΠΟΞΕΣΕΙΣ ΣΩΣΤΑ? ΕΚΑΝΑ ΚΙ ΕΓΩ ΔΙΑΓΝΩΣΤΙΚΗ ΥΣΤΕΡΟΣΚΟΠΗΣΗ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΒΡΕΘΗΚΕ ΕΥΤΥΧΩΣ ΤΙΠΟΤΑ. ΣΟΥ ΕΥΧΟΜΑΙ ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ ΣΤΟ ΕΞΗΣ, ΕΧΕΙΣ ΤΑΛΑΙΠΩΡΗΘΕΙ ΠΟΛΥ.

5JP7p3.png

rnsFp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

julias δηλαδή και εμένα που μου έκανε ιστολογική αν υπήρχε κάτι σαν της αδελφής σου θα έδειχνε? Δεν χρειάζονται ξεχωριστές εξετάσεις?

 

Κοπέλα μου από όσο μου έχει πει η αδελφή μου, στην ιστολογική τα βλέπουν όλα. Μια άλλη φίλη που έκανε ιστολογική μετά από αποβολή μου είπε οτι ψάχνουν ακόμα και για κακοήθειες!

Link to comment
Share on other sites

ΤΙ ΛΕΤΕ ΒΡΕ ΠΑΙΔΙΑ ? ΓΙΑΤΙ ΕΧΩ ΜΠΕΡΔΕΥΤΕΙ. ΕΓΩ ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΑΠΟΞΕΣΗ ΕΚΑΝΑ ΙΣΤΟΛΟΓΙΚΗ ΚΑΙ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΑΠΛΑ ΕΠΙΒΕΒΑΙΩΝΕΙ ΚΑΙ ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΕΙ ΤΗΝ ΑΠΟΞΕΣΗ. ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΔΕΥΤΕΡΗ ΜΕ ΑΛΛΟ ΓΙΑΤΡΟ ΔΕΝ ΕΚΑΝΑ ΚΑΘΟΛΟΥ. ΕΚΑΝΑ ΚΑΡΙΟΤΥΠΟ ΕΜΒΡΥΟΥ ΓΙΑ ΝΑ ΕΛΕΓΞΟΥΜΕ ΤΥΧΟΝ ΧΡΩΜΟΣΩΜΙΚΕΣ ΑΝΩΜΑΛΙΕΣ.

gzTDp3.png
Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΚΑΙ ΚΑΛΗ ΕΒΔΟΜΑΔΑ. ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΔΕΝ ΕΚΑΝΑ ΙΣΤΙΟΛΟΓΙΚΗ ΔΙΟΤΙΕΓΙΝΕ ΑΝΑΡΟΦΗΣ ΣΕ ΜΕΝΑ ΟΠΟΤΕ ΔΕΝ ΗΤΑΝ ΕΦΙΚΤΟ. ΠΑΡΟΛΑΥΤΑ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΙ ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΙ ΤΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΔΕΙΞΕΙ Η ΙΣΤΙΟΛΟΓΙΚΗ. ΕΧΩ ΑΚΟΥΣΕΙ Π.Χ. Ο,ΤΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΔΙΑΓΝΩΣΕΙ ΘΡΟΜΒΩΣΕΙΣ ΠΟΥ ΠΡΟΕΡΧΟΝΤΑΙ ΑΠΟ ΘΡΟΜΒΟΦΙΛΙΑ ΚΑΘΩΣ ΚΑΙ ΔΙΑΦΟΡΑ ΝΟΣΗΜΑΤΑ ΟΠΩΣ ΧΛΑΜΥΔΙΑ, ΟΥΡΕΟΠΛΑΣΜΑ ΚΤΛ. ΑΠΟ ΕΚΕΙ ΚΑΙ ΠΕΡΑ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΨΑΧΝΙ ΚΑΙ ΤΑ ΑΝΟΣΟΛΟΓΙΚΑ.ΧΛΩΜΟ ΜΟΥ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΟΜΩΣ.

ΡΕΝΑΤΑ ΤΙ ΕΚΑΝΕΣ?ΚΑΝΕΝΑ ΝΕΟ ΓΙΑ ΤΑ ΑΝΤΙΠΑΤΡΙΚΑ?

5JP7p3.png

rnsFp2.png

Link to comment
Share on other sites

ΤΙΠΟΤΑ ΑΚΟΜΗ. ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΣΥΓΚΕΝΤΡΩΣΩ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΘΑ ΚΛΕΙΣΩ ΡΑΝΤΕΒΟΥ ΜΕ ΤΟΝ ΓΙΑΤΡΟ. ΤΟΥ ΕΙΧΑ ΣΤΕΙΛΕΙ ΜΕ ΦΑΞ ΑΥΤΕΣ ΠΟΥ ΕΧΩ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΚΑΤΑΦΕΡΑ ΝΑ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΗΣΩ ΜΑΖΙ ΤΟΥ. ΚΑΙ ΑΥΡΙΟ ΠΟΥ ΘΑ ΕΙΧΕ ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΙΑΤΡΕΙΟ ΕΙΝΑΙ ΑΡΓΙΑ.

gzTDp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ΕΝΤΑΞΕΙ ΡΕΝΑΤΑ ΜΟΥ. ΣΟΥ ΕΥΧΟΜΑΙ ΚΑΛΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ! ΓΙΑ ΘΡΟΜΒΟΦΙΛΙΑ ΕΧΕΙΣ ΚΑΝΕΙ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΦΑΝΤΑΖΟΜΑΙ Ε?

ΣΗΜΕΡΑ ΘΑ ΠΑΩ ΚΙ ΕΓΩ ΣΤΟΝ ΓΙΑΤΡΟ ΜΟΥ ΚΑΙ ΘΑ ΣΑΣ ΠΩ ΤΑ ΝΕΑ ΑΥΡΙΟ. ΕΧΩ ΑΓΩΝΙΑ! ΦΙΛΑΚΙΑ!

5JP7p3.png

rnsFp2.png

Link to comment
Share on other sites

Βρε κορίτσια πολύ μπέρδεμα είναι όλα αυτά και ο κάθε γιατρός έχει την δική του άποψη...

Εγώ female αν και έκανα αναρρόφηση μου είπε ο γιατρός ότι το περιεχόμενο θα πήγαινε για βιοψία, τα αποτελέσματα βγήκαν και λένε ένα κατεβατό άσχετα πράγματα που μάλλον από ότι είπε ο γιατρός μου δημιουργήθηκαν γιατί άργησε να γίνει η βιοψία και σαν ένδειξη μόνο μου γράφει να κάνω έλεγχο για αντιπατρικά. Δεν έχω καταλάβει αν έχει ελεγχθεί καρυότιπος για το έμβρυο (αν και η κύηση ήταν ανεμβρυική), ο γιατρός μου είχε δώσει την εντύπωση ότι θα ελεγχθεί για τα πάντα το προϊόν της αναρρόφησης. Εντωμεταξύ επειδή ο γιατρός που είχα είναι της άποψης να δοκιμάσω για τρίτη φορά εγκυμοσύνη χωρίς να κάνω περαιτέρω εξετάσεις τώρα πηγαίνω μόνο στο Έλενας στο τμήμα αποβολών και δεν έχω κανένα ιδιωτικό γιατρό να με παρακολουθεί. Έχει καμία να μου προτείνει γιατρό για την περίπτωση των καθ’ έξιν αποβολών;

Εύχομαι σε όλες μας να κάνουμε υγιέστατα μωράκια ένα και δύο και τρία και όσα θέλει η καθεμία...

Είναι τρεις και τους λατρεύω.

Link to comment
Share on other sites

Καρυότυπος για έμβρυο που δεν υπήρξε πως μπορεί να γίνει? Και πως σου πρότειναν αντιπατρικά, από την βιοψία? Πρώτη φορά το ακούω πάλι αυτό. Για το θέμα των γιατρών δεν μπορώ να σε βοηθήσω αλλά σίγουρα θα ξέρει κάποια κοπέλα από Αθήνα να σου πει.

5JP7p3.png

rnsFp2.png

Link to comment
Share on other sites

Thanks female. Λογικό αυτό που λες για τον καρυότυπο. Για τα αντιπατρικά τι να πω δεν ξέρω... Αν γνώριζα τα ιατρικα θα ήμουνα πολύ χαρούμενη σε αυτή τη φάση της ζωής μου.

Είναι τρεις και τους λατρεύω.

Link to comment
Share on other sites

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΤΕΛΙΚΑ ΔΕΝ ΧΡΕΙΑΖΟΜΑΙ ΕΜΒΟΛΙΑ. Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΕΙΠΕ Ο,ΤΙ ΔΕΝ ΤΑ ΥΠΟΣΤΗΡΙΖΕΙ ΑΠΛΑ ΜΟΥ ΕΓΡΑΨΕ ΤΗΝ ΕΞΕΤΑΣΗ ΕΠΕΙΔΗ ΕΙΝΑΙ ΜΕΡΟΣ ΤΟΥ ΕΛΕΓΧΟΥ ΤΩΝ ΑΠΟΒΟΛΩΝ.ΑΣ ΤΟ ΚΑΛΟ ΚΑΙ ΑΓΧΩΘΗΚΑ ΚΑΙ ΕΓΩ ΤΣΑΜΠΑ ΚΑΙ ΑΔΙΚΑ. ΣΑΣ ΦΙΛΩ ΟΛΕΣ!

5JP7p3.png

rnsFp2.png

Link to comment
Share on other sites

Εγώ είχα μια αποβολή στην 6η βδομάδα στις αρχές του χρόνου ενώ η αναρρόφυση για την παλλίνδρομη έγινε στο τέλος Ιουλίου. Τώρα που το διάβασα θυμήθηκα ότι στο αποτέλεσμα της ιστολογικής εκτός των άλλων γράφει και μερική μύλη κύηση, δεν είχα δώσει ιδιαίτερη σημασία... Δεν έχω παιδιά, έμεινα εύκολα έγκυος και τις δύο φορές. Κάνω εξετάσεις για να βρω την αιτία και βλέπουμε...

Είναι τρεις και τους λατρεύω.

Link to comment
Share on other sites

Η πρώτη αποβολή έγινε στο σπίτι μου, δηλαδή βγήκε μόνο του το σακουλάκι μετά από κάτι πόνους αρκετά μεγάλους πήγα στο μπάνιο και κατάλαβα ότι βγήκε - το είδα σπασμένο - δεν το πήγα για ανάλυση, το πέταξα και ακόμα μου φαίνεται τραγική η σκηνή. Η δεύτερη φορά ήταν παλλίνδρομη δηλ έγινε διάγνωση με υπέρυχο ότι μάλλον δεν υπάρχει έμβρυο και πήγα μετά απο δύο μέρες για αναρρόφηση. Ήμουνα στην 10η εβδομάδα - τέλος Ιουλίου. Γιατί θέλεις λεπτομέρειες;

Είναι τρεις και τους λατρεύω.

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...